Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Arkadaşlar benim kuyruk sokumu kemiğim çok ağrıyor. Oturamıyorum, yatamıyorum. Ben 44 kilo ila hamile kaldım şimdi 25+5 haftada 54 kilo olmuşum. Çok mu kilo aldım acaba ondan mı bilemedim. Bacağıma da gece hep agri giriyor. Uyuyamıyorum hiç. Bir öneriniz var mı?
ağrı konusunda hemen hemen aynı durumdayız :KK43: ben oturma minderi aldım ama henüz gelmedi işe yarar diye düşünüyorum bir de doktorum magnezyum başladı bugün inşallah geçer

bol bol bebekle tentene temas oksitosin hormonunu artırıp sütü artırıyormuş öyle okumuştum. İnşallah hastanede ve sonrasındaki sürecimizde kaynana ve türevlerinden yana olumsuz hiçbir şey yaşamayız valla en büyük korkum doğum sonrası kayınvalideyle yaşayacağım potansiyel olumsuz durumlar 😶
Hiç kötü bir insan değil kv. Ama doğum sonrasında huyu değişti, oğlu kıymetlendi, bana garip konuşmalar başladı. İstemesem de illa kalacağım dedi. Yemek temizlik yapmadı illa bebeği ver tutarım dedi. Emzirmeye çalışırken sürekli izledi, memenin ucu büyükmüş, sütün de azmış, bu bebek doymuyor, sen işe başla da cocuga TV izleteyim, illa misafir çağıracağım gibi ilk haftaya maruz kaldım. Bebeğim gazlıydı. Sütüm tazzikli geliyor, çok geliyor ve doymuyor diye çok sık emziriyorum diye Dr a sordum. Önce sütü sağ, yavaş gelsin, arkadaki yağlı sütü içer, sürekli bebek memede beklemene gerek yok 2 saati geçmesin dedi. Bu defa akıllandım. İstemiyorum kalmasınlar. Yararı yok bir de sıkıntı veriyorlar.

arkadaşlar bir sorum var. Gebelik haftası büyüdükçe rahim ağzı uzunluğu azalıyor mu geçen ay 49 mm ölçüldü bugün 3 küsür ama sonunu hatırlamıyorum doktor normal uzunluk dedi ama aklıma takıldı kısalmış olması?
Bebek büyüdükçe karından ölçmeleri de zorlaşıyo anladığım kadarıyla. Kesin uzunluk için vajinal ultrason gerekiyomus. Bi de 24'ten sonraki değerler, öncesinde bi kisalik yoksa çok önemli değil sanırım.

Dün Bursaya gittik eşimle günübirlik gezmeye, 15 bin adıma yakın atmışım aslında fazla değil ama yorulmuşum haliyle bugün de misafirim vardı o yüzden tüm gün ayakta ve mutfaktaydım. Bebeğin hareketlerini çok az hissettim hatta hissetmedim gibi bişey. Şu an uzanıyorum normalde bu saatlerde aşırı hareketli oluyor ama hala bi tık yok 😔 bi de bugün çok tuhaf bi his oldu sanki içimde zıpladı hopladı gibi bişey yaptı ve o an o bölge acıdı baya ve içim çekiliyo gibi hissettim ve hemen uzandım neden böyle oldu acaba tedirgin oldum😔
Hareketli olduğum hiçbir an hissetmiyorum canım ben de tatildeyken 7 gün boyunca her gün ortalama 20 bin adım attım çocuk resmen tatilde mum gibi oldu ben hareketliyim diye sanırım :KK70: sonra yine eski haline geliyor merak etme

