2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Merhaba geçmiş olsun durumujuzu merak ettim. Dün bize de dr uzayan sarılık olduğunu söyledi fakat herhangi bir tahlil vs istemedi. Uzayan sarılıktan 15.gunde fln kan tahlili ypilamasi gerekiyormus bizde o zaman farklı dr a gidiyorduk istememisti. Bide bebeklerde idrar tahlili almak zor olduğu için bakteri uremesinin genellikle çıktığını duymuştum
Canım ilk idrar kültüründe üreme çıktı İnsAllah bizde de hata olmuştur da yarın idrar kültürü temiz çıkar. Anne sütü sarıligidur İnsAllah sizinde bizimde herkesin kendiliğinden geçer gider

Benimki de bugün hiç uyumadı belim koptu kucak kuşu oldu iyice taşırken ağır da geliyor artık şimdi de huysuz uyuyamadığı için ağlıyor gözler kıpkırmızı esneyip duruyor ama derin uykuya dalamadı bir türlü. Canım çıktı şimdi annem geldi de aldı ama karşımda ağlıyor durmuyor 😭

Benimki de bugün hiç uyumadı belim koptu kucak kuşu oldu iyice taşırken ağır da geliyor artık şimdi de huysuz uyuyamadığı için ağlıyor gözler kıpkırmızı esneyip duruyor ama derin uykuya dalamadı bir türlü. Canım çıktı şimdi annem geldi de aldı ama karşımda ağlıyor durmuyor 😭
Seninkide kucaga alışmış. Benimkide sadece dik tutarak başını çenemin altinda koyunca sakinliyor uykuya daliyor. Yerine koyunca hemen uyaniyor. Bende 3 gündür çok zorlaniyorum.

Canım ilk idrar kültüründe üreme çıktı İnsAllah bizde de hata olmuştur da yarın idrar kültürü temiz çıkar. Anne sütü sarıligidur İnsAllah sizinde bizimde herkesin kendiliğinden geçer gider
İnşallah canım çok geçmiş olsun. Bizede uzamış sarılık anne sütü sariligi da diyoruz dedi. Ama herhangi bir kan yada idrar tahlili ypilmadi

Kizlarrrrrrr evolvia mama kullanan ya da bilgisi olan var mı?
Biz ilk haftalarda kullanmistik. Sonra dr kilo almasına daha çok etki eder diye sma optipro ile degistrtti. Çok kusuyordu evolvia içerken. Hatta elimde neredeyse açılmış kutu dolu duruyor ama son bir hftasi fln kalmıştır muhtemelen süresinin

Biz ilk haftalarda kullanmistik. Sonra dr kilo almasına daha çok etki eder diye sma optipro ile degistrtti. Çok kusuyordu evolvia içerken. Hatta elimde neredeyse açılmış kutu dolu duruyor ama son bir hftasi fln kalmıştır muhtemelen süresinin
Canım sma optipro nasıl kilo alımı ben sma comfort kullanıyorum ama optiproya geçmek istiyorum.

Kontrolümüz güzel geçti çok şükür🤲3 ayında aşılar olucakmış bir daha giderken yaptırırırım pazartesi 2 ayın aşısı olucak ateş olursa ilaç yazdı..dil bağı için dedi sünnet yaparken onuda kestir yani dil bağı ya var yada yok zamanla gececek bir durum diğil ama emmesinde sorun yoksa acelesi yok.Göbek fıtığı için dedi parayla sara bilirsin bende yaptım bu gün İn şa Allah faydasını görürüm🤲2 ayında çok fazla el haraketleri oluyor kendini uyandırıcak gercektende öyle saat 7 10 kadar uyutmaya çalıştım zor uyudu bittim ben🤦🏻‍♀️Yüz üstüne sık sık koy..ellerini aç sık sık yuvarlak olarak tutmasın..bu kadar☺️

