2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    274
kızlar ya benim kızım normalde saat başı emer ama 2 saat uyuyup uyanmadına rağmen memeyi veriyorum iki emip bırakıyor ve huysuzlanıyor ağlıyor anlamadım nedendir sizce yaşayan varmı
Canım saat başı mı emiyordu, kaç dakika emiyordu, bende iki saatte bir emzirmeye çalışıyordum, şimdi bir saatte bir buçuk saatte düştü acaba doymuyor mu diye düşünüyorum.

Kızlar merhaba bebeğimde uzayan sarılık nedeniyle tahlil aldılar idrar kültüründe üreme çıktı şimdi tekrar tahlil istediler İnşallah temiz çıkar bir yanlışlık olmuştur lütfen eder misiniz Zehra bebek ❤️
Yarın belli olacak İnsAllah üreme olmszda yatış falan gerekmez bütün bebekler sağlıkli sıhhatli hayırlı olsun

Hangi biberonu kullandın canım
Canım bak inan böyle stres yaparsan, inan bana sütün daha çok etkilenecek bol bol ten teması yap memeden uyut, ayakta emzirmeyi dene, bence senin bebişin az süt geldiği için emmiyor. İnan kasma kendini paris2023 paris2023 bak çok güzel bir şey yazdı şimdiki mamalarda anne sütüne çok çok yakın ama sakin kal bak aynı durumu yaşıyorum inan akışına bıraktım mama mı alacak alacak ne yapayım, en azından şöyle bir 6 ay emse diyordum ama olmayınca inan olmuyor

canım benşm de başıma geld hastanede vermediler sarılık tehlikemiz bizim hiç olmadı ama çok kilo verdi sürekli emzirdim sandım memeyi de tuttu ama yaramamış doğum kilosundan toplanda yüzde 10- 300 gram daha vermiş çok ağladı aç kalmış dediler bir kaç doktora gittim en son çok iyi bir doktor buldular o da mama ver deyince verdim nasip kısmet işi süt :KK43: anneyle bağ ama mamaların da çok iyi olduklarına inanıyorum
Ay bu doktorlar da bir tuhaf niye yani sarılık tehlikesi yok %10 zaten normali aç kalmamış gayet normal kilo vermiş çocuk

• Beğen
Reactions: The
Canım saat başı mı emiyordu, kaç dakika emiyordu, bende iki saatte bir emzirmeye çalışıyordum, şimdi bir saatte bir buçuk saatte düştü acaba doymuyor mu diye düşünüyorum.
Atak haftasındaysan daha sık beslenme ihtiyacı duyabiliyorlar

Ben de emzik vermek istemiyordum ama bazen memede uyuyunca uyanmaması için. AğlayıncaDayanamayınca veriyorum mecbur. Gerçi çok işe yaramıyor keyfi yerindeyse emzik emiyor .🥲 ama bence vermemek daha iyi .alışınca sonra da bıraktırmaya çalışıcaz🥲
Evet alışır diye ben korktum ama mecbur olunca vericen tabi

Canım mamalar kötü değil tabiki. Ben de veriyorum . Ben dediğin gibi bağ olarak duygusal açıdan emzirmek de istiyordum. . Ben sadece doktor mağduru olduğumu düşünüyorum. Benimki ağlamıyordu çok zaten ikinci günü bebeğin açlık ağlaması yoktu mızırdanıyordu sadece😔 Ben bebeği emzirmezsem süt nasıl artacak. Direk getirip mamayı dayadılar hastanede.
Canım ben de tam tersi mama verdirtmedikleri için hastaneye ve Çocuk doktoruna kızıyorum ilk gün sütün yeterli dediler ikinci gün gecesi çocuk ağlamaya başladı:KK43: evde kendim mama verdim 6 saatte bir aralarda hep emzirdim ama yeterli gelmemis ki kilo kaybı çok oldu ve sarilik oldu bebeğim. Hep kendimi sucladim bunun için:KK43: Sezaryen mi oldun bilmiyorum ama malesef sezaryende süt geç geliyor ilk zamanlar mama vermek lazım bence. Bebeğim fototerapi alırken anne otelinde kaldım aynı günlük bebeği olan normal doğum yapan annenin sütü beyazlasmisti benimki hala sarıydı sütün geriden geldiği ordan belli yani. Şimdiki aklım olsa bebek doğar doğmaz emzirme destek sistemiyle mamaya başlardım. Sen de emzirme destek sistemini yapabilirsin bence denedin mi hiç? Mamayi fazla arttırmadan sütünü arttırmaya bak sen. Takviye alıyor musun bir de yazdıysan görmedim kusura bakma. Bestlak ve solgar brewers yeast baya etki ediyor gerçekten. Ben anne sütüyle gidiyorum o kadar da takviye almama rağmen gece yatmadan önce süt iyice azalıyor yetmiyor gibi geliyor :KK43: ne zormuş bu süt işi

canım uyanıksa saatte bir emiyor ama uyuyorsa genelde 2 saatte bir emiyor
Saat başı emdiğinde de 10 yada taş çatlasın 15 dakika emiyor ama doyduğunu düşünüyorum, bence sık sık emdiği için haliyle çabuk doyuyor

gazı çok var mı canım, ben gazdan dolayı alıştı diye tahmin ediyorum çünkü gazı varken sürekli emmek istiyordu öyle öyle alıştı
Gazi daha iyi son günlerde, huysuzlandığında emzik veriyorum ben canım. Huysuzluğu geçtiğinde ağzından çekiyorum

X