2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Canım çok uzun zamandır giremedim şimdi okumaya başladım çok teşekkür ederim kayinvalidemi kaybettik çok da severdim kendisini hiç bakamadım buralara Ayaz yaramazlikta tam gaz devam dur durak bilmiyor istediği bir şey olmazsa kafasini yerlere oyuncaklara vuruyor henüz yurumedi emekleme sıralama koltuk tepelerine çıkma devam kendini daha hazır hissetmiyor demek ki daha yürümek için. Sen nasılsın canım

Canım çok uzun zamandır giremedim şimdi okumaya başladım çok teşekkür ederim kayinvalidemi kaybettik çok da severdim kendisini hiç bakamadım buralara Ayaz yaramazlikta tam gaz devam dur durak bilmiyor istediği bir şey olmazsa kafasini yerlere oyuncaklara vuruyor henüz yurumedi emekleme sıralama koltuk tepelerine çıkma devam kendini daha hazır hissetmiyor demek ki daha yürümek için. Sen nasılsın canım
Yaa basınız sagolun canım Allah rahmet eylesın. Ayaza bak sen ya ergen bunlar😁Yurur canım yakındır nasılsa 18. aya kadar zamanı var. Bız de cok sukur ıyıyız bebeklerın bır gunu bır gununu tutmuyor dişlerden yana sıkıntımız oluyor sancıları uzun suruyor dort gozle hepsı bır an once cıksın dıye bekliyorum🥹

Merhaba güzel anneler. Ben 2024 Mart annesiyim bebegim 2 aylık çok zor geçiyor bu günler. Bende sizin gibi emekledigini yurudugunu gorurum. Size sorum şu bebeklikleri mi daha zordu yoksa şuanmı?

Merhaba güzel anneler. Ben 2024 Mart annesiyim bebegim 2 aylık çok zor geçiyor bu günler. Bende sizin gibi emekledigini yurudugunu gorurum. Size sorum şu bebeklikleri mi daha zordu yoksa şuanmı?
Bebekken o anın zor olduğunu düşünürdüm, şimdi 14 aylık yeni yürüdü o günleri mumla arar oldum ben 😂 şimdi de bu anın zor olduğunu düşünüyorum. Sanırım sonraki level de bu anı mumla arayacağım 2 yaş sendromu vs derken... anda kalabilmek ve o anın kıymetini hissetmekmiş mesele onu anladım

Merhaba sağlıkla buyutunn 🙏🏻 daha sabah bunu konuştuk esimle bence yenidoğan kolaydı bizim açımızdan ama şu an da 8-9 aylıkken olduğundan daha kolay geliyor bana

Merhaba sağlıkla buyutunn 🙏🏻 daha sabah bunu konuştuk esimle bence yenidoğan kolaydı bizim açımızdan ama şu an da 8-9 aylıkken olduğundan daha kolay geliyor bana
Şöyle diyorum biraz daha büyüse bu gaz sancıları kulak ağrısı geçse kendisini biraz daha ifade edebilse. Bir seyler yapıp sakinleşecek kadar büyüse. Yok Anam şuan sadece ağlıyor 1 gün gece uyusa 5 gün uyumuyor. Oyalayamiyorsun oyunu anlamiyor . Oyun oynasa falan uyaliyaczda.

Şöyle diyorum biraz daha büyüse bu gaz sancıları kulak ağrısı geçse kendisini biraz daha ifade edebilse. Bir seyler yapıp sakinleşecek kadar büyüse. Yok Anam şuan sadece ağlıyor 1 gün gece uyusa 5 gün uyumuyor. Oyalayamiyorsun oyunu anlamiyor . Oyun oynasa falan uyaliyaczda.
Yaa umarım kolay atlatırsınız bu süreçleri cidden kişiden kişiye de değişir benim kızım gece uyurdu mesela yani o gaz sancıları bittiğinde akşam yedide yatıp sabah sekizde kalkardı tabi aralarda beslerdim falan ama yorucu değildi ah ah😂 kimisi için de o dönemler daha zor geçiyor. Şimdi yürüyor koşuyor ama bi şeye dikkatini verip de 5-10 dk oynamıyor hep hareket halindeyiz kabul edelim bi tık yorucu 🙂↕️ canları sağolsun deyip yolumuza devam ediyoruz. Destek istemekten çekinmeyin yakınlarınızdan en çok anneler yıpranıyor çünkü

Ikı Cocuk annesı olarak kesınlıkle buyudukce kolaylasıyor. Kendı kendıne yuruyup eglenıyorlar bagımsızlasmaya baslıyorlar hep kucagında tasımamıs oluyorsun. Bızlerı anlayıp ıletısıme gecınce her sey daha guzel oluyor. Yenıdogan donemı gaz sancısı vs bana daha zor gelıyor.Cocuklarımın ıkısının de uyku problemı hıc olmamasına ragmen yıne de kucuk bebek daha zor.

Her yaşın her dönemin kendine göre zorlukları kolaylıkları var. Dün 12 ve 9,5 yaşındaki çocuklarım okullardaki protesto sebebiyle evdeydi. Kafayı yememe şu kadar kaldı 🤏 şu an tam ergen hallerindeler; kavgaları, şakaları, isyanları beni çok yordu. Gene küçük bebekte bir kucağa almak öpmek, onun bir tepkisine denk gelmek insana zorluklarını unutturuyor. Bence büyüdükçe çocuklara tahammül gücüm azalıyor. Hatta bazen anne babamın bize karşı yaptıkları şeyleri onlara yağıyor olmak beni üzüyor.

