Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 96 49,0%
  • erkek

OY: 93 47,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    196
Ben kullanıyorum ama kullandıpım halde yine de düşmüş. Sabah aç krna içiyordum. Alşamda başla dedi bir ay snra bakacağım düşükse gerekırse damar yolundan işaç beririm dedi. Yoksa doğumdna snra toparlayamaz dedi
Demekki sabah açkarna yetmiyo kuzum akşamdanda içmenle belki yükselir herseyin bi yolu var neysekii sen düzenli kullan genede

Evet normal dedi doktorumda ama şu anlamda bana küçük gitti 10 gunde 100 gram almış. Yanı kırk gunde alda yarım kılo mınık doğar dıye kafama yaktım ama belki guzel alır bundan snra. Kızlar benım kan demir herşeyim düşmüş ya ne tavsiye edersinizz
Merhaba üyeliğim vardı ama giriş yapmadan takip ediyordum sayfayı dışarıdan. Size cevap yazmak için giriş yaptım.

Kaşar peyniri ve muz bebeğe güzel kilo aldırıyor. Bir de yeşil mercimek yemeği de güzel kilo aldırıyor. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa her akşam yemeğinden önce bir kase yeşil mercimek yemeği deneyebilirsiniz. İnşallah faydası olur.

Merhaba üyeliğim vardı ama giriş yapmadan takip ediyordum sayfayı dışarıdan. Size cevap yazmak için giriş yaptım.

Kaşar peyniri ve muz bebeğe güzel kilo aldırıyor. Bir de yeşil mercimek yemeği de güzel kilo aldırıyor. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa her akşam yemeğinden önce bir kase yeşil mercimek yemeği deneyebilirsiniz. İnşallah faydası olur.
Evett dogru bende demedim illaki biliyodur diye bazen uymayadabiliyor kendimden biliyorum kızım da b12 besinleri çok tükettim hiç almamış doğduğunda çok düşük çiktı b12si cok hareketsizdi iğneyle toparlandı şimdi oğlumda kendim iğne vuruluyorum

Evet normal dedi doktorumda ama şu anlamda bana küçük gitti 10 gunde 100 gram almış. Yanı kırk gunde alda yarım kılo mınık doğar dıye kafama yaktım ama belki guzel alır bundan snra. Kızlar benım kan demir herşeyim düşmüş ya ne tavsiye edersinizz
Kan ilacı kullanıyor musun canım?

Ayyy hiç bilmiyorum yaaa hala çok uzak geliyor ya da hayal gibi 🙈🙈🙈 bir yandan göbüşümü sevip bir bedende son günlerimiz diye üzülüyorum bir yandan bıktım artık bitsin diye ağlıyorum 😂😂 ama sayılı gün sonra bir kızım olacak, anne olacağım, bunlar rüya gibi hala 🥹💕 ne kaygılardan ne mutluluklardan geçtik birlikte, hepimiz için çookk güzel sonlansın bu süreç inşallah 😍😍😍
Aayyy çok güzel anlattın acemim cidden öyle ya harfiyen katılıyorum amin canım amin Rabbim hepimize buraya güzel seyleri yazmayı bebeğime kavuştum demeyi nasip etsin 🥰🥰🥹

:rolleyes: :rolleyes: Benim normal için herhangi bir engel görünmediği için şuanlık normal zaten burada tercih yok, mecbur kalmak lazım ki sezaryen yapsınlar 🙄 senin kesinleşti miii?
Hadi bakalım en güzelimi doğrusunu doktorlar bilir elbet 🤩🧿🥰. Sağlıkla mutlulukla gelsin Alara🥹. Benim fıtık vs kalça çıkığı ile doğum hikayem (bezle düzeltilmiş) olduğunu doktora söylemiştim en başta o yüzden sezaryen dedi; 17si olur heralde diye düşünüyorum. 8 mayıstaki kontrolde tam gün belli olur artık 🥰🥰

