Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200
Bu gün valiz içi hurç gelecek artık hastane çantasını hazırlarım yavaştan 😍 hazırlayan varmı aranızda? 34 tte hazır beklesin diyorum ben
Açıkçası benim çok oldu hazirlayali 😅 ama tam bitti dedgim 30. Haftamdaydi erken dogum olursa diye hazırladım son nevresimlerini yıkadım ama bir türlü utuleyemedim onun disinda onlarida yaparsam tum hazirliklarim bitcek insallah bayramda yokum zaten ondan gelince 15 nisan falan olur sonrasında da yapamam zorlanırım diye düşündüm bitirdim yatagini da yeni kurduk

Kızlar bişey diyeceğim ya ilk hamileliğim olduğu için ben çok korkuyorum sezeryan olacağım büyük ihtimalle ama nasıl olacak bilemiyorum aşırı stresliyim aşamıyorum rüyalarımda her an bişey yaparken aklıma takılıyor nasıl aşacağım bu süreci sizce tamamen uyutulmak mı iyi yoksa yarım anestezi mi ben çok endişeliyim süreçin sonuna geldik diye sanırım
Bence düşünüp hiç aklını karıştırma. Doktorunla kararlastirirsiniz.
Benim ilk doğum pandemide epidural oldu. Hem de unv hastanesinde. Ameliyathane kasvetli ama Ekip eğlenceliydi, ben heyecanlıydım. Sakinleştirici yaptılar bana. Ben öyle yok bastirdilar yok sarstilar öyle bisi yaşamadım. Ama onu gördüğüm ilk an yanağıma dokunduğu ilk an çok güzeldi. Fotoğraf ve video çektiler cep telefonu ile rica ettim. Çok güzel bir anı oldu bize.
3 Sene geçti üzerinden bel ağrısı baş ağrısı vs sıkıntı yaşamadım çok şükür. Anestezi uzmani önemli bu durumda. Bir de genel anestezi de uyanmak zor oluyormuş bana öyle anlatıldı.
Hastanenin anestezi uzmanını bir sorun doktorunuza. Belki şeffaf bilgi verir size.
Ben hiç bir anını kaçırmak istemediğim için yine epidural yaparım bir sıkıntı olmazsa inşallah🙏

Bence düşünüp hiç aklını karıştırma. Doktorunla kararlastirirsiniz.
Benim ilk doğum pandemide epidural oldu. Hem de unv hastanesinde. Ameliyathane kasvetli ama Ekip eğlenceliydi, ben heyecanlıydım. Sakinleştirici yaptılar bana. Ben öyle yok bastirdilar yok sarstilar öyle bisi yaşamadım. Ama onu gördüğüm ilk an yanağıma dokunduğu ilk an çok güzeldi. Fotoğraf ve video çektiler cep telefonu ile rica ettim. Çok güzel bir anı oldu bize.
3 Sene geçti üzerinden bel ağrısı baş ağrısı vs sıkıntı yaşamadım çok şükür. Anestezi uzmani önemli bu durumda. Bir de genel anestezi de uyanmak zor oluyormuş bana öyle anlatıldı.
Hastanenin anestezi uzmanını bir sorun doktorunuza. Belki şeffaf bilgi verir size.
Ben hiç bir anını kaçırmak istemediğim için yine epidural yaparım bir sıkıntı olmazsa inşallah🙏
Çok sağ olun kızlar epidural sanki daha iyi gibi evet

İyi geceler arkadaşlar ben şuan 32 haftalık ikizlere hamileyim kırıkkalede yaşıyorum hem burada hem de Ankara şehir hastanesinde takipliyim burada ki doktoruma bugün kontrole gittim haftaya cuma gel sıkıntı olursa alırız dedi ama şimdilik bir sıkıntı yok geçen hafta Ankara’ya gittiğimde biri 1640 diğeri 1740 demişti burada ki doktor biri 1600 diğeri 1800 dedi biri küçük dedi korkuttu beni açıkçası vajinama baskı var dedim ondan mı haftaya alabiliriz dedi anlayamadım
Merhaba canım benim de ikizlerim var bana da 28. Haftada öyle demişti doktorum o hafta haftada bir gördü sonra iki haftada bir çağırdı ama bizim sularda sıkıntı vardı endişelenme ikiz oldukları için fazla bekletmiyorlar bence haftaları ile uyumlu bence kg ları bende şeker olduğu için bebekler iri

Selam kızlar bende epeydir yazamıyorum arada yatmadan takip ediyorum ama sonra uyuyakalıyorum 😂😂 33 üncü haftaya girdim bende geçen hafta çalışabilir raporumu aldım 23 Nisandan sonra izinliyim her şey yolunda çok şükür çok kilo da almadım yıllardır spor yapıyorum halen de devam ediyorum ama beni de bir korku sardı normali deneriz demişti doktorum ama geçen sezeryanda yaparız sen nasıl istersen dedi kararı bana bırakmasa iyiydi 😂 çok korkuyorum yapabilir miyim bilmiyorum yapamazsan son anda da sezeryana alabiliriz diyo ama çok tedirginim 😞
😍🐣 aynı tarihte izne çıkıyoruz 15. mayıs normal doğum zamanı

