Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Selam arkadaşlar, TSH neden sabitlenmiyo bı iniyor bir çıkıyor anlamadım normal mi bu , 3.87 ye ancak dusurmustuk dün genel kontrol yapılmıştı 4.21 olmuş tekrar.Her gün kullanıyorum ilaç 50-75 seklinde
Gebelik hormonları etkiler ama kanın bekleme durumu laboratuvarda durumu değiştirir demişti doktorum

Kızlar ben tam 21+0 a detaylı ultrason randevusu almayı düşünüyorum çünkü sonrası bayram, bayramdan önceki cuma da artık okullar kapandığı için ultrasona girip annemlerin yanına giderim diye düşündüm orada perinatologa gitmem daha zor olacak ama 22. Hafta daha iyi oluyor diye bende duymuştum ne yapsam bilemedim 🤯🤯
Benim doktorum, kalbi görüntülemek için en uygun haftanın 24. Hafta olduğunu söyledi. Kendisi ayrıntılı bakıyor zaten, 20. ve 24. Haftalarda da ayrıntılı bakacak, sonra normal ultrason yapacak. Büyüyünce iyi görüntülenemiyormuş artık. 22 bence ideal olur.

Ya bu tetanoz aşısını benim doktorun yaptır dedi bir sakıncası yok dedi ama ben napıcağımı bilmiyorum ya 😕
Ben önceki hamileliklerimde karma aşı dahi yaptırdım. Doktor arkadaşım tavsiye etmişti, hamilelikte kızamık, boğmaca vs olmasın diye. Tetanoz aşısı önemli bir aşı ama kar zarar denklemi yapıp kendiniz karar vereceksiniz tabi ki. Şu an Belçika'dayım burada da 28. Haftada karma aşı gibi bi şey yapacaklarmış. Tehlikeli hastalıklara karşı olan aşıları yaptırmak gerek bence. Grip vs. aşıları isteğe bağlı zaten.

Ben önceki hamileliklerimde karma aşı dahi yaptırdım. Doktor arkadaşım tavsiye etmişti, hamilelikte kızamık, boğmaca vs olmasın diye. Tetanoz aşısı önemli bir aşı ama kar zarar denklemi yapıp kendiniz karar vereceksiniz tabi ki. Şu an Belçika'dayım burada da 28. Haftada karma aşı gibi bi şey yapacaklarmış. Tehlikeli hastalıklara karşı olan aşıları yaptırmak gerek bence. Grip vs. aşıları isteğe bağlı zaten.
İlk gebeligimde doktorum boğmaca tetenoz yapmıştı bunda daha birsey demedi bakalım

Bende bugün soracaktım unuttum 🙄 ben geçen sene oldum tetanoz hiç olmak istemiyorum korkuyorum açıkçası etkisinden kafam allak bullak sezaryen olacağım olmam da gerekir mi bilmiyorum olursam 30. Haftadan sonra olurum galiba bizimlede paylaştığın için teşekkür ederiz 🌸
canım arkadasım 5 yıl içinde oldu diye tetenoza gerek yok denildii ama sen bunu bi arastır istersen
Kızlar ancak benim dememle doktorum takviye yazdı çünkü kasılmalar çekilmez hala geldi 🙄
Gyno Ferro Sanol
Magvıtal
birde takviye olarak Regenesis Max verdi daha almadım size sormak istedim kullanan var mı bunlardan birini
Regenesis Max bu hafta bası basladım bendee

Selam arkadaşlar, TSH neden sabitlenmiyo bı iniyor bir çıkıyor anlamadım normal mi bu , 3.87 ye ancak dusurmustuk dün genel kontrol yapılmıştı 4.21 olmuş tekrar.Her gün kullanıyorum ilaç 50-75 seklinde
3.87 yine yüksek bence doz ayarlamasını tam yapamamışlar o yüzden. Her gün aynı saatte içmeye ve en az yarım saat bir saat kahvaltı etmemeye dikkat edin.

İki üç gündür başım döner gibi oluyor ya bir sersemlik var anlamadım. Tansiyonum normal çıkıyor ama acıkınca oluyor sanırım. Böyle baş dönmesi yaşayan var mı?

Ya bu tetanoz aşısını benim doktorun yaptır dedi bir sakıncası yok dedi ama ben napıcağımı bilmiyorum ya 😕
Bana da doktorum yaptirabilirsin sana kalmış bir sey riskli gebelik degilse hicbir zarari olmuyor dedi, zorunlu degil dedi. Mutlaka yaptir dese yaptirirdim ama bana birakti kararı ve yaptirip risk almak istemiyorum hic

X