Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar ayakta durunca iş yapınca karnı sanki asagiya doğru olan var mı çok ya da öyle hisseden. Bugün çok ayakta dolandım sırtım da ağrıdı da sanki çok odrarim varmış hissi gibi asagiya doğru baskı oldu korktum biraz. Sizin de öyle oluyor mu ?
Benim de aynı oluyor canım çok yürüyünce karnım sertleşip aşağı iniyor gibi oluyor

Ben hala tetanoz aşısının ilk dozunu olmadım. Önce griptim geçsin denildi daha sonra bayram zamanı yola gideceksin ateş ve ağrı yapar dönüşte yapalım denildi. Bayram donusude lekelenmem oldu tedirgin oldum yaptiramadim. İlk sözü hala olmayan var mı? İlk dozda çok ağrı ateş yaşadınız mı?
Ya ben de aynı sebeple olamamıştım 24. Haftada oldum ilk dozu bayramdan hemen önce de grip geçirmiştim yapmamışlardı. Geçen hafta Salı günü oldum ve bogaz ağrısı vücut ağrısı yaşadım doktor halıhazirda bekleyen virüs varmış vücudunda bagisiklik düşünce asi olunca ortaya çıkmış dedi ama bildiğin bogaz enf. Oldum ateşim 37.5 oldu max. Şimdi de grip geçiriyorum ben de böyle dolaylı olarak bir etkisi oldu. Eğer iyileşmediysen tam biraz daha bekle derim.

Birde burda zaman zaman okuyordum bebegi aşağıda hissedenleri, bende genelde aşağıda kasıklara doğru hissediyorum. İş yerinde de bi densiz karnın aşağıda baya cinsiyeti bilmesem erkek derim falan dedi. Bende pimpirikliyim Googledan falan baktım göbek aşağıdaysa erken doğum diye bir şey okudum panikle direk doktora gidip sordum. Daha bebeklerimiz küçük oldugu için ve yerleri çok olduğu için aşağıda olması çok normalmiş ve riskli bi durum değilmiş. Büyüdükçe sığamayacagı için yukarı çıkacakmış. O yüzden korkan endişelenen varsa hiç endişelenmeyin. Normalmiş.

Ben hala tetanoz aşısının ilk dozunu olmadım. Önce griptim geçsin denildi daha sonra bayram zamanı yola gideceksin ateş ve ağrı yapar dönüşte yapalım denildi. Bayram donusude lekelenmem oldu tedirgin oldum yaptiramadim. İlk sözü hala olmayan var mı? İlk dozda çok ağrı ateş yaşadınız mı?
Sadece kolum 1 gün ağrıdı oda dayanılmayacak kadar değildi. Bende ateş vs olmadı. Ateş olursa da parol içebilirsin demişlerdi. Bende ilk dozu 20.haftada oldum ikinciyi henüz olmadım mayısın şlk haftası olucam

Kızlar selam mide yanmalarınız başladı mı dün hafifti bugün çok fena mide borum cayır cayır yanıyor 🥹
Özellikle dışardan bişey yiyince midem boğazıma kadar yanıyor😟
Kızlar rahim ağzı uzunluğunuz kaç bileniniz var mı?
Bu gün ayrıntılı da ölçtü 50mm normal dedi ama sizinkileri okuyunca uzun geldi bana😂ben mi yanlış duydum acaba

Bizim de bu gün ayrıntılı ultrasonumuz vardı.Her şey yolunda çok şükür🙏sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallahh🙏

Birde burda zaman zaman okuyordum bebegi aşağıda hissedenleri, bende genelde aşağıda kasıklara doğru hissediyorum. İş yerinde de bi densiz karnın aşağıda baya cinsiyeti bilmesem erkek derim falan dedi. Bende pimpirikliyim Googledan falan baktım göbek aşağıdaysa erken doğum diye bir şey okudum panikle direk doktora gidip sordum. Daha bebeklerimiz küçük oldugu için ve yerleri çok olduğu için aşağıda olması çok normalmiş ve riskli bi durum değilmiş. Büyüdükçe sığamayacagı için yukarı çıkacakmış. O yüzden korkan endişelenen varsa hiç endişelenmeyin. Normalmiş.
benim de çok aşağıda hareketleri. hatta ayrıntılıda hoca şaşırmıştı ne kadar aşağıda diye, sorun olur mu dedim hayır sıkıntı yok dedi. erken doğum gibi bir ihtimalden ben de korkuyorum çünkü. o rahim ağzı uzunluğuyla ilgili dedi. şimdi 24.haftadayım yine çoğu zaman aşağıda hiseddiyorum ama arada göbeğimin etrafında da oluyor artık hareketler. belki zamanla çıkıyordur yukarı. bu gittiğimde kendi doktoruma da sorucam yine ama insan korkuyor gerçekten o kadar aşağıda hissedince.

ben ilk dozu 3 hafta kadar önce oldum 21.hafta gibi. sadece kolum ağrıdı 2 gün, onun dışında ateş olmadı. olursa parol iç demişlerdi gerek duymadım. kol ağrısı da dayanılmayacak bir ağrı değil sanki ağırlık kaldırmışsınız da yorulmuş gibi çok yukarı fln kaldıramadım 2 gün hepsi bu.

Kızlar 25.haftadayim 12.haftada bulanti kusmalar durmuştu bugün uyandığımdan beri kusuyorum ne yesem su bile çıkıyor. Devam ederse acile gideceğiz de başına gelen oldu mu bu haftalarda

X