2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    225
Kızlar kaşık mama kullanan var mı aranizda? Hipp kullanıyorum gece veriyorum muhallebi gibi iyi oluyor. Biberon almıyor zaten. Gece doyurmazsam emmek için sürekli uyaniyor. Birde kilo alımı çok yavaş gidiyor henüz 9 kilo olamadı. Buna takılmıyorum ama birşeyde yemiyor ona üzülüyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var .
Bu arada bikac gündür iki kızımda çok hasta ateş balgam. Ne uyku ne yemek birşey yok. Sizlerde durumlar nasıl
Gecmis olsun canim.
Ne garip kimimiz kilo almasindan kimimiz almamasindan sikayetci. Saglikli olsunlar saglikli huzurlu buyusunler hepsi insallah..

Canim ben hic kasik mama kullanmadim. Benimki hala biberon mamasi aliyor. Aksam 8 gibi ve bir de geceleri uyaniyor bir kez yine mama icin sabaha karsi.

Kilo alimi sanirim bir sure sinra yavasliyormus. Mesela benimkinin kilosu olmasina ragmen gecen ay sadece 100 gr almis. Yani sanirim olayin rutini bu.

Hastaligina gelince.. Doktoryla gorustun mu?
Bizimkinde de olmustu gectigimiz ay ve bitkisel bir balgam sokturucu surup vermisti. Adina bakarim istersen. Bir de burun spreyi. Bir de yapabildigim kadar gece gunduz farketmez nebulzator kullan demisti. 100 defa bile yapsan sorun yok demisti. Uyanikken yapicaksan bir sure tuttuktan snra sirtina hafif hafif vur yuz ustu. Bu sekilde bosaltmasini sagla demisti. İcine de sadece su izotonik su var ya burnunu temizledigimiz ondan koy demisti.

Muhtemelen hasta oldugu icin istahi yoktur.
Rabbim sifasini versin yavrumun.

Öncelikle masaallah.saglik durumu iyi doktorda kilolu vs diye uyarmadiysa hiç takılma. Ama ne kadar ne yiyor bizimlede paylaş zira ben tikandim. Birde kaç cm kaç kilo doğmuştu oda önemli.
Benim kız full ayakta yürüyor kilo fln almıyor artık.
Kuzum az once uzunxa bir mesaj yazdim ama uctu gitti anlamadim.

Benimki 52 cm dogmustu, 3200 grdi.
Ama pek emmedi, benim de sutum ne yaptiysam artmadi. 4-5 ay kadar tam emdi.
Mamanin da etkisi olabilir genetik de ben de kilolu bir bebekmisim. Babasi da mesela 4.5kilo dogmus.

İki incir, iki hurma, biraz kuru uzum, iki-uc gun kurusu buharda hasliyorum ve blendirdan geciriyorum. İcine ceviz badem ve findik da atiyorum. Bu karisim dolapta 2-3 kadar kaliyor.
Bunu sabah haslanmis yumurta, avakado, peynir, bir cay kasigi kadar tahinle karistiyorum. Kati olirsa yarim olcu mama yapip onunla biraz sulandiriyorum. Kahvaltida bunu son 1-2 aya kadar hep cok guzel yedi. Artik prk yemiyor.
Kahvaltida annemin yaptigi menemenden yapiyorum, seviyor. Biraz misir biraz tam bugday unundan kuymak yapiyorum bol peynirli seviyor.
Bugun tam bugday unundan krep yaptim mesela. Boyle seyleri yiyor bu ara. Peynir aeytin yunurta hic yediremiyorum bir suredir. Anca boyle seylerin icine koyuyorum.

Yukaridaki kuruyemis karisimindan bir subardahi kadar yogurdun icine kouyorum yaklasik bir tatli kasigi kadar seviyor. Ama bu aralar onu da pek istemiyor.
Meyve muz mandalina ve elma yiyor. Bir ara deli gibi yaban mersini yiyordu onu da asla yemiyor.
Cennet hurmasini yogurtla karistiyorum onu da seviyor.

