Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
Kızlarrr iyi akşamlar,
Biz de bugün 11+0 olduk çok şükür. Tüm gün karnım ağrıdı bilmiyorum neden ağrıdı bebek büyüdü herhalde diyorum bir anda atak yaparak 😅 Hala da alt tarafı nasıl dolgun otururken kalkarken tutarak destek vererek hareket ediyorum çok enteresan. Bu arada 10. Haftaya kadar adeta duygularımı aldırmış gibiydim en acıklı şeyi izlesem ağlayamıyordum ben neden ağlayamıyorum benim göz yaşlarım mı bitti falan demeye başlamıştım 😅 Gelgelelim son bir haftadır her şeye duygulanıyorum ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Çoğu zaman tutamıyorum. Şu bıraktığım linkin 1.50den sonrasını izlemenizi rica ediyorum özellikle. Modum tam olarak bu 🥲

Kızlar 10+5 oldum bugün, tuvalete girdiğimde kanama gelmeye başladı 😞 yarım çay bardağına yakın açık kırmızı (regl) gibi bir kanama.., hemen acile gittim, bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görülmedi ama düşük riskimden dolayı progestan verdiler. Doktorum yarın çağırdı, bana dua edin lütfen moralim bitik 😭 10 gün kımıldamadan yatacağım ve kaybetmekten korkuyorum… bu sekilde bir durum yaşayan var mıydı aramızda?
Canım geçmiş olsun bende kullanıyorum çok kanamam olmasada fitil olarak kullanmaya devam et dedi doktorum ağır kaldırma ilişki olmasın dedi bugün endişelenme lütfen

Kızlar 10+5 oldum bugün, tuvalete girdiğimde kanama gelmeye başladı 😞 yarım çay bardağına yakın açık kırmızı (regl) gibi bir kanama.., hemen acile gittim, bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görülmedi ama düşük riskimden dolayı progestan verdiler. Doktorum yarın çağırdı, bana dua edin lütfen moralim bitik 😭 10 gün kımıldamadan yatacağım ve kaybetmekten korkuyorum… bu sekilde bir durum yaşayan var mıydı aramızda?
allah korusun Arzu insallah birsey yoktur neden durup dururken boyle oldu acaba sen detal fna da yaptirmismiydin ya da cok mu yoruldun bu aralar?

Çok geçmiş olsun, inşallah bir an önce biter kanamanız🙏

Benimde aynı zamanda biraz kırmızı ama bolca kahve leke geldi en ufak bir kanama alanın yok dedi dikkat et ama yatmana gerek yok dedi progestan zaten sabah öğle akşam 2 şer tane kullanıorum ben en başından beri ama tedirginimde

Aynen ya güne kahvesiz asla başlayamayan ben. 4 haftadır ne kahve ne çay içemedim. Soda bile içemiyorum. Ben de erikten almaya çalışıyorum su ihtiyacımı 🙏 geçecek inşallah geçecek
Bizi bizden gayrı kimse anlamaz ben de bundan eminim. Artık iş yerinde de sorana iyiyim süperim bomba gibiyim deyip geçiyorum. Çünkü ben de daha bulan… halsi… diyemeden güzel güzel bugünler de güzel, şikayet etme hepsi güzel, bebek yapıyor bütün bunları bla bla perileri üşüşüyor etrafıma. Artık gına geldi gerçekten. Geçen birine şey dedim hatta sen de işe girmek için kendini parçaladın, yapmadık şey bırakmadın ama girdin gireli ağlıyorsun zor zor dayanamıyorum diye madem çok istiyordun ağlamayacaksın kardeşim bir şey aynı anda hem güzel hem zor olamazmış ya dedim. İkisi aynı şey mi diyorlar. Yahu aynı şey değilse bile güzel güzeldir zor zordur. Bir şey hem zor olup hem güzel olabilir. Zorluk onun güzelliğinden bir şey eksiltmez.

Canım aynı durumu 2 hafta önce yaşadım. Benim de bir anda kan boşaldı. Aynı şekilde acile gittim progestan verdiler tekrar kırmızı şekilde olmadı. Kahverengiye dönüp 3 gün içinde bitti çok şükür. Korkma stres yapma bebiş de iyiymiş çok şükür. Yat dinlen tuvalet harici kalkmamaya çalış geçer inşallah 🌸

Şefime attım, sen niye izin araştırıyosun ki diyor. Çat diye izne çıktığımda görür nedenini 😅
Ahahahhaha atma kız atma. Dumur olsunlar bir senelik ÜCRETLİ doğum izinlerini masaya koyduğumuzda. Allahım bunca hamile kadının dualarını kabul eyle. Amin amin oldu oldu 😂

11+2 y ben de ayni seyi soruyorum su modem ne zaman duzelecek bu agzimdaki aci tat ne zamam gececek
Bulantılarla ilgili inan hiçbir fikrim yok Şeydacım ama bu acı tatla ilgili bazı besinlere göre şekil aldığına dair bir kanı oluştu bende. Yani çok af edersiniz bazı günler elime bir pet bardak alıp tükürüğümü bile yutamayarak ona tükürmek zorunda kalıyorum çünkü gerçekten zehir gibi bir acılık. Bugün mesela çok şükür çok hissetmedim. Sadece bir ara çok bastırdı onda da az bir şey dondurma yemiştim. Tatlı yaramadı diye düşündüm o anda. Bu arada dondurma hariç yiyebildiğim tatlı bir şey yok. Geçen bir gün de sade ekmek yedim kahvaltı niyetine ama yine oldu o acılık. Biraz yediklerini içtiklerini değiştirip dene canım.

