2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar size bi sey danışmak istiyorum nasipse perşembe günü doğum yapicam annem ve esim kalcak yanımda uygun bi dille bunu kayınvalideme soylemek istiyorum annem ve kendi kalsın ister. Kırmamak adına nasil soylesem diye düşünüyorum aslında hiç haketmiyor da... sizce nasil soylemeliyim ya da söylemeyip şok etkisi mi yaratsam 😂
Ya eşin soylesin bence. Konusurken perşembe gunu doguma gidecez anne sen evde yemeği hazırlarsn bizim cıkısımıza falan desin

Herkese merhaba Ocak anneşeri
Bizde günümüzü aldık 16 Ocak ta kısmetse kızımı kucağıma alacağım
Bugün hastaneyle sezaryen ücreti konuştuğumda artan zam oranına ve fiyatlara şok oldum sizde durumlar nedir
Muane 300 den 500 e
Doğum 6000 den 9500 e çıkmış
En uygun benim herhalde 3500 dü 4000 olmuş 💃

Kizlar nisani gelen var mi? Dun acilma var mi diye doktor kontrol etti bir cm acilman var dedi. O zamana kadar ne sancim vardi ne bir sey. Sonra eve geldim gece bir baktim kanli mukus bir sey megerse nisanmis. Sabahtan beri de gelip giden belden baslayan kasilmalarim var. 38 haftayim ama halsizim biraz ikigun beklesin istiyordum acaba geliyor mu bu aksam. Hayirlisi her seyin tabi. Kasilmalar 30-35 dakika 30-25 dakika araliginda asiri duzenli degil ama cok duzensiz degil. Dusa girdim gecmedi halaaa agri var

Kizlar nisani gelen var mi? Dun acilma var mi diye doktor kontrol etti bir cm acilman var dedi. O zamana kadar ne sancim vardi ne bir sey. Sonra eve geldim gece bir baktim kanli mukus bir sey megerse nisanmis. Sabahtan beri de gelip giden belden baslayan kasilmalarim var. 38 haftayim ama halsizim biraz ikigun beklesin istiyordum acaba geliyor mu bu aksam. Hayirlisi her seyin tabi. Kasilmalar 30-35 dakika 30-25 dakika araliginda asiri duzenli degil ama cok duzensiz degil. Dusa girdim gecmedi halaaa agri var
Yaa doğumun baslamıs canım allah kolaylık versin inşallah. Aslında soylediğin dklar düzenli sayılır canım. Hastane yakınsa biraz bekle ama değilse gitmelisin bence

Kızlar doğuruyorum sandım 😅 1 saat önce falandı. Tam 5 dkda 1 kere 25 saniye kadar süren kasılmalarım oldu. Ritmik olunca aha dedim bugün geliyor kızım🙈🙈 4 yada 5 kere oldu sonrasında tekrarlamadı ara ara gene oluyor ama ritmik değil. Sizce gelir mi bugün yarın😳😳😳😳
Canim bi aksam benimde oyle oldu 5 dakika da bir sertlesti benim ki 3 saat sürdü acile gittim bisey cikmadi. Ertesi gun ishal oldum 🤭
Doktor kasilma yaninda agri olursa dikkate al dedi.

O tirsmalar bende de olusmaya basladi. Normal dogum istiyorum dedim basindan beri, simdi yigitlige halel getirmemek icin gikimi da cikaramiyorum. Allah yardimcimiz olsun🙏🏻🙏🏻
Aynı durumdayım ya 😂 39+4 oldum bir anda sezeryana alsalar hayır demem artık. Ama şu ültiker yüzünden de tahammülüm kalmadı onun da etkisi var bende

Kızlar size bi sey danışmak istiyorum nasipse perşembe günü doğum yapicam annem ve esim kalcak yanımda uygun bi dille bunu kayınvalideme soylemek istiyorum annem ve kendi kalsın ister. Kırmamak adına nasil soylesem diye düşünüyorum aslında hiç haketmiyor da... sizce nasil soylemeliyim ya da söylemeyip şok etkisi mi yaratsam 😂
Ya doğumda kayınvalidenin işi ne gerçekten her yerden çıkıyolar. Kanaman olacak yorgun olacaksın, öyle bir günde yanında sevdiklerin olsun istersin doğal olarak. Bence eşin söylesin en güzeli

Eğer sıkıntı çıkartacak yada alınacaksa en uygun şekilde desen de olan olacak gibi ama en mantıklısı düz demek yerine laf arasında geçirmek annem ile eşim bakalım nasıl yapacaklar gibi artık konu gidişine göre spontane bir cümle kur veya eşin kursun o zaten illa kendi istiyorsa nasıl yani ben kalmayacak mıyım der

Gaz sancısı çok kötü kızlar nasıl olacak bilmiyorum dün akşamdan beri yürüyorum bişeye yaramadı omuzlarima kadar sancı vuruyor ameliyat ağrısından beter tavsiyesi olan var mi
Canım ben öyle sancı çektim ki sezeryan dikişi hic aklıma bile gelmiyordu o derece doktor rahim toparlaniyor ondan oluyo dedi sennkinin gaz sancısı olduğuna emin misin