Tam manasiyla etci bir insan kendisi babasina cekmis. Ciger, doner, karniyarik icin hazirlanan kiymayi cok seviyor.
10 gunde bir filan eriste veriyorum, seviyor.
Aebze pek yemiyor, bi pirasa kabak seviyordu. Kendimize nasil pisiriyorsam ondan yiyor.
Tarhana corbasi asigi.
Ben de yemedigi her sebzeyi corbanin icine koyuyorum.
Tarhana, kuzu ilik suyu, brokoli, kereviz, tatli kabak, ne varsa sebze ekliyorum. Snra blenderdan geciriyorum corbalari bu sekilde veriyorum. Mercimek de seviyor onu da bu sekilde yapiyorum. (Sebzeleri buharda biraz haslayip buzluga koyuyorum ki hazir oluyor direkt corbanin icine atiyorum, her seferinde sifirdan hasirlamiyorum. Bi yaptigim 15 gun falan gidiyor)
Hafta bir iki balik yediriyordum ama balikla da mesafeli sanki. Garip bi ahiz tadi var. Yagli balik seviyor. Azicik sogusun hocbir yemegi yemiyor.

Ayran vs hoc sevmiyor alistiramadim bir turlu. Bugun ictiyse biraz yarin asla yuzune bakmiyor mesela.

Bir de bazen kek yapiyorum ara ogun.
Bir yumurta, goz karari yulaf ya da tam bugday unu, o hazir bulundursugum kuruyemis karisimi, elma rendesi, biraz tarcin kucuk kek kaliplarina dokuyorum. İki gun aralarda veriyorum seiyor.

Yazinca aslinda baya yiyormus bizimi :)
Ama bu aralar corba ve etle takiliyor. Balik da yemiyor.

Benimki boyle beslendi ama dedigim gibi bir suredir cok nizami degil ve dise bagliyorum istahi eskisi gibi degil. 8 disi var. Sanirim bu kopek disleri cikacak 1 aydir belki daha uzun cikaramadi hep cok kasiyor.
İnsan yiyen benege alisinca az yemesi zor geliyormus insana.

Bol bol salatalik yer bu arada.
Ha bir de kuru uzum hastasi.
Cekirdeksiz kuru uzumu olesiye seviyor. Abartmadan aralarda veriyorum 3-5 tane gun icinde totalde yine yiyordu 10-15 tane.

Mucver yapiyorum ara ara onu da seviyor.
Mumkun mertebe yulaf ya da tam bugday unu kullaniyorum her seyde. Organik gurmemden almistim. Bereketli de oluyor bilginize.

Kuzum insallah bir faydam olur.

Son düzenleme:
Kizlar bebisleriniz kac aylik, kac kilo, ve cinsiyetleri nedir?
Kizim tombis ki benim de bebekligim epeyi tombikmis ama benim gozume oyle kocaman baloncuk bir bebek gibi de gelmiyor. Gecen bir arkadasim benimkinden 4 ay buyuk kizi var onun da, kizimi sorunca soyledim kilosunu boyunu “yani cok fazla degil mi bence doktoruyla konusup diyet yapsaniz sanki iyi olur” demesin mi.. “ben kizimin beslenmesine cok dikkat ediyorum, her seyin organigini aliyorum, bu konuda takigim, beslenmesi her seyin ustunde, sunu aliyorum bunu yediriyorum vs vs” anlatti durdu ve ben kendimi kotu hissettim. 17 aylik 9.5 kiloymus onunki. Kilolu bebek olmamali bence, saglik sorunlari cikar diye dusunuyorum dedi.
doktoru boyuna gore iyi demesine ragmen kafama takmadim degil. Acaba devasa bir cocuk mu olucak diye dusunmeye basladim. Ama bir baska arkadasim ise bu kilolu ginlerine iyi bak kalmiyor sonra dedi mesela.. Asla takmam boyle seyleri ama bu kez niyeyse takildim cidden. Anneligimi cocugumun beslenmesini sorguladim. Tam da istahinin kayboldugu ozellikle sabah kahvalti yaptiramadigim bir doneme denk gelmisti.. uzuldum..
Bu arada kizik bir aydir yuruyor seri sekilde. Hic hantal bir bebek olmadi hep hareketliydi. Saglik sikimtisi da pek yasamadik hamd olsun.
İnsan daha ne ister.. ama uzuldum yani.

