Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
Ben daha hiç kusma yaşamadım ama sabah gozumu açtığımda açlık bulantısı şeyleri yaşıyorum her sabah. Yemek sonrası da bı bulanır gibi oluyor ama bugün su saate kadar hep yataktaydim sanki basım dönüyor gibi tansiyonum düşüyor gibi bı kaç ev işi yapsam baya halsiz düştüm hep bı yatmak istedim. Bu saatler biraz toparlıyorum ama akşam 7 buçuk 8 gibi yine sabahkine benzer şeyler yaşıyorum bugün bı tık daha fazlaydı... Midesi bulanip bişey yiyemeyen arkadaşlara göre şükrediyorum halime tabiki ama. Bişey de canım isteyip alıp yesem yok hiç bişey canım cekmiyor her şey bı zorlama gidiyor. Ne tatlı ne ekşi şöyle iştahlı bı yemek yiyemiyorum. Aklıma yemekleri getiriyorum sevdiğim şeyler bile olsa da yesek isteği yok yani.. bende de böyle gidiyor bakalım😊

İçim rahat etmed normalde de devlete gidiyorum o nedenle doktora sorabilme şansım olmuyor. Bugün de raporluyum zaten ankara hastanesine randevu aldım evime yakın hem bebeği görmek istiyorum iniallah iyidir hemde ilaç için danışacağım
Gittim doktora antibiyotiği kullan sıkıntı yok dedi bebeği de görmüş oldum içim rahatladı elleri falan kımıldıyordu mutlu oldum 🥹💕

IMG_0823.jpeg

Cinsiyet ne sizce 🥹

Ben daha hiç kusma yaşamadım ama sabah gozumu açtığımda açlık bulantısı şeyleri yaşıyorum her sabah. Yemek sonrası da bı bulanır gibi oluyor ama bugün su saate kadar hep yataktaydim sanki basım dönüyor gibi tansiyonum düşüyor gibi bı kaç ev işi yapsam baya halsiz düştüm hep bı yatmak istedim. Bu saatler biraz toparlıyorum ama akşam 7 buçuk 8 gibi yine sabahkine benzer şeyler yaşıyorum bugün bı tık daha fazlaydı... Midesi bulanip bişey yiyemeyen arkadaşlara göre şükrediyorum halime tabiki ama. Bişey de canım isteyip alıp yesem yok hiç bişey canım cekmiyor her şey bı zorlama gidiyor. Ne tatlı ne ekşi şöyle iştahlı bı yemek yiyemiyorum. Aklıma yemekleri getiriyorum sevdiğim şeyler bile olsa da yesek isteği yok yani.. bende de böyle gidiyor bakalım😊
Ben de buradaki arkadaşlara göre halime şükrederken bi anda kusmalarım başladı. 🥲 Umarım sende başlamaz hiç 🙏🏿

Sana da erkek diyesim geldi 😅

Ben de buradaki arkadaşlara göre halime şükrederken bi anda kusmalarım başladı. 🥲 Umarım sende başlamaz hiç 🙏🏿
Oğlumda valla kusmalar yasamistm bu haftalarda artmıştı 8ci haftada baya baya yükselmişti. Aslında 4 5 aylarda bile kustugumu biliyorim. Doğuma az kala da başa döner gibi oluyodu😁neyse korkutmayim şimdi sizi 🙈 bazen kussam rahatlicam gibi geliyor ama bulanip bulanip gidiyo ya böyle hep bı bulantı hissi kaliyor. Oğlumda bı enerjim vardı bunda da bı halsizim ki sormaaa

