2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    235
Merhaba ben bir buçuk ayda 7 kilo aldım geçen kontrolümde doktorum şok oldu 😅 55 kilo ile gebe kalmıştım. Kontrol günü 62 kiloydum Sıkı bir diyet vermedi ama böyle devam edersem ilerleyen ayların zor olacağını dikkat etmem gerektiğini söyledi. Protein ağırlıklı beslen karbonhidratı kes demişti. O ay memlekete gitmiştim hem çok yedim hem de az hareket ettim. Randevu sonrasında karbonhidrat alımını azalttım. Ve yürüyüş yapıyorum. Düşük tehlikem de geçince hareketlerim de arttı. Bu ay daha hafif hissediyorum kendimi. Baskülümün pili bitmiş tartılamadım ama max 2 kilo alarak giderim kontrole diye düşünüyorum. Yeme alışkanlıklarını düzenleyebiliyorsan gerek yok bence diyetisyene ben sabahları 2 yumurta peynir 7-9 zeytin domates salatalık maydanoz marul biber bal,reçel veya tahin pekmez 2-3 tane de ceviz yiyorum. Ekmek olabildiğince az yiyorum. Gün içinde yediklerim gün akışına göre değişiyor. Akşam da eskiden ne yiyorsam öyle devam ediyorum. Sadece bebeğe kilo aldıracak besin değeri yüksek şeyler tercih etmeye çalılıyorum Yaptığım yemeğin yanında genelde pilav oluyor. Salata ya da yoğurt. Ve gün içine de mutlaka meyve yiyorum.
ben de bir anda çok fazla aldım 4. ay sonrasında kilo artışı çok fazla oldu bende de bilseydim o ay daha dikkat ederdim 6. ay bitiyor bu ay komple yürümeye başladım vermesem bile sabit kalmaya devam ediyorum ay sonuna kadar ama gerçekten çok kolay kilo alınıyormuş :KK43:((

Benim kızım da ramazanda daha hareketli oldu özellikle sahur bittikten yarım saat sonra ve iftara yakın saatlerde çok tekmeliyor :) heralde bir tok olunca bir de aç olunca tekmelemeyi seviyor :)
Kıyamam acıkınca çok tekmeliyorlar galiba bende dün oruçtum o kadar çok tekme yedim ki oğlumdan vicdanım sızladı bi an açmı bırakıyorum diye bugün tutmadım. Ara ara tutacam ama her gün üst üste tutmayayım yazık bebişe

Kıyamam acıkınca çok tekmeliyorlar galiba bende dün oruçtum o kadar çok tekme yedim ki oğlumdan vicdanım sızladı bi an açmı bırakıyorum diye bugün tutmadım. Ara ara tutacam ama her gün üst üste tutmayayım yazık bebişe
ben tutmak istiyorum ama inşallah yanlış yapmıyorumdur güzel besleniyorum Allahın izniyle şifa olur bebeğime diye düşünüyorum<3

ben tutmak istiyorum ama inşallah yanlış yapmıyorumdur güzel besleniyorum Allahın izniyle şifa olur bebeğime diye düşünüyorum<3
Beslenmene dikkat edip takviyelerini düzenli olarak aldığın sürece bir problem olmaz inş ya bende çok istediğim tutmak. Normalde oruçlu olmadığım zamanlar oruçlu olduğum zamandan daha çok acıkıyorsun hatta bir anda ellim fln titriyordu içim bayılıyordu dün oruçluydum açlığı pek hissetmedim ama bebiş sağlam hissetti