Bu arada benim kizce 13 ay 16 gunluk, 81 cm, kilosu da 12.450 gr.
Allahım böyle insana durduk yere korku salan insanlar beni bi sinir ediyor ki🤦‍♀️Ya bu çocukta bir sorun olsa mutlaka doktoru demez mi illaki bir uyarı yapar ufacık bebeğe birde diyet mi yapsan demiş gel şu kafalara 😡hayır bir bebek paketli gıda ne bileyim işlenmiş o zararlı şeyleri yemiyor ise aşırı hamur tarzı birşey tüketip ondan sebep kilo almıyorsa ne varki bunda 😳bide ben beslenmesine çok önem veririm demiş sanki siz aksi bişey yaptınız Allahım ya..

Neyse benim kız 14 aylık olmaya 4 gün kaldı, bir hafta önce kilosu 10 du ama dedemin cenazesinde covid kaptık hastalık ile şuan güncel 9 kilo 850 gr boy da 77 cm çıktı, bizimki daha yeni hareketleniyor muhtemelen yürüme ile daha da verir gibi geliyor ama çocuk bu alacak verecek belli bir eğride gittiği sürecek doktor aksi bişey demedikçe sorun yapmıyorum daha ciddi sağlık sorunları ile uğraşınca bunlar bana en normali geliyor 😅

Kızlar kaşık mama kullanan var mı aranizda? Hipp kullanıyorum gece veriyorum muhallebi gibi iyi oluyor. Biberon almıyor zaten. Gece doyurmazsam emmek için sürekli uyaniyor. Birde kilo alımı çok yavaş gidiyor henüz 9 kilo olamadı. Buna takılmıyorum ama birşeyde yemiyor ona üzülüyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var .
Bu arada bikac gündür iki kızımda çok hasta ateş balgam. Ne uyku ne yemek birşey yok. Sizlerde durumlar nasıl
Ben hiç kullanmadım anne sütü ek gıda şeklimde gidiyorduk 1 yaşına girdi bişey oldu yemeği tükürme huyu çıktı son bir haftadır hastalık ve diş ile tam zirve nerdeyse sadece anne sütü alıyor ne versem dili ile hop dışarda, o eski iştahı gelmeyecek diye insan korkuyor, çok geçmiş olsun biz de ailecek covid olduk kızımın bir gece ateşi asla düşmedi 2 kez duş aldırdım çok kötüydü ya

Ben hiç kullanmadım anne sütü ek gıda şeklimde gidiyorduk 1 yaşına girdi bişey oldu yemeği tükürme huyu çıktı son bir haftadır hastalık ve diş ile tam zirve nerdeyse sadece anne sütü alıyor ne versem dili ile hop dışarda, o eski iştahı gelmeyecek diye insan korkuyor, çok geçmiş olsun biz de ailecek covid olduk kızımın bir gece ateşi asla düşmedi 2 kez duş aldırdım çok kötüydü ya
Geçmiş olsun. İyileşince yer. Ama zaten cok yemiyorsa işte yine aynı devam ediyor.
Benim bebegin kalpten sevdiği bir muz var ☺️☺️ deli oluyor. Ben bide ac kalmasn diye irmik pişirmiştim o hep olsa hep yer😬

Gecmis olsun canim.
Ne garip kimimiz kilo almasindan kimimiz almamasindan sikayetci. Saglikli olsunlar saglikli huzurlu buyusunler hepsi insallah..

