2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Benımkini geciktirdiğimiz için cok pişmanım 13 aylık suan umarım çabucak iyileşir yanıma almam gereken ne var peki ne aldınız siz?

Hayırlısıyla atlatalım inşllah canım kaç aylıkken yaptırmıştın sen cabuk iyileşiyor mu 😞

İnşallah canım , acaba kaç aylıkken oldunuz ne kadar sürede iyileşti sizin 🙁
Ben 4 aylıkken yaptırdım canım. Merak etme 1 haftada tam iyileşiyor canım.Ama ılk 3 gun atlatıldı mı tamamdır. Ikı erkek sunnet ettirdim yıne de 2. de uzuldum 😁

Kızlar merhaba nasılsınız?
Bebişler nasıl büyüyüp serpiliyorlar maşallah hepsine.
Yoğunluktan KK ya pek giremiyorum.
Hasta olanlarımıza acil şifalar diliyorum.
Sünnet olan minik prenslere de maşallah 🧿 diyorum rabbim mezuniyetini ve damatlığını da göstermeyi nasip etsin inşallah.
Bazılarınızı instadan görüyorum, gelip o bal yanakları ısırasım geliyor 😍
Hey gidi günler, ne çabuk geçiyor zaman 🌸

Merhaba 🥰🥰🥰
İyiyim sizler nasılsınız evet ikindi dönem başladım ben, sen ne yaptın?
Çok sık bakamıyorum buraya bebişşş iyi yaşında oldu hepsi işte 🥰🎊

Maşallah canım, nice güzel yaşları olsun 🥳💐

Ben Eylül’de başlarım diyordum ama sanırım vazgeçtim 😬 bizim diğer çocuklar da var ya, biraz zor olur. İnşallah doğru zamanda nasip olur 🌿

Kızlar yarın oğlum sünnet olacak az bir anestezi uygulanacak 1 yasınıda gectiği için önerileriniz var mı ? Zor oluyor endişeliyim anne olmak zor 😞
Geçmiş olsun canım şimdiden.
Biz 3 aylıkken yaptırdık, 2 krem verdi ağrı kesici ile 3 güne eski haline döndü.
İlk gün biraz sıkıntı oldu sonrası rahattı, inşallah sizin de rahat geçer
Haberlerinizi bekliyorum

Kızlar merhaba nasılsınız?
Bebişler nasıl büyüyüp serpiliyorlar maşallah hepsine.
Yoğunluktan KK ya pek giremiyorum.
Hasta olanlarımıza acil şifalar diliyorum.
Sünnet olan minik prenslere de maşallah 🧿 diyorum rabbim mezuniyetini ve damatlığını da göstermeyi nasip etsin inşallah.
Bazılarınızı instadan görüyorum, gelip o bal yanakları ısırasım geliyor 😍
Hey gidi günler, ne çabuk geçiyor zaman 🌸
Iyıyız cok sukur canım Alya nasıl neler yapıyor. 1 yaşa gırınce baya büyüttük sankı🥲Resmen bu grupla buyuduler bebeklerımız😍

Iyıyız cok sukur canım Alya nasıl neler yapıyor. 1 yaşa gırınce baya büyüttük sankı🥲Resmen bu grupla buyuduler bebeklerımız😍
Sorma canım büyüttük baya baya artık kalkıyor koltuk kenarlarından tutunarak adımlıyor yakında desteksiz yürür diye düşünüyoruz😃 bizimkisi ağırdangidiyor her şeyini geç yaptı alıştık artık. Oyun grubuna götürdüm onun ayındakiler yürüdüğü için bu hep eziliyordu 😀 dedim yürüsün artık öyle götürürüm. Her şeyi ağzına alıyor kemiriyor yalıyor yerde bir şey bulmasın direk ağzına alıp yutuyor. Önünde sinek geçmesin hemen ağzını açıyor o derecede şu an. İnanılmaz arttı. 18.ayda azalıyor ya da tamamen unutur dedi doktor. Sizde de bebişler böyle mi ağız konusunda 😄

Kızlar dün kan vermiştim sağlık ocağında, yine demir ferritinin yerlerde. Saç dökülmemden ve unutkanlıktan anlamıştım zaten ama geçen sene venatura takviye kullanmama rağmen çok az yükselmişti. Benim gibi olan var mı, sizler ne kullanıyorsunuz?