Anne karnındaki bebeklerin nasıl beslendiği, eminiz ki birçok anne adayının kafasını kurcalayan bir konu. Peki, anne karnındaki bebekler nasıl beslenir? Bebekler, anne karnında gelişimlerini sürdürürken plasenta ve kordon aracılığı ile beslenir. Plasenta, bebeğin ihtiyaç duyduğu oksijeni, vitamin ve mineralleri anne kanından alıp, göbek kordonu aracılığı ile bebeğe iletir. Diğer bir deyişle bebek anne karnında nasıl beslenir sorusuna, plasenta ve kordon aracılığı ile şeklinde yanıt verilebilir. Bu durumda, ihtiyacı olan büyün mineral ve vitaminleri anne kanından çekeceği için anne karnındaki bebeğin acıkması gibi bir durum da söz konusu olmaz. Çünkü vücut öncelikli olarak bebeğin ihtiyaçlarına odaklanır. Yani kızlar önemli olan dengeli beslenmek ve kansızlığı önlemek böyle bir sorun ve aç kalınca bayılma vs yoksa oruç tutarken de rahatsanız tutabilirsiniz. Tekmelerin bununla değil büyümekle ilgisi var 🥰 1 haftaya kadar tekmeler dıştan anlaşılmıyordu artık karnım dalgalanıyor ve gözle görülüyor, büyüyorlar yani.
Velhasıl tamamen size kalmış birşey ama evham yapmaya da gerek yok.

Aynı şey ara ara oluyor bende canım dolgunluk hissi batma hissi normalmiş ama bugünde kızım resmen vajinama vuruyor içerden baya huzursuz etti beni çok tuhaf bi his.
Bendede oğlum vajinama vuruyor remen dik durunca az da olsa geçiyor ama yatınca yer yerinden oynuyor sanki uzaktan karnıma bakıyorum elimi koymadan karnımin artık hareket ettiğini görüyorum dokuz senedir bu hissi yaşamamıştım özlemişim bu hissi ama bazen canımı Fena yakıyor yuruyorum mesele göbek altıma toplanıyor karnım küçülüyor remen 🤣🤣🤣

Anne karnındaki bebeklerin nasıl beslendiği, eminiz ki birçok anne adayının kafasını kurcalayan bir konu. Peki, anne karnındaki bebekler nasıl beslenir? Bebekler, anne karnında gelişimlerini sürdürürken plasenta ve kordon aracılığı ile beslenir. Plasenta, bebeğin ihtiyaç duyduğu oksijeni, vitamin ve mineralleri anne kanından alıp, göbek kordonu aracılığı ile bebeğe iletir. Diğer bir deyişle bebek anne karnında nasıl beslenir sorusuna, plasenta ve kordon aracılığı ile şeklinde yanıt verilebilir. Bu durumda, ihtiyacı olan büyün mineral ve vitaminleri anne kanından çekeceği için anne karnındaki bebeğin acıkması gibi bir durum da söz konusu olmaz. Çünkü vücut öncelikli olarak bebeğin ihtiyaçlarına odaklanır. Yani kızlar önemli olan dengeli beslenmek ve kansızlığı önlemek böyle bir sorun ve aç kalınca bayılma vs yoksa oruç tutarken de rahatsanız tutabilirsiniz. Tekmelerin bununla değil büyümekle ilgisi var 🥰 1 haftaya kadar tekmeler dıştan anlaşılmıyordu artık karnım dalgalanıyor ve gözle görülüyor, büyüyorlar yani.
Velhasıl tamamen size kalmış birşey ama evham yapmaya da gerek yok.
aynı şekilde düşündüğüm için tutuyorum bende zaten yoksa bebeği aç bırakma gibi bişey olsa bende tutmazdım ama bebek annenin vücudundan gerekli besini sürekli aldığı için biz oruçluyken oda oruçlu gibi olmuyo benim bebiş zaten 10 gündür baya hareketli karnıma bakınca görünüyo hareketler