Hadi bakalım en güzelimi doğrusunu doktorlar bilir elbet 🤩🧿🥰. Sağlıkla mutlulukla gelsin Alara🥹. Benim fıtık vs kalça çıkığı ile doğum hikayem (bezle düzeltilmiş) olduğunu doktora söylemiştim en başta o yüzden sezaryen dedi; 17si olur heralde diye düşünüyorum. 8 mayıstaki kontrolde tam gün belli olur artık 🥰🥰
Ne 17 si kız mayıs 17 mi ben niye panikledim şimdi çok az kalmış 😄 ayyyyy

Kızlar bugün sağlık ocağında kontrolüm vardı, ebe bana bir kaç bilgi verdi sizinle de paylaşayım,

Doğumda hastanenin bebekten sma için kan testi aldığından emin olun bu önemli dedi.
Bebek bir gün boyunca hareket etmezse , avuç içi kadar kırmızı yada kahverengi lekelenme olursa hastaneye başvurmamız gerektiğini artık kritik zamanlara girdiğimizi söyledi
Bebek doğduktan sonra aksi bir durum yoksa(küvezde olması vs) max yarım saat yada bir saat içinde emzirmemiz gerektiğini söyledi
Bebek emdikçe süt gelecek emzirmemiz çok önemli dedi
Bebeğin doğumunun 5. Gününde sağlık ocağına götürmemizi orada persentil takibi ve aşı takibi yapılacağını söyledi
Kimliği de bu süreçte çıkarırsanız iyi olur dedi
He bide üşütme dedi 😃 tuzlu yemek yok günde yarım saat hafif tempo yürüyüş önerdi
Yaseminn güzel bilgiler için teşekkür ederimm 🥰🥰🥰 ss aldım unutmayayımm 🥳🥳

Kalbim küt küt 🥺 ay ne güzel ya ben dogurana kadar sen güzelce toparlanırsın vallahiii

17 diyince bi kalbim hopladı wasnttt 🥲 oyyy sağlıkla gelsin miniğin 🤲🤗

Amin canımm benim 🥹💕 Alin kuşum da inşallah en güzel en sağlıklı şekilde gelsin annişinin kucağınaa 😍 ayyy gerçekten mi ya bir an ben de düşündüm bu ay mıı, sonraki ay mı nasıl yani mayısss?? 😂😂🙈 çok heyecanlı yaaa gününü bilmek de bambaşka bir heyecan 😍

Kan ilacı kullanıyor musun canım?
Kullanıyorım üç aydır flan ama benım pek iştahım yok. Yemek olarak deilde daha çok sebze meyve yiyorum onlardan sebeb de düşmüş olanilir diye düşündüm. Bende yeşil mercimek yemeye başlıyacağım. Biraz yerim artık zar zor o tarz şeyşerı hamılelpımde ettek tikaindim hiç yşyemedim ciğer flanda yemedim😩

Amin canımm benim 🥹💕 Alin kuşum da inşallah en güzel en sağlıklı şekilde gelsin annişinin kucağınaa 😍 ayyy gerçekten mi ya bir an ben de düşündüm bu ay mıı, sonraki ay mı nasıl yani mayısss?? 😂😂🙈 çok heyecanlı yaaa gününü bilmek de bambaşka bir heyecan 😍
Amin acemimmm teşekkür ederim 🥰🥰🥳🥳 bana da hala hayal gibi geliyorr 🥹🥹

Evett moniii resmen sayılı gün kaldıı, mayıs 19-25 diyordu hep e bebişin kilosu (anasına çekmiş) önden gidiyor, 19 da pazara denk geliyor, 17 mayıs der diye düşünüyorum :rolleyes:
Ay başladık ufaktan ufaktan tarihleri belli etmeye . Zayem mayısın 15 lerinden snra dopumlar başlar dşye tahmin ediyprdum bende.

X