Gebeliğe Hazırlık 🌸🌸 2023 Nisan/Mayıs Gebelik Planlayanalar 🌸🌸

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba, 3 gün önce adet olacakmışm gibi kasık ağrısı ile doktora gittim yumurtlama dönemimde olduğumu ve yumurtamın çatladığını söyledi. Bugün kanamayla ve kasık ağrısıyla uyandım. Midem de bulanıyor. Yumurtlama kanaması mıdır yoksa gebelik olabilir mi adetime 9 gün var. Çok şiddetli ağrı. Ağrı kesici içirdi.

Günaydın kızlar ben dün rahim filmi cekildim meger benim tüplerim kapalıymıs bi senedir ugrasmısım bosuna neyse ilacla acıldı cok sükür hsg raporumda normal inceleme yazıyor, benim anlamadıgım ceken doktor kapalıydı acıldı dedi sonra raporumda normal yazdıgı icin acaba ben o bas dönmesiyle yanlıs mı anımsadım diyorum vs kısacası raporda son durum yazdıgı icin mi normal yazmıslar, yani kapalılıga dair bi bilgi yok cektirenler sizdede mi böyle yazıyordu son hali yani
Merhaba rahim filmi çekildikten sonra hamile kaldınız mı ne zaman sonra kaldınız rahim filmi çektirmek ağrılı bir işlem mı nelere dikkat edilmesi gerekiyor

Merhaba rahim filmi çekildikten sonra hamile kaldınız mı ne zaman sonra kaldınız rahim filmi çektirmek ağrılı bir işlem mı nelere dikkat edilmesi gerekiyor
Günaydın ben mayısta cekildim henüz kalmadım, anestezili diye cekildim ama tam bayılmadım sanırım anlık sakinlestirici bi sey yaptılar bana, bi kere basım döndü sadece yani bayılmadım islem sırasında dayanılmayacak bi acısı yok anlık bi sancı giriyor kasıklarına, benim iki tüpümde kapalıymıs acıldı ilacla cok sükür bi senedir olmuyordu sebebi buymus eger sizde kalamdıysanız uzun süredir mutlaka baktırın ben bi sene bosuna denemisim ama demekki hayırlısı böyleymis

Günaydın ben mayısta cekildim henüz kalmadım, anestezili diye cekildim ama tam bayılmadım sanırım anlık sakinlestirici bi sey yaptılar bana, bi kere basım döndü sadece yani bayılmadım islem sırasında dayanılmayacak bi acısı yok anlık bi sancı giriyor kasıklarına, benim iki tüpümde kapalıymıs acıldı ilacla cok sükür bi senedir olmuyordu sebebi buymus eger sizde kalamdıysanız uzun süredir mutlaka baktırın ben bi sene bosuna denemisim ama demekki hayırlısı böyleymis
Evet 3 senedir bende hamile kalamiyorum çektirmeye karar verdim ama çok pahalı ya devlet hastanesi yapmıyor özelde hastane ücreti dahil anestesiz 2500 anestezik 3500 anestesiz yaptiricam artık çoğu kişi o ay hamile kaldigindan bahsetmiş nasip artık deniycem inşallah olur

Evet 3 senedir bende hamile kalamiyorum çektirmeye karar verdim ama çok pahalı ya devlet hastanesi yapmıyor özelde hastane ücreti dahil anestesiz 2500 anestezik 3500 anestesiz yaptiricam artık çoğu kişi o ay hamile kaldigindan bahsetmiş nasip artık deniycem inşallah olur
Sadece adet bittikten sonra mı yapiliyor adetten önce yapılmaz mı ki

3 sene uzun bi süre mutlaka cektirin, ben anestezili diyarbakıra 2500 e cektirdim buralar daha uygun ben kalamadım cekildigim ay bakalım üc dört ay icinde diyorlar doktorda öyle dedi 2-3 ay oran yüksek dedi insallah olur dua et lütfen

