Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 37,8%
  • erkek

OY: 22 59,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,7%

• Ankete Katılan
    37
bende senin gibiyim genel bi mutsuzluk var üzerimde hele dün saatlerde hüngür şangır ağladım valla :KK70: eşimi de üzdüm ben ağlayınca oda kötü oldu. beni eve yetememek çok üzüyor. titiz biriyim evimin aşığıyım ama hamile kaldığımdan beri doktor temizliği yasakladı . annem gelip yapıyor ama benim yaptığım gibi olmuyor. çamaşırlar yıkanıp yıkanıp koltuğun üzerine istifleniyor. eşim elinden geleni yapıyor ama yeterli değil. mutfağı çok severdim bir şeyler yapmayı. ne halim ne dermanım ne hevesim var. evimi böyle görüncede depresyona giriyorum. evi o halde görmemek için hep dışarı çıkmak istiyorum ama giyinmeye bile halim kalmıyor. bugün daha iyiyim annem gelecek evi toparlayacağız :)
Ay evet ya bir de hormonlar dolayısıyla heralde eşime de yakın davranamıyorum buna da üzülüyorum, evi düzgün temizleyemiyorum sadece allahtan eşim şu yeni nesil dik süpürge den hamilelik haberini alınca aldı o çok iyi geliyor tek elle rahatça süpürüyorum ama yok ev hiç temiz değil gözüme 🥲 kaç haftadır dışarıya da çıkmıyoruz bu hafta sonu çıktık arkadaşlarımızla otururuken sıkıntıdan patlıcaktım hadi hadi diye kaldırdım adamı da 😂 oy çok değişik kıyamam eşim de alttan alıyor ama bana almıyor anlamıyor gibi geliyor yani kısaca delirdim 😂

Ben 3 senedir koltuğa istifleyerek yaşıyorum bişi olmuyor ya takma kafana 😅 bu eve yeni taşındık 2.5 ay oldu herhalde, daha yıkadığım tek çamaşırı dolaba koymadım hepsi koltukta.

Şaka maka ben de temizlik konusunda geriliyorum. Her gün olmasa da bazı günler robot bazı günler ben süpürüyorum ama ayaklarımın altı kıl tüy. Eşimin ayağı sokakta dolaşmış gibi simsiyah anlamıyorum nerden geliyor. Çok sinirleniyorum gördükçe. Dip köşe temizlemem lazım ama halim yok o kadarına
Ben de hamilelik haberini aileye duyurduktan sonra bana yardıma gelmelerini bekliyorum 😂 kendi ailem il dışında gerçi ama bende kimseye gel yardım et diyebilen bir değilim 🥲 bir de ev sahibimiz evini satmaya karar vermiş evden hep soğudum, eğer satılırsa karnım burnumda ev taşımak zorunda kalacağım

Ben 3 senedir koltuğa istifleyerek yaşıyorum bişi olmuyor ya takma kafana 😅 bu eve yeni taşındık 2.5 ay oldu herhalde, daha yıkadığım tek çamaşırı dolaba koymadım hepsi koltukta.

Şaka maka ben de temizlik konusunda geriliyorum. Her gün olmasa da bazı günler robot bazı günler ben süpürüyorum ama ayaklarımın altı kıl tüy. Eşimin ayağı sokakta dolaşmış gibi simsiyah anlamıyorum nerden geliyor. Çok sinirleniyorum gördükçe. Dip köşe temizlemem lazım ama halim yok o kadarına
ben evlendkten sonra takıntılı oldum galiba düzenli biriydim işlerim birikmezdi. öyle bir halden bu pasaklı hale dönünce bi şoke oldum :KK70: ya inanır mısın dün gece yerde iki tane solucan vardııı??? yatmadan da bir posta ağladım . ah doktor bi tamam temizlik yap desin varya halı perde ne varsa yıkanacak :KK70: o günü sabırsızlıkla bekliyorum . duşakabini görsen varya kireçten gözükmüyor. otuz kere dedim kocama bebeğimi zehirliyim yap işte diye . benden daha fazla hamile kendisi :KK70: bugün arıyor benim göğüslerim büyümüş diyor . dedim normal 11 haftalık hamilesin ondan oluyor :KK70:

