Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200
Canım ben sezaryen olan tanidigima sordum. Eğer sezaryen olursam belden iğne vurulunca orada kalıcı bel ağrısı oluyormuş diye. O da hiç öyle bir şeyim olmadı, tek zorlandığım kısım altını değiştirirken koltuğa egilmekti dedi. Ona da dikkat et sakın kipirdama iğne yanlış yere gelirse felç olursun vs bir sürü şey söylemişler. Ebeyle konuşurken iğneyi vurdu ben anlamadım bile hadi seni sedyeye geçirirken anladım iğneyi vurduğunu dedi. Genel anestezi olunca bebeğini göremiyorsun falan o kısım bana sıkıntılı geldi
Ay sanki belden uyuşmak daha iyi gibi benim çevremdekiler hep öyle yapmışlar ve memnunlar bakalım pazartesi dr ile de konusacağım o ne diyecek acaba

Canım bende çevremde tam tersini duydum bebeğin çıktığı ana şahit olmak ve sonrası daha kolay hiç bir acı hissedilmiyor sadece çıkarken bi baskı ve dikilirken hafif bir sinek konmuş gibi bir kaşıntı hissiyati oluyor ayaklanmak daha kolay diyorlar ama ben kafamda çok büyütüyorum farkındayım o ameliyathane ortamını düşünmek bile bni geriyor 😣😣😣
Senin çevrendekilerde bel ağrısı olmamış mı 😨😨 ay kime inanacağız ya burda da epiduralle uyuyan annelerde bel ağrısı olmamış ben de şaştım kaldım ya ne yapsak😀 henüz tam karar veremedik doğum geldi hala belli değil 😀

Canım genelde ayılmak daha zor oluyormuş benim arkadaşlarım hep spinal oldular kimsede de bel ağrısı duymadım, genel olan bir arkadaş vardı günlerce kendine gelememiş narkozu atamamış, başımı duvarlara vurmak istiyordum demişti. Yine de senin tercihin tabi ama narkoz işi zorlu geliyor bana. Ben sezaryen olursam spinal olurum diye düşünüyorum.

Valla benim ikinci olacak ama ben sizden daha çok korkuyorum çünkü başıma gelecekleri az çok biliyorum 🙈 psikoloğa gitmeyi düşündüm hatta bu korkumdan dolayı, haftalar ilerledikçe daha da kaygım arttı.
Ben bir doktorumla da konuşayım canım herkes bambaşka bir şey söylüyor, sanırım anestezi etkisi bünyeden bünyeye değişiyor

İlk başta 20 dk bir olsun uzun zamanda bir geliyor ya ona güveniyorum 🤣🤣🤣 ama uykumda o anları yaşayıp uyanmayıp üstüne birde 10 dakika altına düşerse hayatta yapamam 🤣🤣
Ayy evet senin öyleydi aslında hazırlık açısından çok iyi olur sezaryen tarihini vs bilmek.ne zaman kararlaştırılcak
Bilmiyorum ki haftaya kontrolüm var netleşir heralde. 🥰

Selam kızlar bende epeydir yazamıyorum arada yatmadan takip ediyorum ama sonra uyuyakalıyorum 😂😂 33 üncü haftaya girdim bende geçen hafta çalışabilir raporumu aldım 23 Nisandan sonra izinliyim her şey yolunda çok şükür çok kilo da almadım yıllardır spor yapıyorum halen de devam ediyorum ama beni de bir korku sardı normali deneriz demişti doktorum ama geçen sezeryanda yaparız sen nasıl istersen dedi kararı bana bırakmasa iyiydi 😂 çok korkuyorum yapabilir miyim bilmiyorum yapamazsan son anda da sezeryana alabiliriz diyo ama çok tedirginim 😞

Yanımda çok kimse olmayacak en fazla 10 gün hemen toparlanmam lazım o yüzden normal epiduralle olsam mı diyorum ama belim sıkıntılı zaten şu dediğiniz bel olayından korkuyorum bir de ilk doğumum benimde ne sezeryanı biliyorum ne de normali o yüzden karar vermek daha da zor geliyo

Ay sanki belden uyuşmak daha iyi gibi benim çevremdekiler hep öyle yapmışlar ve memnunlar bakalım pazartesi dr ile de konusacağım o ne diyecek acaba
İğnenin vurulduğunu bile hissetmemis sedyeye geçerken anlamış demek ki vuruldu diye. O kadar sıkıntılı bir şey değil anladığım kadarıyla

