2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Günaydın canım anneler, aslında Mart anneleri grubuna üyeyim ama oğlum erken gelmek istedi ve 19 şubatta kucağıma aldım. Sizlere bir şey sormak istiyorum.
Biz 2. Ay aşisini kaçırdık ve bu ayın 19'unda 3 aylık olacağız. Açıkçası aşı konusu kafamı çok karıştırıyor benim. Özellikle arkadaşımızin çocuğu 4. Ay aşisindan sonra kanda enfeksiyon ve kakasında kan ile bağırsak sorunları yaşadıktan sonra kafam daha da çok karıştı. Karar vermek için 12 günümüz var. Siz ne düşünüyorsunuz? Farklı bir yan etki gören var mı?

Ne zaman doğurdunuz ki ? Ben 3 ay olucam. Dikiş yerim hala sert ama acı yok. Hatta yara iyileşmeye başladığı için kaşınıyor arada.
Tam 3 ay oldu. Elimle karnıma hafif bastırdığımda bariz acıma hissi var. Eğilip kalkarken doluluk hissi var. Bilmiyorum normal mi

Günaydın canım anneler, aslında Mart anneleri grubuna üyeyim ama oğlum erken gelmek istedi ve 19 şubatta kucağıma aldım. Sizlere bir şey sormak istiyorum.
Biz 2. Ay aşisini kaçırdık ve bu ayın 19'unda 3 aylık olacağız. Açıkçası aşı konusu kafamı çok karıştırıyor benim. Özellikle arkadaşımızin çocuğu 4. Ay aşisindan sonra kanda enfeksiyon ve kakasında kan ile bağırsak sorunları yaşadıktan sonra kafam daha da çok karıştı. Karar vermek için 12 günümüz var. Siz ne düşünüyorsunuz? Farklı bir yan etki gören var mı?
Rota aşısından sonra kakada kan gördüm.

Kızlar ya kafam o kadar dolu ki neredeyse 5 gündür bebeğime d vitamini vermeyi unutmuşum bugün aklıma geldi tamamen nasıl aklımdan çıkmış :KK43: sorun olur mu ya unuttum diye

Ayyy benim kocam çok yardimcidir yaaaa. Mesela ben yiyemem o yer yemegi. Ben uyuyamam o uyur benim yerime. Efendime soyliiim wc ihtiyacima bile ortak olur. Bi kaç kere benim yerime dus aldığı bile oldu. :işsiz:
Dünden eşime sabaha uyuyacağımı onun bakmasını söyledim bebeğe.Bebek gece hep ağlayarak uyandı mama için.Sabah da 6.50 de uyandı bebeği bıraktım çıktım eşimin parti cıkmıs 9 da bebeği yanıma bıraktı işe gitmek için.Cok da acımamak lazım ya yapıyoruz diye bazen tüm yük üzerimize kalıyor 😂

Bugün rota menenjit aşısı olucaz 🥹 hic uyumadım gece
İnşallah her şey yolunda gider sıkıntısız atlatırsınız 🌸
Kızlar ya kafam o kadar dolu ki neredeyse 5 gündür bebeğime d vitamini vermeyi unutmuşum bugün aklıma geldi tamamen nasıl aklımdan çıkmış :KK43: sorun olur mu ya unuttum diye
Olmaz bir şey hemen günlük damla sayın kadar devam edebilirsin verdiğin damlalar o süreçtede korumuştur d vitamini depolanan bi vitamin bıngıldağı erken kapanan bebeklerde ilk olarak d vitaminini kesiyorlar hiçbir şey olmuyo senin de için rahat olsun

İnşallah her şey yolunda gider sıkıntısız atlatırsınız 🌸

Olmaz bir şey hemen günlük damla sayın kadar devam edebilirsin verdiğin damlalar o süreçtede korumuştur d vitamini depolanan bi vitamin bıngıldağı erken kapanan bebeklerde ilk olarak d vitaminini kesiyorlar hiçbir şey olmuyo senin de için rahat olsun
Ay inşallah canım sağol içimi rahatlattın

Kızlar 2.Ay aşılarını gecikmeli oldu bebeğim. Hemşire gelmeden önceki gün banyo yap demişti. Kaç gün yapmayacağız söylemeyi unuttu sanırım 🤔

Ya kızlar bir şey sormak istiyorum. Sezeryan kesisi acıyor hala ve göbek deliğinin 3-4 parmak asagisi tam pantolonun kemer bölgesinin olduğu kısımda hafif bastırmayla acı var😢 eğilip kalkarken sanki hala içerde bisey var gibi dolu dolu. hamile pantolonlarımı giyiyorum hala. Ve çok afedersiniz gaz problemim çok fazla ek olarak hala aşırı terliyorum. Normal
Mi bunlar🤦🏻‍♀️
Normal doğum yaptım gaz problemi bende de hala var doktora spiral kontrolüne gideceğim soracağım artık geçmiyor ☹️
3 gün yapmayacaksınız
Teşekkür ederim. Banyo yapıp yatırıyordum inşallah sıkıntısız uyur 🙄

Dünden eşime sabaha uyuyacağımı onun bakmasını söyledim bebeğe.Bebek gece hep ağlayarak uyandı mama için.Sabah da 6.50 de uyandı bebeği bıraktım çıktım eşimin parti cıkmıs 9 da bebeği yanıma bıraktı işe gitmek için.Cok da acımamak lazım ya yapıyoruz diye bazen tüm yük üzerimize kalıyor 😂
2 gündür 1 er saat uykuyla duruyorum. Kızım grip oldu oluyor gibi. Sizinki gibi uykusunda agliyo burnu tıkanıyor gece boyu burnunu acıyorum oksuruyor fwlan derken asla uyuyamıyorum. Sabah çocuk agliyodu ama ne emzirebiliyorum ne mama hazirlayabiliyorum. Nolur yarım saat bak uyuyayım dedim. Bi kahvemi içeyim ya bakarim dedi. Kahvesini icecekmis anasının paşası. Resmen abartmıyorum yerde sürünerek mamasını hazırladım kızın. Altını aldım icirdim gazını çıkardım anca geldi. E o sırada da benim var olan uykuya dalma potansiyelim uçtu gitti. E sen uyayacaktin hani diyo bide. Çocuk uykuya dalamiyor zaten gündüzleri. Uzun zamandır böyle evde bırak ev işini kendime bakamıyorum. Bende şahsen erkek kisisine acımıyorum ama kendisi anasının paşası olduğu için acittirmiyo dokundurtmuyo.

Regl iken taktırdım kanamamı biraz artırmıştı geçen ay. Sonra kahverengi akıntı oldu sık sık. Tekrar adet olmadan 1 hafta önce falan normal akıntıya dönmüştü ki adet olunca uzattı adetimi ☹️ 10 gün oldu ya bezdim artık kanamadan.
Ben adetli değildim takarken adetli mi olmak lazım ki? Ya ne zaman bitecek bu kanama hep kanama olacaksa boşuna taktırdım valla

Bebeğini sünnet ettiren var mı? yeni oldu benim bebeğim çok ağlıyor sünnet yeri de ödemli falan içim bi kötü oldu

X