Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
arkadaşlar bir sorum var. Gebelik haftası büyüdükçe rahim ağzı uzunluğu azalıyor mu geçen ay 49 mm ölçüldü bugün 3 küsür ama sonunu hatırlamıyorum doktor normal uzunluk dedi ama aklıma takıldı kısalmış olması?
24+6 da Dr a gittim 33mm ölçtü. Normal dedi ama önlem amaçlı gebeliğin başından beri kullandığım fitile devam ediyorum. Ben de burda sormuştum, Dr u 20 üzeri ise sorun yok demişti birisi.

Canim benim de aynı ya doktora da sordum çok sık oluyor dedim o da öyle olsa doğururdun şimdiye kasiklarsa baskı ağrıyla birlikte olursa sıkıntı dedi ve onlar da olmaya başladı ama normal mi bilmiyorum. Özellikle aksama doğru başlıyor yatana kadar kasiklarima da baskı oluyor çok korkuyorum. Yatarken iyi gibiyim ama. Bi de biraz vajina ağrısı var çatı ağrısı dedikleri bu mu acaba anlamadım.
Arada kasık ağrısı bende de oluyor çatı ağrısı da var iki gündür sertleşme oluyor karnımda artık korkmaya başladım kontrolüme de 1 hafta var inşallah kötü bir şey yoktur 😭

ayh bugutn bendede biseyler oldu ama o sertlesme denen olay mi bilmiyorum boyle karnımda segirme gibi bisey yapiyo ve boyle bir kisim topalak sekilde tas gibi oluyo bi sure sonra gecti bugun 2 3 kere oldu bu mu acaba sertlesme denen sey
Canım karnın komple sert oluyor kasılıyor gibi bi his oluyor

Arada kasık ağrısı bende de oluyor çatı ağrısı da var iki gündür sertleşme oluyor karnımda artık korkmaya başladım kontrolüme de 1 hafta var inşallah kötü bir şey yoktur 😭
27.haftadayim benim de sertlesiyo özellikle akşamları toplandığı zaman kafasını dayandığı zaman iyice sertlesiyo. Ağırlıkları arttığı için mi böyle oluyor acaba kafasını bir yere dayadiginda da iyice sertlesiyo o bölge . Korkma bir şey olmaz bazı haftalarda büyüme dönemi olduğu için bazı huzursuzluklar yasiyoruz

Canım biz ne zaman dinlenmeye başlasak ancak o zaman hareketleniyorlar, biz hareketliyken çokta anlamıyoruz aslında ne yapıyorlar bence bir şey yoktur bebiş uyuyordur zaten günleri günlerini tutmuyor minik kuşların genede bir duruma göre bakarsın💞
Evet zaten gün boyu ayaktaysam hissetmiyorum oturunca ya da uzandığımda başlıyordu hareketlenmeye ama şu an 1 saatten fazla oldu uzanıyorum seslendim konuştum karnımı dürttüm bana mısın demiyor😔 az önce çok hafif hisseder gibi oldum ama o kadar güçsüz bi hareketti ki anlayamadım bile.. yarına kadar hissetmezsem önce bi aile sağlığına gidicem kalp atışı dinlemeye

Evet zaten gün boyu ayaktaysam hissetmiyorum oturunca ya da uzandığımda başlıyordu hareketlenmeye ama şu an 1 saatten fazla oldu uzanıyorum seslendim konuştum karnımı dürttüm bana mısın demiyor😔 az önce çok hafif hisseder gibi oldum ama o kadar güçsüz bi hareketti ki anlayamadım bile.. yarına kadar hissetmezsem önce bi aile sağlığına gidicem kalp atışı dinlemeye
Sol tarafa yat bi de canım kan akışı o zaman daha çok gidiyor ya bence bir de bizim stres yaptığımızı anlıyorlar eminim artık☺️

Sezaryan olunca geç gelir, şırınga ile mama verirsin demişti hemşire. Sağma makinesi götürdüm ama kullanmadan getirdim. 3. Gün sağmaya başladım.
Ben de sezeryan ve 1 ay erken doğum yaptım ona rağmen vardı canım o kişiye göre değişiyor her hamilelikte aynı değil bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum ben 🌸

Kızlar lohusa geceliğini ekru mu beyaz mı aldınız
Ben ekru aldım 2 tane çok yumuşak ve rahatlar İki adet de koyu renk pijama altı alacağım yanıma

Eklentiler

• Screenshot_20240510_001004_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240510_001004_Trendyol.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20240510_001022_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240510_001022_Trendyol.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 63
Bir de bu rahim boyunun kısalması falan biraz da genetik yapıyla alakalı galiba. benim rahim ağzı yetmezliğim var.34 mm iken 2 hafta içinde fark etmeden tamamen açılmam olmuştu daha önceki hamileligimde.Bunda da 35 mm ölçüldü ayrıntılıda.Serklajlıyım ve progestan kullanıyorum.Arkadaşımın da ayrıntılı da 30 mm ölçüldü ama o hiçbir sorun yaşamadı.Doĝumu çok yakın 38 e yaklaştı🙂 İçiniz rahat etmiyorsa kontrolleri biraz sıklaştırıp doktorunuza da danışarak uygun görürse progestan başlayabilirsiniz.İnsallah sağlıkla kavuşursunuz 💕 Ece senay Ece senay