Bendede oğlum vajinama vuruyor remen dik durunca az da olsa geçiyor ama yatınca yer yerinden oynuyor sanki uzaktan karnıma bakıyorum elimi koymadan karnımin artık hareket ettiğini görüyorum dokuz senedir bu hissi yaşamamıştım özlemişim bu hissi ama bazen canımı Fena yakıyor yuruyorum mesele göbek altıma toplanıyor karnım küçülüyor remen 🤣🤣🤣
tek ben değilim benim kızda bazen aşağıya doğru vuruyo karnımı tekmelerke eşime bak bak diyorum oda artık dokunmadan karnımın hareketini görwbiliyo muhteşem bir his 😍

ben de bir anda çok fazla aldım 4. ay sonrasında kilo artışı çok fazla oldu bende de bilseydim o ay daha dikkat ederdim 6. ay bitiyor bu ay komple yürümeye başladım vermesem bile sabit kalmaya devam ediyorum ay sonuna kadar ama gerçekten çok kolay kilo alınıyormuş :KK43:((
Desenize ben yandım 🤣🤣🤣 bende kilo almışım 56 la başladım hem sağlık ocağı hem hastanede 63 çıktım ama kilo hiç gözükmüyor sagdece göbek var bende

Oda olabilir zorluyor olabilir canım benim allah kabul etsin bide tansiyon sorunun var diye hatırlıyorum ben senin bana düşmez ama kendine çok yüklenme. En doğrusunu sen bilirsin tabi🌸
Canim tansiyonumu surekli bakiyorum 1 aydan beri 13 leri gormedim 11 12 lerde cikiyor zorlansam asiri tutmam zaten

tek ben değilim benim kızda bazen aşağıya doğru vuruyo karnımı tekmelerke eşime bak bak diyorum oda artık dokunmadan karnımın hareketini görwbiliyo muhteşem bir his 😍
Aynen cnm ya eşim konuşmaya çalışıyor delirtiyor resmen karnimda oglusumu isiririm seni diyor popona popona vurucam seni hele doğ diyor sanki tamamen anlıyor iyice hareketleniyor 🤣🤣🤣

Aynen cnm ya eşim konuşmaya çalışıyor delirtiyor resmen karnimda oglusumu isiririm seni diyor popona popona vurucam seni hele doğ diyor sanki tamamen anlıyor iyice hareketleniyor 🤣🤣🤣
benimkisi abisine çok tepki veriyo hareketleniyo oğlum karnıma kulağını koyuyo seni çok seviyom mamamı istiyon sen kardeşim falan bir tatlı konuşuyoki oda karnımda hemen tekmeleri basıyo 😍 inşallah doğuncada oğlum kıskanmaz çok iyi anlaşırlar inşallah 😍

benimkisi abisine çok tepki veriyo hareketleniyo oğlum karnıma kulağını koyuyo seni çok seviyom mamamı istiyon sen kardeşim falan bir tatlı konuşuyoki oda karnımda hemen tekmeleri basıyo 😍 inşallah doğuncada oğlum kıskanmaz çok iyi anlaşırlar inşallah 😍
Amin cnm inşallah aynısını benim kız yapıyor oğlan sorun yapmıyor nasılsa benim odamda yaticak diyor ben salliycam diyip duruyor ablasına sen şimdi sev diyor sonra gorucem seni diyor aşırı sese daha çok hareketleniyor mus 🤣🤣🤣

Kizlar bir hafta önce gitmiştim sizce böbrek konusunda endişeliyim düzelme olur dimi 😔

Eklentiler

• IMG_20230324_154917.jpg
    IMG_20230324_154917.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 47
Amin cnm inşallah aynısını benim kız yapıyor oğlan sorun yapmıyor nasılsa benim odamda yaticak diyor ben salliycam diyip duruyor ablasına sen şimdi sev diyor sonra gorucem seni diyor aşırı sese daha çok hareketleniyor mus 🤣🤣🤣
benim oğlan baya kıskanç başka bebeklere karşı şuan karnımdayken seviyo inşallah doğuncada sever 😅 başkasının çocuğunu asla ne babaannesi ne ben sevemiyoruz hemen küsüyo bakalım napıcaz

benim oğlan baya kıskanç başka bebeklere karşı şuan karnımdayken seviyo inşallah doğuncada sever 😅 başkasının çocuğunu asla ne babaannesi ne ben sevemiyoruz hemen küsüyo bakalım napıcaz
🤣🤣🤣 Doğduğu zaman yanından ayirmassa yanında taşır kardeşini benden demesi ondan başkasını da sevmez 🤣🤣🤣

X