2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    294
Bizde 5ten beri uyumuyoruz :KK43: ne istiyor anlamıyorum keşke alt yazı geçilse 😂 altını üstünü değiştirdim emzirdim gezdiriyorum uyutmaya çalışıyorum olmuyor ağlıyor sinirleniyor 😂

Bizde 5ten beri uyumuyoruz :KK43: ne istiyor anlamıyorum keşke alt yazı geçilse 😂 altını üstünü değiştirdim emzirdim gezdiriyorum uyutmaya çalışıyorum olmuyor ağlıyor sinirleniyor 😂
Bizde kalktık 5 te 1 oyslandık saat 6 ya kadar sonra tam uyudu derken kaka yaptı abısı uyandı okul ıcın falan sımdı uyumaya basladım bıde adetım gelmeye basladı ölecem bel agrısındwn

Ne kadar güzel erkenden gece uykusuna yatırmaya başlamışsınız. Benim kızım gündüz uykusuna 6da yatıyo o da zorla binbir mücadele 1-2 saat 🤦🏻‍♀️ gece uykusuna da gece 12-1 de geçiyor haliyle (rutin oluşturduk ona rağmen) 🤦🏻‍♀️ nasıl erken yatmaya alıştıracağım hiç bilmiyorum
Gece uykusuna geçmeden önce en son uykusundan 6 da uyanmış olması gerekli. 7 9 arası en ideal uykuya geçme zamanı.buyume hormonu o saatlerde salgilamaya basliyo cunku. Bide sabahları kaçta kalkiyo o önemli uykuya geçiş saati için. Geç kalkan geç uyur. Gündüz uykuları için bi sey diyemiycem çünkü bizimkinin hala günü gününü tutmuyo. Bide gece uykusuna gecmiyolar zorluk yasaniyosa sabah kalkış saatinden ayrı olarak çocukta başka bi etken olabilir. Ağrısı vardır uyaran durumu vardır. Sıcaklık soğukluk gaz vs gibi. Osman hoca da der videolarında uyku ile sorun varsa o sorunu ortadan kaldırana kadar düzen olmaz diye. Yegenlerimden ve kızımdan deneyimledigim de aynısı. Bi sey var ki uyuyamiyo.

Gazı tam çıkmamış olabilir. Sıcak yada soğuk rahatsız etmiş olabilir. Evde ses varsa o rahatsız edebilir. Yada hafif yumuşak tınısı olan şeyler açabilirsin eğer çok sessizse. Daha fazla temas istiyo olabilir. Bi yerinde ağrısı olabilir temiz havaya ihtiyaç duyuyo olabilir.

Valla uyuttum daldı tuvalete gıttım bastı çığlığı her yer her yerde camasırlsr kurumamıd sepete koydum balkona asacam kaldı offff bu ataklar bır yakınım yokk kı bır akrabam gel şu çocuğu bır tut bıraz evı toplayım koltuklar sılınecek perdeler öyle camlar berbat güya ben 21 Şubat'ta doğum yapacaktıö subatın ilk haftası kadın tutup temzılenecektım hepsı kaldı hepsıııı

Gece uykusuna geçmeden önce en son uykusundan 6 da uyanmış olması gerekli. 7 9 arası en ideal uykuya geçme zamanı.buyume hormonu o saatlerde salgilamaya basliyo cunku. Bide sabahları kaçta kalkiyo o önemli uykuya geçiş saati için. Geç kalkan geç uyur. Gündüz uykuları için bi sey diyemiycem çünkü bizimkinin hala günü gününü tutmuyo. Bide gece uykusuna gecmiyolar zorluk yasaniyosa sabah kalkış saatinden ayrı olarak çocukta başka bi etken olabilir. Ağrısı vardır uyaran durumu vardır. Sıcaklık soğukluk gaz vs gibi. Osman hoca da der videolarında uyku ile sorun varsa o sorunu ortadan kaldırana kadar düzen olmaz diye. Yegenlerimden ve kızımdan deneyimledigim de aynısı. Bi sey var ki uyuyamiyo.
Sabahları en geç 8 de uyanıyor. Gündüz memede uyumaya çalışıyor ama geçemiyor uykuya. Akşam üstü de bayılıyor onda da 1 saat deliksiz uyuyor yerine yatırmaya teşebbüs etmezsem sonrasında hep benim çabamla belki 1 saat daha. Ya hiç uyutmayacağım bir gün akşam erken yatırmayı deneyeceğim ya da düzeni bu diyip kabulleneceğim. 😪

Gazı tam çıkmamış olabilir. Sıcak yada soğuk rahatsız etmiş olabilir. Evde ses varsa o rahatsız edebilir. Yada hafif yumuşak tınısı olan şeyler açabilirsin eğer çok sessizse. Daha fazla temas istiyo olabilir. Bi yerinde ağrısı olabilir temiz havaya ihtiyaç duyuyo olabilir.
Her yolu deniyorum 5ten beri yarım saat uyudu galiba

Sabahları en geç 8 de uyanıyor. Gündüz memede uyumaya çalışıyor ama geçemiyor uykuya. Akşam üstü de bayılıyor onda da 1 saat deliksiz uyuyor yerine yatırmaya teşebbüs etmezsem sonrasında hep benim çabamla belki 1 saat daha. Ya hiç uyutmayacağım bir gün akşam erken yatırmayı deneyeceğim ya da düzeni bu diyip kabulleneceğim. 😪
Bence düzeni budur deyip kabullenmeyin. İlerde dahada zorluk cikar. Nasılsa istediğim zaman uyuyorum diye alışır o uyur dinlenir olan size olur

.
Evet banada çok Tuhaf geldi.. Bizimki çünkü sadece iğne yapılırken hissetti geirisnde kırmızı balık izledi..
Sünnet yapan kişiden mi anlamadım 😟
Hocam eminsiniz di mi hissetmiyor dedim biz iğneyi vurduktan sonra uyuşma başlıyor 4 saat suruyo dedi 1 saat sonra aldı bizi ama o kancayı her takisinda çocuk çığlık attı resmen hisseder gibi, ayağını tutuyoruz ya gazı var gazı dedi Dr o öyle dedikçe ben sinir oldum kestiği parçayı önüme koydu ben bakamam dedim çocuğuma travma olmasın tek kalmasın diye girdim yoksa girmezdim bütün işlemi gördüm kazara. Eşim bı ara dışarı çıktı aha dedim kesin biseyler yanlış gidiyor çocuk agliyo kadın dikmeye calisiyo Millet 10 dk da çıktı biz yarım saat oldu icerdeyiz falan neyse sonra bitti çok şükür çocuğu kucağıma aldım hakkaten gazini çıkardı ama inlemeye devam etti. Arabada da ağladı evde yine çıldırdı hemen calpol ve merhemleri sürdük anca sakinleştiri. Çok kötü bı deneyimdi bizim için. Diyorum ya 3 aylık ömründe toplam bu kadar ağlamıştır.

X