Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    9
bnmde başta lekelenme vardi doktor ultrasonda bişi göremedi bi hafta önce dün gittim kanama alanı var dedi bol istirahat dinlen dedi hiç belli olmmuyo her an nolacaği canım lekelenme varsa her hafta git erkenden önlem alinir en azından
Canım çok gittim valla daha 3 4 gün oldu gene gideli bir şey yok muhtemelen azalarak bitecek dedi bakalım hayırlısı 🤗

kizlar ben bir onceki hamelileligimde 5. ayimda detayli ultrasondan sonra soylemistim herkese. sadece kendi anneme 3. ayda soyledim panaroma nifty testi sonucunu alinca. pandemi donemiydi zaten kimse kimseyi gormuyordu. oncesinde ikisi kimyasal gebelik biri kurtaj olmak uzere 3 tane dusugum vardi ve boyle bir karar almistim iyi de oldu. Simdi de 3. ayin sonunda soylicem herkese
Biz ailelere ve mecburen iş yerine söyledik :) İnşallah akrabalar duymaz hemen çünkü bir önceki gebeliğimde kaybım vardı kimseye söylemedik dedi aileler , kürtaj sonrası maşallah herkes geçmiş olsuna geldi.

Ben de aileme ve eşimin ailesine söyledim akrabalara söyletmiyorum. Bir de mecbur işyerine söyledim hemşireyim radyasyonlu ortamdayım. Akrabalara ne zaman söylemeyi düşünüyorsunuz 12 haftadan sonra mı kızlar
valla bir onceki hamileligimde 5. ayımda soyledim ben herkese hatta kayınvalidem doğurunca haber verseydin bari demıstı 😂. mecbur değiliz bu süreci paylasmaya. sadece kendi anneme ilk trimester bitince soylemıstım.

Biz ailelere ve mecburen iş yerine söyledik :) İnşallah akrabalar duymaz hemen çünkü bir önceki gebeliğimde kaybım vardı kimseye söylemedik dedi aileler , kürtaj sonrası maşallah herkes geçmiş olsuna geldi.
evet işte böyle oluyor ben de kürtaj olmustum arayanlar soyle yap boyle yap diyenler yok evinde kedi var acaba ondan mı oldu diyenler uğrasılmaz bunlarla. dersimi aldım ben bir daha soylemiyorum :)

Arkadaslar adetimin gecmesinin 12.gunu bugun ultrasona girdim ve doktor bebegin gorunmedigini soyledi. Alttan bakti.bugun tekrar beta verdim iki gun sonrayla kiyaslanacak.belkide kucuktur o yzden gorunmedi dedi ama inanmadim. Sanirm bebegim olusmadi . Kese ve yolk var sadece :KK43: cok uzgunum su an.

valla bir onceki hamileligimde 5. ayımda soyledim ben herkese hatta kayınvalidem doğurunca haber verseydin bari demıstı 😂. mecbur değiliz bu süreci paylasmaya. sadece kendi anneme ilk trimester bitince soylemıstım.
valla bana kalsa ben doğunca söylerim :KK70: hahahah zaten bir faydaları yok

Arkadaslar adetimin gecmesinin 12.gunu bugun ultrasona girdim ve doktor bebegin gorunmedigini soyledi. Alttan bakti.bugun tekrar beta verdim iki gun sonrayla kiyaslanacak.belkide kucuktur o yzden gorunmedi dedi ama inanmadim. Sanirm bebegim olusmadi . Kese ve yolk var sadece :KK43: cok uzgunum su an.
En son adet tarih başlangıcın kaç canım öyle düşünme bebek hemen oluşmuyor zaten kese yolk varsa tamam

evet işte böyle oluyor ben de kürtaj olmustum arayanlar soyle yap boyle yap diyenler yok evinde kedi var acaba ondan mı oldu diyenler uğrasılmaz bunlarla. dersimi aldım ben bir daha soylemiyorum :)
valla bana da aynısı oldu , üzgündüm zaten yeni eve gelmişim birde geçmiş olsun'a geldiler diye hizmet ettim saçma sapan . birde üzerine saçma sapan konuşmalarını çektim

Canım benim belki geç döllenmedir iyi düşün . bir daha ne zaman gideceksin kontrole

Hamilelikte diş tedavisini yaptırın kendinize eziyet etmeyin diyorlar . Bence patlatması daha iyi iltihabın yayılmasındansa. Benimde zamanında oldu ama hamile falan değildim . Doktor iltihabın dağılması beklemeyelim patlatalım dedi. Ne bilim bana mantıklı geldi sadece antibiyotik bilmiyorum diş hekimine hamile olduğunu söylediysen kadın doğumcuna da sor . Onla ilerle canım ben hamilelikte her türlü ilacı doktora sorulması taraftarıyım
Saol canim içimi rahatlattın 1000 mg agumentin vermiş doktorumda icebilirsin dedi içeceğim artık yapacsj bişey yok 😔

Canım benim belki geç döllenmedir iyi düşün . bir daha ne zaman gideceksin kontrole
Bugun beta bakildi tekrar sonucu bir saate cikar. Cuma gunu tekrar yapicam iki kati artiyorsa iyi dedi doktor bakalim.:KK43: ama ilk beta degerime gore gec dollenme olma sansi varmi. 730 cikmisti yani bir sonrakide 1380 cikmisti sonrada yapmadim.

Bugun beta bakildi tekrar sonucu bir saate cikar. Cuma gunu tekrar yapicam iki kati artiyorsa iyi dedi doktor bakalim.:KK43: ama ilk beta degerime gore gec dollenme olma sansi varmi. 730 cikmisti yani bir sonrakide 1380 cikmisti sonrada yapmadim.
Artış gayet iyi tahmini 30 günde adet olsan 4 martla başlangıç 4 Nisan 4 haftalık eder desen ki yumurtlamaya göre hesaplasan 2 haftalık adetten kaç gün sonra öğrendin 11 Nisan 5 hafta olsa şu an 5+6 falan olur bir kaç gün sonra gözükür canını sıkma ağlayıp bebişi de korkutma

Açıkçası benim iki kaybım var daha önce. Hala da söylemeyi düşünmüyorum. Kimsenin birşey dediği yokta bu gelinde çocuk tutmuyor denilmesinden korkuyorum . Diyen de yok niyeyse bazen eksik hissediyorum kendimi ondan şimdilik sizlerle aramda sır 😀😀
Eksik hissetmek degilde aslinda bisi olursa acimi uasarken bide millete laf anlatmaya calismak gecmis olsun uzulme gibi cumleleri duymak yoruyor insani bende sirf bu yuzden anneme bile
Cnm suan 6 haftaliksin. Anladigim kadariyla ben 6+4te yolku gordum 8+2de gittim cok az kalp atisini duydum ama ultrasonda 6 haftalik gorunuyodu iliski tarihi belli oldugu halde gec dollenme cok takilma onlara dedi sende duyabilirsin henuz erken burda onemli olan bence nezaman duydugun degil kesenin boyutuyla bebegin olusumu esdeger gidiyomu bekle bakalim 8 hafta olana kadar cok iyiye kaptirmada kendini ama umutsuzda olma bazen kalbi atarkende durabilio benim gibi geriden geriden gidip kalbi atabilioda sonucta hicbirimizin garantisi yok

X