2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Canım sana 50 mg mı şeker yüklemesi yapıldı 75 gram mı? Ben de salı günü 75 gram olarak yaptırdım. Açlık 78 1.saat 170 2.saat 137 çıktı. Doktor normal dedi. 1.saatte 185 altıysa sorun görmüyoruz dedi.
Bana 75 yüklediler açlık 90
1. Saat 150
2.saat 87 gibi birşey çıktı
1. Saat yüksek diyete devam et dediler
Ki diyet yapmıyorum

Şeker yüklemesi yaptırdım ama ne yapilma amacını ne de neye göre degerlendirdiklerini anlamayamadim.
Senin 170 normalse benim 150 neden fazla

Hayır açlık tokluk ve 3 aylık şekere baksalar yetmiyor mu ki
Sabah sabah o kadar tatlı içecek içirip mide bulandirmasak da olurdu

Bugün tutacaklar vardı, nasıl tutabildiniz mi? Ben şükür bugün çok rahat tuttum. Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin inşallah 🙏 Devam edecek misiniz?
Amin.
Ben bugün tuttum. Hastaneye kontrole de gittim. Doktor 2.trimestri de tut tutma demiyoruz o biraz size bağlı rahatsızlık hissetmez ve iftar sahur arası gün içinde almanız gereken besinleri alabileceksiniz tutun. Alamam derseniz tutmayın karar sizin dedi.

Bugün tutacaklar vardı, nasıl tutabildiniz mi? Ben şükür bugün çok rahat tuttum. Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin inşallah 🙏 Devam edecek misiniz?
Amin.
Ben bugün tuttum. Hastaneye kontrole de gittim. Doktor 2.trimestri de tut tutma demiyoruz o biraz size bağlı rahatsızlık hissetmez ve iftar sahur arası gün içinde almanız gereken besinleri alabileceksiniz tutun. Alamam derseniz tutmayın karar sizin dedi.

Amin.
Aslında biz nerdeyse 3. Trimestere geldik ama ben de tutuyorum inşallah kolaylıkla tutarız çoğunu 🙏

bende tuttum sona doğru başım ağrıdı ama genel olarark çok zorlanmadım inşallah devamıda gelir allah hepimizinkinide kabul etsin 🤲

Bugün oğlumun veli toplantısı vardı ardından semt pazarımız, 11.000den fazla adım atmışım ve çocuklardaki soğuk algınlığı banada geçmiş sabah boğazımda hafif şişlik vardı bunlara rağmen ne susadım ne acıktım ve tam 7 saat dışarıda ayakta kalmışım arada nefeslenmek için ve toplantı zamanı hariç 🙈 şu an belim ayrılıyor tabi o ayrı inşallah yarın çıkmaz acısı 🤲 ve inşallah sahura kalkabilirim 🤲
kalktınmı canım allah kabul etsin

Kizlar hayirli sahurlar
Oruc tutugumdan beri afedersiniz vajinamda zonklamiyo gibi bisey olur bebegin hareket etkisi de olabilir sizde varmi
Acaba erken dogum belirtisimi
Bir hafta önce felan bendede olmuştu bebeğin hareketinden gibi gelmişti bana, sonrasında bebek yukarı çıktı artık hareketler hep göbek çevremde belki o yüzdendir diye düşündüm. Ama bilmiyorum tabiki tekrar olmadığı için doktora sormadım

Bana 75 yüklediler açlık 90
1. Saat 150
2.saat 87 gibi birşey çıktı
1. Saat yüksek diyete devam et dediler
Ki diyet yapmıyorum

Şeker yüklemesi yaptırdım ama ne yapilma amacını ne de neye göre degerlendirdiklerini anlamayamadim.
Senin 170 normalse benim 150 neden fazla

Hayır açlık tokluk ve 3 aylık şekere baksalar yetmiyor mu ki
Sabah sabah o kadar tatlı içecek içirip mide bulandirmasak da olurdu
Evet o gün ben de kötü oldum 😞 midemm bulandı öğlene kadar aç kaldım. Sana kadın doğumcu mu dedi yüksek diye? Bana normal dedi kadın doğumcu. Dahiliyeye göstermedim. Arkadaşımda gebelik şekeri çıkmıştı oma sordum o da 180 altına bir şey demiyorlar benim 240 çıkmıştı dedi.

Kizlar günaydın hayırlı sabahlar.iki gün önce Ka,a yaptık okadar kötüydü ki ben perinatoloji randevusuna gidiyordum eşimle oğlumda gece ateslenince kreşe birakmadk oda vardı arabada burnunuz dahi kanamadı ama kötü bir kazaydi sag ciktigimiza seviniyorz. Ben çok sarsıldım. Hem deprem korkusu. Hem bu inanın gebeliğimin ilk dört ayı kusma bulantı mide ağrıları hep yaziyordm zaten ve hep elimde tesbih dua vardı asla isyan etmem. Kazadan bir gün önce kurban kestirmistk verilmiş sadakamiz varmis

Piskolojikmen cok değişik bir haldeym son üç aya girdm hafta olarak sizden ondeydim. Zaten riskli gebelikti randevuda ne dicek diye düşünüyordum. Kısmet olmadı. Umarm sağ salim kucağıma alırım bu kadar stres ona da inşallah kötü olmaz dön riski yujsekti içim rahatti plasentam asagidaydi düzelir diyordm

X