Sadece adet bittikten sonra mı yapiliyor adetten önce yapılmaz mı ki
Hayır adet bitiminden hemen sonra yapılıyor öncesinde gebelik vs durumu olur diye cekmiyorlar ben hemen adet bitiminde gittim böylelikle yumurtlama zamanıda kacırmamıs oldum ama tutmadı

3 sene uzun bi süre mutlaka cektirin, ben anestezili diyarbakıra 2500 e cektirdim buralar daha uygun ben kalamadım cekildigim ay bakalım üc dört ay icinde diyorlar doktorda öyle dedi 2-3 ay oran yüksek dedi insallah olur dua et lütfen
İnşallah olur Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın çok üzülüyorum

Hayır adet bitiminden hemen sonra yapılıyor öncesinde gebelik vs durumu olur diye cekmiyorlar ben hemen adet bitiminde gittim böylelikle yumurtlama zamanıda kacırmamıs oldum ama tutmadı
Bana da öyle dediler adetten yedi gün sonraya kadar gelebilirsin dediler ama öncelikle adetin ikinci günü kan testi yaptiticam pcos falan var mı diye kan değerlerine baktırmak istiyorum rtesi gün de cektiticem

Bana da öyle dediler adetten yedi gün sonraya kadar gelebilirsin dediler ama öncelikle adetin ikinci günü kan testi yaptiticam pcos falan var mı diye kan değerlerine baktırmak istiyorum rtesi gün de cektiticem
Evet mutlaka baktır hayırlısı olsun insallah

Kzlar çatlama iğnesi falan kullanmadim bugün çatlamanin üstünden 7gün geçti regle 5tün kaldi testim. BU şekilde çikti siz görebiliyomsnz çatlamanın üzerinden ne kdr süre geçmesi lazım testte görünmesi için erken mi sizce rwsimde çekiyorum ama test fluu çikiyor

Eklentiler

• 39D5B6DD-8B9A-4EF9-AB21-88B17901BEC5.jpeg
    39D5B6DD-8B9A-4EF9-AB21-88B17901BEC5.jpeg
    113,4 KB · Görüntüleme: 81
Kzlar çatlama iğnesi falan kullanmadim bugün çatlamanin üstünden 7gün geçti regle 5tün kaldi testim. BU şekilde çikti siz görebiliyomsnz çatlamanın üzerinden ne kdr süre geçmesi lazım testte görünmesi için erken mi sizce rwsimde çekiyorum ama test fluu çikiyor
10 -12 gün sonra çıkıyor idrarda daha erken canım

Ben 2. Kere çektirecem araştırma hastanesinde gün aldım kasım ayında çekilecem . Hiç özelde para veremem valla o zamana kadar hamile kaldım kaldım kalmadım Ekim ayı adetinden sonra korunacaz hamile olmadığımdan emin olup gidecem . Bana daha önce de hamile olmadığımdan emin misin dedi evet dedim çektiler . Adet sonrasına denk getirmem mümkün değil çünkü günü onlar veriyor . Sadece hamile olmadığından emin ol yeter

Ben baya net gördüm aslında ☺️ İnşAllah koyulaştığını görürüz canım 🤲🏻

mrb canım bende cektirmeyi düşünüyorum diyarbakıra yakın bi ilçedeyim burda çekilcek yer yok bende diyarbakırda cekeyim diyorum nerde cektirdin bana özelden yazabilirmisin

tatlım bi gölge var gibi inşallah vardır hayırlısıyla sabah ilk idrarla tekrarla bakalım

yani bekleyebilirsen tabiki daha iyi olur 😍hiç unmadıgın zamanda gelir derler ya bu ay saldın galiba 😅
Aşiri saldim yani toplasan üç kez beraberlik oldu uzaklaştik eşimle yorulmanın da etkisi var e tedavi falanda görmedm bu ay onlarda üst üste gelince napim önmzdeki ay ya femara ya aşilama olcakti bu ay yani onun verdiği rahatlık var hala da var olursa tabi amenna ama olmazsa da artık allaha kaldi 🙂

X