2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar selam spora yeniden başlamak istediğimi yazmıştım ya salona gittim dün.Ne yazık ki sandığım gibi değilim hala.Cok zor şartlar altında gittim.Annem bebege bakmak için bize geldi ben o gelir gelmez hazırlandım.Cıktım gittim geldim diyene kadar 2 aaat oldu. 1 saat gitmek için hazırlanma sürem.Daha kötüsü kendim beklediğim gibi değilim zor doğruluyordum belimden geçen hafta Yeni geçmişti.Eve bir geldim yine doğrulamıyorum.
Vücutlarımız doğum sonrası toparlanamadı mı acaba yoksa bundan sonra doğum geçirdiğimiz için eskisi gibi olmayacak mıyız.Cok moralim bozuldu.insanın kendine zaman ayırması bile suan hala çok lüks.

91. Günden bildiriyorum 🤦🏼‍♀️ son zamanlar geceleri 3+3+2+2... Uyuyan bebeğim bu hafta resmen yeni doğana bağladı 😭😢 umarım atak Tutak haftasıdır.
3. Ataktasınız 🤭

Eklentiler

• IMG_0886.jpeg
    IMG_0886.jpeg
    126,4 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_0885.jpeg
    IMG_0885.jpeg
    115,5 KB · Görüntüleme: 32
Senin üzerinden bişi söylemek istiyorum, hepimiz yapıyoruz bunu çünkü. İlk çocuğumda ben de yapıyordum. Ağrı kesici ateş düşürücüleri kilo hesabına göre ml olarak veriyoruz. Gerekenden az verdiğimiz zaman sandığınız gibi etki etmiyor ve örneğin bir çay kaşığı verdik, gidip 3 saat sonra ateşlendi, o zaman gereken dozu veremiyoruz zaman geçtiği için doz aşımı oluyor, az versek ateş düşmüyor.

Ben de aman az içmiş olsun diye az veriyordum. Doktor uyardı, hayır kilosuna göre tam ölçü olacak diye. Çünkü az doz hiç etki, 6 saat içinde gerektiğinde tam doz doz aşımına giriyormuş.

Mesela özellikle parasetamol grubu için bir süre sonra falan aaa hiç bir işe yaramıyor ne biçim ilaç demeye başlayacağız, ama o arada kiloları bir ölçekten fazlasına denk geldiği için tam ölçek kaşığıyla verdiğimiz doz bile hep az gelip etki etmeyecek. Gerçek ve yüksek ateşlerde dönüşümlü ilaçlar kullanmak zorunda kalmış olan analar ne demek istediğimi anladı :KK70:

Tabi herkes doktoruna danışır ama aklınızda olsun yani böyle bir şeyler var.

54 cm kilosu da 5250 5300 gibi bir şeydi.

İlk kızımın doğumdaki boyuna ikinci kızım 2. Ay sonunda erişti. Ona rağmen persentil değeri 50'de ise benimkinin seninki de 50 75 bandındadır. Yani yaşıtlarına göre kısa falan asla olamaz ♥️

(Kızlarının ikisi de vaktinde, nispeten iri diyebileceğimiz beklerdi)

Uyandırmıyorum ben sarılık geçtiğinden beri. 40 bile beklemedim Dr önerisi ile.
Gece uykusu 10-12 saat ve tek bir kez kalkıyor.
Gelişimi iyi ise uyku uykunun mayasıdır elleme hiç. Daha bunun uyku gerilemesi, diş miş dönemi olacak o zaman canımıza okuyacaklar zaten.
Normalde zaten zorla uyutuyorum hatta çoğu zaman yerine koyduğum an kalkıyor 3-4 kere döngü halinde yerine koyup tekrar uyutuyorum. Ama dün hiç uyumadı galiba yorgunluktan öyle oldu bir anda kesintisiz 6 saat uyuyunca çok endişelendim. Kan şekeri düşme gibi birşey olur mu beslenmeden 6 saat uyuyunca

Ucanbalon Ucanbalon mrs007 mrs007 kızlar sizin bebekler de mi kolik? Nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Benim oğlum uyku saatlerinde ağlama krizine giriyor. Saatlerce ağlıyor uykuya direniyor tüm evi gezdiriyorum öyle sakinleşiyor biraz biraz. Sizde durumlar nasıl?

Kızlar selam spora yeniden başlamak istediğimi yazmıştım ya salona gittim dün.Ne yazık ki sandığım gibi değilim hala.Cok zor şartlar altında gittim.Annem bebege bakmak için bize geldi ben o gelir gelmez hazırlandım.Cıktım gittim geldim diyene kadar 2 aaat oldu. 1 saat gitmek için hazırlanma sürem.Daha kötüsü kendim beklediğim gibi değilim zor doğruluyordum belimden geçen hafta Yeni geçmişti.Eve bir geldim yine doğrulamıyorum.
Vücutlarımız doğum sonrası toparlanamadı mı acaba yoksa bundan sonra doğum geçirdiğimiz için eskisi gibi olmayacak mıyız.Cok moralim bozuldu.insanın kendine zaman ayırması bile suan hala çok lüks.
Bence kendimize en az 6 ay vermeliyiz, hem ruhen hem bedenen.
Tam anlamıyla spor değilde bebişle yürüyüşler mi yapsan, hep vücudunda esnemiş alışmış olur.
Hem neden kendini bu kadar strese sokuyorsun canım sen dünyaya bir canlı getirdin ve onun tüm sorumluluğuyla uğraşıyorsun.
Tam vakti gelene kadar bence küçük şeylerle kendimizi motive edelim, yürüyüşler, tatlı ve karbonhidrat yememeler ( her emzirme sonrası kendimi çikolata şerbet kuyusuna atasım yokmuş gibi 😅🤣) , şuan ki bedenimiz olan bir iki güzel kıyafet...

