Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    116
Merhaba kızlar uzun zamandır girmiyorum belki hatırlarsınız depresyon yüzünden 8.haftada hastanede yatmıştım. Şimdi 13 buçuk haftalık hamileyim. Doktor ultrasonda 12+2 de kız tahmin etti. Fetal dna sonucunda da kız çıktı 👧 hayırlı olsununuzu alırım 🧿 artık kendimi daha iyi hissediyorum ama şimdiden karnım çıktı ve 4 kilo aldım. Çok yiyince rahatsız oluyorum. Mide bulantıları ve yanma azaldı ama bazen fena yokluyor. Bugün hamile pilatesine başladım ama sadece yarım saat yaptım. Bir sıkıntı olmadı şükür. Şu an demir, folik asit içeren takviye multivitaminler, magnezyum ve d vitamini damlası kullanıyorum. Antidepresanlara devam ediyorum. Bebek ultrasonda çok hareketli görünüyor bakalım 🧿 11 mayısta gideceğim doktora tekrar. Solante pregna güneş kremi ve lierac çatlak kremi önerdi. Lierac henüz almadım: güneş kremini aldım ama dokusunu hiç beğenmedim. Biraz sizinle güncelimi paylaşmak istedim 🙈❤️ nup teorisi tutuyor ultrasonda bu arada.
Canimmmm cok sevindim cok guzel haberler vermissin kizinin olmasina cok sevindim erkeklerimize kiz olmayacak😁😁savas cikacak belli haha🥹🧿🤲😁catlak kremini bende senden not aldim digerini kullaniyorum ben her disari ciktigimda

Kızlar çok teşekkür ederim kaşıntılarım az da olsa azaldı 🙏🏼 öğrencilerimden bulaştı malesef burda şu an çok yaygın hatta iki köy karantinaya alındı kuduz ve uyuz vakalarından . Zaten acildeki doktor kapıya falan dokunmayın diye hastaları uyardı çok vaka gelmiş. Bebek büyümüş korkma etkilemez ilk üç ay olsa sıkıntı dedi.

ben meyvesuyu ile içiyorum. diğer türlü zaten bulantım var çıkarmak zorunda kalıyorum. bu çözümü buldum işe yaradı.
Benim içerken kötü olmasının yanı sıra midemde ilaç eriyince resmen kokusundan mahvoluykrum saatlerce sürüyor. Ne yapicam bilmiyorum haftada 1 zor içiyorum

Kızlar ben bebeğimi ufaktan pıt pıt hissediyordum. Ama şu 2 gündür çok net hissetmeye başladım. Hatta dün akşam elimle hafif bastırdım vurarak tepki verdi. 😅 eşimde dün gece eliyle hissetti çok mutlu oldu 🥰 hep derlerdi 20den önce hissedilmiyor diye ama ben 16da ufaktan hissettim. Suan 17+4üm bildiğiniz geziyor içerde özellikle oturduğumda hiç durmuyor yerinde 😅Ay bu günleri de mi görcektim çok güzel bir duygu onu hissetmek🥹 var mı benim gibi erkenden net hisseden
Ben de 15+4 veya 5 gibi başlamıştım ama anlamamıştım, 16+0’da doktora söyleyince o demişti evet bebek diye 🥰 cidden fark ediliyor içerde bi hareket olduğu

Ben insulin kullanıyorum ama bu tahlili hiç görmedim testlerimde 3 aylık şekere falan bakılıyor benim normal açlık şekerine falan diğer sonuçların nasıl bu sadece direnç olduğunu belki gösterir ya da dahiliye ye yönlendirebilir .
Evet bende ilk kez gördüm bu tahlili. Hep 3 aylık şekere bakılırdi, normal değer çıkardı. homa ir insulin direncini gösteriyormuş, yani ileride gebelik şekeri olabilme ihtimalim büyükmüş. Bunu bilmem aslında iyi oldu, çünkü önlem alabilirim. Karbonhidrat ve şekeri kesip hergun yürüyüş yapsam diyabet olmam. Ya ben dört gözle karpuz kavun yemeyi bekliyorum, diyabet olmamam lazimmm

Eklentiler

• IMG-20240415-WA0012.jpg
    IMG-20240415-WA0012.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 50
X