Bizi bizden gayrı kimse anlamaz ben de bundan eminim. Artık iş yerinde de sorana iyiyim süperim bomba gibiyim deyip geçiyorum. Çünkü ben de daha bulan… halsi… diyemeden güzel güzel bugünler de güzel, şikayet etme hepsi güzel, bebek yapıyor bütün bunları bla bla perileri üşüşüyor etrafıma. Artık gına geldi gerçekten. Geçen birine şey dedim hatta sen de işe girmek için kendini parçaladın, yapmadık şey bırakmadın ama girdin gireli ağlıyorsun zor zor dayanamıyorum diye madem çok istiyordun ağlamayacaksın kardeşim bir şey aynı anda hem güzel hem zor olamazmış ya dedim. İkisi aynı şey mi diyorlar. Yahu aynı şey değilse bile güzel güzeldir zor zordur. Bir şey hem zor olup hem güzel olabilir. Zorluk onun güzelliğinden bir şey eksiltmez.
Aynen kuzum ya çok haklısın. Belli etmemek lazım. Ama işte doktor olunca halden anlayacak sandım. Bu arada benim lekelenmem olmuş ya. İki tane 1 tl büyüklüğünde. Muhtemelen sabah muayene sonrası geldi, ben yeni gördüm. Hiç çişim gelmediği için bakmamıştım. Alttan mauyene etti gene bugün doktor. 6. Haftada da alttan muayene edince kanamam gelmişti. Gene aynısı oldu. Gece gece başıma gelen ya, canım sıkıldı.

Aynen kuzum ya çok haklısın. Belli etmemek lazım. Ama işte doktor olunca halden anlayacak sandım. Bu arada benim lekelenmem olmuş ya. İki tane 1 tl büyüklüğünde. Muhtemelen sabah muayene sonrası geldi, ben yeni gördüm. Hiç çişim gelmediği için bakmamıştım. Alttan mauyene etti gene bugün doktor. 6. Haftada da alttan muayene edince kanamam gelmişti. Gene aynısı oldu. Gece gece başıma gelen ya, canım sıkıldı.
Muayeneden olmuştur. Sen zaten progesteron kullanmıyor musun? Devam et kullanmaya fitil olarak. İstersen iki tane koy kaç kullanıyorsun bilmiyorum ama. Benim arkadaşıma doktoru günde 4e kadar kullanabilirsin kendin ayarla kanama lekelenme yoğunluğuna göre demişti. İletişim kurabiliyorsan sor doktora ama o da dinlenin progesteron alın diyecektir. Kendin takip et canım dinlen o arada da. Korkma 9 haftalık oldunuz artık tutundu gitti bir şey olmaz Allahın izniyle 🙏

Muayeneden olmuştur. Sen zaten progesteron kullanmıyor musun? Devam et kullanmaya fitil olarak. İstersen iki tane koy kaç kullanıyorsun bilmiyorum ama. Benim arkadaşıma doktoru günde 4e kadar kullanabilirsin kendin ayarla kanama lekelenme yoğunluğuna göre demişti. İletişim kurabiliyorsan sor doktora ama o da dinlenin progesteron alın diyecektir. Kendin takip et canım dinlen o arada da. Korkma 9 haftalık oldunuz artık tutundu gitti bir şey olmaz Allahın izniyle 🙏
İnşallah kuzum. Hemşireye sordum göbekten iğne yaptırdım şimdi, progestan. Fitili doktor bugün ikiye düşürdü. Onu da iki devam edin dedi hemşire. Kanama artarsa acile gidin dedi. İnşallah muayeneden kaynaklı tahriştendir. Doğru diyorsun 9 haftalık oldu tutundu inşallah

sizin kaçıncı hafta geldi kanama? Benim açık renk ve yoğun olunca çok korktum, bir de şiddetli baş ağrıları yaşıyorum her akşam… dinleneceğim 🙏🏻
Benim 8+6 haftada oldu ama o günden sonra ara ara haftada 1 2 kez kahverengi lekelenmem oluyor. Doktorum bol bol istirahat et dedi. Ultrasonda görünen herhangi bir kanama alanı yok. Umarım sizinde bir an önce geçer 😊🙏

X