Canim ben hic kasik mama kullanmadim. Benimki hala biberon mamasi aliyor. Aksam 8 gibi ve bir de geceleri uyaniyor bir kez yine mama icin sabaha karsi.

Kilo alimi sanirim bir sure sinra yavasliyormus. Mesela benimkinin kilosu olmasina ragmen gecen ay sadece 100 gr almis. Yani sanirim olayin rutini bu.

Hastaligina gelince.. Doktoryla gorustun mu?
Bizimkinde de olmustu gectigimiz ay ve bitkisel bir balgam sokturucu surup vermisti. Adina bakarim istersen. Bir de burun spreyi. Bir de yapabildigim kadar gece gunduz farketmez nebulzator kullan demisti. 100 defa bile yapsan sorun yok demisti. Uyanikken yapicaksan bir sure tuttuktan snra sirtina hafif hafif vur yuz ustu. Bu sekilde bosaltmasini sagla demisti. İcine de sadece su izotonik su var ya burnunu temizledigimiz ondan koy demisti.

Muhtemelen hasta oldugu icin istahi yoktur.
Rabbim sifasini versin yavrumun.
Mama aldığı için farklı olabiliyorlar. Anne sütü alan çocuk çok sık uyanıyor.
Kilo alımı na gelince ilerde alamayacaklar böyle ondan istiyorum biraz toparlansin. Büyük kızım 5 yaşında 16 kilo sen düşün. Ondan küçükken ne kadar alırsa iyi bnm fikrim. Tabi ortalama önemli.
Hastalık konusunda ilaç konuşmak istemedim. Nebuluzator serum fizyolojik ventolin inflacort iki yıldır büyük kızıma kullanıyorum çok iyi biliyorum.cunku alerjik astım. Ve malesef küçük kızda alerjik sanırım 😞
Cevap için teşekkürler.
Öğünlerin de neler yiyor ne kadae yiyor mesela. Kndi mi yiyor sen mi veriyorsun

4 gecedir ikiside ateşli bnmkilerin. Testler negatif şükür. Gerçekten çok zor.
Geçmiş olsun sizede

Kizim tombis ki benim de bebekligim epeyi tombikmis ama benim gozume oyle kocaman baloncuk bir bebek gibi de gelmiyor. Gecen bir arkadasim benimkinden 4 ay buyuk kizi var onun da, kizimi sorunca soyledim kilosunu boyunu “yani cok fazla degil mi bence doktoruyla konusup diyet yapsaniz sanki iyi olur” demesin mi.. “ben kizimin beslenmesine cok dikkat ediyorum, her seyin organigini aliyorum, bu konuda takigim, beslenmesi her seyin ustunde, sunu aliyorum bunu yediriyorum vs vs” anlatti durdu ve ben kendimi kotu hissettim. 17 aylik 9.5 kiloymus onunki. Kilolu bebek olmamali bence, saglik sorunlari cikar diye dusunuyorum dedi.
doktoru boyuna gore iyi demesine ragmen kafama takmadim degil. Acaba devasa bir cocuk mu olucak diye dusunmeye basladim. Ama bir baska arkadasim ise bu kilolu ginlerine iyi bak kalmiyor sonra dedi mesela.. Asla takmam boyle seyleri ama bu kez niyeyse takildim cidden. Anneligimi cocugumun beslenmesini sorguladim. Tam da istahinin kayboldugu ozellikle sabah kahvalti yaptiramadigim bir doneme denk gelmisti.. uzuldum..
Bu arada kizik bir aydir yuruyor seri sekilde. Hic hantal bir bebek olmadi hep hareketliydi. Saglik sikimtisi da pek yasamadik hamd olsun.

Sağlık ocağında 12 aylıkken 81 cm 11. 2 kg dı.
Kızım şimdi 14 aylık 4 günlük. Kendim ölçtüm 83cm 12 kg.
Kilolu görünmüyor, hafif göbeği oluyor o da kaka yapınca geçiyor 😅
Arkadaşın takıntılı biri olmalı. Abartılı konuşmuş.Yaz geliyor. Daha çok dışarı çıkacak yürüyecek ve daha fazla koşacaklar. Bence kafaya takılacak bir kiloda değil. Zaten Bi hasta olsa ya da diş dönemi vs yemek istemiyorlar ve kilo kaybı yaşanıyor.

