2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de hamilelik sürecinden hoşlanmadım tek bir güzel yanı var o da bebeğin hareketlerini hissetmek değişik bir his🥰 ama onun dışında çok uzun geldi bana. İnşallah bizim bebişler de zor olmazlar🫠
Tadını çıkar :KK70: doğunca survivor başlıyor

İlk kez anne olacaklara doğum sonrasını anlatayım Tecrübeli anneler bilir zaten🥰 doğum sonrası hastanede kaldığımızda topuk kanı aldılar ve hepatit b aşısı yapıldı. Normalde 4. veya 5. Gün sağlık ocağına gidip tekrar topuk kanı vermemiz gerekiyordu bayram sebebi ile 11. Gün gittik..
5. Gün özel hastane açık olduğu için bayram haftasında çocuk doktoruna gittik arefe günü sanırım, normalde 1. Hafta çocuk doktoru kontrolü varmış. Biz erken gittik, çocuk doktoru bu bebek aç dedi, zayıf dedi mama ver dedi 🫠🥺 benim moral yerle bir 😔 yahu doğum yaptım maşallah diyeyim ilk gün süt geldi, sabah akşam deli gibi emzirdim memem yara oldu vs gene emzirdim yıkıldım. Kakasını yapmıyor bu fitil ver vs dedi :KK43: ağladım vs.. sonra tanıdık eczacı arkadaş ile sohbet ettik bence verme gayet normal çocuk dedi, fitili vermeyelim Yenidoğan süt emen bebek 8-9 Gün (ilk kakasından sonra tabi mekanyum) tekrar kakasını geç yapabilir dedi. Huysuz mu ateşi var mı dedi yooo bir şeyi yok dedik.. bekle bakalım dedi..
İlk kakalardan sonra 6. Gün kakasını yaptı mı bebek hem de baştan aşağı her yer kaka😅😅 kaka yaptığına bir sevindim 🧿😁 fitil versem boştan yere fitil vermiş olacaktım. Eczacı ilk kakasını kendi öğrensin müdahele edersek kaka yapmayı öğrenemez hep müdahale ile yaptırmak zorunda kalırsın dedi..

Mama konusuna gelince, mamayı ben vermek istemedim.. bugün sağlık ocağına götürdüm bayramdan ötürü topuk kanına götürememiştim bugün 11 günlük, ebe ve doktor muayene etti, hayır mama verme gayet bebek iyi demesin mi🫠 ben şok ben kendimi paraladım şu 5-6 Gün aç mı acep diye, bebek kilo da almış gayet normal iki cm de uzamış dedi.. e beni kahretti özeldeki doktor yıkıldım ya 5 gündür:) sakın mama verme dedi ebe ve doktor, gayet iyi, ilk süt son süt olayına memede dikkat et dedi. Öyle olursa iyice artar dedi.. daha önce süt getiren şeyleri yazmıştım onları gene tekrar ettiler, sakın kabız olma dediler epizyotomi olduğun için dikişin atabilir dikkat et dedi... kefir önerdi hem kabızlık için hem süt ve bebek için iyi gelir dedi...

Son olarak çocuk doktorunuzu iyice araştırın düzgün birini seçin, ben 5 Gün yıkık gezdim. Çocuk süzüldü falan sandım 😅 doktorun gazına gelip mama vermek üzereydim meğerse yiyormuş, sütün yaramıyor dedi bebe kilo almış halbuki😒
Sarılık dedi özeldeki yatırabiliriz dedi , ebe ve doktor sağlık ocağında sarılık çok az bolca emzir dedi ... Ben çocuk doktorumu değiştireceğim resmen depresyon soktu beni bostan yere fitil mama verecektim az daha 🫠🥺 ihtiyacı varsa tabiki verilsin ona karşı değilim önce bebeğin sağlığı

Çocuk doktorundan 1 haftalıkken kontrol var
Sağlık ocağında 4. Gün topuk kanı
15. Gün tekrar sağlık ocağında kontrol varmış, bizimkinde ikisini birleştirdik günler yakın diye bayramdan ötürü bizde günler karıştı
1 aylıkken aşısı var ilk yapılan aşının 2. Dozu imiş sağlık ocağında...
Ebenize kimlik çıkınca bilgilerini atın, sizi çağırıyor zaten🥰
Bence de değiştir doktorunu canım. Boşuna stres yaşatmış sana. Ilk cocugumda bana da öyle bi doktor denk gelmişti maalesef. Bu çocuk sapsarı hemen mamaya başla dedi. Oysaki sarılığı düşük cikti boşuna insani geriyolar başka doktor mamaya gerek yok emzirmeye devam demişti

Merheba kizlar giremiyorum umarim saglikla dogurursunuz.Benim malum ikinci çocuk vakit bulamiyorum o yuzden yazamiyorum
birde goguslerim acitiyor emzirince🫤şu anlik beni zorlayan emzirmek sarilik benim kızımda da oldu 6.gunde hastaneden çıktık şu an hala var ama azalıyor çok şukur mavi işik tedavisi yapılıyor ismini unutdum çocugu uzatıyorlar 3 4 saat kalıyor sadece bezle gozlerini kapatıyorlar sarılık öyle geçiyor azalıyor.

Ben de kontrolden cıktım 37+6 bugün bebiş 3.200 50 cm. Gecen hafta kontrolde Doğum pozisyonundaydı bugün baktıgında ayakları vajina ordaydı yani yine ters dönmüş 😌 doktorum cuma günü yine gel bakalım aşağı inmesin dedi. Bu sürede bende döndürme hareketleri yapcam doktor dönebilir dedi ama ümidim yok 😌 nst cekti güzel sıkıntı yok dedi.
Bu haftada hâlâ dönebiliyorlar mi Allah Allah cok ilginç. Sen hissettin mi peki döndüğünü. Benim de yarın kontrolüm çok heyecanlıyım inşallah herşey yolundadır. Bu arada MaşaAllah bebişine🌺

Bence de değiştir doktorunu canım. Boşuna stres yaşatmış sana. Ilk cocugumda bana da öyle bi doktor denk gelmişti maalesef. Bu çocuk sapsarı hemen mamaya başla dedi. Oysaki sarılığı düşük cikti boşuna insani geriyolar başka doktor mamaya gerek yok emzirmeye devam demişti
Vallahi psikolojik olarak yıkıldım zaten duygusalız hem emziriyorum hem ağlıyorum 5 günümü rezil etti doktor🥺🫠😅

Bu haftada hâlâ dönebiliyorlar mi Allah Allah cok ilginç. Sen hissettin mi peki döndüğünü. Benim de yarın kontrolüm çok heyecanlıyım inşallah herşey yolundadır. Bu arada MaşaAllah bebişine🌺
Her hafta dönüyor yaklasık 4 haftadır. Doktor da şaşırdı gecen hafta artık dönmez demişti. Ben 2 gundur hareket yerlerini farklı yerlerde hissediyorum sadece o kadar ben yine dönüş hareketleri yapcam artık o nasıl gelmek isterse valla 😌

Dogum sonrası bacagımda 1 2 yerde sert minik bezemsı seyler oldu basınca acıyor kızarıyor normal mi ödemmi acaba bunlar bilen var mı

X