Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
İnşallah kuzum. Hemşireye sordum göbekten iğne yaptırdım şimdi, progestan. Fitili doktor bugün ikiye düşürdü. Onu da iki devam edin dedi hemşire. Kanama artarsa acile gidin dedi. İnşallah muayeneden kaynaklı tahriştendir. Doğru diyorsun 9 haftalık oldu tutundu inşallah
İğne daha etkili sanırım canım daha iyi olmuş. Ama seni neden alttan muayene etti ki Eda ya niye gerek duydu buna?

Kızlarrr iyi akşamlar,
Biz de bugün 11+0 olduk çok şükür. Tüm gün karnım ağrıdı bilmiyorum neden ağrıdı bebek büyüdü herhalde diyorum bir anda atak yaparak 😅 Hala da alt tarafı nasıl dolgun otururken kalkarken tutarak destek vererek hareket ediyorum çok enteresan. Bu arada 10. Haftaya kadar adeta duygularımı aldırmış gibiydim en acıklı şeyi izlesem ağlayamıyordum ben neden ağlayamıyorum benim göz yaşlarım mı bitti falan demeye başlamıştım 😅 Gelgelelim son bir haftadır her şeye duygulanıyorum ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Çoğu zaman tutamıyorum. Şu bıraktığım linkin 1.50den sonrasını izlemenizi rica ediyorum özellikle. Modum tam olarak bu 🥲

Ya ben zaten yükseleni yengeç biri olarak her şeye duygulanan biriydim. Şimdi sürekli ağlıyorum. Bi dizi vardı daha önce kaç kere izledim, şimdi eşimle başladık hiç sevmediğim bi karaktere üzülüp ağlamaya başladım az önce 🥲 zaten hamilelil haberini alan arkadaşlarım eyvah demişti tam bu sebeple 😅

Ya ben zaten yükseleni yengeç biri olarak her şeye duygulanan biriydim. Şimdi sürekli ağlıyorum. Bi dizi vardı daha önce kaç kere izledim, şimdi eşimle başladık hiç sevmediğim bi karaktere üzülüp ağlamaya başladım az önce 🥲 zaten hamilelil haberini alan arkadaşlarım eyvah demişti tam bu sebeple 😅
Yaaaa ahahahha 😂 Ben sadece adet olmama bir iki gün kala yarı gergin stresli yarı duygusal birine dönüşürdüm. Bütün ağlama kotamı da o aralarda kullanırdım ki hani vücudum rahatlasın hiç ağlamamış olmayayım 😂😂 Burcum yükselenim alçalanım hepsi yay malum 😂 Hamilelikte de başta hep duygusal olunurmuş diye okurdum biz 2.5 aylık olduk baktım bir tık yok herhalde bitmiş gözyaşım falan diyordum ki bu hafta ben ben değil gibiyim 😂 Eşim bu şaşkınlıkla her anımı videoya çekiyor şimdi niye ağlıyorsun, noldu yine neye ağlıyorsun falan 😂😂

Verdiği ilaç prilamsa eğer beni çok daha kötü yaptı iş yerinde kalakaldım bi gün ruh gibi oldum kafamı kaldıramadım umarım sana iyi gelir 🥹
Prilam verdi, ama çok uyku yapıyor o yüzden akşam yatmadan içiliyor 2 adet, sabah zor uyanıyorum ağır uyku yapıyor ama gün içinde bir sıkıntı olmuyor

Kızlar merhaba her kese😊 sizde de oluyor mu bilmiyorum, idrarım yeni geldiğinde bile saatlerce gelmiş te idrarımı yapmamışım gibi idrar torbam ağrı veriyor. Tabi geçiyor ama özellikle geceleri idrarım yeni geldiğinde haberim olmuyor ta ki ağrı yapana kadar, o zaman çabucak uyanıp yapıyorum. Böyle olan var mı
Ben tam böyleyim. Saatlerce tutabilen bi insandım şimdi 50 kere gidiyorum gece uykumdan sancılarla uyanıyorum. Önce rahim idrar torbasına baskı yapıyor sonra yavaş yavaş yukarı çıkıyor diyordu açıklamalarda. Şimdi ilk zamanlara göre bi tık daha normalleşti. Bi de son dönemlerde böyle olacakmış tekrar baskı yapacakmış. Ara dönemde bi tık daha normalleşiyormuşuz.

İğne daha etkili sanırım canım daha iyi olmuş. Ama seni neden alttan muayene etti ki Eda ya niye gerek duydu buna?
Benim 5 ve 6. Haftada kanamam olmuştu. Ondan 7. Haftaya kadar alttan baktı. Bu son dedi. Bugün gittim. Sıkışık mısınız dedi hemşire. Yooo dedim. Kimse bana sıkışık gitmemi söylemedi. Öyle olunca gene alttan baktılar. Ama üstten bakmayı denemedi bile. Tüp bebek doktorum olduğu için ve bir de riskli gebelik uzmanı güvendim ben de ama bu ikinci oldu. İki kere alttan muayene sonrası kan geldi. Buna dikkat etmesi gerekiyordu bence de ya.