Ben de hamilelik haberini aileye duyurduktan sonra bana yardıma gelmelerini bekliyorum 😂 kendi ailem il dışında gerçi ama bende kimseye gel yardım et diyebilen bir değilim 🥲 bir de ev sahibimiz evini satmaya karar vermiş evden hep soğudum, eğer satılırsa karnım burnumda ev taşımak zorunda kalacağım
Ayy çok zor ya inşallah kolaylıkla atlatırsın bu süreci :KK43:

Ay evet ya bir de hormonlar dolayısıyla heralde eşime de yakın davranamıyorum buna da üzülüyorum, evi düzgün temizleyemiyorum sadece allahtan eşim şu yeni nesil dik süpürge den hamilelik haberini alınca aldı o çok iyi geliyor tek elle rahatça süpürüyorum ama yok ev hiç temiz değil gözüme 🥲 kaç haftadır dışarıya da çıkmıyoruz bu hafta sonu çıktık arkadaşlarımızla otururuken sıkıntıdan patlıcaktım hadi hadi diye kaldırdım adamı da 😂 oy çok değişik kıyamam eşim de alttan alıyor ama bana almıyor anlamıyor gibi geliyor yani kısaca delirdim 😂
ay bende pek yakın davranamıyorumm bu hormonlar yüzünden . ilişki anlamında sıfırız. ama sağolsun idare ediyor. bana evi bile süpürme dedi doktor. annem ne yaparsa o . geçen mutfağa girdim ahhh benim canım evim sen bu hallere mi düşecektin diye ağlıyorum . annem yapıyor arada tamam ama olmuyooorr benim gibi olmuyor :KK43:

Ya benimde 11 haftalık sanki damar atması oluyor alt karnımda tıbben hissedilme diyorlar ama bir acaba diyorum😄
Ya düşününce çok minik bişey evet ama belki kesenin içine hareketlenme ile belirginleşiyor bilemiyorum bence hissedilen şey odur ya başka kıpırtı daha farklı oluyor çünkü. Annelik içgüdüsü hisseder 🤗🤗

Kızlar ya bişey sorcam yakın çevrenizde hiç rastladınız mı? Eşimde testis tümöründen şüphelendiler. Dün özel bir hastanede çekildiği ultrasonda şüpheli görüldü. Doktoru da şehir hastanesinde hep ultrasonun tekrarlanmasını hem de mr çekilmesini önerdi ve hiç beklemeyin hemen pazartesi çekilin dedi. Hatta sağ olsun kendisi bir doktorla haberleşti randevu almadan gidin o yardımcı olacak dedi. Ultrason ve mr da şüpheleri doğrularsa biyopsi yapılacakmış ve kanser hücresi olduğu tespit edilirse direkt testis alınıyormuş tek taraflı olarak. Sperm dondurursunuz ileride tüp bebekle yeniden çocuk sahibi olursunuz merak etmeyin falan bile dedi. Eşimde şüphe bulguları tam olarak yok, kan tahlili markerleri de iyi geldi çok şükür ama yine de şüpheli bir durum varmış. Biraz araştırdık genç erkeklerde görülürmüş özellikle, çözüm olarak direkt cerrahi tercih edilirmiş evresi falan saptanıp. Ona da belli etmek istemiyorum ama çok üzüldüm içim içimi yiyor. Çok üzüldüğümü anlarsa beni sürecin tamamen dışında bırakır kendi başına bir şeyler yapar ondan da eminim. Kimseye de söyleyemedik üzülmesinler diye valla iyi değilim ya ☹️
Çok geçmiş olsun dur bakalım kötü düşünceler içine girme hemen belki iyi huylu bseydir tedavisi vardır. Yani sonuçta bazı tahliller de temiz gelmiş. Önem amaçlı bu şekilde konuşmuş olabilir yani sperm dondurmayi bütün sonuçları aldıktan sonra düşünürsünüz. Şimdi hamilesin bı evladin olacak inşallah hayırlısı ile 🙏eşinin sağlığı daha önemli ama çaresi olabilen şeyler sonuçta inşallah en güzel şekilde sonucu alırsınız.