Kızlar olduda bitti maşallah , çok sukur yalnızca çişte agladı onun dışında çok iyi görunuyor aglamadı , tecrubeli anneler ağlar mı daha acaba ?cok az bir sedasyon verildi oyle yapıldı sorunsuzdu cok sukur🙏 Kesilen pipiyide verdiler burda verılıyormus biz talep etmedik sasırdık🥲babası ispanyaya gidiyor yakın zamanda üniden aldıgı davet üzere ,göbeğinide barcelona üniversitesine gömcekti bunuda gömer artık birlikte diye düşündük oraya 🥲doktor pipisi için fısfıs tarzı ilaç ve bir krem verdi birde ibrofen agrı kesici ide verebılırsın dedi yalnızca , yarında denize götürün dedi burda denizler hep beyaz bayrak cok temız ve kendı cocuk doktorumuz dahil olmak üzere bu öneride bulundu ve yaygın bir şey sünnet sonrası denize götürmek ben yinede cesaret edemeyecegim bir legene denizden su doldurup ılıtıp oyle sokacagım ya üşütür enfeksiyon kaparsa diye içim rahat değil 🥲

Eklentiler

• IMG_1047.jpeg
    IMG_1047.jpeg
    72 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_1013.jpeg
    IMG_1013.jpeg
    117,4 KB · Görüntüleme: 43
Sorma canım büyüttük baya baya artık kalkıyor koltuk kenarlarından tutunarak adımlıyor yakında desteksiz yürür diye düşünüyoruz😃 bizimkisi ağırdangidiyor her şeyini geç yaptı alıştık artık. Oyun grubuna götürdüm onun ayındakiler yürüdüğü için bu hep eziliyordu 😀 dedim yürüsün artık öyle götürürüm. Her şeyi ağzına alıyor kemiriyor yalıyor yerde bir şey bulmasın direk ağzına alıp yutuyor. Önünde sinek geçmesin hemen ağzını açıyor o derecede şu an. İnanılmaz arttı. 18.ayda azalıyor ya da tamamen unutur dedi doktor. Sizde de bebişler böyle mi ağız konusunda 😄
Canım ne guzel baya ilerlemiş yurur boyle gıt gide. Bızım cok cok once basladı agzına ne bulsa atardı mınık seyler bazen de kendını kusuturuyordu her gun evı supuruyordum ve hep gozum uzerıneydı. Ay cok sukur 1 aydır koymuyor pek agzına bır sey nadır koyar sımdıde bana ve kardesıne yedırmeye calısıyor😂

Kızlar olduda bitti maşallah , çok sukur yalnızca çişte agladı onun dışında çok iyi görunuyor aglamadı , tecrubeli anneler ağlar mı daha acaba ?cok az bir sedasyon verildi oyle yapıldı sorunsuzdu cok sukur🙏 Kesilen pipiyide verdiler burda verılıyormus biz talep etmedik sasırdık🥲babası ispanyaya gidiyor yakın zamanda üniden aldıgı davet üzere ,göbeğinide barcelona üniversitesine gömcekti bunuda gömer artık birlikte diye düşündük oraya 🥲doktor pipisi için fısfıs tarzı ilaç ve bir krem verdi birde ibrofen agrı kesici ide verebılırsın dedi yalnızca , yarında denize götürün dedi burda denizler hep beyaz bayrak cok temız ve kendı cocuk doktorumuz dahil olmak üzere bu öneride bulundu ve yaygın bir şey sünnet sonrası denize götürmek ben yinede cesaret edemeyecegim bir legene denizden su doldurup ılıtıp oyle sokacagım ya üşütür enfeksiyon kaparsa diye içim rahat değil 🥲
Canım hadi geçmiş olsun maşallah bende cesaret edip yaptıramadım bebekken korktum nedense bizim sünnette yaza inşallah sizin gibi kolay olur🥰

Hadi gelmiş geçmiş olsun böylelikle 😍

Kızlar dün kan vermiştim sağlık ocağında, yine demir ferritinin yerlerde. Saç dökülmemden ve unutkanlıktan anlamıştım zaten ama geçen sene venatura takviye kullanmama rağmen çok az yükselmişti. Benim gibi olan var mı, sizler ne kullanıyorsunuz?
Ben de aynı durumdayım. Bir ay ferrum tablet ve d vit kullandım ama bir fayda görmedim. İlaçlara devam etmek de istemiyorum 🤦🏼‍♀️ emzirdiğin sürece d vit kullanmalısın dedi doktor

çok geçmiş olsun canım hızlıca toparlanır merak etme çocukların yara iyileşme süreci yetişkinlere nazaran çok hızlı oluyor. tuzlu suyu da sanırım iyileştirici özelliğinden dolayı öneriyorlar, ben küçükken çok düşerdim bacaklarım hep yaraydı ne zaman denize girsem akşamına kabuk bağlardı kesinlikle etkisi var leğene koyup oturtabilirsin ama azıcık yakabilir ilk etapta :)