Benim de crp yüksek geçirdiğimiz bir hastalığın bağışıklığı ni göstermiyor mi mesela corona gibi grip gibi alanın alt üst sinirlarm yüksek bir okudum yazılanları moralim çok bozuldu bide ben 18 haftalik bir gebelik sonlandırmak zorunda kalan biri olarak aklıma en kötüsü geldi 2 gundur moralim çok bozuk
Crp kaç çıkmıştı siz de ?

3 ay dolsun demisti doktor bana spor icin

Ucanbalon Ucanbalon mrs007 mrs007 kızlar sizin bebekler de mi kolik? Nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Benim oğlum uyku saatlerinde ağlama krizine giriyor. Saatlerce ağlıyor uykuya direniyor tüm evi gezdiriyorum öyle sakinleşiyor biraz biraz. Sizde durumlar nasıl?
Yenidoğan döneminde uyanık olduğu her dakika ağlama krizindeydi şimdilerde sakinledi büyük ölçüde. Sabah ve akşam 3 saati bulan krizlerimiz var. Tüm evi koşar adım geziyoruz, aspiratör önünde squat hareketi (baldır kası yaptım😅) çığlık çığlığa ağlıyor çırpına çırpına. 10 dakikadan fazla oyalanmıyor bir yerde asla sabit duramıyoruz hep salınımdayız. hep kucaktayız, piyanolu oyun halısı aldık şimdilerde onunla vakit geçiriyor yarım saat kadar şarkı Türkü eşliğinde.
Ağlama krizlerimizin siddeti azaldı ama hep mızmız 10 dk beşiğinde duruyorsa sonra ağlamaya başlıyor kucak istiyor hep. Memede sakinleşiyor emişmelerimiz seansa döndü 1 saatten fazla 🤭 emiyo şekerleme yapiyo tekrar emiyo sonra bağırmaya başlıyor 🤭 yani bunlar çok kısa şeyler kolik anlatılmaz yaşanır bir şeymiş. Çocuğun tadını çıkaramadım sakinleştirmeye çalıştırmaktan ☹️

Merhabalar.
Bizde bu gün 2.ay aşılarını olduk. Kızım ilk defa bu kadar ağladı iç geçirdi onun o haline eşim le bende ağladık 🙈 Ebe halimize kahkahalar attı sinirimi bozdu 😡 oğlumda hiç böyle değildi kızlar daha mı narin acaba 🤔

Uğraşıp duruyorum ben. Bebişin ne yeme düzeni var ne uyku düzeni var. Yoruluyorum. Sürekli kucak istiyor gece bile. Kolikliği hala geçmedi. Alerjilerden sebep emzirmeyi bıraktım bir süredir sütüm de gelmiyor zaten.
Doğum iznim bitti aile hekimliği sözleşmemi feshedicem, usulüne uygun istifa edip eski kadroma dönüp ücretsiz izne ayrılcam. Bu sürede yıllık izinlerimi kullanmayı planlıyorum hiç çalışmayı düşünmüyorum zaten iş yerim çok uzakta ve çok kötü bir yolu var. Bebeğe bakacak kimse de yok.
Bütün günüm bebekle geçiyor :) bazı şeylerde pratikleştim. Bazen gülücükler atıyor tüm dünyalar benim oluyor :) bazen çok sinirli tahammülsüz enerjisiz oluyorum kendimi frenlemeye çalışıyorum. 1,5 senede 15 20 kg arası aldım ona canım çok sıkkın moralim bozuk. Kilo da veremiyorum. Hiçbir kıyafetim olmuyor.
Öylece geçiyor günler :) oğluşum oturabilir duruma geldiğinde her şey daha zevkli ve kolay hale gelecek diye düşünüyorum ☺️ siz nasılsınız
Olsun bu sürecin hepsi geçici ve bi gülüşüyle her şey geçip bitiyor benimki de gece bile kucakta uyuyo mahvoldum bende
Bizde ne yapalım büyüyoruz analık delilik her gün kafama mutlaka bi şey takılıyor
Onun dışında benimde iznim bitti bi ay rapor aldım sağolsun yönetim sıkıntı çıkarmadı
Evdeyiz dışarı hayatına adapte olmaya dışarı çıkmaya arkadaş ortamina girmeye başladık
Bizim günler hep onunla geciyo 🤗 ben büyüsün ama bu günler de geçmesin istiyorum bi taraftan tekrar hamileliğimi özledim doktorum 2 sene bekle dedi yoksa ikinciyi de istiyorum beraber büyüsünler

Merhabalar.
Bizde bu gün 2.ay aşılarını olduk. Kızım ilk defa bu kadar ağladı iç geçirdi onun o haline eşim le bende ağladık 🙈 Ebe halimize kahkahalar attı sinirimi bozdu 😡 oğlumda hiç böyle değildi kızlar daha mı narin acaba 🤔
Aşı kan verme gibi anlarda elinizi dezenfekte edip sağ serçe parmağınızı bebeğinizin damağına koyarsanız hiç ağlamayacaktır .3 bebeli anne tecrübesi☺

Ben gebelik döneminde yaptığım gibi evde pilates Online ders aldım

X