Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    202
Yaa çok geçmiş olsun özel değilse ne gibi bı problem cikti
Yaştan dolayi ayrı riskli gebelikdi birde bundan önce ki gebeligimde erken doğum yapmıştım şimdide plesenta Kireclenmesi yaşlanması varmış şuan kilosu boyu normal dedi ama ilerleyen haftalarda gelisim geriliği yapabilir dedi bu arada kilosu 840 Gr boyu 30 cm iyi dedi ama kesin paranatolojiye gitmemi söyledi bu sebepten erken doğum yapabilirsin dedi yarına randevu aldım bakalım moralim sıfır

Yaştan dolayi ayrı riskli gebelikdi birde bundan önce ki gebeligimde erken doğum yapmıştım şimdide plesenta Kireclenmesi yaşlanması varmış şuan kilosu boyu normal dedi ama ilerleyen haftalarda gelisim geriliği yapabilir dedi bu arada kilosu 840 Gr boyu 30 cm iyi dedi ama kesin paranatolojiye gitmemi söyledi bu sebepten erken doğum yapabilirsin dedi yarına randevu aldım bakalım moralim sıfır
Çok geçmiş olsun canım benim İnşallah yarın daha güzel haberler alırsın sağlıcakla kavusalim meleklerimize

Cnm ben kakasindan anliyordm. Yeni dogan bebgin sk sk kaka yapmasi lazm . Ya da idrar bezin dolmasi lazm. Sen emzirdikce anlarsn cnm. Zaten sutu icerken bebegin bogazi gidip gelir ve ses cikarsa ictigine dair bos cekmemistr o da 15 dakika her bir meme icin yetiyor
Evet kakadan anlaşılıyormuş ablamın bebeğinde uzayan sarılık oldu bizde de kan uyuşmazlığı var sarılık ihtimalini arttırıyormuş bu nedenle bu konuyu çok merak ediyorumm. 15 dkdan fazla emmek isterse çekmemiz mi lazım son sütü verin diyorlar bir de
Ben ilkinde acemiyim sütüm yok annem ve kaynanam olacak kişiler benden de acemi :KK51: ikisinin arasında İyiki sütüm kaçmadı gel di ama ilk aşamada karar organı sensin kimse bişey demiyor veya gereksiz tavsiyeler veriyor. Biri de demedi azlık mama verelim sarılık olmasın bir gece hastanede yattı bebek o zaman çok ağladım. İkincide ben tecrübeli anne artık mama hazır suyu termosta hazır diğer odada doğum yapanlara bile dağıttım. Çay kaşığı ucuyla damla damla zaten her seferinde iki çay kaşığı dolusu yeterli gerisi emzirme gelene kadar sütün bir ara 1 yemek kaşığı kadar veriyorsun derken sütün geliyor şırınga da kullanan var ama damla damla çay kaşığı daha iyi
Evet ben de doğum çantama bile mama koymayı düşünüyorum. Aç kalıp sarılık olacağına mama veririm bazı hastaneler mama vermiyormuş çünkü anne götürürse verebiliyormuş. Termosumu ben de aldım :) sıcak su içinde yanımda hep olur diye
30ml mama yapıyorsun 2 saatte bir alması lazım ama bebeğin kilosu yüksekse daha çok acıkıyor, 1.5 saatte bir de verilebilir. Aç kalırsa sarılık olma ihtimali oluyor. Hastanedeki hemşire de yardımcı oluyor, ayrıca bebeği kontrol e gelen cocuk Dr u ne yapacağını söylüyor ona da sorarsın:) Doğduğu ilk 2 gün, 1, 2 çay kaşığı kadar kaynatılmış hurmanın suyundan verdim. İlk gün sütüm gelmediği için mama verdim ama sonra sütüm gelince mama bir daha vermedim. Mamanın süresi de açılınca 4 hafta yazıyormuş. Bir ara mama denemek istedim süresi geçmiş bilsem ilk başta küçük boy alırdım🤣
Artık ben doktoru whatsapptan sizi de burdan darlarım alışana kadar :)

Ya cevaplarınız içinn çook teşekkür ederim :) hepsini screenshot aldım tekrar tekrar okuyacağım mller ccler öğreneceğiz artık:)

Ay hiç saçma bir soru değil bunu düşünüyorum günlerdir hatta. Ya doğumdan sonra hemen sütüm gelmezse süt sağma pompası ne almalıyım süt gelsin diye bebek o arada aç mı kalacak mama ne almalıyım çevremde de kimse yok doğru düzgün anlatacak😢
Ben de pompa almadım daha ama kesinlikle alacağım mochi almıştım kendi kendine vakumlayan ama bir de sağma makinesi almam lazım

Evet kakadan anlaşılıyormuş ablamın bebeğinde uzayan sarılık oldu bizde de kan uyuşmazlığı var sarılık ihtimalini arttırıyormuş bu nedenle bu konuyu çok merak ediyorumm. 15 dkdan fazla emmek isterse çekmemiz mi lazım son sütü verin diyorlar bir de

Evet ben de doğum çantama bile mama koymayı düşünüyorum. Aç kalıp sarılık olacağına mama veririm bazı hastaneler mama vermiyormuş çünkü anne götürürse verebiliyormuş. Termosumu ben de aldım :) sıcak su içinde yanımda hep olur diye

Artık ben doktoru whatsapptan sizi de burdan darlarım alışana kadar :)

Ya cevaplarınız içinn çook teşekkür ederim :) hepsini screenshot aldım tekrar tekrar okuyacağım mller ccler öğreneceğiz artık:)
Ne marka mama alıcaz🙈

sıkma canını insallah uzuldugin gibi olmaz guzel haberler alirsin insallah 🙏 cok gecmis olsun

Kizlar sanrm enfeksiyonum var. Hastaneye yarn gidecm ama kusma ishal eklem agrisi bel agrisi var. Yakin zamanda crp si yuksek arkdslar vardi . Ne kullandnz acaba enfeksiyon korkulu ruyamda

Kizlar sanrm enfeksiyonum var. Hastaneye yarn gidecm ama kusma ishal eklem agrisi bel agrisi var. Yakin zamanda crp si yuksek arkdslar vardi . Ne kullandnz acaba enfeksiyon korkulu ruyamda
Bana kalırsa çok yükseldiğinde en doğrusu doktorun verdiği ilacı kullanmak çünkü başka türlü inmiyor ve bol bol su

Kızlar yanlış hatırlamıyorsam siyatik ağrısı çekenler vardı. Galiba bende de aynı sıkıntı oldu. Kalçamdan ayağıma bir sancı girdi. Hamilelik öncesi diğer bacağımda olmuştu .doktor statik demişti. Ona benzettim şimdi de.
Ne iyi geldi sizler ne yaptınız rahatlamak için.

X