Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    122
Ben önceki hamileliklerimde karma aşı dahi yaptırdım. Doktor arkadaşım tavsiye etmişti, hamilelikte kızamık, boğmaca vs olmasın diye. Tetanoz aşısı önemli bir aşı ama kar zarar denklemi yapıp kendiniz karar vereceksiniz tabi ki. Şu an Belçika'dayım burada da 28. Haftada karma aşı gibi bi şey yapacaklarmış. Tehlikeli hastalıklara karşı olan aşıları yaptırmak gerek bence. Grip vs. aşıları isteğe bağlı zaten.
Ya karar verebilsem keşke, nasıl bir yan etkisi olabiliyor acaba onunla da ilgili bilgim yok. İlk gebeliğim olduğu için eminde olamıyorum malesef.

Bana da doktorum yaptirabilirsin sana kalmış bir sey riskli gebelik degilse hicbir zarari olmuyor dedi, zorunlu degil dedi. Mutlaka yaptir dese yaptirirdim ama bana birakti kararı ve yaptirip risk almak istemiyorum hic
Bana da yaptır 1 doz hiç bir şey olmaz dedi doktorum ama bende emin olamıyorum .

Bu arada haftaya tatile çıkıyoruz. Adana mersin antalya şeklinde 10 gün sürecek.
Doktor pek önermedi çok dinlenin mola verin dedi. Ocean magnezyum aldım ağrım olmasın diye.
Ekstra oceanfine kalsiyum da içiyorum balık yağına da başladık.
Kanım sınırda çıktı. Fertamir saşe yazdı.
Aklınızda olsun kızlar

Günaydın kızlar güncellemeleri bekliyorum. 💐
Bu arada detaylı ultrason a kimler randevu aldı ne zaman gideceksiniz 🥳
Ben devlette randevu almaya çalışıcam. Alamazsam özelde ki doktorun 2500 tl fiyat verdi.
Ama devletteki eğitim araştırma gayet detaylı bakmıştı ilk oğlumda😊

Selam bende dün afp testi yaptırdım henüz sonuçlar çıkmadı merakla bekliyorum. Ve bende 3lü testin bir parçası mı bilmiyorum , acaba bu terste göre mi gerek olup olmadığı kararlaştırılır?
Tamam o zaman doktorların istediği bir test herhalde. Bana erken doğum vs riski var mı onun hakkında da bilgi veriyor demişti.

Bende dün muayne oldum. 18 haftamızdayız. Bir hafta önden geliyormuş kendileri. 18 cm olmuş 230 kusur gram birde. AFP testi yapıldı
Detaylı ultrason dışında. Ama 3lü test falan hiç konuşmadık. Birde tahmini doğum tarihini 4 ekim gibi konuştuk. 🫶🏻 hala isim bulamamış olmamız dışında her şey gayet yolunda gibi ❤️❤️
Doktor üçlü test demedi bana da sadece testi söyledi. İnternette bakınca öyle mi acaba dedim. Bebekle ilgili bazı değerlere ulaşılıyormuş herhalde. Normal yapılan bir test demekki

Kızlar şaka maka bugün 19 haftalık olduk. Sizce de zaman çok hızlı geçmiyor mu 🥲 daha dün gibi 3 haftalıkken öğrendiğim gün. Eşime söylediğim anın videosuna bakıyorum sürekli vay be diyorum ne ara zaman geçti koca kız oldu😅 bugün niye bilmiyorum buna üzüldüm. Yavaş geçsin istiyorum :)
Tam yarın 19 oluyorum ben de. Çok acayip bir his ya. Geçen öğrencilerim diyorlar 5. ayın içindeyiz diyince bi dumur oldular, daha dün gibiydi öğrendiğimiz an diyorlar 2 aylıkken söylemiştim 😄 Hem çok hızlı hem çok yavaş

