Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Kızlar aptamilin ilk adimlarim diye bir uygulamasi var orda online eğitimler oluyor zoom üzerinden ücretsiz katılabiliyoruz ben 1 tanesine katıldım çok güzel geçti sürekli oluyormuş instagramdan takip edip uygulamayı indirebilirsiniz.
Geçenlerde ben de emzirmeye katıldım gerçekten çok güzeldi çok faydalı bilgiler oluyor

Odası hazır olan pek yok sanırım :) benim de haziran başı bayramdan önce gelecek. Sadece bir yerine duvar kağıdı yaptık o hazır onun dışında her şey hala kolide dağınıklık beni çok sinir ediyor :)
Ağzına kadar her yer eşya dolu bizde de yatagin altında dolapların üstünde her şey kolide

Ben de odayı daha boyatamadım.Bayramdan önce bitsin istiyorum.Boyalar alındı çıta da yapacağız duvara onu da sipariş verdim yarın gelecek.Pazar günü artık başlamayı düşünüyoruz.Perdesi halısı şifonyeri derken panik oluyorum😄 Kıyafetler yıkanıp yerleşecek falan çok iş var gibi geliyor.Bir de bizim durum malum yata yata nasıl olacak bilmiyorum😅
Zaten bizim durum iyice sıkıntılı o yüzden ben panikliyorum kendim hiçbir şey yapamıyorum ki devamlı birilerinin yardım etmesi gerekiyor mümkün değil bir şeyleri yapabilmemiz, eşim de çok yoğun çalışıyor benim. Vallahi boyacı bulacağım bir tane bir günde boyar diye düşünüyorum minicik oda

Kızlar göğüs kalkanı aldinizmi gereklimi dogum yapmış çevrem gogus pedi gereksiz dedi
İkiside gerekli bence canim kullanım alanları çok farklı çünkü. Göğüs kalkanı süt sızıntısı olduğu ve o sütü ziyan etmemek için gerekli sızan sütü bebeğe içilebiliriz ama her yere dışarıya işe vs kalkanla gezemeyecegimiz için dışarıda ve işte sızıntı olması durumunda kıyafetlerinizin ıslanıp bizi uyandırmamasi adına göğüs pedleri gerekli. Ben göğüs pedinden iki paket aldim hatta hem normal hemde ultra ince aldım ki çok sıcaklarda beni terletmesin

Ben ilk aşıyı olduktan sonra bildiğin hastalandım dr aşıdan değil denk geldi dedi ama bildiğin grip gibi olmuştum.1 hafta süründüm. 2. Hiç etkilemedi.
Üzerimde bişey yaptı sanki çok ateşim var çok hastayım halsizliği gibi ama ateşim filanda yok ne saçma sapan bişey çıktı bu

valla geldi denedim guzel gibi ya hicte kullanmadim daha once o yuzden cok bi yorum yapamicam ama hava iyi veriyo gibi bide ses yok
Nexus ben kullandım kesinlikle tavsiye ederim. Su ile değil serum fizyolojik ile kullanmak gerekiyor kızlar bilginiz olsun.

sjsjjsjssj uf cekmesin ilk denemelerimi kendi aldiklarim uzerinden yapmicam net sjsjsjs ben bezlerden 1 tane 1no 1tane 2no molfix 3d aldim birde 1 tane 1no ve 2 no molfix pure aldim baskada almicam bezi yillik stoklamadikca kar edemiyosun zaten bide erkek bebek valla kacagi cok oluyomus sjsjsjs hangisinden memnun kalcaz bilmiyorum
Ben sleepy ve baby turco kullandım hiç kaçak yaşamadım canım o biraz da bağlamayla alakalı diye düşünüyorum ben