Ben kan tedavisi gördüğüm süreçte dahiliye doktoru bu ilacı vermişti yanlış hatırlamıyorsam günde 2 ya da 3 defa alıyordum 3 kutu falan kullandım baya toparladı değerlerim işe yaramasa damar yolundan tedavi vereceklerdi

Günaydın kızlar nasılsınız ? Biz 9. sıçramayı dibine kadar yaşamaya devam :KK76:

Aşırı inat, istediğini ağlayarak yaptırma sürecindeyiz şuan ve olayları idare etmeye çalışıp ağlayarak istediklerini elde edemeyeceğini öğretmeye çabalıyoruz. :KK51: Bu süreci yaşayan ve yaşayacak arkadaşlarıma büyük sabır ve kolaylıklar diliyorum gerçekten sabır isteyen bir sıçrama dönemiymiş. :KK14: Güzel yanı yok mu çok fazla var, resmen büyüdüğünü hissettiriyor şu son 1 haftadır halleri hareketleri sevgisini göstermesi kendini ifade edebilmesi beni benden alıyor eriyorum resmen :KK68: karşılıklı iletişim kurabilmek çok güzelmiş, 2-3 aya kahve içip dedikodu yapabiliriz gibi duruyor :KK70: :KK70: :KK70:

Bir de geçenlerde ufak bir kaza yaşadık evin içinde koşarken halıya takılıp yüz üstü düştü kucağıma aldım bir baktım ağzı kan dolmuş o an çok üzüldüm cidden dişi kırıldı sandım ilk hemen lavaboya gittik ağzını yıkadım, sonra eşimle kontrol ettik üst dişlerinin olduğu damak kısmı kanamış sanırım düşünce sürtme etkisiyle oldu :KK43:

Allah çocuklarımızı korusun beterinden saklasın. :dua:

Günaydın kızlar nasılsınız ? Biz 9. sıçramayı dibine kadar yaşamaya devam :KK76:

Aşırı inat, istediğini ağlayarak yaptırma sürecindeyiz şuan ve olayları idare etmeye çalışıp ağlayarak istediklerini elde edemeyeceğini öğretmeye çabalıyoruz. :KK51: Bu süreci yaşayan ve yaşayacak arkadaşlarıma büyük sabır ve kolaylıklar diliyorum gerçekten sabır isteyen bir sıçrama dönemiymiş. :KK14: Güzel yanı yok mu çok fazla var, resmen büyüdüğünü hissettiriyor şu son 1 haftadır halleri hareketleri sevgisini göstermesi kendini ifade edebilmesi beni benden alıyor eriyorum resmen :KK68: karşılıklı iletişim kurabilmek çok güzelmiş, 2-3 aya kahve içip dedikodu yapabiliriz gibi duruyor :KK70: :KK70: :KK70:

Bir de geçenlerde ufak bir kaza yaşadık evin içinde koşarken halıya takılıp yüz üstü düştü kucağıma aldım bir baktım ağzı kan dolmuş o an çok üzüldüm cidden dişi kırıldı sandım ilk hemen lavaboya gittik ağzını yıkadım, sonra eşimle kontrol ettik üst dişlerinin olduğu damak kısmı kanamış sanırım düşünce sürtme etkisiyle oldu :KK43:

Allah çocuklarımızı korusun beterinden saklasın. :dua:
İnatlasma bızde de var hele kı parkta işim zor asla elını tuturmuyor boyle tehlıkelı yerlerlerde tutmaya kalkısıyorum nasıl kızıyor kosa kosa gıdıyor. Kucagıma alıp ordan uzaklastırıyorum o yıne hedefine ulasmak ıcın yere bıraktıgım an o yone dogru kosuyor.Bır sure bu park işi bızı yoracak abısı de 2 yaşına kadar kostu ben de pesınden tabı😁Ekın kuzucuga da gecmıs olsun dustuklerı an dişler damagı yarıyor.

Ben de aynı durumdayım. Bir ay ferrum tablet ve d vit kullandım ama bir fayda görmedim. İlaçlara devam etmek de istemiyorum 🤦🏼‍♀️ emzirdiğin sürece d vit kullanmalısın dedi doktor

Ben kan tedavisi gördüğüm süreçte dahiliye doktoru bu ilacı vermişti yanlış hatırlamıyorsam günde 2 ya da 3 defa alıyordum 3 kutu falan kullandım baya toparladı değerlerim işe yaramasa damar yolundan tedavi vereceklerdi

Ferro sanol duodenal diye bir demir ilaci yazmıştı son kontrollerde hamileyken doktorum, onu bulup başladım dün. Ama be i çok etkiliyor, midem bulanıyor içim çekiliyor gibi oluyor. Yeni bi tane sipariş ettim, rahatsız etmiyor dedikleri bir Demir’i. İnşallah benimki de yükselir

X