Evet kuzum ben çok çabaladık olmayınca olmuyor ne yapalım, elimizden geleni yaptık, benimde olmuyor neler deniyorum neler ama yok.
Ben bu durumu kabullendim artık dışardan söylenenlere de kapadım kulaklarımı emzir emzir deyip duruyorlar süt olmayınca ben nereye kadar emzireyim çok şükür azda olsa var öncr emziriyorum sonra babası mama içiriyor ona da baba sütü diyorum hatta :) Bir ara ciddi meme reddi yaşadım artık vazgeçmiştim sağıp olabı biberonla veriyordum o sırada tekrar emmeye başladı şuan memeyi seviyor ama doymuyor tabikiii gittiği yere kadar emer mamayla da büyüyor bebekler bir ara resmen psikolojim bozuldu kaşık biberon emzirme sondası neler neler yaptım. Çok yakın bir arkadaşım gelmişti o dedi annem sütü kanlı gelince korkmuş emzirmemiş beni hiç sadece mamayla büyümüşüm ben dedi çok sağlıklı başarılı bir birey kendisi o yüzden ben kendime dünyayı dar etmeyi bıraktım babası biberonla beslediği zamanda da kalann sütü sağıyorum ya da dinleniyorum iyi oluyor :)

Annen 1 ay yanındaymış çünkü canım ben 5.gunden beri yalnızım bebeğim 41 günlük ne adam akıllı yemek yiyebildim nede evimi boşladım temizliğimi de yapabildiğim kadarıyla kendim yaptım o yüzden 40 günde 14 kilo verdim
Haklısın ben bebeğe bakmak dışında bi iş yapmadım her işi annem yaptı hareketsiz kaldım ama bu hafta gidiyo bakalım bebek ev işi yemek derken hızlı bi hayat beni bekliyo

Seninkide kucaga alışmış. Benimkide sadece dik tutarak başını çenemin altinda koyunca sakinliyor uykuya daliyor. Yerine koyunca hemen uyaniyor. Bende 3 gündür çok zorlaniyorum.
Ay hepsi aynı demek🙈 benimki de yatağa koyunca uyanıyor genelde. Memede gezerek uyuttum mecbur, deli gibi uykusu vardı dalamadı gitti yavrum. Şimdi mışıl mışıl uyuyor şükür 🤗

Merhaba bugün biz de 31 günlüğüz sarılık değeri 12 çıktı idrarda da enfeksiyon çıkınca fakülteye sevk ettiler orada enfeksiyon çıkmadı kültür sonucunu bekliyorum ben de. Sizden kültür testini nasıl aldılar ve sarılık değeriyle ilgili ne yorum yaptilar.kultur temiz çıkarsa cocuk gastroenteroloji bölümüne gidin dedi

Merak etme canım çok yüksek ihtimalle bundan sonrakiler de normal ve daha kolay olur ☺️ istisnalar da var ama genelde böyle oluyor. Benim ilk dogumum 2 gün, ikincisi yarım saat sürdü okuduysan benimkini🤣
Evet ya maşallah sen resmen evde doğuracakmışsın 😂🤣 Ama benim kendi sancım gelmiyor sıkıntı orda, 40 a kadar bekledim gelmedi zalım

• Beğen
Reactions: The
Ben bu durumu kabullendim artık dışardan söylenenlere de kapadım kulaklarımı emzir emzir deyip duruyorlar süt olmayınca ben nereye kadar emzireyim çok şükür azda olsa var öncr emziriyorum sonra babası mama içiriyor ona da baba sütü diyorum hatta :) Bir ara ciddi meme reddi yaşadım artık vazgeçmiştim sağıp olabı biberonla veriyordum o sırada tekrar emmeye başladı şuan memeyi seviyor ama doymuyor tabikiii gittiği yere kadar emer mamayla da büyüyor bebekler bir ara resmen psikolojim bozuldu kaşık biberon emzirme sondası neler neler yaptım. Çok yakın bir arkadaşım gelmişti o dedi annem sütü kanlı gelince korkmuş emzirmemiş beni hiç sadece mamayla büyümüşüm ben dedi çok sağlıklı başarılı bir birey kendisi o yüzden ben kendime dünyayı dar etmeyi bıraktım babası biberonla beslediği zamanda da kalann sütü sağıyorum ya da dinleniyorum iyi oluyor :)
Canım emzirmende doymuyor mu kilo alımı nasıl kaç günlüksünüz, ya bende öyleyim sürekli bir emzirme, sürekli kür hazırla halindeydim kendime sürekli ne yesem sütüm artar diyorum doğum yaptım verdiğim kiloları geri aldım, daha yapamıyorum birsey ciddi anlamda çok yoruldum.

X