Allah'ım çıldırcam akıl verin bana lütfen bu mide yanması nasıl geçer gece bu saat oldu hala kıvranıyorum ne rennie ne gaviscon ne soğuk süt ne elma geçirmiyor içimde volkan var sanki uyuyamıyorum sizler napıyorsunuz ya hiç bu gece ki kadar zorlanmamıştım 😭 uyumak istiyorum uyuyamıyorum ağlamak istiyorum artık ama ya 🥺
Ben maden suyu ve naneli sakızla geçiriyorum canım hiç ilaç kullanmadım

Zaten bizim durum iyice sıkıntılı o yüzden ben panikliyorum kendim hiçbir şey yapamıyorum ki devamlı birilerinin yardım etmesi gerekiyor mümkün değil bir şeyleri yapabilmemiz, eşim de çok yoğun çalışıyor benim. Vallahi boyacı bulacağım bir tane bir günde boyar diye düşünüyorum minicik oda
Bizim 55 m2 eve yatak odası hariç olmak üzere malzemeler bizden 6-7 bin istediler :KK70: güle oynaya kendimiz boyamaya karar verdik

Kızlar selam uzun zamandır yazamamıştım umarım herkes iyidirrrrr 🤗 bugün 28 haftalık olduk muayenemiz de güzel geçti çok şükür 1100 gram olmuş bebiş😊 yalnız bugün söyle bir şok yaşadım. Ben sgk çalışanıyım medicale gidiyorum muayene ücretleri sağlık uygulama tebliğinde özel hastanelerin alması gereken maksimum ücretler belli olduğundan ona göre alınıyor benden, çok cüzi bir miktar ödüyorum. Doğumda da aynı şekilde bir durum var. Ama tebliğe yeni zam gelmiş ve şuan sezeryan 9 bin tl iken normal doğum 44 bin tl 🫠 gerçekten uçurum varmış arada... ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ve normal verilen fiyatlar da böyle arada uçurumlu mu?

Allah'ım çıldırcam akıl verin bana lütfen bu mide yanması nasıl geçer gece bu saat oldu hala kıvranıyorum ne rennie ne gaviscon ne soğuk süt ne elma geçirmiyor içimde volkan var sanki uyuyamıyorum sizler napıyorsunuz ya hiç bu gece ki kadar zorlanmamıştım 😭 uyumak istiyorum uyuyamıyorum ağlamak istiyorum artık ama ya 🥺
Sabahları uyandiginda bir kaşık tahin canım. Burada bir arkadaş söylemişti ona çok duaciyim. Beni en iyi rahatlatan tahindir🥰 bu arada ben börek poğaça gibi karbonhidratlar yiyince coşuyor evde yapmama rağmen onlara dikkat ediyorum 🥲

Neden oluyor acaba keseden sızıyor olabilir ihtimalini düşünüyorum normalde yoktu çünkü şimdi bildigin su gibi geliyor surekli
Ben de şüpheleniyorum kaç gündür çok huzursuzum, doktora yazdm ama gel demedi fitile devam et dedi. Cuma günü kontrole gidicem mecbur ve doktorumu değişcem. Sık sık doktora gitmek istemiyorum sürekli ultrasona girmek vs. Ama bi şey çıkıyor hep :KK43:

Canım panto 40 mg mide ilacı var al kullan. Ben onunla rahatladım. Kadın doğum doktoru yazdiydi

kizllaaar ozellikle tecrubeliler 28+6 hafta 29 diyim gidis donuste 30 haftalik olcak daha once ucakla yada kara yoluyla gideniniz oldumu kara yolu uzun diye ucak kara yolu karisik gidelim diyoruz ankara izmir 1.30 saat diyelim max 1.15 dk yaziyo bilet alirken izmir kusadasi da 1.20 dk 1.30 diyelim bi yolculuk planliyorum doktorum kara yoluna 8.30 saat oldugu icin hayir dedi bizde boyle bi plan yaptik buna olabilir dedi ama icim buruldu bu sene sorunlardan ayarlanan butun tatilleri iptal ettim biraz ihtiyacim var tatile gercekten

X