Merhaba canım benim de ikizlerim var bana da 28. Haftada öyle demişti doktorum o hafta haftada bir gördü sonra iki haftada bir çağırdı ama bizim sularda sıkıntı vardı endişelenme ikiz oldukları için fazla bekletmiyorlar bence haftaları ile uyumlu bence kg ları bende şeker olduğu için bebekler
Merhaba canım benim de ikizlerim var bana da 28. Haftada öyle demişti doktorum o hafta haftada bir gördü sonra iki haftada bir çağırdı ama bizim sularda sıkıntı vardı endişelenme ikiz oldukları için fazla bekletmiyorlar bence haftaları ile uyumlu bence kg ları bende şeker olduğu için be
Küçük oldukları için korkuyorum inşaallah zamanında doğarlar

Kızlar günaydın 🌸 peki epidural ve spinalin farkı nedir sezaryen için? Siz hangisini tercih ettiniz? gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can ayse vera ayse vera
Canım benim ilki spinal olmuştu birkez yapılıyor sadece sezaryen doğumlarda kullanılan bi yöntem. Epural hem normal hem sezaryen doğumda kullanılıyor. Doğum yapacağım hastane epural için +1500 tl talep ediyor tamamen konfor amaçlı olduğunu söylüyor. Bende madem özelde doğurcam epural yaptırayım bari dedim. İlk doğuma girerken bel e takılıyor doğum yapılan gece filan ağrı olursa aynı yerden tekrar uyuşturma vs yapılabiliyor ağrı kesmeye yönelik geceyi rahat geçirme amaçlı.

Kızlar minnoşumu gördüm. 33+5 ile uyumlu kilosu. 2250 gram çok almamış boyu 46cm 3 haftada 500gram almış. Kan akışı felan normal dedi daha detaylı baktı. Bayramdan sonra 36 haftan bitmiş oluyor dedi. Bayramdan önce tekrar kontrole çagırdı. İki haftayıda atlatırsak süper olur dedi. Bayram bitimi doguracam galiba bi aksilik çıkmazsa 👍👍👍

Kızlar minnoşumu gördüm. 33+5 ile uyumlu kilosu. 2250 gram çok almamış boyu 46cm 3 haftada 500gram almış. Kan akışı felan normal dedi daha detaylı baktı. Bayramdan sonra 36 haftan bitmiş oluyor dedi. Bayramdan önce tekrar kontrole çagırdı. İki haftayıda atlatırsak süper olur dedi. Bayram bitimi doguracam galiba bi aksilik çıkmazsa 👍👍👍
Geçmiş olsun canımm bebişin ne güzel büyümüş 😍

Maşallah minnosuna 🧿 zamanında gelir inşallah 🙏🏻

Maşallah kuzum zayıf da değil benimki 32’de 2080 gramdı gayet normal bence kilosu. Sen böyle korka korka tam vaktinde doğurucan gibi hissediyorum ben😍

Canım benim ilki spinal olmuştu birkez yapılıyor sadece sezaryen doğumlarda kullanılan bi yöntem. Epural hem normal hem sezaryen doğumda kullanılıyor. Doğum yapacağım hastane epural için +1500 tl talep ediyor tamamen konfor amaçlı olduğunu söylüyor. Bende madem özelde doğurcam epural yaptırayım bari dedim. İlk doğuma girerken bel e takılıyor doğum yapılan gece filan ağrı olursa aynı yerden tekrar uyuşturma vs yapılabiliyor ağrı kesmeye yönelik geceyi rahat geçirme amaçlı.
Normal doğumda epidural almıştım ben de canım dikişler olacağı zaman oradan tekrar ilaç vermişlerdi doğru hatırladım. Sezaryende de aynı mantık o zaman, dozunu fazla verip tamamen uyuşmanı mı sağlıyorlar o zaman ameliyat esnasında?
Arkadaşlarım hep spinal oldu epiduralli sezaryen yapan olmadı da merak ettim ben de. Sen bizden önce doğuracak gibisin yazarsın o zaman 🥰

Maşallah canım ay şurda bayrama ne kaldı ki heyecanlandım 😍😍
Normal doğumda epidural almıştım ben de canım dikişler olacağı zaman oradan tekrar ilaç vermişlerdi doğru hatırladım. Sezaryende de aynı mantık o zaman, dozunu fazla verip tamamen uyuşmanı mı sağlıyorlar o zaman ameliyat esnasında?
Arkadaşlarım hep spinal oldu epiduralli sezaryen yapan olmadı da merak ettim ben de. Sen bizden önce doğuracak gibisin yazarsın o zaman 🥰
evet arkadaş da normal doğumda epidural almıştı ben böyle 10 tane daha doğururum diyodu 😂😂 bende ilk kez epidural olcam bana hastanede böyle anlattılar ama sanırım tamamen uyuşturuyolardır haliyle sonuçta 7 kat kesecekler sonraki ağrı durumlarında hafif doz veriyorlardır.
İnşallah iyi geçer de buraya korkulacak bişey yok epidural olun derim 🤭🤭

Kızlar günaydın 🌸 peki epidural ve spinalin farkı nedir sezaryen için? Siz hangisini tercih ettiniz? gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can ayse vera ayse vera
Canım ben bu soruyu da sordum anestezi doktoruna ☺️
iğnenin yapıldığı yer farklı spinal daha derine yapılıyormuş onda da baş ağrısı olabiliyormuş epiduralin yapılamadığı zamanlar yapılabiliniyormuş

X