Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
maalesef kadınların ustune cok gidiliyor yine her zaman oldugı gibi. Hep sesslz dertslz tasasiz sukur dolu asla sikayet halinde olmaman bekleniyor. Biz toplum olarak da cok alisik degiliz sikintilarimizi acikca konusup paylasmaya hemen damgalaniyoruz elestiriliyoruz. Maalesef bu boyle. Ben anliyorum sizi cocugu cok istemek baska cok arzulamak ugrasmak didinmek, hamilelik dogum ve dogum sonrasi fiziksel ve ruhsal zorluklarla basetmeye calismak baska. Destek olacagina kostek oluyor insanlar cok uzucu.
Hep memnun yuz ifadesiyle olalim istiyor insanlar ama mumkun degil. Zorluk yasayanlar istedigi gibi paylassin valla birsey diyene de cevabini verin
Sağol kuzum iyiki varsınız , çok çok haklısın 🙏 burda kendimi iyi hissediyorum.

Ben psikoloji mezunuyum, alanında tanınan bi psikiyatrist hocam vardı, bi gün derste "hamilelikte bulantılar çocuğu istememekten kaynaklanır" demişti. Adamın tüm bilgisi deneyimi çöp oldu gözümde o an. Sen boşver kendisi ya da erkekse eşi hamile kalırsa onun bulantısını engellesin madem
Dimi ya, kendi eşininkini engellesin. Sanki insanın elinde olan birşey. Bak arkadaşlar bugün paylaştı, erkeğin karaciğerine kadar araştırma yapmışlar, muhtemelen bir sürü başka başka sebebi var. Bunlar böyle insanın en zayıf anında üstüne geliyorlar işte 🙏 iyiki varsınız kız kendimi iyi hissettim, sabahtan beri üzülüyordum.

Dimi ya, kendi eşininkini engellesin. Sanki insanın elinde olan birşey. Bak arkadaşlar bugün paylaştı, erkeğin karaciğerine kadar araştırma yapmışlar, muhtemelen bir sürü başka başka sebebi var. Bunlar böyle insanın en zayıf anında üstüne geliyorlar işte 🙏 iyiki varsınız kız kendimi iyi hissettim, sabahtan beri üzülüyordum.
Dün bi soru gördüm, kızın değeri 3 çıkmış, sonra regl olmuş sağlık ocağı doktoru yok dış gebelik oluşmuş sende, yok hastaneye git yok bilmem ne. Yav 3 zaten negatif ne dış gebeliği. Benim sağlık ocağı doktoru zaten "ben eşime hiçbir şeye bakmamasını söyledim, arkadaşları sorardı 'demir hapı kullanıyor musun' eşim derdi ki bilmiyorum, çünkü ben verirdim tüm ilaçlarını" falan dedi bana gittiğimde. Hani diyor ki hiçbir şeyi araştırma ot gibi geçin git. O yüzden temel testlerimi yaptırır daha da gitmem sağlık ocağına sinir oldum artık hepsine. Sen de hiç takma kuzucum senin bu bebişi ne kadar istediğini diğer gruplardan başta ben olmak üzere herkes biliyor

11. haftada ne oluyor acaba protegtan beta hgc falan tavan mi yapiyor ki midem alt ust. bakmistim 14. haftada artık düşüşe geçiyor bu hormonlar o yüzden de rahatlama oluyormus. Su an midem benden bagımsızlıgını ilan etti 🤣 Sabah beri kaç tane şekerli sakız çiğnedim sakızı da apacı yapmak dısında birseye yaramadı 😂
sanki daha önce hamile kalmamıs gibiyim. İlk cocugumda sıfır bulantı boylr seyler hiç hatırlamıyorum, yine oyle olcak sanmıstım 😅 bu beni ters düz etti

11. haftada ne oluyor acaba protegtan beta hgc falan tavan mi yapiyor ki midem alt ust. bakmistim 14. haftada artıl düşüşe geçiyor bu hormonlar o yüzden de rahatlama oluyormus. Su an midem benden bagımsızlıgını ilan etti 🤣 Sabah beri kaç tane şekerli sakız çiğnedim sakızı da apacı yapmak dısında birseye yaramadı 😂
bende geçen hafta artık bitti mide bulantılarım diyip sevinmiştim 3-4 gündür daha fena şekilde geri geldi. midem altüst oldu . :KK43:

Kızlar devlet hastanesinde fetal 12 binmiş ikili tarama da var haftaya perşembeye kayıt açtırdım ama bilemedi eşim fetal mi yaptırsak dedi sizler neler yaptıracaksınız

Kızlar devlet hastanesinde fetal 12 binmiş ikili tarama da var haftaya perşembeye kayıt açtırdım ama bilemedi eşim fetal mi yaptırsak dedi sizler neler yaptıracaksınız
Ben ikiliyi yaptıracağım önce. Allah korusun bir risk çıkarsa o zaman fetal düşünüyorum canım. Ama bunu daha profesyonel yapan kliniklerde de aşağı yukarı aynı ücret, devlet konusunda emin misiniz sonucu ne zaman çıkıyormuş

bende geçen hafta artık bitti mide bulantılarım diyip sevinmiştim 3-4 gündür daha fena şekilde geri geldi. midem altüst oldu . :KK43:
aynen benim de oyle . tamamen geçmemişti ama bir rahatlama gelmıstı özellikle gunduzleri rahat geçiriyordum biraz daha, aksama hafif ağzımda acı tat oluyordu ama bu kadar değil. Oyle bir geri geldi ki sanki iki kat arttı sabahı aksamı kalmadı

Hanımlar çok bunaldım az yürüyüşe çıkacağım. Çıkmışken kuru yemişçi var oraya uğrayayım dönüşte, en yararlı yemiş hangisi şu an? Badem alıcam bi kalsiyumu da yüksekmiş, başka ne önerirsiniz

Ne üzüleceksin. O bebeği taşıyan bağ kuran sensin o daha öğrendiğimiz o iki çizgiden sonra Direk koruma içgüdüsüne giren biziz. Ufacık bı kanama olsa acaba kalbi atıyor mu diye milyon tane kafada kuran biziz. Bı kendini bilmezin istemiyor musun demesiyle olmuyor o işler. Kaliteli şekilde beslenip güzel güne uyanıp enerjik olarak bebisi taşımak başka böyle halsiz kayıtsız sürekli geçmeyen bulantı yesem bulanır yemeden bulanır şekilde yasamak başka. Kendinin iki dakika tansiyonu falan bı düşse bı mide bulantısı yasasa nasıl hissedeer kendini acaba.. evine geçip dinlenmek falan mı ister yoksa işine devam mı ederdi

aynen benim de oyle . tamamen geçmemişti ama bir rahatlama gelmıstı özellikle gunduzleri rahat geçiriyordum biraz daha, aksama hafif ağzımda acı tat oluyordu ama bu kadar değil. Oyle bir geri geldi ki sanki iki kat arttı sabahı aksamı kalmadı
al benden de o kadar . ki benim daha hafifti önceden şimdi iki katı artmış gibi. gündüz olmazdı bulantım şimdi gündüzde başladııı . sanki hiç düzelmeyeceğiz gibi geliyor artık bana

Hanımlar çok bunaldım az yürüyüşe çıkacağım. Çıkmışken kuru yemişçi var oraya uğrayayım dönüşte, en yararlı yemiş hangisi şu an? Badem alıcam bi kalsiyumu da yüksekmiş, başka ne önerirsiniz
Kabak çekirdeği bebise kilo aldıran bişey faydası çok. Yiyebilirsen onu al. İlerde bebise kilo da yapicak bu😊😊

X