Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 100 49,0%
  • erkek

OY: 97 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    204
Kurban olduğummm canımmm 2 anne evde oldumu hep bi durum karişıyorr bende yaşadım bu durumu seni çok iyi anlıyorumm ben kocamda bebek bu uyur bilmiyoki sarılık nedirr annem desen acıkınca uyanırr ister biyandan demesi beni aşırı yordular sonuç noldu 12 değerde sarılık oldu annem gelmis olur o bebek demesiyle bitti zaten kaynanam karışmaz susar o yemek yapma işindeydi mutfak falan kahvaltı falan
Ikisi birarada oldumu olmuyo biz onu anladık eşimle annem tek gelcek 1 hafta kalıp döncek kayınvalidem gelcek böyle atlatıcaz
İlık duş aldır rahatlar bebek kuzum sende yemene içmene dikkat edersin gazlı olan seyleri yemezsin atlatıcaksın bunu biticek merak etme kuzum ben nasıl atlattıysam sen hayli hayli atlatıcaksın aksine ben annemden yana endişeliyim gene konuşcak gene birsey dicek bazen çok kırılıyorum.anneme napıcaz nasıl edicez diyo sanki kendi hiç cocuk bakmamış gibi değişik konuşmaları var hiç hevesi kalmamış gibi kayınvalidemden yana pek rahat olamıyorum benimde kafam 1milyon😔😔

Annemle kocam bile araları limoni oldu çok zor dönem atlattım bende böyle ama sonra düzeliyo merak etme ama keşke yaşanmasa diyorum
Ben de dier gebeliklerimde hep bu çatışmaları yaşadım. Lohusalıkta az ağlamadım . Saolsun eşimde dolmuşa gelirdi. Hep bana oldu olanlar. Aralarını bulmak için içime attım ağladım sızşadım. E ne oldu olan bana oldu . Bunda herkes dıyo ben geleyım ben geleyim eşimde dedim kimseyi almayacaksan ben bir çocukdaha ederım ben bittim bunaldım. Annem dahil kimseyi almayacağım dedım . Herkese de dedim eşimle karar aldım niz gdicez kimseyi almıyacağız oh dunya varmış hiç biley ded demediler. Benım ilk doğumum deil herşeyi zaten biliyorum. Ama geçen bebek görmeye gittim çok minikti dedim eşim asla bana bunu korutup veremez nasıl edicem . Kafaya taktım darlandım. Sonra kendi dedi annenide mi alsak ben belki bakamam sen sezeryanlısın.
Öyle o söyleyince anneme söyledım sadece o gelecek ama evde kimseyi istemiyorum. Günsüzden gelsin akşamdan gitsin giden akşam eşim kimsenin yanında rahat edemiyor gerilen de ben oluyorum bu sefer

Ben de dier gebeliklerimde hep bu çatışmaları yaşadım. Lohusalıkta az ağlamadım . Saolsun eşimde dolmuşa gelirdi. Hep bana oldu olanlar. Aralarını bulmak için içime attım ağladım sızşadım. E ne oldu olan bana oldu . Bunda herkes dıyo ben geleyım ben geleyım eşimde deidm kimseyi almayacaksan ben bı cocukdaha ederım ben bıltım bunaldım. Annem dahil kimseyi almayacağım dedım . Herkese de dedim eşimle karar aldım niz gdicez kimseyi almıyacağız oh dunya varmış hiç biley ded demediler. Benım ilk dopumum deil herşeyi zaten biliyorum. Ama geçen bebek görmeye gittim çok minikti dedim eşim asla bana bunu korutup bermez nasıl edicem . Sonra kendi dedi annenide mi alsak ben belki bakamam sen sezeryanlısın öyle o diyince anneme söyledım sadece o helecek ama evde kimseyi istemiyorum. Günsüzden gelsin akşamdan gitsin giden akşam eşim kimsenin yanında rahat edemiyor gerilen de ben oluyorum bu sefer
Evetttt ilk asamadan bilmediğin için neolcağını bide tecrübesizsin diyen oluyodu bana hiç bakmadığim için nebiliyosun tecrübesiz olacağımı inan herkes gitti ben çok daha güzel baktım evladıma kimseye de ihtiyacım yokmuş dedim demekkii kendi kendime ama şimdi kimse birseyde diyemez biliyorum nasıl bakacağımı sezli olunca bi hayli durum karışıyor bide sende iyi yapmışsın anne gelsin gitsin yakına demekki daha iyi