ay bende pek yakın davranamıyorumm bu hormonlar yüzünden . ilişki anlamında sıfırız. ama sağolsun idare ediyor. bana evi bile süpürme dedi doktor. annem ne yaparsa o . geçen mutfağa girdim ahhh benim canım evim sen bu hallere mi düşecektin diye ağlıyorum . annem yapıyor arada tamam ama olmuyooorr benim gibi olmuyor :KK43:
Ay dayanalım artık biraz dahaa 3 aydan sonra daha rahat davranabiliriz hemde hamileliiğin balayı vs diyenleri duymuştum 2. Kısım için inşallah öyle geçiririzzz

Aminn , bebekli olmak tek maaşa düşmek ve taşınmak artan kira rakamları 🤮 neyse bunları düşünmeyeceğimmmm
Valla o benim de aklımda sürekli, kiramız 17, e 4 ay maaş yok. Kafamda bi plan yapmaya çalışıyorum bi 12 haftayı atlatıp aldığımız maaşla alacağız çocuğun eşyalarını inşallah, altınlarla falan da kira ve giderlere destek olacağız galiba. Ne kadar mantıklı bilmiyorum :/

Kizlar sezeryandan kac gün sonra sağa sola yatmaya başladiniz ben halen sırt üstü yatiyorum
Sezeryandan sonra memeler süt olunca yine keyfime göre yatamadım😂 hiç hatırlamıyorum rahatsız olmadigin zaman yatarsın ya ara ara yatmaya çalis ağrı oluyosa diğer tarafa dön biraz sırt üstü öyle öyle normale binecek sonucunda. Doktor şu kadar gün sağ sola yatma gibi bişey demedi bana yani

Aminn , bebekli olmak tek maaşa düşmek ve taşınmak artan kira rakamları 🤮 neyse bunları düşünmeyeceğimmmm
Kaç haftalıksınız bazen bana da çok zor geliyor çalışmak. İlçeden ile geliyorum aracımla 40 dk evimle işim sürüyor hafta içi evimden uzak kalıyorum eşim geliyor yanıma. Kayınvalidemlerin ev sadece biz oluyoruz ama yine de kendi evimin rahatlığını vermiyor. Hamilelik haberini almadan 1 gün önce bu işimin olduğu haberini aldım. İyi bir işim var çok şükür ama daha dün duşta çoğu gebe çalışmadan evinde vakit geçirirken ben neden çalışmak zorundayım diye ağladım. Çalışmıyor olmayı çok isterdim ama bebiş nasibini de getirmiş diye razı geliyorum :/

Valla o benim de aklımda sürekli, kiramız 17, e 4 ay maaş yok. Kafamda bi plan yapmaya çalışıyorum bi 12 haftayı atlatıp aldığımız maaşla alacağız çocuğun eşyalarını inşallah, altınlarla falan da kira ve giderlere destek olacağız galiba. Ne kadar mantıklı bilmiyorum :/
Valla bizde çok düşünerek zamanına karar vermiştik düşüğümden 1 yıl sonra tekrar hamile kaldım ama ödemelerimizi hep ben işten çıkınca biticek şekilde ayarladık küçük bir birikim biraz borç ve ev kiramız vardı ki ev kiramız 6 taşınınca 15e çıkıcak asla böyle bir planda yoktu şuan da koskoca bir ev sorunumuz borcumuz minik bir birikimimiz var 🤷🏼‍♀️ yani ne kadar plan da yapsan hayat sana kendi gerçeklerini çıkarıyor… bende işten çıkmadan alacaklarımı almayı düşünüyorum yoksa zorlanırız

