Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    145
Kızlar ya sezeryan olanlar sütü geç gelen oldu mu. Benim ilkinde süt kesici ilaç kullandım sürekli hatta 2. Kutuyu almıstım kesilmedi diye.
Süt gelse bile tam inmiyor benim gözlemlediğim bu şekilde canım. 2-3 gün sonra memeler daha bi rahatlıyor ama kişiden kişiye değişebilir benim kuzum sarılık olmuştu pek sütüm olmamıştı ilk günlerde

Aminn kuzumm elim hep karnımda eşim bebeği temas bağımlısı yapıcaksın şimdiden diyor 😅 inan eşim elini getirince hareket etmiyor duruyor resmen tanıyor hissediyor yicem onu 🥰
Hahahah benim de aynısı elimde hareketlerini hissettiğimden beridir elimi çekemiyorum karnımdan o da hissediyor hemen hareketleniyor annesinin balı 🥰 bizimki bazen babaya çok heyecanlanıyor bazen de anında duruyor eşek sıpası :KK33: Varsın temas bağımlısı olsunlar, sağlıklı olsunlar yeter ki:KK37:

Hahahah benim de aynısı elimde hareketlerini hissettiğimden beridir elimi çekemiyorum karnımdan o da hissediyor hemen hareketleniyor annesinin balı 🥰 bizimki bazen babaya çok heyecanlanıyor bazen de anında duruyor eşek sıpası :KK33: Varsın temas bağımlısı olsunlar, sağlıklı olsunlar yeter ki:KK37:
Çok büyük bi aşkmış gerçekten tarifi yok 🥹❤️

Hayatım ben artık kolun çarpması, sarsılma vs bunlardan korkmuyorum. Detaylı ultrasonda doktorun dönsün diye salladığı, sarstığı, görmek için bastırdığı kadar inan biz bastıramayız, çarpamayız için rahat olsun 😅 Sen bebeğinin hareketlerini gözlemler ol sadece
Ay bizde o kadar bastırmadı doktor, 4 boyutlu yüz fotosu alacaktık, bizim bıcırık elini yüzüne götürüp durdu o yüzden doktor biraz göbeğimi titretti o kadar. Ben de sizin yazdıklarınızı görünce kendimi hazırlamıştım çok bastırıcak diye 😂 Hareketleri normal seyirinde gidiyor Allah'a çok şükür 🤗
20+1'di hayatım zaten o yüzden kapanır bu endişelenme dedi hem perinatologum hem de doktorum. Dolayısıyla kendimi şimdilik sıkıyorum inşallah iyi haberler alacağız. Perinatolog başka bir doktor görmeyedebilirdi fakat ben gördüysem söylemek zorundayım en geç 22-23. haftada kapanmalı dedi
Aa evet senin erkenmiş. Şanslıymışsın doktorun dikkatliymiş bak çok şükür. Sonraki kontrolünde zaten kendi doktorun da bakar ki bence gelişimi normal düzgün ilerler inşallah 🤗💖

Ay bizde o kadar bastırmadı doktor, 4 boyutlu yüz fotosu alacaktık, bizim bıcırık elini yüzüne götürüp durdu o yüzden doktor biraz göbeğimi titretti o kadar. Ben de sizin yazdıklarınızı görünce kendimi hazırlamıştım çok bastırıcak diye 😂 Hareketleri normal seyirinde gidiyor Allah'a çok şükür 🤗

Aa evet senin erkenmiş. Şanslıymışsın doktorun dikkatliymiş bak çok şükür. Sonraki kontrolünde zaten kendi doktorun da bakar ki bence gelişimi normal düzgün ilerler inşallah 💖
İnşallah canım benim inşallah 🤗

