Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 37,8%
  • erkek

OY: 22 59,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,7%

• Ankete Katılan
    37
O 4 ay maaş yok demişsiniz ama o ücretli izin diye geçiyor iş kanununda ve maaşımız yatıyor. 16 haftadan sonra izne ayrılırsak maaşımız kesiliyor
4 aydan sonra toplu yatmıyor mu, 4 ay normal maaş gibi yatmadı bizde kimseye :/ kesiliyor da çünkü çalışılmadığı için

O 4 ay maaş yok demişsiniz ama o ücretli izin diye geçiyor iş kanununda ve maaşımız yatıyor. 16 haftadan sonra izne ayrılırsak maaşımız kesiliyor
Memurların maaşı yatıyor ama özel sektörde 32. Haftadan sonra izine çıkıldığında doğumdan sonra rapor ücreti olarak yatıyor diye biliyorum ben

4 aydan sonra toplu yatmıyor mu, 4 ay normal maaş gibi yatmadı bizde kimseye :/ kesiliyor da çünkü çalışılmadığı için
Evet böyle oluyor ama memurlar maaş almaya devam ediyor mesela onlarda toplu olarak alamıyorlar ama siz neden 4 ay dediniz yasal olarak 32 den sonra izine ayrılabiliyor yani son 2 ay kala eğer riskli durum varsa erken ayrılmazsanız heyet raporu ile

Evet böyle oluyor ama memurlar maaş almaya devam ediyor mesela onlarda toplu olarak alamıyorlar ama siz neden 4 ay dediniz yasal olarak 32 den sonra izine ayrılabiliyor yani son 2 ay kala eğer riskli durum varsa erken ayrılmazsanız heyet raporu ile
Toplu söyledim canım 4 ay diye. bi sıkıntı olmazsa çalışabildiğim son haftaya kadar çalışma planım var çünkü rahat bi işim var, doğumdan sonra bebişle o zamanı geçirmek daha iyi olur sanırım. 37de en geç çıkabiliyor galiba

Sezeryandan sonra memeler süt olunca yine keyfime göre yatamadım😂 hiç hatırlamıyorum rahatsız olmadigin zaman yatarsın ya ara ara yatmaya çalis ağrı oluyosa diğer tarafa dön biraz sırt üstü öyle öyle normale binecek sonucunda. Doktor şu kadar gün sağ sola yatma gibi bişey demedi bana yani
Teşekkürler cnm 🌸🌸öyle yapim

Ben memurum ama bebeğimi birine bırakamam diye 2 yıl ücretsiz alacağım gibi duruyor:/
Canım özelin artısı illaki var ama memuriyetin en önemli artısı bu bence. Ben özelde 2 sene izin alsam sağdan girer soldan girer bi şekilde açık bulup kovalarlar :)) şansın varsa, geçinmekte sıkıntı yoksa, güveneceğin bi ana baba yoksa mecbur zaten, umarım sıkıntısız halledersin 🙏🏿 benim artım evden çalışıyor olmam, ilk başlarda kayınvalidem de yardıma gelecek sağ olsun umarım ben de böyle halledebilirim

Endol fitil kullanan var mı yada duyan 😢 felaket bel ve kasık ağrısı yüzünden verdi doktor 3 gün sonra da muaneye çağırdı ilaç kullanılmamalıdır gebelikte diyor
Ben kullandim . Evet ben de okudum onu ama doktor kullan dediyse vardir bir bildigi. Asiri agrin olursa kullan dedi . 1 kere kullandim ama bana degisik etkileri oldu . Fitili koyar koymaz 10 dakika sonra tuvalete kostum😂

Canım özelin artısı illaki var ama memuriyetin en önemli artısı bu bence. Ben özelde 2 sene izin alsam sağdan girer soldan girer bi şekilde açık bulup kovalarlar :)) şansın varsa, geçinmekte sıkıntı yoksa, güveneceğin bi ana baba yoksa mecbur zaten, umarım sıkıntısız halledersin 🙏🏿 benim artım evden çalışıyor olmam, ilk başlarda kayınvalidem de yardıma gelecek sağ olsun umarım ben de böyle halledebilirim
Hepimize kolaylıklar canım benim bu ekonomide her şeyi düşünmek zorunda kalıyoruz ya

Çok geçmiş olsun dur bakalım kötü düşünceler içine girme hemen belki iyi huylu bseydir tedavisi vardır. Yani sonuçta bazı tahliller de temiz gelmiş. Önem amaçlı bu şekilde konuşmuş olabilir yani sperm dondurmayi bütün sonuçları aldıktan sonra düşünürsünüz. Şimdi hamilesin bı evladin olacak inşallah hayırlısı ile 🙏eşinin sağlığı daha önemli ama çaresi olabilen şeyler sonuçta inşallah en güzel şekilde sonucu alırsınız.
Amin canım inşallah. Bakalım bakalım bugün yeniden ultrason çekilecekti. Şehir hastanesi saat 17.00'ye vermiş randevuyu. MR'ı da bir ay ileri tarihe atmışlar :/ Başka hastanelere soracağız daha erken olabilir mi diye eğer bu ultrason da şüpheli çıkarsa.

Kasım annelerine daha yeni ayda 1 gel demişler ya beni teee şimdiden niye ayda 1 çağırıyor kalbim çıt :KK43:
Beni de 8. hafta gittikten sonra 12 haftayı doldur da gel dediler artık. Sen 6'dan sonra 8'de bir kere daha gitseydin aslında arası çok gibi olmazdı sanki 1 aycık :)

Doğum izninin 1 seneye uzatılması ciddi ciddi gündemde ya olursa süper olur. Diğer türlü ben de ilk sene ücretsiz düşünüyorum ama 2 sene dersem bana da dönüşte zahmet etme derler muhtemelen :)

Ay ne bileyim o öyle deyince 🥲 10da gidicem cumartesiye aldım ama beyimi ikna edebilirsem hafta içi gideriz belki
10 gün içinde yeniden kontrol muayenesine gidebiliyorsun zaten ama acaba kontrol muayenelerinde herhangi bir istemde bulunabiliyorlar mı ya? Mesela bu gittiğinde ikili için erken deyip kontrol muayenesinde ikili tarama testi isteminde bulunabiliyorlar mı acaba? Ben doğum paketinden önce bir kere rastladım bu duruma. Kontrol muayenesinde hoca progesteron bakalım demişti ama hastane kontrol muayenelerinde tahlil istenmez deyip kabul etmemişlerdi. Doğum paketinde farklılaşıyor mudur acaba?

X