Ben de sezeryan ve 1 ay erken doğum yaptım ona rağmen vardı canım o kişiye göre değişiyor her hamilelikte aynı değil bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum ben 🌸
Evet yanımızda olmalı. Kullanmasam da yanımda götürmüştüm. Ben ayağa çok zor kalktım ve kayınvalide hastanede yanımda kaldı. Eltin hemen ayağa kalktı sen niye kalkamadın, şunun sütü gelmişti sen çekme ancak bebeğe yeter, emiyor mu, ver bebeği sallayacağım vs gibi boş konuşmaları ile hastanede zor bir gece yaşattı. Belki sıkıntıdan gelmemiştir😄 3. Gün verin bebeğimi dedim aldım ellerinden, şükür ayağa da kalktım o zaman sütüm doldu taştı.
Progestan mı kullanıyorsunuz?
Evet

Evet yanımızda olmalı. Kullanmasam da yanımda götürmüştüm. Ben ayağa çok zor kalktım ve kayınvalide hastanede yanımda kaldı. Eltin hemen ayağa kalktı sen niye kalkamadın, şunun sütü gelmişti sen çekme ancak bebeğe yeter, emiyor mu, ver bebeği sallayacağım vs gibi boş konuşmaları ile hastanede zor bir gece yaşattı. Belki sıkıntıdan gelmemiştir😄 3. Gün verin bebeğimi dedim aldım ellerinden, şükür ayağa da kalktım o zaman sütüm doldu taştı.

Evet
bol bol bebekle tentene temas oksitosin hormonunu artırıp sütü artırıyormuş öyle okumuştum. İnşallah hastanede ve sonrasındaki sürecimizde kaynana ve türevlerinden yana olumsuz hiçbir şey yaşamayız valla en büyük korkum doğum sonrası kayınvalideyle yaşayacağım potansiyel olumsuz durumlar 😶

Bir de bu rahim boyunun kısalması falan biraz da genetik yapıyla alakalı galiba. benim rahim ağzı yetmezliğim var.34 mm iken 2 hafta içinde fark etmeden tamamen açılmam olmuştu daha önceki hamileligimde.Bunda da 35 mm ölçüldü ayrıntılıda.Serklajlıyım ve progestan kullanıyorum.Arkadaşımın da ayrıntılı da 30 mm ölçüldü ama o hiçbir sorun yaşamadı.Doĝumu çok yakın 38 e yaklaştı🙂 İçiniz rahat etmiyorsa kontrolleri biraz sıklaştırıp doktorunuza da danışarak uygun görürse progestan başlayabilirsiniz.İnsallah sağlıkla kavuşursunuz 💕 Ece senay Ece senay
Progestan kullanıyorum zaten ama bununla ilgili değil daha önceden yaşadığım bir takım şeylerle ilgili önlem amaçlı çok teşekkür ederim hepimiz sağlıkla alalım inşallah 🌸

bol bol bebekle tentene temas oksitosin hormonunu artırıp sütü artırıyormuş öyle okumuştum. İnşallah hastanede ve sonrasındaki sürecimizde kaynana ve türevlerinden yana olumsuz hiçbir şey yaşamayız valla en büyük korkum doğum sonrası kayınvalideyle yaşayacağım potansiyel olumsuz durumlar 😶
Tam onu dusunuyordum suan. Yanimda zaten esimden baska kimse kalmayacak istemem. Valla ziyaretleri bile gozumde buyuyor benim kv zaten cok karismaz ama abisi rahatsiz etmekten anlamaz emziriyor mu uyumaya mi ihtiyaci var dusunmez oturdukca oturur. Esim Allahtan anlayisli bir sekilde gonderir de istenmedigi halde millet nasil bayiliyor kalmaya gelmeye falan anlamiyorum. Oda süslemesi bile istemiyorum bos kalabalik curcuna olup foto cekilip yiyip icip oturmasin millet diye 🙈

Son düzenleme:
Emzik konusunda ben de bebeğime ilk günden verdim ilk ay güzel emiyordu emziği ama sonra kabul etmedi. İlk kızım zaten hiç almadı. Sanırım emzik almak istemeyen bebek ne yaparsan yap almıyor .. Bu bebeğe de ilk günden emzik vereceğim umarım bırakmaz gerçekten emzik kurtarıcı oluyor ya.
Ben de ilk gunden verdim ama 5-6 aylikken kendi istemedi bir daha tutmadi. Kac cesit denedim olmadi. 5-6 aya kadar iyi kotu tuttugu philipsin bu emzigiydi

Eklentiler

• IMG_6386.png
    IMG_6386.png
    212,6 KB · Görüntüleme: 51
Tam onu dusunuyordum suan. Yanimda zaten esimden baska kimse kalmayacak istemem. Valla ziyaretleri bile gozumde buyuyor benim kv zaten cok karismaz ama abisi rahatsiz etmekten anlamaz emziriyor mu uyumaya mi ihtiyaci var dusunmez oturdukca oturur. Esim Allahtan anlayisli bir sekilde gonderir de istenmedigi halde millet nasil bayiliyor kalmaya gelmeye falan anlamiyorum. Oda süslemesi bile istemiyorum bos kalabalik curcuna olup foto cekilip yiyip icip oturmasin millet diye 🙈
Al benden de o kadar hatta sezaryen olursa vallahi önceden söylemeyi düşünmüyorum bile normal doğumda da doğurduktan sonra haber veririz herhalde hiç istemiyorum odada kalabalık olsun kimse gelmesin sakince gidelim sakince gelelim istiyorum🌸
Mümkünse yaşlı kimse gelmesin ya bir tek kayınvalidem değil yani benimkiler için de aynı şekilde🙈

X