Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Sanırım bugün karar veriyoruz🙈😍 almina monte ☺️ ama yatağı başka yerden alacağız
yaaa bu arada ben cidden cok begenmistim bitek beyaz olmasi bana uymuyodu ama uzerine beyaz cibinlikle asiri tatli kiz bebis odasi olur ben onu cibinlikle hayal etmistim uzerindekini begenmemistim

yaaa bu arada ben cidden cok begenmistim bitek beyaz olmasi bana uymuyodu ama uzerine beyaz cibinlikle asiri tatli kiz bebis odasi olur ben onu cibinlikle hayal etmistim uzerindekini begenmemistim
Evet ben de çok beğendim zaten ama dolabını ve şifonyerini alıyoruz sadece yatağı komple başka bir yerden alacağım☺️

Kızlar belki çok saçma çok acele bir soru olacak ama😃 ilk defa anne olacağım için merak ediyorum velev ki doğurduk sütümüz yetmedi ne kadar nasıl mama vereceğimizi bize söyleyecekler mi ya da sütün yetip yetmediğini nasıl anlayacağız bu ara bunlara taktım 🤔
Ay hiç saçma bir soru değil bunu düşünüyorum günlerdir hatta. Ya doğumdan sonra hemen sütüm gelmezse süt sağma pompası ne almalıyım süt gelsin diye bebek o arada aç mı kalacak mama ne almalıyım çevremde de kimse yok doğru düzgün anlatacak😢

Kızlar belki çok saçma çok acele bir soru olacak ama😃 ilk defa anne olacağım için merak ediyorum velev ki doğurduk sütümüz yetmedi ne kadar nasıl mama vereceğimizi bize söyleyecekler mi ya da sütün yetip yetmediğini nasıl anlayacağız bu ara bunlara taktım 🤔
Cnm ben kakasindan anliyordm. Yeni dogan bebgin sk sk kaka yapmasi lazm . Ya da idrar bezin dolmasi lazm. Sen emzirdikce anlarsn cnm. Zaten sutu icerken bebegin bogazi gidip gelir ve ses cikarsa ictigine dair bos cekmemistr o da 15 dakika her bir meme icin yetiyor

Bence hepimiz aynı şeyleri merak ediyoruz hiç de saçma değil🙈

Ben ilkinde acemiyim sütüm yok annem ve kaynanam olacak kişiler benden de acemi :KK51: ikisinin arasında İyiki sütüm kaçmadı gel di ama ilk aşamada karar organı sensin kimse bişey demiyor veya gereksiz tavsiyeler veriyor. Biri de demedi azlık mama verelim sarılık olmasın bir gece hastanede yattı bebek o zaman çok ağladım. İkincide ben tecrübeli anne artık mama hazır suyu termosta hazır diğer odada doğum yapanlara bile dağıttım. Çay kaşığı ucuyla damla damla zaten her seferinde iki çay kaşığı dolusu yeterli gerisi emzirme gelene kadar sütün bir ara 1 yemek kaşığı kadar veriyorsun derken sütün geliyor şırınga da kullanan var ama damla damla çay kaşığı daha iyi

Benim benek kafası yukarda ayaklar aşağıda ve benim vajina bölgemi çok sızlatıyor ya tekmeleri hareket ettiği anlar filan alttan baskısı çok. Zaten bir kanama oldu o da bu sebeple büyük ihtimalle

30ml mama yapıyorsun 2 saatte bir alması lazım ama bebeğin kilosu yüksekse daha çok acıkıyor, 1.5 saatte bir de verilebilir. Aç kalırsa sarılık olma ihtimali oluyor. Hastanedeki hemşire de yardımcı oluyor, ayrıca bebeği kontrol e gelen cocuk Dr u ne yapacağını söylüyor ona da sorarsın:) Doğduğu ilk 2 gün, 1, 2 çay kaşığı kadar kaynatılmış hurmanın suyundan verdim. İlk gün sütüm gelmediği için mama verdim ama sonra sütüm gelince mama bir daha vermedim. Mamanın süresi de açılınca 4 hafta yazıyormuş. Bir ara mama denemek istedim süresi geçmiş bilsem ilk başta küçük boy alırdım🤣

X