Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    201
Kızlar sarışın bebekler doğar doğmaz mı sarı saçlı oluyor? Benim bebeğimin saçları ultrasonda görünüyor da saçlı bir bebek dedi, ben buğday baba sarışın . Acaba sarışın doğsa siyah mı gözükür doğumda saçları sonradan mı dökülüp sarı çıkar ?
Ben kumral-sarı karisigim doğduğumda saçlarım da altın sarisiymis fotolarda falan da öyle büyüdükçe de sarı yani 😅

Kızlar yeğeni kuzeni kuzeninin bebesi olan filan yada tecrübeli anneler. Size bişey sorcam benim kızımın azı dişleri çıkmadı daha 2 yaşa girecek son 1 aydır filan aşırı ağız suyu akıyor ilk diş çıkardığı zamanlardaki gibi salyalı geziyor. Ama huysuzluk huzursuzluk yok. Acaba dişten mi troidleri filan mı hızlı çalışıyor yoksa 🤔 2 yaş çocuğunda salya normal mi?
Azı dişi çıkarmaya yakın baya salya yapıyor canım ondan olabilir
Bu günün şikayet güncellemeleri ; rahimde ayağa kalkınca sürekli bir batma hissi. Vajina dudaklarında hassasiyet , sürekli çişimin gelmesi . Korkumdan yürüyüş yapmak istemiyorum erken gelir diye
Ben de hep vajinaya baskı hissediyorum aynen ben de yürüyüş yapmaya korkuyorum bir şey olur diye. İlkinde de 34. haftada erken doğum riskinden 3 hafta yatmıştım o haftaya yaklaştıkça da bi korku geldi 😢
Dün gittim işte canım, normalde 33.haftadayız ama bebek 35 hafta ölçümlerinde 2500gr olmuştu.
Ben biraz üzüldüm böyle olunca normal doğum istediğim için.
Bana doğum için tüm hazırlıklara 36. haftadan sonra yapıcaz dedi, merdiven yürüyüşü mesajlar hurmalar hepsi için.
Üzülme canım 4 kiloyu da normal doğuranlar çok var esnek yapılıysan güzel ıkınırsan doğar yani. Burada normal doğum yanlısı bir doktor var 4.5 kiloyu bile normal doğurtuyor hem de kesisiz.
İnşaAllah canım bidaha oruç değilken yanarsa deneyim ayvayı sağolasın

İlk kızım az saçlıydı ikincide sarı daha az saçı vardı bunu bilmiyorum bakalım ama buda azdır baba sarı bende küçükken çok açık kumralmışım sonradan koyulaşmış. Gidince sorim bakim merak ettim ama yediğim bişe dokundu gibi herzaman olmuyor
Benim 28. haftada doktor çok saçlı bi bebek demişti ama hiç mide yanmam olmadı çok şükür. Çünkü bebek aşağıda, mideme baskı yapmıyor. Bence onunla alakalı olabilir.

Kızlar sarışın bebekler doğar doğmaz mı sarı saçlı oluyor? Benim bebeğimin saçları ultrasonda görünüyor da saçlı bir bebek dedi, ben buğday baba sarışın . Acaba sarışın doğsa siyah mı gözükür doğumda saçları sonradan mı dökülüp sarı çıkar ?
Benim kardeşimin kömür gibiydi doğduğu gün yıkadı annemler sanki boya sürmüş gibi aktı o siyahlık sap sarı bir velet oldu hayret edersin çok ilginçti 🥰

Valla doğuralım da saç en birinci ihtiyaç sonra bir cilt bakımı bize 1 güncük versinler de toparlanalım 😂 yaşlandıkça çocuk oluyorlar işte şu süreç bitsin bu estetik merakı biter muhtemelen psikolojik o da yaşlılık korkusu 😅
Niyeyse senin kv torununu çok sevecek çok düşkün olacak gibime geliyor bakalım doğumdan sonra grupta her kayınvalide belli eder kendini 😀

Benim kardeşimin kömür gibiydi doğduğu gün yıkadı annemler sanki boya sürmüş gibi aktı o siyahlık sap sarı bir velet oldu hayret edersin çok ilginçti 🥰
Ay gerçekten mi ya ben de rüyamda sarışın gördüm bebeği babasına çekmişti, ultrasonda da artık belirgin yüz hatları babasına benziyordu doktor da babaya benzetti bakalım bizim bebiş nasıl olacak😍😍

