2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    225
Sanırım azı diş çıkarıyor kızım. 4 üst 4 altta vardı dişler. Parmağımı sürdüm üstte biri patlamış gibi sert ama görünmüyor. 2 gecedir huzursuz, uyku yok, yemek istemiyor, sadece su içmek istiyor ve mız mız kucakta yatmak istiyor. Ateş 37.7 e kadar çıkıyor iniyor. Tetagil fayda etmiyor. Öksürük, burun akıntısı gibi başka bir rahatsızlık olmayınca dişten olduğunu düşünüyorum. Ara sıra calpol veriyorum. Bu azı diş kaç gün sürüyor. Bebemizin hali kalmadı, anne baba olarak biz de yorgun düştük.

Hanımlar bu kremden kullanan var mı bebeklerinize vücut yüz için olur mu? Benim kızlar aşırı kuru ciltli ne kullandi isem fayda goremedim. Ben yıllardır la Roche posay kullndim onlarada deneyeceğim bu gidişle galiba

Eklentiler

• 17109626937305776635899599481621.jpg
    17109626937305776635899599481621.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 5
Sanırım azı diş çıkarıyor kızım. 4 üst 4 altta vardı dişler. Parmağımı sürdüm üstte biri patlamış gibi sert ama görünmüyor. 2 gecedir huzursuz, uyku yok, yemek istemiyor, sadece su içmek istiyor ve mız mız kucakta yatmak istiyor. Ateş 37.7 e kadar çıkıyor iniyor. Tetagil fayda etmiyor. Öksürük, burun akıntısı gibi başka bir rahatsızlık olmayınca dişten olduğunu düşünüyorum. Ara sıra calpol veriyorum. Bu azı diş kaç gün sürüyor. Bebemizin hali kalmadı, anne baba olarak biz de yorgun düştük.
Canım bizimki 4. Aşıyı çıkardı galiba hatta hastalık döneminede denk geldi baya zorlandık. Ucu patlayinca biraz rahatlıyor. İnşallah çabuk çıkar rahat geçer. Diş kaşıyıcı buzdolabına koyup eline ver ağzına sokup rahatlar biraz ben herhangi bir ilaç kullanmadım

Canım bizimki 4. Aşıyı çıkardı galiba hatta hastalık döneminede denk geldi baya zorlandık. Ucu patlayinca biraz rahatlıyor. İnşallah çabuk çıkar rahat geçer. Diş kaşıyıcı buzdolabına koyup eline ver ağzına sokup rahatlar biraz ben herhangi bir ilaç kullanmadım
Yaptım fayda etmedi ama 5 gün sonra rahatladı, ucu çıkmış sanki tam anlayamadım. izin vermiyor. Calpol kullandım.

Yaptım fayda etmedi ama 5 gün sonra rahatladı, ucu çıkmış sanki tam anlayamadım. izin vermiyor. Calpol kullandım.
O dişler ucu görünene kadar saat başı bağırarak uyanıp emdi bazen daha kısa sürede. Biraz zor süreç ama onlar için hiç kolay değil kıyamıyorum hiç. Az daha sık dişini canım. Her azı zorluyor.

Kizlar benim oglum 27.ocak 1 yasina girdi yemesi icmesi gayet iyi, hasta da degil ama son 1 haftadir hep degil ama sık yaptigini fark ettim, bisey yerken yutma kisminda gözlerini kapatiyor böyle zorlaniyor gibi...esim huy yapmistir dedi sonucta aglamiyor yerken icerken demekki rahatsiz degil ama doktora götürsem hep yapmiyor ve doktorda da zaten cok agliyor baktirmaz biraz takip edeyim dedm ama ara ara fark ediyorum iste bogazina bisi takilmis olaboilirmi malum yerde ne.bulsa agza gidiyor, istedigim kadar süpüreyim..öyle olsa aglar duramaz diyor esim.bilemedm

Kizlar benim oglum 27.ocak 1 yasina girdi yemesi icmesi gayet iyi, hasta da degil ama son 1 haftadir hep degil ama sık yaptigini fark ettim, bisey yerken yutma kisminda gözlerini kapatiyor böyle zorlaniyor gibi...esim huy yapmistir dedi sonucta aglamiyor yerken icerken demekki rahatsiz degil ama doktora götürsem hep yapmiyor ve doktorda da zaten cok agliyor baktirmaz biraz takip edeyim dedm ama ara ara fark ediyorum iste bogazina bisi takilmis olaboilirmi malum yerde ne.bulsa agza gidiyor, istedigim kadar süpüreyim..öyle olsa aglar duramaz diyor esim.bilemedm
Bence eşin haklı. Çok hızlı öğreniyorlar biri severken gözlerini yumarak sevdiyse o da aynısını aklına geldikçe yapıyordur. Bişe takılsa nefes almakta zorlanırdı

Hanımlar ve formül mamayı nelerde kullabilirim karıştırıp. Biberon almıyor kızım mamada içmiyor da. Gece son öğün yapmak istiyorum

