2023 Kasım Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Günaydın canımlar bende dün gittim 19+5 devlet normalde 20 olmadan bakmıyoruz dedi ama sen randevu almışsın ve doktorun yönlendirmiş madem bakalım dedi en bakta herşey iyidi çok şükür kötü bişey demedi hemde daha erken 3 hafta sonra yine gel dedi aleti tam karnımdan kaldırdı geri deydirdi ve kalpte iki tane parlaklık var dedi ben 2li 3lü test yapırmadım şeker yüklemesi de ve down sendromlu gibisinden bi konu açıldı tm anlamadım ama korkuttu sanki beni ne diyeceğimi yapacağımı bilemedim sizde de böyle bişey oldu mu bu parlaklık nedir ne değildir bilginiz var mı ?
Yavrucum hiç korkma Allah'ın izniyle hiç birşey olmicak benim kuzenimin bebeqinde var dedi doktor son ana kadar şükür doğumdan önce geçmiş dediler perinotolojiye qitti çok iyi bı doktor burda oda korkulcak bişey kalmamiş dedi şukur dünyaya qeldi ve çok saqlikli tabiki ufak tefek şeyler olacak ama Allah'ın izniyle hiç birşeyi yoktur bebeqinin banada %90 herşey çok iyi duruyo ama tabi bilemeyiz Allah'ın işidir dua edin dedi çıkmadan biz oda benim 3 haftadır aklımda kaldı ve detaylida qörduk oqlumun boynuna 1 sefer kordon dolanmiş qibi duruyo kayınvalidem çok korktu ama ben Allah'a bıraktım herşeyi o bilir qözumuzle qoremiyoruz elimizle tutamiyoruz şuan benim onlara yapacak hiç birşeyim yok ama sadece stresten uzak durmaya çalışıyorum bu aralarda çok duyqusalim herşeye aqliyorum yavrularım hemen etkileniyor o yüzden artık stres yapmak da istemiyorum ben daha doqru duzgun hiç birşey almadım 1 2 takım biseyler aldım oda hevesim kırılsın diye hala daha korkuyorum bişey olur diye hiç iyi geçmiyor hamileliğim hergun bişey çıkıyor o yüzden bende Allah'a bıraktım o herşeyi bizden daha iyi bilir kendini yıpratma bebişin hemen hissediyor ben sizden daha ondeyim diye şuan onları fark edebiliyorum aqlayinca hareketleri kayboluyo bebeklerimin o yüzden üzmeyin kendinizi boşa bende hiç bir test yapmadım şeker yuklemeside yapmicam zaten benim insülin direncim yüksek ben komaya qirerim onuda yapmicam Allah'a emanetler

• Beğen
Reactions: ztt
Günaydın canımlar bende dün gittim 19+5 devlet normalde 20 olmadan bakmıyoruz dedi ama sen randevu almışsın ve doktorun yönlendirmiş madem bakalım dedi en bakta herşey iyidi çok şükür kötü bişey demedi hemde daha erken 3 hafta sonra yine gel dedi aleti tam karnımdan kaldırdı geri deydirdi ve kalpte iki tane parlaklık var dedi ben 2li 3lü test yapırmadım şeker yüklemesi de ve down sendromlu gibisinden bi konu açıldı tm anlamadım ama korkuttu sanki beni ne diyeceğimi yapacağımı bilemedim sizde de böyle bişey oldu mu bu parlaklık nedir ne değildir bilginiz var mı ?
Ben ikili ve üçlü testleri yaptım bişey çıkmadı tüp bebekten önce kromozom gen testi yaptırmıştım sen yaptirmadinmi bişey çıkmaz bence kendini üzme

• Beğen
Reactions: ztt
Kızlar detaylı ultrasona girenler var mı aranızda nasıl geçiyor süreçleriniz hepimiz anneler gruplarına dağıldık 🥴🥴🥴🥴
Ben girdim ikiz gebelik diye 50 dk kadar sürdü normal ultrason muayenesi gibi her ayrıntıya bakıldı organından damarlarına kalp kapaklıklarından kemik ölçülerine çok şükür ki amniyotik sıvı artışı varmış biraz bir de bu cuma tekrar gideceğim bebeklerin burun kemiğine sanırım tekrar bakılacak biraz küçük dedi ikisine fizyolojik de olabilirmiş detaylı ultrasonda her türlü riskten bahsediliyor down sendromu gibi bir durumun kesin tanısı burada konmuyormuş en kesini fetal dna dedi kan alınıp yurtdışına gönderiliyormuş ben Medipolde devam ediyorum detaylıyı da orada yaptırdım doktor ben yüksek ihtimal bir sıkıntı olduğunu vs düşünmüyorum dedi öncesinde ikili test yaptırmıştım orada da herşey normaldi

Ben girdim ikiz gebelik diye 50 dk kadar sürdü normal ultrason muayenesi gibi her ayrıntıya bakıldı organından damarlarına kalp kapaklıklarından kemik ölçülerine çok şükür ki amniyotik sıvı artışı varmış biraz bir de bu cuma tekrar gideceğim bebeklerin burun kemiğine sanırım tekrar bakılacak biraz küçük dedi ikisine fizyolojik de olabilirmiş detaylı ultrasonda her türlü riskten bahsediliyor down sendromu gibi bir durumun kesin tanısı burada konmuyormuş en kesini fetal dna dedi kan alınıp yurtdışına gönderiliyormuş ben Medipolde devam ediyorum detaylıyı da orada yaptırdım doktor ben yüksek ihtimal bir sıkıntı olduğunu vs düşünmüyorum dedi öncesinde ikili test yaptırmıştım orada da herşey normaldi
Teşekkür ederim kuzum hamd olsun benimde herşey yolunda 😇😇😇

Antalya tüp bebeğe gidiyorum Hande hanım doktorum... burda herkes farklı yerlerden sanırım😊 benimde 5.ci gün dondurulmuş transfer olacak nasipse şuan sadece coraspirin ve vitamine başladim.sürekli kan verip hormon değerlerine bakılarak ona göre embriyoyu yerlestiriyorlar..daha öncekilerde hep estroferm kullanmıştım yani siz nasıl ilerleyeceksiniz tecrübelerimizi paylaşalım insaAllah🥰💜
Sonuç ne oldu aceba

Arkadaşlar bayadır foruma girmemiştim. Nasılsınız? Renkli usgye girdim ben temiz çıktı şükür ama yuzunu goremedık canı sağolsun. Şeker yüklemesi yaptıran var mı aranızda? Kilomdan dolayı doktor yapacak sanırım. Çok sıcak bakmasamda duruma. Napacagımı bilemedim

X