İşte onun 10 katını dusun 😁sanci o kadar da güzel bişey degil ama sonu güzel olacagi için guzel dusunuyoruz 😁
Gerçeğim bunu demesen iyiydi ya 🤣🫣 eminim güzel birşey değil ama yapacak birşey yok sonu güzel olcak diye katlancaz illaki geçecek o ağırlar da 🤷🏻‍♀️

Son düzenleme:
  • Komik
Reactions: Jou
Allah kokaylık versin canım baya badireli geçmiş senın ilk gğnlerin. Rabbim karşımıza anlayışlı insanlar çıkartsın ne diyeyim . Bazen büyükler insana destek deil köstek olıyor. Eşllerde saolsun onlar tecrubelı diye bzşe deil onlara kulak asıyor. Ama bu gğnler de geçecek . Bebişin şuan nasıl sarılık durumu flan düşmeye başladı inşallah
Amin eracım teşekkür ederim 💐💐gerçekten büyükler bazen köstek oluyor akıl verme değil laf çarpma yapıyorlar. Dünkü tahlilde 14.88 olmuştu bakalım kontrol salı günü 💖💖💖
Lohusan bittimi çok rahatlıcaksınn ve herşey cok güzel olcakk oyüzden 40 gün vücudumuz kendine gelmeye çalışıyorrr korse takıyormusun
Kız bekleyemedim ki ben herkes benden sağlıklı insan gibi hareket etmemi bekledi. Lohusalık da ne ahahhs. 😁Hayır Joum sezaryenden 2 hafta sonra takılması iyiymiş
Aahh wasntcim üzüldüm kız ben niye böyle oldu ki 🥹 canım hepsi geçecek sen kendine ve bebeğine bak kimseye takılma seni mutlu edecekse kimseyle de konuşma boşver ikinizin şuan birbirine ihtiyacınız var bu bir süreç hepimiz de geccez aynı yollardan geçiyoruz da artık yavaştan 🙈
Sorma Mevsimlim dünya anlayışlısı gözümün içine bakan adam lohusa depresyonuna mı girdi naaptı. Hala şok içindeyim 😵‍💫🥲. Ya bebişin o masumluğu ve çaresizliğini görünce yakarım herkesi deyip bi kendine geliyor insan. İnşallah sen de süreci sorunsuz atlatırsın. Şimdiki aklım olsa bebek bakım için önceden ders alırdım da kimseye ihtiyacım olmazdı
Kurban olduğummm canımmm 2 anne evde oldumu hep bi durum karişıyorr bende yaşadım bu durumu seni çok iyi anlıyorumm ben kocamda bebek bu uyur bilmiyoki sarılık nedirr annem desen acıkınca uyanırr ister biyandan demesi beni aşırı yordular sonuç noldu 12 değerde sarılık oldu annem gelmis olur o bebek demesiyle bitti zaten kaynanam karışmaz susar o yemek yapma işindeydi mutfak falan kahvaltı falan
Ikisi birarada oldumu olmuyo biz onu anladık eşimle annem tek gelcek 1 hafta kalıp döncek kayınvalidem gelcek böyle atlatıcaz
İlık duş aldır rahatlar bebek kuzum sende yemene içmene dikkat edersin gazlı olan seyleri yemezsin atlatıcaksın bunu biticek merak etme kuzum ben nasıl atlattıysam sen hayli hayli atlatıcaksın aksine ben annemden yana endişeliyim gene konuşcak gene birsey dicek bazen çok kırılıyorum.anneme napıcaz nasıl edicez diyo sanki kendi hiç cocuk bakmamış gibi değişik konuşmaları var hiç hevesi kalmamış gibi kayınvalidemden yana pek rahat olamıyorum benimde kafam 1milyon😔😔