Arkadaşlar merhaba benim oğlum 2 Ocak doğumlu. 1 Şubat gibi de yürümeye başladı yani yaklaşık bir buçuk aydır yürüyor dengesi çok iyi değil çok düşüyor ama düşünce yerden destekle kalkıyor. Sorum şu olacak özellikle 1 haftadır sanki daha bi düşmeye başladı geriye doğru sendeliyor sonra ya toparlıyor devam ediyor yada popo üstü oturuyor bu kadar zamanda yürümesi artık düzelmiş olması gerekmezmiydi? Sizin bebeklerin denge sorunu oldu mu
Canim, kizim 12 ay 1 haftalikken tam olarak yuruyordu ama sarhos gibi. Bir iki hafta da oyle surdu. Snra toparladi. Su an 14 ay bit haftalik ve hala zaman zaman sorun yasiyor. Hizli yuruyor bastigi yere dikkat etmiyor hele bir de uykuluysa dengesini bulmakta zorlananiliyor. Bence seninki de gecici bir durum. Ama icin rahat etmiyorsa doktoruna danis. Bir de evde mumkun mertebe ciplak ayakla dolassin ki yere tutunumu daha iyi olsun ve gelissin o zaman kendini daha guvende hissedecektir.

Hanımlar ve formül mamayı nelerde kullabilirim karıştırıp. Biberon almıyor kızım mamada içmiyor da. Gece son öğün yapmak istiyorum
Canim her seye karistirabilirsin aslinda. Yine suyla yap olmasi gerektigi gibi belki su miktarini azaltip ya da mama miktarini arttiri biraz daha koyu bir kivamla sevdigi bir yiyece karistirabilirsin. Muhallebi yapabilirsin icine koyabilirsin, muzla ezip karistirabilirsin. Pisirmedigin surece her seyin icine karistirabilirsin sevdigi.

Canim ben de kopek disleri cikacak diye bekliyordum iki azi dis cikti ve diyebilirim ki neredeyse 2 ay surdu ki onceki 8 dis 4 ustte 4 atta pit pit cikivermisti. Bu ikisi zorladi. İki tane daha var cikacak bello kipkirmizi ve sis. Her bebekte farkli midir bilmem ama bizimkinin cikmasi uzun surdu. Ben nirse harvey’s dis jeli kullaniyorum. Uyuturken emzigine suruyorum zira kendisi dislerine dokundurtmuyor. Bir de karanfil denedin mi? Zeytinyagina 5-10 karanfil at beklesin iki uc gun. O yagi sur dis etlerine iyi gelebilir kuzuma.

Canim yine en dogrusuna sen karwr verirsin ama bence de esin hakli. Bir haftadir bogazinda bisiy takili olsa ya da o gun o an bisiy yutsa ve takilsa anlarsin. Rahatsiz olur aglar. Bir sekilde anlatir sana derdini.

Disleriyla sorun yasadigi donemde cok huysuzsa ve bariz bir sikinti gorduysem ben de verdim calpol. Doktor da aliskanlik hale getirmedikce verebilirsin demisti. Bir de disten dolayi uykusu oldugu halde dalamadigini garkettigim donemde baybay damla kullaniyorum. Onu da doktor tavsiye etmisti. Hatta calpoldense bunu da kullanabilirsin demisti. Atesi hafif yukseliste calpol yoksa damla kullandim.’

Canim ben de kopek disleri cikacak diye bekliyordum iki azi dis cikti ve diyebilirim ki neredeyse 2 ay surdu ki onceki 8 dis 4 ustte 4 atta pit pit cikivermisti. Bu ikisi zorladi. İki tane daha var cikacak bello kipkirmizi ve sis. Her bebekte farkli midir bilmem ama bizimkinin cikmasi uzun surdu. Ben nirse harvey’s dis jeli kullaniyorum. Uyuturken emzigine suruyorum zira kendisi dislerine dokundurtmuyor. Bir de karanfil denedin mi? Zeytinyagina 5-10 karanfil at beklesin iki uc gun. O yagi sur dis etlerine iyi gelebilir kuzuma.
4 alt 4 üst hızla çıkmıştı. Zeytinyağı karanfili daha önce denemiştim işe yaramadı. Yeşil soğan veriyorum kemiriyor daha etkili gibi geldi. Azı dişimiz çıktı şükür, Ateş 5 gün sürdü sonra birden geçti. Ama 5 gün gece gündüz rezildik. Diş jeli ilk başlarda vermiştim iyi geliyordu fakat kalp ritmini etkiliyor diye dinledim bi dr dan bıraktım.

Disleriyla sorun yasadigi donemde cok huysuzsa ve bariz bir sikinti gorduysem ben de verdim calpol. Doktor da aliskanlik hale getirmedikce verebilirsin demisti. Bir de disten dolayi uykusu oldugu halde dalamadigini garkettigim donemde baybay damla kullaniyorum. Onu da doktor tavsiye etmisti. Hatta calpoldense bunu da kullanabilirsin demisti. Atesi hafif yukseliste calpol yoksa damla kullandim.’
Ben de çok zorlayınca uyku için allerset şurup kullandım. Alerji ilacının ya etkisi uyku. ODr uyumazsa huzursuzluğu da geçmez demişti. İyi gelmişti. İnşallah sonraki dişler daha rahat çıkar.

X