Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 93 50,5%
  • erkek

OY: 84 45,7%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,6%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,2%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    184
Hep böyle devam etsin inşallah canımm ❤️ hepimiz aynı değiliz tabii, tempoyu düşürdükçe enerji de düşüyor. Bebişin pozisyonu bile baskı yaptığı yeri değiştiriyor. Çok kilo almadıysan biraz daha zamanın var bencee, ben +20ye gidiyorum neredeyse, eski halimle bütün her şeyi 20 kilo ağırlık taşıyarak yaptığımı düşünüyorum… üfff 😂
Ben de öncesinde vücut kitle indeksi yüksek biri olarak +14 acemim 🫠🫠🫠 yapacağız bişiler doğduktan sonra

Borç felan olunca tabi zor oluyor aynı şeyleri bende yaşıyorum. İşi bırakıcam ama bide gel içime sor eşim nasıl yapıcak edicek düşünüyorum çünkü bu borç ikimizim yaptığı birşey olduğu için aman banane ödesin işte diyemiyor insan.
Geçen haftalarda kaynanama gittik konuşuyoruz felan sabahları erken kalkıyorsunuz dedi eşimde Elif daha erken kalkıyor ya sabah 6 da dedi bende evet öyle ama az kaldı zaten en azından biraz daha olsa evimde uyucam dedim kaynanam ne dese iyi tühh bütün yük Ömerin üzerine kalacak demesin mi bende sinir oldum dedim ki birşey olmaz kalsın dedim eşimde dediki ne benim üzerime kalacak kalan birşey yok dedi hala gelmiş diyorki olsun en azından arsa parasını Elif ödüyordu diyor hala bide aşırı sinir oldum. Sırf ona inat işede dönmek istemiyorum madem bu kadar taktın yardım edersin oğluna. Eşime dedim çok sinir oldum diye ya işte bizi düşünüyor felan dedi bende dedim herşeyi ulu orta söylemesin çeksin seni kenara sorsun dedim söylediği laf mı iyi al o zaman sen doğur dedim.
Eşin çok güzel arkanda durmuş gerekeni söylemiş. Bu sizin aileniz, sizin bütçeniz, planlamasını da siz yapacaksınız. Umarım hiçç yardımlarına bile ihtiyacınız olmadan zorlanmadığınız bolluk bereket içinde zamanlarınız olur canım bebiş bereketiyle gelir sözüne çokkk inanıyorum (nedense batıl inançlardan, hurafelerden en sevdiğim bu 🤣) sizi çekirdek aile olarak çok güzel günler bekliyor, boşver siz ona odaklanın 😍😍❤️

Ben de öncesinde vücut kitle indeksi yüksek biri olarak +14 acemim 🫠🫠🫠 yapacağız bişiler doğduktan sonra
Biz bebişlerimizi düşünüyoruz pofidik pofidik yastık gibi yatsın kucağımızda rahat etsin diye.. zayıf olsak kemik batar yavrularımıza kıyamam 🥹🤪🤪 ben halledeceğimize inanıyorum ya, diyet spor bütün yasaklarımız kalksın minnoşların peşinde koşarken gider hepsiii 😍

Biz bebişlerimizi düşünüyoruz pofidik pofidik yastık gibi yatsın kucağımızda rahat etsin diye.. zayıf olsak kemik batar yavrularımıza kıyamam 🥹🤪🤪 ben halledeceğimize inanıyorum ya, diyet spor bütün yasaklarımız kalksın minnoşların peşinde koşarken gider hepsiii 😍
Aşırı katılıyorum şu an 😁😁😁😁