Canım çatı muayenesinden sonra benim de kanamam oldu. Nişan sandım ama muayeneden oluyormuş. 2 cm açılmam vardı 1 hafta geçti tekrar çatı muayenesi oldum yine kanamam oldu açılma aynı. Nişansa eğer 1-2 günde doğum başlar değilse lekelenme tarzında azalıp bitiyor kanama

Bence de esim söylesin. Bi sey demedi de bekler ben kırmak istemediğim için bi danışmak istedim 😊
Bir şey demediyse iyi yine. Kırılmaz belki de anlayışlar karşılar bu durumu. Eşin kendi kalmak istediğini söylesin o durumda bişey diyemez. Anne iki kişi kalabiliyor, kayınvalidem olacak ben de kalmak istiyorum desin seni devre dışı bıraksın kendi isteği bu yöndeymiş gibi konuşsun 😄

O tirsmalar bende de olusmaya basladi. Normal dogum istiyorum dedim basindan beri, simdi yigitlige halel getirmemek icin gikimi da cikaramiyorum. Allah yardimcimiz olsun🙏🏻🙏🏻
Hurmaları aldım ben, günde kaç tane yemek gerekir ki? sen özel birşey yapıyormusun 😍? Birde bu hafta ananas yedim, bir tane daha alırım gelecek hafta 😂 Normal doğum için iyiymiş bak 😂 😂

Yıllar sonra belki gerçekten birbirini sevecek çocuklarımız 🥰 buradaki arkadaşlıktan habersiz birbirimizi tanıyoruz belki de 😂 tanışacağız ay ne garip dünya çok küçük gerçekten
Dünya küçük olur mu olur 🥰
Bende ömrümde içmediğim kadar maden suyunu hamilelikte içtim doktorun her şeye önerisi Kızılay magnezyumlu iç sola yat😁 gerçekten rahatlatıyor ama.
Ay benim ağrım adet ağrısına da benziyor aslında😳 yattım bakalım ağrılar geçecek mi
Gecmezse çok vakit kaybetmeden git canim acilma olmadan serum la durudurlar haftan erkense. benim ilk doğum kasilma+adet ağrısı ile başladı. Duzenli degildi sancim nst de de çıkmadı acilmadan sonra düzenli hale geldi.
Eğer eşin agiz birliği yaparsa pandemiden dolayi iki kisi alabiliyorlarmis dersin. Anneme ihtiyacim var felan dersin canim.. Ama benimki asla kiymetli annesine dedirtmez öyle 🤭kayinpeder de gelmezse iyidir benim ahahha 🤣 kelin ilaci olsa basina surecekte belki esin agizbirligi yaparsa diye fikir verdim 🤭
Gecmiyorsa geliyordur canim doktoruna haber verdin mi? Nasil oldun?

Merhaba bende subat annelerindenim 35+3teyim tansiyonum 13 10 13 7 aralarındaymış ilaca baslattı doktor ve 24 saat idrar istedi sizin suan tansiyonunuz nasıl ilaca başladınız mı
Valla canım idrarda protein kaçağı çıkmayınca ilaç falan başlamadı.. bende o günden sonra bidaha ölçtürmedim, çünkü ölçüm yapmak beni çok geriyor ve yaşadığım stres kuvvetle muhtemel yükseltiyor.. ödem falan sorunumda olmadığı için doktorum bişey demedi.. kendimi iyi hissediyorum, umarım sıkıntısızda kavuşmak nasip olur

Kızlar çok moralim bozuldu bugün. Özelde doğum düşünüyordum ancak erken doğum ihtimaline karşı üniversite hastanesindeki prof.dr dan randevu almıştım. Çünkü üniversite hastanesinde yenidogan yoğun bakım birimi iyi. Neyse gittim bugün ultrasonla bakti ve 34+4 te olmamiza ragmen 33 haftalik oldugunu soyledi. Bugüne kadar gittiğim hicbir doktor böyle bir durumdan bahsetmedi. En son özelde docente gitmiştim kilosunu 2450gr ölçmüştü. Bugünkü prof .2020gr olduğunu söyledi. Bu nasıl olur anlamıyorum. Kafam allak bullak oldu. 2 hafta sonra gün verecekmiş sanırım tansiyon ve şeker nedeniyle 37.hafta dolar dolmaz sezaryen yapacak. Ne yapacagimi sasirdim

Herkese merhaba Ocak anneşeri
Bizde günümüzü aldık 16 Ocak ta kısmetse kızımı kucağıma alacağım
Bugün hastaneyle sezaryen ücreti konuştuğumda artan zam oranına ve fiyatlara şok oldum sizde durumlar nedir
Muane 300 den 500 e
Doğum 6000 den 9500 e çıkmış
Bizim de günümüz 16 Ocak 🥰

Kızlar doğum videolarına bakıyorum vajinal ve sezeryan fark etmez, herseferinde duygulanıp ağlıyorum bebeklerin doğum anında 🥰 Yaklaşıyor günüm ama sanki hayal kuruyorum, başka var mı benim gibi yoksa bir benmiyim 😂 Kollarıma versinler istiyorum, kokusunu çekeyim içime, bakışlarını yakalamak istiyorum, sesini duymak. Allah isteyen herkese nasip etsin bir yavru 🤲

X