Bebeklik dönemine dönecek olursak, benim en sevdiğim dönem 2-9 aylık dönem arası. Sen bebeğe aşılırsın, bebek biraz normalleşir filan.. çok hareket edemez, ek gıda henüz fazla değildir 😅

Sağlıkla büyütün bebeğinizi, her şey geçiyor ve çok fazla özleniyor bu günler. Bu hepimiz için ve her yaş çocuğumuz için geçerli. Rabbim hepsine sağlık sıhhat ve uzun ömür versin inşallah.

Başınız sağ olsun 🙏🏻
Benim oğlan da sinirlenince kafasını yere vuruyor nasıl unutturacağım bu davranışı bilmiyorum. Görmezden gelmeye çalışıyorum ama canı yanıyor vurunca, o zaman da mecbur engel olmaya çalışıyorum.🤦🏼‍♀️

Kızlar iki gündür ateşle uğraşıyorduk bugün olmadı çok şükür. Boğazı hafif kızarık dedi ilaca gerek görmedi doktor. Ama öksürüğü kötü 😕 Neler yapabilirim, kullanabilirim? Bir yaş oldular artık, boğazı rahatlatmak için bir şeyler kullanılmaz mı?

Kızlar iki gündür ateşle uğraşıyorduk bugün olmadı çok şükür. Boğazı hafif kızarık dedi ilaca gerek görmedi doktor. Ama öksürüğü kötü 😕 Neler yapabilirim, kullanabilirim? Bir yaş oldular artık, boğazı rahatlatmak için bir şeyler kullanılmaz mı?
Gecmıs olsun canım. Ilac olarak hıc bır sey mı kullanmıyorsun. Bogazı kızarık ıse ıllakı agrıyordur da. Bızım oyle olunca doktorumuz İbramum Zero verıyor bogaz agrısına ıyı gelıyor. Oksurugu de ben kozalak pekmezı verıyorum. Nane limon ıyı gelıyor, ıhlamur

Geçmiş olsun canım. Bayramda benim oğlan da hastalandı. Viral dedi doktor. Grintuss diye bal ve bitki özlerini içeren bir şurup aldım öksürük için bayağı etkiliydi, çok memnun kaldık.

Yaa basınız sagolun canım Allah rahmet eylesın. Ayaza bak sen ya ergen bunlar😁Yurur canım yakındır nasılsa 18. aya kadar zamanı var. Bız de cok sukur ıyıyız bebeklerın bır gunu bır gununu tutmuyor dişlerden yana sıkıntımız oluyor sancıları uzun suruyor dort gozle hepsı bır an once cıksın dıye bekliyorum🥹
Valla bizde daha 3 diş var diğerleri de gelecek gibi duruyor ama bekliyoruz bakalım sancılı bir sekilde.

Başınız sağ olsun 🙏🏻
Benim oğlan da sinirlenince kafasını yere vuruyor nasıl unutturacağım bu davranışı bilmiyorum. Görmezden gelmeye çalışıyorum ama canı yanıyor vurunca, o zaman da mecbur engel olmaya çalışıyorum.🤦🏼‍♀️
Çok sağol canım Allah razı olsun bizim ki tepki verince yapmaya devam ediyor ama kontrollu vuruyor sıpa yavaşça yaklaşıp 😂 o yüzden görmemeye çalışıyorum hemen dikkatini başka bir şeye çekiyorum bı sure sonra unuturlar diye düşünüyorum

Gecmıs olsun canım. Ilac olarak hıc bır sey mı kullanmıyorsun. Bogazı kızarık ıse ıllakı agrıyordur da. Bızım oyle olunca doktorumuz İbramum Zero verıyor bogaz agrısına ıyı gelıyor. Oksurugu de ben kozalak pekmezı verıyorum. Nane limon ıyı gelıyor, ıhlamur
Canım hiçbir şey vermedi ki doktor 🤷🏼‍♀️ Kozalak pekmezimiz yok evde, kuru dut suyu yapıyorum, bal limon vs 🤷🏼‍♀️
Geçmiş olsun canım. Bayramda benim oğlan da hastalandı. Viral dedi doktor. Grintuss diye bal ve bitki özlerini içeren bir şurup aldım öksürük için bayağı etkiliydi, çok memnun kaldık
Doktor mu önerdi şurubu? Burnunu açık tutun şu an ilaca gerek yok dedi ama çocuk fena öksürüyor ya 😕

Çok sağol canım Allah razı olsun bizim ki tepki verince yapmaya devam ediyor ama kontrollu vuruyor sıpa yavaşça yaklaşıp 😂 o yüzden görmemeye çalışıyorum hemen dikkatini başka bir şeye çekiyorum bı sure sonra unuturlar diye düşünüyorum
İnşallah unuturlar 😕

Bence büyüdükçe kolaylaşıyor ya da daha keyifli hale geliyor diyeyim. Bunu bana doğum yaptığımda 2 arkadaşım söylediğinde teselli sanmıştım. Ama doğruymuş. Dünya şartlarına uyum sağlıyorlar, derdini anlayabilmeye başlıyorsun, iletişim kuruyorsun bu en güzeli. Sağlıkla güzellikle büyütün inşallah. Zaman geçince en zor günü bile güzel hatırlayacaksınız😍

X