Dün bi soru gördüm, kızın değeri 3 çıkmış, sonra regl olmuş sağlık ocağı doktoru yok dış gebelik oluşmuş sende, yok hastaneye git yok bilmem ne. Yav 3 zaten negatif ne dış gebeliği. Benim sağlık ocağı doktoru zaten "ben eşime hiçbir şeye bakmamasını söyledim, arkadaşları sorardı 'demir hapı kullanıyor musun' eşim derdi ki bilmiyorum, çünkü ben verirdim tüm ilaçlarını" falan dedi bana gittiğimde. Hani diyor ki hiçbir şeyi araştırma ot gibi geçin git. O yüzden temel testlerimi yaptırır daha da gitmem sağlık ocağına sinir oldum artık hepsine. Sen de hiç takma kuzucum senin bu bebişi ne kadar istediğini diğer gruplardan başta ben olmak üzere herkes biliyor
Doğru diyorsun kuzum. Ben de diyorum 9 haftalık olduk, doktor bana diyor ki beta hcg ne bakıldı mı?, dedim oraları geçtik biz, 9 haftalık kalp atışını bile duyduk. O kadar bihaberler yani olaydan. Aynen ben kendimi bilmiyorum. Çok şükür bilenler de biliyor. Kafaya takmıcam artık

ooksin. O bebeği taşıyan bağ kuran sensin o daha öğrendiğimiz o iki çizgiden sonra Direk koruma içgüdüsüne giren biziz. Ufacık bı kanama olsa acaba kalbi atıyor mu diye milyon tane kafada kuran biziz. Bı kendini bilmezin istemiyor musun demesiyle olmuyor o işler. Kaliteli şekilde beslenip güzel güne uyanıp enerjik olarak bebisi taşımak başka böyle halsiz kayıtsız sürekli geçmeyen bulantı yesem bulanır yemeden bulanır şekilde yasamak başka. Kendinin iki dakika tansiyonu falan bı düşse bı mide bulantısı yasasa nasıl hissedeer kendini acaba.. evine geçip dinlenmek falan mı ister yoksa işine devam mı ederdi
Aynen kuzum :KK76:oooıh rahatladımmmm :KK200:

Ben ikiliyi yaptıracağım önce. Allah korusun bir risk çıkarsa o zaman fetal düşünüyorum canım. Ama bunu daha profesyonel yapan kliniklerde de aşağı yukarı aynı ücret, devlet konusunda emin misiniz sonucu ne zaman çıkıyormuş
Doktor bugün söyledi kuzum sonucu sormadım fetal yaptıracaksanız ikiliye gerek yok dedi sadece☺️ yani bende eskişehire falan sorayım dedim özel hastanelere bi fiyat araştırması yapayım dedim bunu hangi klinikler yapıyor kadın doğum mu radyolojimi

Doktor bugün söyledi kuzum sonucu sormadım fetal yaptıracaksanız ikiliye gerek yok dedi sadece☺️ yani bende eskişehire falan sorayım dedim özel hastanelere bi fiyat araştırması yapayım dedim bunu hangi klinikler yapıyor kadın doğum mu radyolojimi
Genetik klinikleri canım özel yerleri var, yurt dışına gönderenler var tahlili ya da kendi lablarında yapanlar var ona göre ücret değişiyor tabii. Zaten eve gelip kan alıyorlarmış diye okudum önceki sayfalarda. Ama devlette hangi bölüm yapıyor bilmiyorum onu hiç. Evet fetal yaptırınca ikiliye üçlüye gerek kalmıyor, benim pakette ikili var diye ben önden bi yaptırırım dedim yine

Ayyy hepsi yalan benim eşime hamileyken yatak döşek yatmış kaynanam erkek😆valla ben iyiyim ama Bi tuhaflıklar var gibi midemde 8+5 bugün Allah İn izniyle şu 12 haftayı Bi tamamlasam

Oğlumda valla kusmalar yasamistm bu haftalarda artmıştı 8ci haftada baya baya yükselmişti. Aslında 4 5 aylarda bile kustugumu biliyorim. Doğuma az kala da başa döner gibi oluyodu😁neyse korkutmayim şimdi sizi 🙈 bazen kussam rahatlicam gibi geliyor ama bulanip bulanip gidiyo ya böyle hep bı bulantı hissi kaliyor. Oğlumda bı enerjim vardı bunda da bı halsizim ki sormaaa
Ben de öyleyim şu an midem ağzımda ama kusamıyorum. Ama kusacağım zamanı hissediyorum artık elimde poşetle dolaşıyorum eşim tinerci diye dalga geçiyor benle 😅

X