Valla bizde çok düşünerek zamanına karar vermiştik düşüğümden 1 yıl sonra tekrar hamile kaldım ama ödemelerimizi hep ben işten çıkınca biticek şekilde ayarladık küçük bir birikim biraz borç ve ev kiramız vardı ki ev kiramız 6 taşınınca 15e çıkıcak asla böyle bir planda yoktu şuan da koskoca bir ev sorunumuz borcumuz minik bir birikimimiz var 🤷🏼‍♀️ yani ne kadar plan da yapsan hayat sana kendi gerçeklerini çıkarıyor… bende işten çıkmadan alacaklarımı almayı düşünüyorum yoksa zorlanırız
Yani ben evden çalışıyorum o yüzden bi sıkıntı olmazsa ne kadar geç çıkarsam izne o kadar iyi. Öyle yapınca da Ocak zammına denk gelecek eşim, öyle belki toparlarız. Bakalım inşallah sıkıntısız atlatırız

Bu 4 ay hangi 4 ay. 8+8 16 haftalık ücretli izin hakkımızdan bahsetmiyorsunuz sanırsam?

Kaç haftalıksınız bazen bana da çok zor geliyor çalışmak. İlçeden ile geliyorum aracımla 40 dk evimle işim sürüyor hafta içi evimden uzak kalıyorum eşim geliyor yanıma. Kayınvalidemlerin ev sadece biz oluyoruz ama yine de kendi evimin rahatlığını vermiyor. Hamilelik haberini almadan 1 gün önce bu işimin olduğu haberini aldım. İyi bir işim var çok şükür ama daha dün duşta çoğu gebe çalışmadan evinde vakit geçirirken ben neden çalışmak zorundayım diye ağladım. Çalışmıyor olmayı çok isterdim ama bebiş nasibini de getirmiş diye razı geliyorum :/
Ben 9+5 teyim aracımla gelsem 40 dk araç kullanmam gerekicek bir de ben yaşadığım şehire 2 yıl önce taşındım yolları bilmediğim için tam cesaret edemiYorum araca. Bende her an sorguluyor ve üzülüyorum ama evde olduğumda sadece yatıyorum öyle hasta gibi oluyor en azından evden çıkıyoruz havamız değişiyor evde kalınca ben daha çok depresyona giriyorum ama çalışmakta istemiyorum asla 🤰🏼🧚🏼‍♀️

Rüyamda ekmek arası salam yiyordum, aşerme böyle bi şey mi acaba skfkf
Çok canın istyosa böyle durup durup gözünün önüne gelen biseyse rüyalarında da yemek istyosan öyle oluyor sanırım ya böyle tadı kokusu hep aklında gibi olan bişey oluyor işte yani her zamanki lezzetinden daha lezzetli gibi bişey oluyor. Kolay bişey asermissin işte 😂ama yemesi yasak bişey o kötü artık çok az pişirip falan bı şekilde tadına bak bı parca da olsa

Yani ben evden çalışıyorum o yüzden bi sıkıntı olmazsa ne kadar geç çıkarsam izne o kadar iyi. Öyle yapınca da Ocak zammına denk gelecek eşim, öyle belki toparlarız. Bakalım inşallah sıkıntısız atlatırız
Evet bende tam böyle hesaplamıştım :) bizim hesap şaştı ama inşallah kolaylıkla atlatırız benim tarafımda ilk torun dedesi ve anneannesine çok iş düşüreceğim gibi geliyor 😂 ben birde farklı şehire geldim evlendikten sonra hiç kıyamıyorlar bana o konuda şanslıyım diye düşünüyorum göreceğim henüz haberleri yok

X