Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
Benim de ilki tüp bebekti istemedim. Doğunca da masrafımız bitmedi tabii, plansız oldu 2. Geliyor😄 Doğum parası artmazsa 35bin demişti. Küçük büyük bez masrafı yeter 🤣 canları sağolsun
Bizim de ilk ve tüp bebek onun masrafları, üstüne Avrupa tatilinde planladığımızdan fazla açıldık, onun için hiçbir şey istemiyorum sağlıkla doğsun yeter bana

Kızlar başıma ne geldi biliyorsunuz ki şekerim 186 çıkmıştı her gün yürüyüş ve hayatımdan tatlıyı çıkartmıştım zaten sağlıklı beslenen biriyim fakat 2 gündür kendimi hiç iyi hissetmiyordum yataktan başımı kaldıramadım acaba dedim çok yattığım için mi böyleyim dışarı çıkıp hava alayım biraz dedim ve yakın komşumuz beni görür görmez hiç iyi görünmediğimi söyledi şekerine bakalım hemen dedi (şekerle ilgili sıkıntımı biliyor) ölçümü yaptığı gibi şok içinde ekrana baka kaldı kadın içeri nasıl koştuğunu anlamadım bana hemen çikolata yedirdi bu değer çok düşük senin şekerin falan yok kızım sen normal yaşantına geri dön dedi şimdi bende şeker var mı yok mu ben anlamıyorum ne yapıcam 🤦🏼‍♀️ çikolata yedikten sonra da delerim 88 oldu .

Eklentiler

• 1000060118.jpg
    1000060118.jpg
    140,5 KB · Görüntüleme: 22
  • 1000060121.jpg
    1000060121.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 18
Kızlar başıma ne geldi biliyorsunuz ki şekerim 186 çıkmıştı her gün yürüyüş ve hayatımdan tatlıyı çıkartmıştım zaten sağlıklı beslenen biriyim fakat 2 gündür kendimi hiç iyi hissetmiyordum yataktan başımı kaldıramadım acaba dedim çok yattığım için mi böyleyim dışarı çıkıp hava alayım biraz dedim ve yakın komşumuz beni görür görmez hiç iyi görünmediğimi söyledi şekerine bakalım hemen dedi (şekerle ilgili sıkıntımı biliyor) ölçümü yaptığı gibi şok içinde ekrana baka kaldı kadın içeri nasıl koştuğunu anlamadım bana hemen çikolata yedirdi bu değer çok düşük senin şekerin falan yok kızım sen normal yaşantına geri dön dedi şimdi bende şeker var mı yok mu ben anlamıyorum ne yapıcam 🤦🏼‍♀️ çikolata yedikten sonra da delerim 88 oldu .
Canım bende insülin direnci çıktı, 1 ay takip altına alındım. Hatta 200 çıktı bir gün ve arkasından bulantı kusma oldu, normale döndü sonrasında. Açlık 90 civarı, tokluk 100-120 arası çıkıyor benim genelde. Sen doktorunla görüşüp şeker takibi yap bence veya durumu doktoruna anlat o yönlendirsin seni. Ben tokluk yüksek çıkıyor sanıyordum, doktorum hamilelik sürecinde normal dedi

Kızlar ben detaylı ultrasona girmiştim normalde ama bizim kız yüzünü göstermeyince doktorum bidaha gelebilirsin fotoğraf için demişti. Yarın sabah gidicem ne yesem ne içsem de bu kız nazlanmasa 😃😃
Yorulmadan git tavsiye. Ben gidene kadar evde iş yaptım sürekli koluyla yüzünü kapatıp durdu ve iki ayrı Dr baktı. Radyolojide görsün dedi iki muayene ama poz yoktu maalesef

En iyisi iyi bir Dr a görünmen

kızlar eşlerinize çıtlattınız mı doğum hediyesi ne istiyorsunuz ? 🙈
ben bir şey istemedim ama geçen gün 7-8 tane soru sordu twitterda gördüm diyip, sorulardan biri de "kendine almak istediğin ama pahalı diye vazgeçtiğin bir şey var mı?" başta anlamadım dyson saç şekillendirici dedim sonra dank etti ya alırsa şimdi başka bir şey mi söyleseydim diye düşündüm :)

IMG_4548.jpeg
IMG_4548.jpeg
Bebek arabası için bunu alsam sadece yeterli değil mi katlanınca yok gibi bişey ve 90 kilo taşıyor. Bende üç çocuk var en azından ikisini rahat koyar gezeriz diyorum ama rampa çıkışı nasıl filan hiç bilmiyorum kullanıp yorum yapan olur mu

Canım yüzünü görmek içinse çok hareketli olmaması daha iyi, yani şekerli şeyler falan yeme ki hareketlenmesin, bence hiçbir şey yapma ☺
Aksine benimki o gün hareketli değildi o yüzden çok kısa sürdü hatta her yerine rahatça bakabildi. Hareketi de etmediği için yüzünü açmadı bi türlü 😂

Doktorunuza hemen danışın bence.

Aksine benimki o gün hareketli değildi o yüzden çok kısa sürdü hatta her yerine rahatça bakabildi. Hareketi de etmediği için yüzünü açmadı bi türlü 😂
Benimki de tam tersi çok hareketli olduğu için yüzünü göremedik bi türlü doktor dedi yüz görmek için hareketli olması dezavantaj diye ama sizde de tersi olmuş demek

X