Benim 5 ve 6. Haftada kanamam olmuştu. Ondan 7. Haftaya kadar alttan baktı. Bu son dedi. Bugün gittim. Sıkışık mısınız dedi hemşire. Yooo dedim. Kimse bana sıkışık gitmemi söylemedi. Öyle olunca gene alttan baktılar. Ama üstten bakmayı denemedi bile. Tüp bebek doktorum olduğu için ve bir de riskli gebelik uzmanı güvendim ben de ama bu ikinci oldu. İki kere alttan muayene sonrası kan geldi. Buna dikkat etmesi gerekiyordu bence de ya.
Haa anladım canım o belki de alttan bakıldığında daha net anlaşılan bir durumdur. Yani muayeneden kaynaklı tahrişi lekelenmeyi önemsemiyor olabilirler. Onlar için önemli olan kesenin etrafında plasentada herhangi bir kanama alanı falan görmemek ya.

Ben tam böyleyim. Saatlerce tutabilen bi insandım şimdi 50 kere gidiyorum gece uykumdan sancılarla uyanıyorum. Önce rahim idrar torbasına baskı yapıyor sonra yavaş yavaş yukarı çıkıyor diyordu açıklamalarda. Şimdi ilk zamanlara göre bi tık daha normalleşti. Bi de son dönemlerde böyle olacakmış tekrar baskı yapacakmış. Ara dönemde bi tık daha normalleşiyormuşuz.
evet canım aynen öyleyim ben de🥲😊

Biz de evlendikten sonra baktırmıştık. Ben sonucunu tam 11 ay sonra öğrenebildim o arada üç kez kan örneği vererek. Aklıma geldikçe o günler kriz geçiriyorum. Sırf bir sene de bu sebepten çocuk yapmadık shhsjsj Millet artık siz de yapmamaya bahane arıyorsunuz falan demişti. Ama bence çok önemli yapılmalı.
Kesinlikle katılıyorum.

Kızlar 10+5 oldum bugün, tuvalete girdiğimde kanama gelmeye başladı 😞 yarım çay bardağına yakın açık kırmızı (regl) gibi bir kanama.., hemen acile gittim, bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görülmedi ama düşük riskimden dolayı progestan verdiler. Doktorum yarın çağırdı, bana dua edin lütfen moralim bitik 😭 10 gün kımıldamadan yatacağım ve kaybetmekten korkuyorum… bu sekilde bir durum yaşayan var mıydı aramızda?
Geçmiş olsun canım benim sakın üzme kendini yatmana bak şu an. Sağlıklı kalbi atıyor iyi. Sen de iyi düşün

Kızlar 10+5 oldum bugün, tuvalete girdiğimde kanama gelmeye başladı 😞 yarım çay bardağına yakın açık kırmızı (regl) gibi bir kanama.., hemen acile gittim, bebeğin kalbi atıyor kanama alanı görülmedi ama düşük riskimden dolayı progestan verdiler. Doktorum yarın çağırdı, bana dua edin lütfen moralim bitik 😭 10 gün kımıldamadan yatacağım ve kaybetmekten korkuyorum… bu sekilde bir durum yaşayan var mıydı aramızda?
Canım hiç korkma görümcem de aynı senin gibi olmuştu baya regl kanı gibi kan gelmişti, hiç bişey de olmadı maşallah nur topu gibi kızı şimdi😊 bolca dinlenmene bak senn❤️❤️

Haa anladım canım o belki de alttan bakıldığında daha net anlaşılan bir durumdur. Yani muayeneden kaynaklı tahrişi lekelenmeyi önemsemiyor olabilirler. Onlar için önemli olan kesenin etrafında plasentada herhangi bir kanama alanı falan görmemek ya.
Aynen kanama alanı yoktu kuzum. Bebeğim tostoparlak yatıyordu kesenin içinde 😍 inşallah sıkıntı yoktur.

Kırmızı olan kanamam şimdi kahverengi olarak gelmeye basladı… kasık ağrımda devam ediyor.. 😞 kocamda endişe etme bak atıyor şimdilik kalbi diyor. Şimdilik nedir ya :) şu halde gülme geldi sinirlerim alt üst ağlayıp gülüyorum

Önceki iki kayıptan sonra bunda hemen ümitlenmeyelim üzülüyoruz falan deyip güçlü olacağımızı sanıyorduk. Kanamayı gördüm eşimde uyuyordu sakince gittim kanamam var dedim. O da rüya gördüğünü düşünmüş tepkisiz kalmıyor yataktan. Ben ağlamaya basladım dondu kaldı adam. Hemen hazırlandık asansöre bindik. Kat a bile basmadan beklemişiz kaç dakika…Neyse ki geçte olsa birimiz farketti…acile gittik. Salya sümük bir giriş yaptık. Eşim de erkekliğe bok sürdürmeme falan yok benden çok ağlıyor. Kalbi atıyor dediler daha çok ağladık. Eczaneden progestan aldık üzerimde kocaman etiket yeni aldığım hamile tshirtünden kalma…Eve geldik kanama var bana şimdilik atıyor kalbi üzülme diyor… sinirlerimiz alt üst oldu bir ağlayıp bir gülüyoruz. Yarın hayırlısıyla bir doktora gidebilseydik :)

X