Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    139
Kızlar detaylı ultrasona kendi doktoru dışında başka doktora gidenler size ultrasonla alakalı bir rapor vs verdi mi kendi doktorunuza götürmeniz için. Ben tanıdık bir doktora gittim de detaylıya o da hiçbir şey vermedi ultrason görüntüleri dışında 😁
Ben devlete gitmiştim perinatolojiye canım. Bana rapor şeklinde bir kağıt vermişti.

Kızlar ben doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Çok rahat bir doktor sürekli her şey yolunda falan diyor ama sanki tam anlamıyla ilgilenmiyor. Gebelik başından beri sadece 1 kez kan tahlili istedi muayenelerde tansiyonuma hiç bakmıyor sadece kiloma bakıp çok kilo alma diyor. 4.ayımda gittiğimde 1.5 kilo almıştım çok almışsın demişti garip bir kilo takıntısı var. Sizin her randevuda tansiyon ölçüyorlar mı? Preeklampsi takibi için ölçülmesi lazım aralıklı diye biliyorum ben ama
Benimki de kan tahlili bir kez istedi ama her kontrolde tansiyon ve kiloya bakılıyor mutlaka

Kızlar detaylı ultrasona kendi doktoru dışında başka doktora gidenler size ultrasonla alakalı bir rapor vs verdi mi kendi doktorunuza götürmeniz için. Ben tanıdık bir doktora gittim de detaylıya o da hiçbir şey vermedi ultrason görüntüleri dışında 😁
Bana bir de ölçümleri ve detayları yazdırdığı kağıt verdi

Kızlar arada karnınızın içinde kasılma hissediyo musunuz? Ağrısız acısız kasılma böyle içim bi hoş oluyo acaba bebek mi dönüyo içerde?
Evet asırı derecede oluyor çok yaşıyorum kasılmayınbırde dönerken tekme atmasınyokmu alt kısma ıcım bır trafik oluyor 😀😀

Kızlar şu süt toplayıcılar varya vakumlu onlardan aldım yorumlara çok acıtıyor vs yazmışlar denemek istedim hiç acıtmadı ama şeffaf rengi sıvı geldi aktı böyle sizde de oldu mu böyle bişey normal mi
Kız sutunle oynama bırak ilk şeffaf gelır ardından ilk agız sütü gelır sarım Trak seklınde bebegın hakkını alma kız oynama sütüyle 😀😀

Hayatım ben artık kolun çarpması, sarsılma vs bunlardan korkmuyorum. Detaylı ultrasonda doktorun dönsün diye salladığı, sarstığı, görmek için bastırdığı kadar inan biz bastıramayız, çarpamayız için rahat olsun 😅 Sen bebeğinin hareketlerini gözlemler ol sadece
Bayabı sarsıp ıtıyolar çocuğun karnında kaydıgını hıssede bılırsın o derecede anam dusunmuskenn20 sıne de bırsey kalmadı

Kızlar ya sezeryan olanlar sütü geç gelen oldu mu. Benim ilkinde süt kesici ilaç kullandım sürekli hatta 2. Kutuyu almıstım kesilmedi diye.

Kızlar ben doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Çok rahat bir doktor sürekli her şey yolunda falan diyor ama sanki tam anlamıyla ilgilenmiyor. Gebelik başından beri sadece 1 kez kan tahlili istedi muayenelerde tansiyonuma hiç bakmıyor sadece kiloma bakıp çok kilo alma diyor. 4.ayımda gittiğimde 1.5 kilo almıştım çok almışsın demişti garip bir kilo takıntısı var. Sizin her randevuda tansiyon ölçüyorlar mı? Preeklampsi takibi için ölçülmesi lazım aralıklı diye biliyorum ben ama
Ben de hemen hemen aynı sebeplerle doktorumu değiştirdim canım fazla rahat gelmişti bana da. Kan tahlillerimi ebe takip ediyor ama yaptırıp gittiğimde bakmıyordu bile. İçine sinmiyorsa değiştir ben öyle yaptım. Tansiyon ve kilo bakıyordu ama mutlaka her gittiğimde.

Evet canım ben 1 kere gördüm çok ağladım hatta kalkınca. Sanırım kaybetme korkusu yaşayan anneler daha çok görüyor. Ben daha önce 2 kez kimyasal gebelik yaşadım o süreçler beni çok yıpratmıştı. Şuan her şey yolunda ama yine de korkuyor insan. Sanırım bilinçaltımız bizi etkiliyor. İnşallah hayırlısıyla bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alacağız🙏🏻🧿😍
Merhaba canım 2 kez kimyasal gebelik yaşadikdan sonra nasıl gebe kaldın ek bir takviye aldın mı birde kan pıhtılaşmadı varmı diye baktırdınmı

Evet çünkü hareketli olduğu zaman oluyo 🥰 bi de bu çocuk hiç uyumuyo mu aşırı hareketli maşallah herkesin böyle mi ya
Benimki de maşallah 🧿 hiç durmuyor kıpır kıpır gündüz uyuyor gece hareketleniyor diyolar ben daha uzun süre hareketsiz kaldığını göremedim bence uyumuyor benimki 😅😅

Benimki de maşallah 🧿 hiç durmuyor kıpır kıpır gündüz uyuyor gece hareketleniyor diyolar ben daha uzun süre hareketsiz kaldığını göremedim bence uyumuyor benimki 😅😅
Ay maşallah ona annesi :nazar::nazar: Rabbim evlatlarımızın hareketini, sağlığını, varlığını daim etsin :KK200:

Ay maşallah ona annesi :nazar::nazar: Rabbim evlatlarımızın hareketini, sağlığını, varlığını daim etsin :KK200:
Aminn kuzumm elim hep karnımda eşim bebeği temas bağımlısı yapıcaksın şimdiden diyor 😅😅 inan eşim elini getirince hareket etmiyor duruyor resmen tanıyor hissediyor yicem onu 🥰🥰

X