Annemle kocam bile araları limoni oldu çok zor dönem atlattım bende böyle ama sonra düzeliyo merak etme ama keşke yaşanmasa diyorum
Ayy Joum gerçekten hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Bebek bu uyur ne demek ya max 2 saatte ortalığı inletmesi lazım mama veya süt için. Ona da ayrı çıldırdım zaten. Güldüler bana falan. Kendi annem bebeğin boğazına süt kaçınca benden çok endişelendi, onu öyle görünce ben kalp krizi geçiriyordum. Güya tecrübeliler ya. Kesinlikle hafta hafta gelmeleri çok iyi olmuş. Eşim bana ders verme ve terbiye etme amaçlı kayınvalidemi bebişe bakmaması için sabah 7de benden habersiz kendi evine götürdü. Olaya bakar mısın 3 günlük lohusa terbiye etmek ne demek 🫠. Ama daha iyi oldu ev sakinledi. Sen de sıkma canını ikinci bebişin tecrübelisin en azından. Olmadı anneler kızına sen oğluşuna bakarsın. Ama unutuluyor mu yapılanlar? Sanmam 😒😒😒

Amin eracım teşekkür ederim 💐💐gerçekten büyükler bazen köstek oluyor akıl verme değil laf çarpma yapıyorlar. Dünkü tahlilde 14.88 olmuştu bakalım kontrol salı günü 💖💖💖

Kız bekleyemedim ki ben herkes benden sağlıklı insan gibi hareket etmemi bekledi. Lohusalık da ne ahahhs. 😁Hayır Joum sezaryenden 2 hafta sonra takılması iyiymiş

Sorma Mevsimlim dünya anlayışlısı gözümün içine bakan adam lohusa depresyonuna mı girdi naaptı. Hala şok içindeyim 😵‍💫🥲. Ya bebişin o masumluğu ve çaresizliğini görünce yakarım herkesi deyip bi kendine geliyor insan. İnşallah sen de süreci sorunsuz atlatırsın. Şimdiki aklım olsa bebek bakım için önceden ders alırdım da kimseye ihtiyacım olmazdı

Ayy Joum gerçekten hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Bebek bu uyur ne demek ya max 2 saatte ortalığı inletmesi lazım mama veya süt için. Ona da ayrı çıldırdım zaten. Güldüler bana falan. Kendi annem bebeğin boğazına süt kaçınca benden çok endişelendi, onu öyle görünce ben kalp krizi geçiriyordum. Güya tecrübeliler ya. Kesinlikle hafta hafta gelmeleri çok iyi olmuş. Eşim bana ders verme ve terbiye etme amaçlı kayınvalidemi bebişe bakmaması için sabah 7de benden habersiz kendi evine götürdü. Olaya bakar mısın 3 günlük lohusa terbiye etmek ne demek 🫠. Ama daha iyi oldu ev sakinledi. Sen de sıkma canını ikinci bebişin tecrübelisin en azından. Olmadı anneler kızına sen oğluşuna bakarsın. Ama unutuluyor mu yapılanlar? Sanmam 😒😒😒
EŞinde tabi ayrı ayıp etmiş hemen annesini götürmeler falan ama bosverr iyi olmuş ev daha iyi düzene giriyo ikisiyle bir olmuyo

Elbetki unutulmuyo ama düzeliyor enazından eşlerde ayrı bi strest oluyorr kocamda habire birşey diyodu öyle et böyle etme bilmem ne demediği 5 vakit namazdı sadece te allammm daha lafını edemez bana bitti o iş

Aslında b
Evetttt ilk asamadan bilmediğin için neolcağını bide tecrübesizsin diyen oluyodu bana hiç bakmadığim için nebiliyosun tecrübesiz olacağımı inan herkes gitti ben çok daha güzel baktım evladıma kimseye de ihtiyacım yokmuş dedim demekkii kendi kendime ama şimdi kimse birseyde diyemez biliyorum nasıl bakacağımı sezli olunca bi hayli durum karışıyor bide sende iyi yapmışsın anne gelsin gitsin yakına demekki daha iyi