Hiç kötü bir insan değil kv. Ama doğum sonrasında huyu değişti, oğlu kıymetlendi, bana garip konuşmalar başladı. İstemesem de illa kalacağım dedi. Yemek temizlik yapmadı illa bebeği ver tutarım dedi. Emzirmeye çalışırken sürekli izledi, memenin ucu büyükmüş, sütün de azmış, bu bebek doymuyor, sen işe başla da cocuga TV izleteyim, illa misafir çağıracağım gibi ilk haftaya maruz kaldım. Bebeğim gazlıydı. Sütüm tazzikli geliyor, çok geliyor ve doymuyor diye çok sık emziriyorum diye Dr a sordum. Önce sütü sağ, yavaş gelsin, arkadaki yağlı sütü içer, sürekli bebek memede beklemene gerek yok 2 saati geçmesin dedi. Bu defa akıllandım. İstemiyorum kalmasınlar. Yararı yok bir de sıkıntı veriyorlar.
Ay okudukça bunaldım. Bu ne ya her şeye karışmış burnunu sokmuş çok meraklıysa kendi doğursaymış bir tane daha. Emzirirken kimsenin izlemesini istemiyorum hastanede neyse de evde hep ayrı odaya gideceğim misafir falan da umrumda değil mevlüt yapmak istiyorum oraya gelsinler diyeceğim kayınvalideme. Kardeşlerini bana toplamaya çok meraklı benimki de

arkadaşlar bir sorum var. Gebelik haftası büyüdükçe rahim ağzı uzunluğu azalıyor mu geçen ay 49 mm ölçüldü bugün 3 küsür ama sonunu hatırlamıyorum doktor normal uzunluk dedi ama aklıma takıldı kısalmış olması?
25 hhaftalik oldum bugün salı günü ölçüldü 43 mm çok iyi risk yok dedi dizinde bu aralıkta muhtemelen icinzii ferah tutun zaten ters bişey olsa söylerdi

Ay okudukça bunaldım. Bu ne ya her şeye karışmış burnunu sokmuş çok meraklıysa kendi doğursaymış bir tane daha. Emzirirken kimsenin izlemesini istemiyorum hastanede neyse de evde hep ayrı odaya gideceğim misafir falan da umrumda değil mevlüt yapmak istiyorum oraya gelsinler diyeceğim kayınvalideme. Kardeşlerini bana toplamaya çok meraklı benimki de
İlk çocukta tecrübe oldu. Bu defa kalacağım diye diretirse oturup ağlayacağım eşim götürsün evine diye 😄

Al benden de o kadar hatta sezaryen olursa vallahi önceden söylemeyi düşünmüyorum bile normal doğumda da doğurduktan sonra haber veririz herhalde hiç istemiyorum odada kalabalık olsun kimse gelmesin sakince gidelim sakince gelelim istiyorum🌸
Mümkünse yaşlı kimse gelmesin ya bir tek kayınvalidem değil yani benimkiler için de aynı şekilde🙈
Bende eşimin ailesinin sonradan gelmesini istiyorum çünkü daha önce kürtaj olmam gerkti kv hep ağladı annem çok üzüldü boş boş ağlar annem uzulurse bende onu üzerim bunu nasıl söylemeyin bir yolu varsa bana da söyleyin 🤭🤭

Dün Bursaya gittik eşimle günübirlik gezmeye, 15 bin adıma yakın atmışım aslında fazla değil ama yorulmuşum haliyle bugün de misafirim vardı o yüzden tüm gün ayakta ve mutfaktaydım. Bebeğin hareketlerini çok az hissettim hatta hissetmedim gibi bişey. Şu an uzanıyorum normalde bu saatlerde aşırı hareketli oluyor ama hala bi tık yok 😔 bi de bugün çok tuhaf bi his oldu sanki içimde zıpladı hopladı gibi bişey yaptı ve o an o bölge acıdı baya ve içim çekiliyo gibi hissettim ve hemen uzandım neden böyle oldu acaba tedirgin oldum😔
Ben de dün baya yoruldum dünden beri çok hissedemiyorum. Şimdi de çok güçsüz attı bi tane ne yapsam bilemedimm

Bende eşimin ailesinin sonradan gelmesini istiyorum çünkü daha önce kürtaj olmam gerkti kv hep ağladı annem çok üzüldü boş boş ağlar annem uzulurse bende onu üzerim bunu nasıl söylemeyin bir yolu varsa bana da söyleyin 🤭🤭
Valla ne dersek diyelim o doğum odasına geliyorlar saatlerce oturuyorlar arkadaşlarımda da şahit oldum. Şanslıysan karışmıyor ama bir de her şeye karışan modelse yandın :KK70: Benimki karışmaz beceremez de bir şey tutamaz bile bebeği kızınınkini de tutamadı ama gelip saatlerce oturur izler :S

