Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 49,2%
  • erkek

OY: 94 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    199
Neyin ve kimin normaliymiş gerçekten 😂 Gebelik öncesi BKİ zayıfsa 12.5-18, normalse 10-16, kiloluysa 7-12, obezsen 5-9 kg gibi alım öneriliyor yayınlar tarafından. Doktorlar bu şekilde tek bir kiloda şartlama yapınca gebeler stres yapıyor.

Neyin ve kimin normaliymiş gerçekten 😂 Gebelik öncesi BKİ zayıfsa 12.5-18, normalse 10-16, kiloluysa 7-12, obezsen 5-9 kg gibi alım öneriliyor yayınlar tarafından. Doktorlar bu şekilde tek bir kiloda şartlama yapınca gebeler stres yapıyor.
Bence stres yapılmamalı ya anne ve bebek sağlıklı ise gerisi hiç önemli değil

Aaa bak düşünceliymiş ne güzell Joumm 🧿💖
Canım canın hep dondurma çekiyodu yaa bak eşim fileden buldu şekersiz keçi sütünden edilmis canın dondurma isterse bundan alabilirsin ben beğendim açıkcası peobiyotikli bide

20240508_140457.jpg

Benım bebem hala kuduruk😀 benı geceleri hiç uyutmuyor desem yeridir. 33 . Haftadayız ama ben hala gun geçtikçe hareketlendiğini düşünüyorum. Maşallahı var da bazen hareketleri yorucu olabılıypr ah uh ediyprum
36. Haftadan bildiriyorum hala hiç durmuyor bebem 😂 gece gündüz farketmiyor karnımı yırtıcak neredeyse doktorum da aynı fikirde cok yaramaz bir kızçemiz var gününü bekler insallah dedi 😂

Kesinlikle katılıyorum, asıl amaç tartıda görünen rakamdan ziyade sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak olmalı. Zaten o olduğunda da tartı bunu destekleyen veriler sunuyor 🥰
Bencede. Ben görümüşte hiç kıloa almadım bir çok şeyim olıyor sadece karnım var ama +12 kg var.
İlk gebeliğimde 10kg 70 le doğuma girdim
İkincide12 kg aldım 72 ile doğuma girdim
Üçümcüde 65 le hamıle kalıp 90 la doğurdum🧿🤪
Bundada 72 ile hamıle kaldım rahat 85 i görürüm bir ay da 3 daha alırım heralde. Kızımda en çok almıştım 25 kılo bundada diyordum 90 i görürüm diye ama iştahsız bir hamılelık geçirdim ona rapmen yine 12

Bencede. Ben görümüşte hiç kıloa almadım bir çok şeyim olıyor sadece karnım var ama +12 kg var.
İlk gebeliğimde 10kg 70 le doğuma girdim
İkincide12 kg aldım 72 ile doğuma girdim
Üçümcüde 65 le hamıle kalıp 90 la doğurdum🧿🤪
Bundada 72 ile hamıle kaldım rahat 85 i görürüm bir ay da 3 daha alırım heralde. Kızımda en çok almıştım 25 kılo bundada diyordum 90 i görürüm diye ama iştahsız bir hamılelık geçirdim ona rapmen yine 12
Ayyy masallah 4. Mu bu🥲 Cok buyuk saygi duydum ben bu hamilelik donemi yuzunden bile 2. Cocuk nasil olacak diye dusunuyorum🤣

Kızlar benim bebişin hareketleri narinlesiti böyle acıtan tekmeler kalmadı eskisi kadar herkes te yok bezen ben eleyip zorla hareket ettiriyorum acaba yeri mi daraldı 35+3 bu gün
Berna çok normal canım benim de öyle oluyor hatta geçen hafta ki kontrolde sordum doktor bebek büyüdüğü için oluyor hiç korkma demişti 🤗🩷
Kızlar 33 haftalık hamileyim bi kaç gündür azıcık iş yapsam belim ağrıyor kıyafet giyip çıkarırken bile zorlanıyorum büyüdüğü için mi oluyor sizce başka bi sebep var mıdır özellikle de belimin sol kısmı ağrıyor
Seyyahcığım bende öyleyim , eee can taşıyoruz kolay değil diyip kendimi avutuyorum 😃

Ay benim bebiş minyon olabilir demişti hekimimiz, son kontrolde biraz öne geçmiş dedi. Haftaya 35 kontrolü var, ilk nst olacak. 37'de de çatı muayenesi yaparız dedi doktor. Ben hala yüksek lisans için okula gidiyorum 😂 Koşturmacada ağrıyı kasılmayı çok hissetmiyorum, biraz da kafam dağılmış oluyor. Son haftalarda aşırı herkesin her söylediği batmaya başladı, gitmesem kafayı yerim herhalde 😂😂
Ay ne güzel bebişler hep önde 😍 maşallah canım 🧿 helal olsun vallaa motivasyondur buuu 💪🏻😂😍 herkes bir şey söylemese keşke 😬😬

X