Memeyi bıraktıktan 2 hafta sonra yemesi düzeldi. Daha iştahlı ve daha çok yiyor şükür. Daha çok su içiyor. 3 ana 2 ara öğün yiyor.
Kahvaltı
saat 9 da yumurta (mantarlı, menemenli, ıspanaklı, peynirli, sade) 1 çay bardağı portakal suyu ve 1 tatlı kaşığı labne
10.30 da 1 kase meyveli cevizli yoğurt yapıyorum üzerine uyuyor.
Öğlen
Bazen çorba, bazen yemek o gün ne varsa
Öğleden sonra
Dışarıdaysak milupa meyve püresi ya da muhallebi, meyve, hurma, incir gibi
Akşam
Haftada 3 gün et köfte 1 gün balık 3 gün sebze yemeği (genelde böyle ama bir yere yemeğe gittiysek ya da dışarıdaysak ne varsa onu yiyor)

Yatmadan 30 40 dk önce kaşık mama

Hasta olursa hiçbir düzen kalmıyor, ne yese kar diye düşünüyorum. Geçmiş olsun

Son düzenleme:
Memeyi bıraktıktan 2 hafta sonra yemesi düzeldi. Daha iştahlı ve daha çok yiyor şükür. Daha çok su içiyor. 3 ana 2 ara öğün yiyor.
Kahvaltı
saat 9 da yumurta (mantarlı, menemenli, ıspanaklı, peynirli, sade) 1 çay bardağı portakal suyu ve 1 tatlı kaşığı labne
10.30 da 1 kase meyveli cevizli yoğurt yapıyorum üzerine uyuyor.
Öğlen
Bazen çorba, bazen yemek o gün ne varsa
Öğleden sonra
Dışarıdaysak milupa meyve püresi ya da muhallebi, meyve, hurma, incir gibi
Akşam
Haftada 3 gün et köfte 1 gün balık 3 gün sebze yemeği (genelde böyle ama bir yere yemeğe gittiysek ya da dışarıdaysak ne varsa onu yiyor)

Yatmadan 30 40 dk önce kaşık mama

Hasta olursa hiçbir düzen kalmıyor, ne yese kar diye düşünüyorum. Geçmiş olsun
Çok teşekkürler detaylı yazmışsın birde 🥰💐 kilosu nasıl fark etti mi

Mama aldığı için farklı olabiliyorlar. Anne sütü alan çocuk çok sık uyanıyor.
Kilo alımı na gelince ilerde alamayacaklar böyle ondan istiyorum biraz toparlansin. Büyük kızım 5 yaşında 16 kilo sen düşün. Ondan küçükken ne kadar alırsa iyi bnm fikrim. Tabi ortalama önemli.
Hastalık konusunda ilaç konuşmak istemedim. Nebuluzator serum fizyolojik ventolin inflacort iki yıldır büyük kızıma kullanıyorum çok iyi biliyorum.cunku alerjik astım. Ve malesef küçük kızda alerjik sanırım 😞
Cevap için teşekkürler.
Öğünlerin de neler yiyor ne kadae yiyor mesela. Kndi mi yiyor sen mi veriyorsun
Evet, meme alan bebislerin annelerinden uykuyla ilgili hep ayni seyleri duyuyorum malesef. Ama guzel yanindan bakin ki uykudan kaybettigini anne sutunden alip en guzel sekilde sifalaniyordur kuzular😍🤲
Kuzum peki buyuk kizinin allerjisi haricinde sence kilosundan kaynakli herhangi bir sikintisi oluyor mu? Olmuyordur diye dusunuyorum. Saglikli olmasi en onceligimiz oyle diil mi? Ben tombis bebek severim, oyle zannediyorum ki bu tombislikle kalmiycaktir eger anne babaya cektiyse ama inan tombis bebek de zor olabiliyor. Belim, sirtim, kolum omzum kalmiyor. Yurumeye basladi da bir parca rahatladim.
Bir de acaba sen nasildin? Baba nasildi? Belki sizler de kilolu bebekler diildiniz ve size cektiler.. saglik versin rabbim.. gerisi teferruat..