Evet maalesef çok büyük anlayışsızlık. Hala otobüsteyim yol da uzun kimsenin umrunda değil :KK43: bi de tahlil vermeye gidiyorum karnım da aç bayılıcam o olcak
İstanbulda mısın, insanlar kalkıp insanların yüzüne bakmıyor 🙄. Bence genç birinden rica edebilirsin ya, hamileyim hastaneye gidiyorum biraz rahatsız hissettim diye. Allah yardımcın olsun

ayy evet evet doğumla birlikte baya bir kısmı gidiyormuş zaten , e bide yaza giriyoruz kızlar , bebişleri arabalarına koyup bol bol yürüyüş yaparııız :) hem temiz hava onlara da iyi geliiir :emir_bebek:

Doğumdan sonraki kiloyu dert etmiyorum, her şekilde verilir de; artan vücut ağırlığı, bel ağrıları, basan sıcaklar, nefes alamama hissi, yorgunluk derken hamiş olmak çok zormuş. Hiç bu kadar yorucu olacağını tahmin etmemiştim gerçekten 🥹🥹
özellikle 32. haftadan sonra gerçekten hamileyim diyor insan :)

Ben de öyle ya. Bir şey yapacaksam önce onun için yorulmama değer mi diye düşünüyorum 😂😂 ev işlerinde eğilmeden çömelmeden hiçbir şey olmuyor bir de bilmiyorum sizde de öyle mi ev küçük olunca çok hızlı dağılıyor. Ben veya eşim düzen temizlik hastası olsak depresyona girmiştik şuan 😂😂
kesinlikle cok cabuk dagiliyor😣 aman sal gitsin ben saliyorum bazen bi de onu dert edemicem😂😂

Borç felan olunca tabi zor oluyor aynı şeyleri bende yaşıyorum. İşi bırakıcam ama bide gel içime sor eşim nasıl yapıcak edicek düşünüyorum çünkü bu borç ikimizim yaptığı birşey olduğu için aman banane ödesin işte diyemiyor insan.
Geçen haftalarda kaynanama gittik konuşuyoruz felan sabahları erken kalkıyorsunuz dedi eşimde Elif daha erken kalkıyor ya sabah 6 da dedi bende evet öyle ama az kaldı zaten en azından biraz daha olsa evimde uyucam dedim kaynanam ne dese iyi tühh bütün yük Ömerin üzerine kalacak demesin mi bende sinir oldum dedim ki birşey olmaz kalsın dedim eşimde dediki ne benim üzerime kalacak kalan birşey yok dedi hala gelmiş diyorki olsun en azından arsa parasını Elif ödüyordu diyor hala bide aşırı sinir oldum. Sırf ona inat işede dönmek istemiyorum madem bu kadar taktın yardım edersin oğluna. Eşime dedim çok sinir oldum diye ya işte bizi düşünüyor felan dedi bende dedim herşeyi ulu orta söylemesin çeksin seni kenara sorsun dedim söylediği laf mı iyi al o zaman sen doğur dedim.
Kenara cekip sormasina da gerek yok… bence bu anneler artik cocuklarinin cocuk olmadigini ve kendi hayatlarini kurduklarinin farkina varmali… benim annem de abimlerin borclari vs olunca bunu cok kafaya takiyor diyorum anne sananeee seni ilgilendirmiyor dert etme kendine… ki benim annem sormaz da kim ne borcu oduyor ne kadar borcunuz var diye hayatta sormaz. Bi de hamilesiniz normal bir zaman da degil…🙁

Kızlar ilk dogumumda ayva çekirdeği kullandım. Ama acısı geçmedi goguslerimin.
2. Dogumumda tahinin üstüne çıkan yaği var ya çok iyi geldi bana. Çok çok az hissettim acıyı.
Bi araştırın isterseniz. .herkesin cildi farklı birine çok iyi gelen diğerine gelmeyebilir. Ama ben bu sefer de tahin yağını süzüp onu kullanmayı düşünüyorum.
Hepimize ağrısız sizisiz emzirmeler nasip olsun inşallah
Bende onu dicektim benimde işe yaramadı 🤷‍♀️
Tahin yağıni hiç duymadım bende denerim onu