Aynen canım ben de ilk doktor dedi araştırdım Allahım diyorum bu ne yok plasenta yetmezliği yok plasenta previa korkudan öldüm. Sonra hemen bi doktora gittim eski doktorum o dedi ki bu önemli değil en kötü kan akışı çocuğa %100 olmaz da %80 olur dedi ama bu olmayadabilir dedi. Çocuk 3.5 kilo doğmaz 3 kilo doğar dedi. Ama sonra kendi doktoruma gidince ki o çok tecrübeli. Ben bunu söylemeye gerek bile duymam çünkü her 3 gebeden birinde görüyorum dedi. Hiç bir sıkıntı olmaz dedi🙏🏻 biz de içimizi ferah tutalım canım. Yapısal oluyormuş bu. Hatta ben ağustos annelerinde biriyle de konuştum o da yazmıştı plasenta göllenme diye. Onda da sıkıntı yokmuş çok şükür🙏🏻🙏🏻🧿🧿
Ayy Allah razı olsun ya gerçekten içim rahatladı çok teşekkür ederim 🤗🤗

Kızlar ben doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Çok rahat bir doktor sürekli her şey yolunda falan diyor ama sanki tam anlamıyla ilgilenmiyor. Gebelik başından beri sadece 1 kez kan tahlili istedi muayenelerde tansiyonuma hiç bakmıyor sadece kiloma bakıp çok kilo alma diyor. 4.ayımda gittiğimde 1.5 kilo almıştım çok almışsın demişti garip bir kilo takıntısı var. Sizin her randevuda tansiyon ölçüyorlar mı? Preeklampsi takibi için ölçülmesi lazım aralıklı diye biliyorum ben ama
Canım ben her gittiğimde tansiyon ve kiloya bakılıyor kan tahlili 2 kere istedi şekerim vs yüksek çıktı bir daha istedi hatta ve wp den yaz mutlaka diye takibini yaptı. Ben çok kilolu hamile kaldım ve kiloma göre çok kilo aldım kilom hakkında tek yorum yapmadı sadece kan değerlerim,tansiyonum ve bebeğin durumuna bakıp yorum yapıyor bence gebelikte bunlara odaklanmak daha önemli

Canım ben her gittiğimde tansiyon ve kiloya bakılıyor kan tahlili 2 kere istedi şekerim vs yüksek çıktı bir daha istedi hatta ve wp den yaz mutlaka diye takibini yaptı. Ben çok kilolu hamile kaldım ve kiloma göre çok kilo aldım kilom hakkında tek yorum yapmadı sadece kan değerlerim,tansiyonum ve bebeğin durumuna bakıp yorum yapıyor bence gebelikte bunlara odaklanmak daha önemli
Yaa ne güzel bence de bunlar önemli olanlar. Vajinal doğum istediğim için kiloya takılıyor kendisi de asla sezeryan yapmayan bir doktor bunu anlayabiliyorum ama stresten valla 2 gün önce kabız oluyorum söylemesi ayıp :halay: Kesin emin oldum artık ya ilgisiz doktorum. Wpden yazmayı geçtim numarasını asla vermiyormuş rahatsız edilmek istemiyormuş. Yazmam zaten de özelde numara vermemek de garip geliyor bana ya

Yaa ne güzel bence de bunlar önemli olanlar. Vajinal doğum istediğim için kiloya takılıyor kendisi de asla sezeryan yapmayan bir doktor bunu anlayabiliyorum ama stresten valla 2 gün önce kabız oluyorum söylemesi ayıp :halay: Kesin emin oldum artık ya ilgisiz doktorum. Wpden yazmayı geçtim numarasını asla vermiyormuş rahatsız edilmek istemiyormuş. Yazmam zaten de özelde numara vermemek de garip geliyor bana ya

Biraz alem biriymiş gerçekten. Şimdi çoğu doktorun whatsapp iletişim hattı var. Müsait olduklarında dönüş yapıyorlar. Her zaman sorulacak sorular muayeneye denk gelmiyor ki :) Sırf soru soracağım diye vatandaş ekstra muayene parası mı versin yani.

Bir sonraki doktorunuz şahane biri olsun inşallah. :KK200:

X