Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
bulantılarınız ne durumda?
Bugün yine atağa geçti. Doktor kontrolüm vardı. Bebeği gördük. Ordan sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim. Bulantım var falan deyince "sen istemiyor musun bu çocuğu, bulantıya odaklanma, bebeğinim büyümesine odaklan " Falan dedi hekim ve çok çok üzüldüm. Sanki kendim bir yerimden uyduruyorum, üretiyorum kusmaları, sanki benim acı çektiğimi söylemeye hakkım yok gibi. Baya canım sıkıldı 😥
hamileliğimi öğrendiğimden beri çubuk kraker ve salatalıkla hayatımı idame ettirmeye çalışan biri olarak yumurta,füme,salam gibi yiyeceklerin ne olduğunu bile unuttum ben :)
+1 😔 ekmekten bile tiksinecek gibiyim.

Bugün yine atağa geçti. Doktor kontrolüm vardı. Bebeği gördük. Ordan sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim. Bulantım var falan deyince "sen istemiyor musun bu çocuğu, bulantıya odaklanma, bebeğinim büyümesine odaklan " Falan dedi hekim ve çok çok üzüldüm. Sanki kendim bir yerimden uyduruyorum, üretiyorum kusmaları, sanki benim acı çektiğimi söylemeye hakkım yok gibi. Baya canım sıkıldı 😥

bu bulantının geçtiği gün yeniden doğacağıma eminim. aç ve susuzum 6. haftadan beri ağlıyorum :KK43:

doktor size gereksiz ve acımasızca yorum yapmış. ne alaka çocuk istememekle. çözümü varken neden acı çekeyim ki? beslenemezsen bebeği de besleyemezsin . bir daha böyle bir cevap alırsan evet çok istediğim için ağlanıyorum böylelikle bebeğimi besleyemiyorum dersin. yani çok ağır bulantılarda serum takıyorlar ilacı değiştiriyorlar. neden başından savmış anlamadım .

Kızlar bulantılarınız için eşinizi suçlayabilirsiniz

Eklentiler

• IMG_9545.png
    IMG_9545.png
    279,6 KB · Görüntüleme: 69
Erkek anası olursam kadınlarkulübünde akşama kadar hangisi benim gelin diye araştırma yaparım ya ben herhalde 😅
Stalkerlık bizim işimiz🫡 bende yaparım😂😂
oy ben nerelere gideyim çocuğun daha bi yerleri oluşmadan bu gerçeklik beni üzdü şu an :KK70:
Benide bir miktar üzdü ama zalim bi kaynana olmayacağımızı biliyorum çiçek kaynana oluruz biz😂
ilerde belki bizim içinde ''en iyi kaynana ölü kaynana'' diyecekler :KK70: :KK70:
Hahahaha çiçekk olcaz biz yaa ne karışcam 🤪🤪

doktor size gereksiz ve acımasızca yorum yapmış. ne alaka çocuk istememekle. çözümü varken neden acı çekeyim ki? beslenemezsen bebeği de besleyemezsin . bir daha böyle bir cevap alırsan evet çok istediğim için ağlanıyorum böylelikle bebeğimi besleyemiyorum dersin. yani çok ağır bulantılarda serum takıyorlar ilacı değiştiriyorlar. neden başından savmış anlamadım .
Bence çok ukalaca, empatiden yoksun bir yaklaşımdı 😔 bu kadar hassas bir süreçte denilmeyecek bir laftı. Üstelik yıllarca uğraştım, bir sürü aşamadan geçtim bu bebek için 🙏 tüp bebek ennihayetinde. Baya kızdım ve üzüldüm. Zaten ne kadar bebeği istediğimi biliyor kendisi de. Bebek haberini alınca çikolata alıp götürmüştüm, size güzel bir haberim var diye. Ama işte Düşüncesizce ağzından çıktı cümleler. Allah'tan kadın doğumcum değil, aile hekimi kendisi.

Bence çok ukalaca, empatiden yoksun bir yaklaşımdı 😔 bu kadar hassas bir süreçte denilmeyecek bir laftı. Üstelik yıllarca uğraştım, bir sürü aşamadan geçtim bu bebek için 🙏 tüp bebek ennihayetinde. Baya kızdım ve üzüldüm. Zaten ne kadar bebeği istediğimi biliyor kendisi de. Bebek haberini alınca çikolata alıp götürmüştüm, size güzel bir haberim var diye. Ama işte Düşüncesizce ağzından çıktı cümleler. Allah'tan kadın doğumcum değil, aile hekimi kendisi.
Aile hekimleri genelde böyle patavatsız oluyor ya takma kafana canım

kendisi de kadın mı peki

kendisi de kadın mı peki
Erkekler daha nazik oluyor diye erkeğe geçtim geçen ay, gerçekten de çok tatlı bir hekimdi, bilerek tercih ettim ama malesef böyle şaşırttı beni. Kadın hekimler malesef çok daha acımasız bizim sağlık ocağında. Geçen ay değiştirmiştim kadın olanı.

Erkekler daha nazik oluyor diye erkeğe geçtim geçen ay, gerçekten de çok tatlı bir hekimdi, bilerek tercih ettim ama malesef böyle şaşırttı beni. Kadın hekimler malesef çok daha acımasız bizim sağlık ocağında. Geçen ay değiştirmiştim kadın olanı.
ben gitmiyorum aile hekimine bir kere kan vermeye gittim. kalbini duyunca gel dedi ama yoğun çalışıyorum zaten bir de ona vakit ayıramam. Sen de gitme bi' şey olmaz :KK70:

evet sürekli görmeyeceğiniz birisi neyseki. gerçekten ukalaca.

Alıntılayamadım sabah cevaplarınızı ama izin aldım gitmedim mümkün de değildi zaten maaşımdan kesilmesin diye gidip rapor olsam iyi olucak ama otobüse binmem gerekir onun için hiç halim yok bulantı zaten devam 🫠🫠

Gerçekten ne kadar tuhaf bir doktormuş.. Allahım yaa

maalesef kadınların ustune cok gidiliyor yine her zaman oldugı gibi. Hep sesslz dertslz tasasiz sukur dolu asla sikayet halinde olmaman bekleniyor. Biz toplum olarak da cok alisik degiliz sikintilarimizi acikca konusup paylasmaya hemen damgalaniyoruz elestiriliyoruz. Maalesef bu boyle. Ben anliyorum sizi cocugu cok istemek baska cok arzulamak ugrasmak didinmek, hamilelik dogum ve dogum sonrasi fiziksel ve ruhsal zorluklarla basetmeye calismak baska. Destek olacagina kostek oluyor insanlar cok uzucu.
Hep memnun yuz ifadesiyle olalim istiyor insanlar ama mumkun degil. Zorluk yasayanlar istedigi gibi paylassin valla birsey diyene de cevabini verin

Ben psikoloji mezunuyum, alanında tanınan bi psikiyatrist hocam vardı, bi gün derste "hamilelikte bulantılar çocuğu istememekten kaynaklanır" demişti. Adamın tüm bilgisi deneyimi çöp oldu gözümde o an. Sen boşver kendisi ya da erkekse eşi hamile kalırsa onun bulantısını engellesin madem

X