Kenara cekip sormasina da gerek yok… bence bu anneler artik cocuklarinin cocuk olmadigini ve kendi hayatlarini kurduklarinin farkina varmali… benim annem de abimlerin borclari vs olunca bunu cok kafaya takiyor diyorum anne sananeee seni ilgilendirmiyor dert etme kendine… ki benim annem sormaz da kim ne borcu oduyor ne kadar borcunuz var diye hayatta sormaz. Bi de hamilesiniz normal bir zaman da degil…🙁
Ay evet artık bir aile olduğunu idrak edemiyorlar.
Çok doğru demişsin annene.
Yok yani ne yapsaydım iş yerinde mi doğurayım salak salak konuşuyor başkası olsa pat pat cevap verir ben birşeyde demiyorum sırf eşim için ben geri cevap verirsem eşiminde zoruna gider beni bozar orda felan diye o yüzden susmayı tercih ediyorum ama olurki bir daha moralimi bozacak birşey söylerse cevap vericem yeter yani artık.
Evlenirken bile eşime sadece nikah yaptırdım ben düğün masrafı olmasın diye eşya alırken evin bütün halısını perdesini benim ailem aldı.
Arabasının borcu vardı eşimin onu benim altınlarım ile ödedik üstüne arsa aldık üstüne biz kiradaydık benim evim vardı babama dedim baba ben evime gelicem diye yaptırdık oraya geçtik oğlunu kiradan kurtardım. Birde kaynanamların oturduğu ev eşimin eşim almış zamanında onun farkında değiller galiba.

Ay evet artık bir aile olduğunu idrak edemiyorlar.
Çok doğru demişsin annene.
Yok yani ne yapsaydım iş yerinde mi doğurayım salak salak konuşuyor başkası olsa pat pat cevap verir ben birşeyde demiyorum sırf eşim için ben geri cevap verirsem eşiminde zoruna gider beni bozar orda felan diye o yüzden susmayı tercih ediyorum ama olurki bir daha moralimi bozacak birşey söylerse cevap vericem yeter yani artık.
Evlenirken bile eşime sadece nikah yaptırdım ben düğün masrafı olmasın diye eşya alırken evin bütün halısını perdesini benim ailem aldı.
Arabasının borcu vardı eşimin onu benim altınlarım ile ödedik üstüne arsa aldık üstüne biz kiradaydık benim evim vardı babama dedim baba ben evime gelicem diye yaptırdık oraya geçtik oğlunu kiradan kurtardım. Birde kaynanamların oturduğu ev eşimin eşim almış zamanında onun farkında değiller galiba.
Eee bu zamanda ugruna para dokulenler degerli oluyor maalesef… uzme kendini, olabildigince gorusmemeye calis sinirlerini bozacak seylerden uzak dur. Su an senden ve bebeginden daha onemli bir sey yok

Benimm krem hiçbirşey işe yaramadı daha beter etti yara mahvoldum ağladım ağlayarak emzirdim kızımı hayatımda yaşamadığım bi acıydı bu analık böyle birşey

Çocuk doktoru bana vitamin verdi şırınganın iğnesiyle içindevitamini çekip gögüs ucuma veriyordum az bi sizlıyordu ama çok rahatlatıyodu beni zaten kızımı 2 saatte bir emziriyordum emzirdiğim gibi hallediyodum tabi 30günumü aldı gunden güne azaldı sadece
Yani krem bir işe yaramıyor ya da şöyle söyleyim ten farki vücut farkına göre hareket etmek lazım belki iyi gelenler olur o yüzden bende şimdilik alma taraftarı değilim vücudum nasıl bir tepki verecek bilmiyorum bakalım zaman ne gösterecek ama 35. Haftadan sonra yağ ile falan nemlendirmeye başladık büyük ihtimalle hakiki zeytin yağı ya da tahin yağı çok iyi geliyor diyorlar ya da ayva cekirdegi çok koydum dolaba arkadaşım onu tavsiye etti suyla onu kremsi hale getirip onunla yaparım sanırım doğumdan sonra da Allah büyük bakalım neler olacak

X