Mesajlarınızı alıntılayamadım nedense H Hugul , cnsu93 cnsu93 ben yan etki olarak sadece hafif kol ağrısı yaşamıştım, kayda değet bir şey değildi. Eğer aşınızın üzerinden 5 yıl geçmediyse tekrar yaptırmanıza gerek olmayabilir. Mesela ilk hamileliğimden önce 10 yıl koruyuculuk sağlayan dozda tetanoz aşısı olmuştum(elim derin kesildiği için), o hamileliğimde yaptırmadım tetanoz aşısı. Ama 2.de yaptırdım.
kediannesibiri kediannesibiri biz isim olarak Deniz Efe düşünüyoruz, nasipse. Ben ve küçük oğlum Deniz istiyoruz, eşim ve büyük oğlum Efe istiyor.

Canım bence sen başka bir doktora git göster bence . Çünkü seninki baya büyük maşallah bize göre ben oğlumun pipisini çok net gördüm. İnternette görüyorum 12. Haftada görüyorlar renkli ultrasonla
Devlete gittiğimden renkli yok cihazlardan kaynaklı sanırım ama bilmiyorum kıza benziyor dedi geçen sefer erkeğe benzermişti 🤷🏼‍♀️ ayrıntılıya gideceğim hafta içi görüşüp bir kaç yerle

Ben D vitamini kullanıyorum hala ama regenesis max dün bitti hala almadım. İki ilacımın içinde de folik asit var, kafam karıştı bilmiyorum. Sanırım biraz ara verip yeniden başlarım
Ben simdiye kadar sadece d vitamini kullandım ama bacaklarımda aşırı kasılma var ve çok acı veriyor hiç böyle bir sey yaşamamıştım ondan magnezyum da verdi umarım kabızlık mide bulantısı yapmaz hiç mide bulantısı yasamadım bu zamandan sonra da inşallah yasamam

Ya bu kabızlık için çok etkili bi probiyotik aldım ben çok çektim siz çekmeyin. Gerçekten çok işe yaradı. Bulandan icat edenden Allah razı olsun şuraya hemen resmini ekliyorum alın kullanın canlarım.
Ay Allah razı olsun sizdende bende mutlaka alacağım bende kabızlık aksine ishal sonrası hemoroid oluştu cok zor günler geçirdim ama sıcak suyla oturma banyosu iyi geldi ama ishalde bi anormallik probiyotik iyi gelecektir inşallah 🤲🏻🥰

Ferro sanol demir ilacı ben kullanıyorum sabah erken içip geri uyuyorum 2 saat sonra da kahvaltı yapıyorum biraz kabizlik yapıyor bazen de mide bulantısı 🤢 yüzden böyle ayarladım
Bende ilaçlarımı genelde ne olursa olsun gece uyumadan içerim ama sabah içilecekse kalkıp içip yatarım bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim

Artık büyüdüler aslında doktor uğraşmıyor mu acaba bacak arasını görmek için.. pipi ve kordon farklı gözükür aslında şimdi kız bekliyorum inşallah 14 haftamdan beri 3 kez kız dedi %99..en son 17+4 dü bacak arası filan baya net ayırt edilir durumda.. 2 de oğlum var onları baya erken haftalarda yüzde yüz erkek olarak öğrenmiştim
Uğraştı aslında iki seferde de ama net bir sey demiyor aslında cok önemli değil ama yinede insan merak ediyor ister istemez dediğiniz gibi 12 16 haftalar filan olsa bende hak vereceğim ama 19+5 cıktı ultrasonda 🤷🏼‍♀

Kızlar bu arada ben 19+5 oldum fark ettim ki 2 haftadır hiç baş ağrısı yaşamadım çok şükür sanırım haftaya göre olabilir yani kan basıncımız filan artıyor yada hormonların etkisi beynim yerinden cıkacak gibi oluyordu dayanılmazdı ama rahatladım inşallah darısı sizlerin başına bence geçici bir sey yaşadığıma göre söylüyorum tabii

X