• Beğen
Aslında benım yanımda durmasa bıle olur modundayım ama evde iki tanedaha çocupum var. Birirsinln onlarla ilgilenmesi lazım. Bayram haftası olacak eşim baya yopun oluyor . Çocuklarında ihmal edilmesini istemiyorum. Kzım ztame birazcık kıskanç şimdiden bile başladı desem yaşan olmaz🙈😊 zaten annemınle benle duracağı iki üç gğndğr anra bayramdna sebeb kendi evşne gider durmaz bende o zmana kadar toparlanırım diye düşünüyorum

Aslında benım yanımda durmasa bıle olur modundayım ama evde iki tanedaha çocupum var. Birirsinln onlarla ilgilenmesi lazım. Bayram haftası olacak eşim baya yopun oluyor . Çocuklarında ihmal edilmesini istemiyorum. Kzım ztame birazcık kıskanç şimdiden bile başladı desem yaşan olmaz🙈😊 zaten annemınle benle duracağı iki üç gğndğr anra bayramdna sebeb kendi evşne gider durmaz bende o zmana kadar toparlanırım diye düşünüyorum
Evett doğruu senin açındanda inşaallahh kolayca atlatırsın canımm

10 sene geçti ilk doğumumdan hala yaşadıklarım beynimde zonkluyor🤪 hamıleyken ve lohusayken yaşananlar hiç unutulmuyo

• Beğen
Çok şükür kuzum iyim ya bugün dışarı cikasim var ama eşim evde değil onunla birşeyler yapmak istiyorum umarım erken gelir böyle hep çocuktan sonra bu anları bulamayacakmişiz gibi hissediyorum o yüzden hep değerlendirmek istiyorum 🥲
Evett kuzum değerlendiremiyorsun aksine benim kiz hiç durmuyor dışarda oturmuyo yemeğe çıkıcaz zarzor adapte oluyorum vazgectim daha 5yaşlarına gelince ben rahatlayacam gibi

Ya bide bu var erkekler neden değişiyor bende onu anlamıyorum umarım bizim ki değişmez o kadar ağrı sancı 9 ay herşeyi çeken biz lohusalıga giren onlar mı oluyor napyor ya çok ilginç ben şimdiden söylüyorum birşey söylediğim zaman üzerine lütfen birşey söyleme hazırla kendini buna diye çok anlayışıdır normalde ama işte bebis gelince nasıl olur bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ ya inşallah süreci rahat atlatirim zaten ilk annem olcak yanımda annemle fikirlerimiz hep aynıdır kendimi çabuk toparlarsam kayınvalideme gel demem ya da gündüz gel bı yemegimi yap sonra geç eve derim kayinvalidem de anlayışıdır normalde hic sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar ama o ruh halinde kim gözüme nasıl gözükür bilmiyorum kendimden korkuyorum ben rahatlığa alıştım çok fena bebekle herşey değişecek çünkü 😅😅

Evett kuzum değerlendiremiyorsun aksine benim kiz hiç durmuyor dışarda oturmuyo yemeğe çıkıcaz zarzor adapte oluyorum vazgectim daha 5yaşlarına gelince ben rahatlayacam gibi
Valla rahatlama diye birşey yok gibi sanki ya jou ablamda görüyorum da ne bilim zor her türlü her yaş ayrı birsey getiriyor beraberinde

• Üzgünüm
Valla rahatlama diye birşey yok gibi sanki ya jou ablamda görüyorum da ne bilim zor her türlü her yaş ayrı birsey getiriyor beraberinde
Evett kuzumm oglumda gellcek şimdi hepten zoe benim için annemlere bile uğraşamıyorum kimseye gitmiyo hep karıştırma peşinde almira yapma almira etme ordan çık balkona çıkma kapıları kaapt kitle allahimm geliyolar bana evimde rahatım ben gitmiyorum biyere daha gelen gelsin kapım açık
Annemin evi enust kat balkonda ödüm kopuyo ee açmasan ev sıcak oluyo

X