Canım korkma hiç , alıştır kendini doğum anına şimdiden❤️ ben çevremdeki sezaryen yapan herkese sordum epidural olan hepsinde iğne vurulan yerde bel ağrısı olmuş, genel uyuyanda böyle bir bel ağrısı duymadım. Ben de kararsızım annem genel ol diyor doktorla da konuşmadık bu konuyu 🥹 sen de bir sor bakalım çevrendekilere
Bende epiduralde feci baş ağrısı kalıcı bel ağrısı duydum okudum hep bende genel olmayı düşünüyorum Allah nasip ederse inşallah sağlıkla doğum yaparız hepimiz beneklerimizde bizde sağlıkla kucağımıza alıp büyütürüz

Bende epiduralde feci baş ağrısı kalıcı bel ağrısı duydum okudum hep bende genel olmayı düşünüyorum Allah nasip ederse inşallah sağlıkla doğum yaparız hepimiz beneklerimizde bizde sağlıkla kucağımıza alıp büyütürüz
Amin canım ne güzel dua ettin inşallah 🙏🏻 ❤️

Yanımda çok kimse olmayacak en fazla 10 gün hemen toparlanmam lazım o yüzden normal epiduralle olsam mı diyorum ama belim sıkıntılı zaten şu dediğiniz bel olayından korkuyorum bir de ilk doğumum benimde ne sezeryanı biliyorum ne de normali o yüzden karar vermek daha da zor geliyo
Her ikisinde de on güne iyi oluruz inşallah ya 🙏🏻 benim eşimin kuzeni 3 gün sonra rahat ettim dedi hafif hafif işlerimi halledebiliyordum dedi. Bence bir hafta on güne yavaş yavaş iyileşmeye başlarız inşallah 🙏🏻

Senin çevrendekilerde bel ağrısı olmamış mı 😨😨 ay kime inanacağız ya burda da epiduralle uyuyan annelerde bel ağrısı olmamış ben de şaştım kaldım ya ne yapsak😀 henüz tam karar veremedik doğum geldi hala belli değil 😀
Hayır bel ağrısı yaşayan olmamış hiç sadece arkadaşım kahve içmemiş hiç bir hafta baş ağrısı yaşamış

Hayatım ben bu ağrı kısmını sordum anestezi doktoruna iğne olurken oradaki dura denen zarı bazen delebiliyorlarmış o delinince bel ağrısı oluşabiliyormuş.
Birazcık iğneyi yapan kişinin ve gebenin şansı diyelim. Umarım hepimiz güzel bi doğum yaşarız ağrısızzz sızısızzzz bi avazda ☺️

Her ikisinde de on güne iyi oluruz inşallah ya 🙏🏻 benim eşimin kuzeni 3 gün sonra rahat ettim dedi hafif hafif işlerimi halledebiliyordum dedi. Bence bir hafta on güne yavaş yavaş iyileşmeye başlarız inşallah 🙏🏻
Benim bir arkadaşım da 2. Günde kendi işini yapmaya başlamıştı sezeryanda. İkisinin de zor geçeni de var kolayda umarım şanslı kesimden oluruz biz de 🙏🏻

Hayatım ben bu ağrı kısmını sordum anestezi doktoruna iğne olurken oradaki dura denen zarı bazen delebiliyorlarmış o delinince bel ağrısı oluşabiliyormuş.
Birazcık iğneyi yapan kişinin ve gebenin şansı diyelim. Umarım hepimiz güzel bi doğum yaşarız ağrısızzz sızısızzzz bi avazda ☺️
Amin canım benim inşallah ağrısız sızısız olsun hepimizinki 🙏🏻🙏🏻

Tecrübeli anneler rahatlatın bizi ne olacak 🤔 neler bekliyor biziiii
Canım korkacak hiç bir şey ameliyat ortamı geriyor sadece. İki dogum yaptım birinde genel bayıldım digerinde belden uyanık oldum. Genelde agrısı sonradan çok oluyor dikiş yerlerin agroyor ilk ayaga kalkış çok zor. Ama belden uyuştugun zaman hem bebegini görüyorsun hemde ilk kalkış çok kolay hiç acı hissetmiyorsun canım. Belden olunca sonrasında baş agrısı çekmememek için bol bol nescafe tüketeceksin

Benimde olmadı canım bel agrım dogumdan sonra ister istemez agrıların oluyor zaten oda normal. Ama belden daha kolay geçirdim ben.

X