Canım benim oğlum doğduğunda simsiyah saçları vardı, eşim beyaz tenli siyah saçlı ama bebekken sarışınmış, ben de bebekken sapsarıymışım şimdi açık kumralım. Şaşırmıştık biz de siyah saçlı olmasına 😄 Sonra onlar döküldü sarı saçları çıktı 😍 şimdi biraz koyulaştı ama açık kumral o da benim gibi

Niyeyse senin kv torununu çok sevecek çok düşkün olacak gibime geliyor bakalım doğumdan sonra grupta her kayınvalide belli eder kendini 😀
Yok kız sanmıyorum yani onun akıl fikir eşimin kardeşinde nasıl evlencek geline ne alsam yani sıra bozulmaz belki düğünden sonra düzelir ama bozdu kafayı düğünle 😂

Ay gerçekten mi ya ben de rüyamda sarışın gördüm bebeği babasına çekmişti, ultrasonda da artık belirgin yüz hatları babasına benziyordu doktor da babaya benzetti bakalım bizim bebiş nasıl olacak😍😍
Ultrason fotoğrafları ile çok benzer oluyorlar baba geliyor muhtemelen 🥰 ilk duşunda sarı oldu kuzum başkası dese inanmazdım ama ailece şok içinde baktık çocuğa uzaylı gibi 😂

Kızlar bayramda şehir dışına yolculuk yapacak mısınız? Ben 34-35 hafta arasında oluyorum, gidersek Isparta’ya gideceğiz buradan 3 saat arabayla. Yolculuk neyse de orada doğum falan başlarsa hastane doktor hiç bilmiyorum ondan tedirginim. Antalya’ya sizin hastaneye gelirim artık 😄 cesursavasci cesursavasci golden-snitch golden-snitch Mavi070707 Mavi070707 öyle kabul ediyor mu doktorlar acaba ani bir şey olsa

Azı dişi çıkarmaya yakın baya salya yapıyor canım ondan olabilir

Ben de hep vajinaya baskı hissediyorum aynen ben de yürüyüş yapmaya korkuyorum bir şey olur diye. İlkinde de 34. haftada erken doğum riskinden 3 hafta yatmıştım o haftaya yaklaştıkça da bi korku geldi 😢

Üzülme canım 4 kiloyu da normal doğuranlar çok var esnek yapılıysan güzel ıkınırsan doğar yani. Burada normal doğum yanlısı bir doktor var 4.5 kiloyu bile normal doğurtuyor hem de kesisiz.

Benim 28. haftada doktor çok saçlı bi bebek demişti ama hiç mide yanmam olmadı çok şükür. Çünkü bebek aşağıda, mideme baskı yapmıyor. Bence onunla alakalı olabilir.
Hadi inşallah ondandır canım başka bişey olmasında diş olsun dert 😍

Kızlar bayramda şehir dışına yolculuk yapacak mısınız? Ben 34-35 hafta arasında oluyorum, gidersek Isparta’ya gideceğiz buradan 3 saat arabayla. Yolculuk neyse de orada doğum falan başlarsa hastane doktor hiç bilmiyorum ondan tedirginim. Antalya’ya sizin hastaneye gelirim artık 😄 cesursavasci cesursavasci golden-snitch golden-snitch Mavi070707 Mavi070707 öyle kabul ediyor mu doktorlar acaba ani bir şey olsa
Canım hiçbir fikrim yok ama parasiyla değil mi ya kabul etmeleri lazım 🙄🤭

Ben bayramda 37ye giriyorum o riski alamam😅 doktorlar kabul ediyor mu bilmiyorum 🤔 genelde 32den sonra gelenleri almiyormus bazı drlar ama bizimkiler nasıldır bilemedim hastaneye gelsen geri çevirmezler diye düşünüyorum

Saçtan olduğunu sanmıyorum bebelerim az saçlı oluyor benim, kafası aşağıda dedi dr ama bebek çok yukarda belkide baskı yapıyor ondan oluyor bilmiyorum ki

Aaaa çok iyi 🤭 diyebilir valla hatta iri iri diyip basimizida sisirebilir🤣🤣
Bu sefer kilo diyemez valla bana geçen ay 11 kilo aldım bu ay 11 buçuk yani durdu kilo almam en azından benim ki durdu 😂 bebem de iri değil bence ya 29+5 te 1750 gr 40 cm di bu bebe yok mu olsun diyet mi yapsın içerde gayet programlardaki kilo aralığında 😅

X