Valla ne dersek diyelim o doğum odasına geliyorlar saatlerce oturuyorlar arkadaşlarımda da şahit oldum. Şanslıysan karışmıyor ama bir de her şeye karışan modelse yandın :KK70: Benimki karışmaz beceremez de bir şey tutamaz bile bebeği kızınınkini de tutamadı ama gelip saatlerce oturur izler :S
Valla ben bozarim Allahtan eşimde karıştırmaz yani eşin duruşu çok önemli

Karışmaya çalışır ama cevabını alır eşim bakisimdan anlar zaten kizdigimi hayırlısı artık gelcekler tabi doğal ama ben ağlayinca falan çok sinir oluyorum bende bir cinsim😂

Canım karnın komple sert oluyor kasılıyor gibi bi his oluyor
hmm benim boyle segirme hissi oluyo sonra el kadar bi alan sertlesiyo sonra geciyo ama tum karin cevresiyse oyle degil alan seklinde oluyo ilk defa olduda sasirdim yarinda seker yuklemem ve kontrolum var doktora sorayim diyodum tam bu ara akintim baya var normalde cok yasamam cunku su ara oluyo dun progestan kullaniyorum ben hala fitil yaparken su gibi geldi bi tirstim allahtan yarin kontrol var

Kesinlikle hiç gerek yok ya bence kendimizi düşünmeliyiz kendimizi ve bebeğimizi düşünmeliyiz yani yani kimse kusura bakmasın destek değillerse köstek de olmasınlar

Eşine söyleyeceksin canım bence kesinlikle eş burada aradaki tampon görevini yapmalı yani çünkü bizler söylesek kötü oluruz

Evet zaten gün boyu ayaktaysam hissetmiyorum oturunca ya da uzandığımda başlıyordu hareketlenmeye ama şu an 1 saatten fazla oldu uzanıyorum seslendim konuştum karnımı dürttüm bana mısın demiyor😔 az önce çok hafif hisseder gibi oldum ama o kadar güçsüz bi hareketti ki anlayamadım bile.. yarına kadar hissetmezsem önce bi aile sağlığına gidicem kalp atışı dinlemeye
ben dun degil onceki gun aksamdan basladi dun oglene kadar hic hissetmedim kahve ictim tatli soguk su durtme sarsma esimin sesi normalde tepki veriyo sarsma merdiven hiiic bi ise yaramadi taaaki su oten horoz oyuncagi var ya onun internette sesini actim hoparloru karnima dayadim video bitti hemen bi tane vurdu korktu sanirim 😂 ama ben ruhumu teslim ettim varsin korksun

Eklentiler

• Screenshot_20240509_130524_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240509_130524_Samsung Internet.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 22
Ben de benimkinin elinden bir iş gelebileceğini zannetmiyorum mesela hani hiç torunu yok bilmiyorum o yüzden ama mesela bir işe de yaramıyorsan niye gelip orada saatlerce oturuyorsun ki🤣

Ben de benimkinin elinden bir iş gelebileceğini zannetmiyorum mesela hani hiç torunu yok bilmiyorum o yüzden ama mesela bir işe de yaramıyorsan niye gelip orada saatlerce oturuyorsun ki🤣
Benimkini şimdi bile çağırsam gelip saatlerce oturur ki :KK70: çok meraklılar oğlunun evine(!) gelmeye. O nedenle hazır bahane de var her gün bir şekilde gelirler görümcemle oturup oturup giderler. Bir de biri bana soru sorunca benden önce görümcem atlar kendi doğumunu anlatır. Bende şöyle oldu bende böyle oldu çenesi durmadığı için. Sonra bir noktada bana tak eder onlar gelmesin diye ben her gün anneme giderim ya da açık açık söylerim biz biraz yalnız kalıp düzenimize alışalım derim. Önünü almazsam çok meraklılar. Ameliyat olmuştum ziyarete geldiler. Kalkacaklardı tam arkadaşlarım geldi diye onlar kalkana kadar oturdular görümcem herkesin lafına karıştı. Küçücük odada dolma gibi dizildik.

X