Canim uc ana ogunu var, iki de ara ogun.
Genel olarak yukaridaki mesajimda yazdiklarimi tuketiyor. Hic olcu hesabi yapmadim zira sevdigi seyleri hemen hemen bir yetiskin kadar tuketiyor ve doyunca istemiyor devam etmeyi, sevmedigi seyleri de ya hic yemiyor ya da bir iki kasik. Ben zorlama olayini sevmiyorum bir iki teklif ediyorum baktim olmuyor birakiyorum. Alternatif bir seyler sunabiliyorsam sunuyorum yoksa kaliyor oyle. Meyve kuruyemis takiliyor. Cok acikirsa illaki yoyecektir diye bakiyorum :/ ha tabi hala mamaya devam. Aksam yatarken ve gece sabaha karsi. Onu birakamadik hala. Buna da guveniyor olanilir zibidi kizim.
Su icmeye de bayiliyor bu arada. Bol su tuketiyor.

Kati besinleri onune koyuyorum kendi yiyor. Catali denk getirebilirse catal, yoksa eliyle hallediyor. Corba turevlerini ben yediriyorum ama baktim ki bu bebe kasik tutmayi ogrenemiycek simdi beraber tutup yiyoruz. Kendi henuz hakim degil.
Bu konuda geri mi kaldik, geri kaldiysak ne oneririsiniz? Acigim her turlu goruse yaklasima..

52 cm 4 kg doğmuştu şimdi 83 cm 12 kg. Hasta olunca kilomuz düşüyor ama toparlıyoruz şükür. Tablodakideli Tablodakideli daha detaylı yazmış. Yukarıda kalmış yazısı. Hemen hemen aynı, mesela tarhana corbasinı benim kız da çok seviyor 😁🍀
Oyh masallah kuzuma. Kizim yalniz degilmis irilik meselesinde :)) Her seferinde allah bu corbayi akil edenden razi olsun diyorum. Zira her seyi icine hizleyip rondodan gecirip iciriyorum :))

Sağlık ocağında 12 aylıkken 81 cm 11. 2 kg dı.
Kızım şimdi 14 aylık 4 günlük. Kendim ölçtüm 83cm 12 kg.
Kilolu görünmüyor, hafif göbeği oluyor o da kaka yapınca geçiyor 😅
Arkadaşın takıntılı biri olmalı. Abartılı konuşmuş.Yaz geliyor. Daha çok dışarı çıkacak yürüyecek ve daha fazla koşacaklar. Bence kafaya takılacak bir kiloda değil. Zaten Bi hasta olsa ya da diş dönemi vs yemek istemiyorlar ve kilo kaybı yaşanıyor.
Masallah yavruma. Yasasin biz de normal bir bebegiz kilo olarak demekki:)))
Arkadasim evet takintili bir insandir. Kendi de soyler zaten bunu.
Benim kizlar yakin kilosu olan kizcelerim bir sorum da var sizlere, biz ayakkabi isini hala tam olarak cozemedik. Ayak numarasi 20 olmasina karsin 20 numara olmuyor cunku ayaklar tombis. 21 numara normal corapla anca oluyor. E havalar soguk disari cikarken havlu corap tarzi coraplar giydiriyordum 22 numarayla da olmuyor o coraplar, e 23 palet gibi oluyor yuruyemiyor. Viccodan denedim hel, sizler sorun yasadiniz mi nasil cozdunuz?

Tablodakideli Tablodakideli kasım ayında yürümeye başlayınca almıştım. Ayakkabı numarası 21. Normal çorapla oluyor. Ayakkabıyı çıkardığımda içi sıcak oluyor. Üşümediğini düşünüyorum. Havlu çorap ayakkabı ile giydirmiyorum. Havalar sıcaklıyor ayakları büyüse de ince çorapla yine olur. Seneye de giyemez ayağı büyür, bu seneyi böyle atlattık😅

Tablodakideli Tablodakideli kasım ayında yürümeye başlayınca almıştım. Ayakkabı numarası 21. Normal çorapla oluyor. Ayakkabıyı çıkardığımda içi sıcak oluyor. Üşümediğini düşünüyorum. Havlu çorap ayakkabı ile giydirmiyorum. Havalar sıcaklıyor ayakları büyüse de ince çorapla yine olur. Seneye de giyemez ayağı büyür, bu seneyi böyle atlattık😅
Aynen seneye giyer de denmiyor ki surekli buyuyor minnak ayaciklari. Ben hala yun corap giydigimden cocugu da kendime benzeticem galiba 😂
Dedigin gibi normal corapla devam o vakit.

Benim kızım 13 ay 28 günlük, 79 cm ve kilosu 10.800 gr. Bence sizin kızınız da boyuna göre iyi. Zaten olmasa doktor uyarır, hangi doktor riskli bir bebeği kendi haline bırakır?

Arkadaşlar merhaba benim oğlum 2 Ocak doğumlu. 1 Şubat gibi de yürümeye başladı yani yaklaşık bir buçuk aydır yürüyor dengesi çok iyi değil çok düşüyor ama düşünce yerden destekle kalkıyor. Sorum şu olacak özellikle 1 haftadır sanki daha bi düşmeye başladı geriye doğru sendeliyor sonra ya toparlıyor devam ediyor yada popo üstü oturuyor bu kadar zamanda yürümesi artık düzelmiş olması gerekmezmiydi? Sizin bebeklerin denge sorunu oldu mu

Arkadaşlar merhaba benim oğlum 2 Ocak doğumlu. 1 Şubat gibi de yürümeye başladı yani yaklaşık bir buçuk aydır yürüyor dengesi çok iyi değil çok düşüyor ama düşünce yerden destekle kalkıyor. Sorum şu olacak özellikle 1 haftadır sanki daha bi düşmeye başladı geriye doğru sendeliyor sonra ya toparlıyor devam ediyor yada popo üstü oturuyor bu kadar zamanda yürümesi artık düzelmiş olması gerekmezmiydi? Sizin bebeklerin denge sorunu oldu mu
Merhaba. Kızım 3 ocak doğumlu. 10 ay 20 günlükken yürüyordu ama 12. Aya girerken yamuk yürümeye başladı, sürekli düşüp toparlamaya çalıştı. Sanırım 7 - 10 gün kadar sürdü sonra düzeldi. Bence geçici bir durum.

Kızım 14 buçuk aylık , 2 aydır yürüyor . Hala çok düşüyor , denge tam sağlayamadığı zamanlar çoğunlukta. Yeni yeni koşmaya başladı . Ama yanında sinek kanat çırpsa ,bizim ki yerde 😄Bir ara yürümesi sanki kötüleşir gibi olmuştu , sarhoş gibi yürüyordu , kısa sürede düzeldi .

Kızım 14 buçuk aylık , 2 aydır yürüyor . Hala çok düşüyor , denge tam sağlayamadığı zamanlar çoğunlukta. Yeni yeni koşmaya başladı . Ama yanında sinek kanat çırpsa ,bizim ki yerde 😄Bir ara yürümesi sanki kötüleşir gibi olmuştu , sarhoş gibi yürüyordu , kısa sürede düzeldi .
Ay evet sarhoş gibi yürüyor dün bugün bir tık daha iyi gibi inş kısa zamanda kurar dengesini böyle sürekli arkasından gezmek yıpratıcı oluyor bide insan endişe duyuyor neden böyle diye. Allahım sağlık versin bütün kuzulara 🧿❤️

X