2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Ayy çok ağladı mı 😪 off korkuyorum ama biran önce de olsun bitsin diyorum🙃 sadece klipse ücret ödediniz demi
Evet 350 lira hastanenin yakınında eren medikal var oradan aldık başka yerlerde 500 civarı
İlk iğne için girdiğimizde ağlamıştı iç çeke çeke 2.kez girdik yatırdım sedyeye anladı ve ağlamaya başladı korkulu gözlerle. Sonra işlem yapılırken şiddeti arttı ağlamanın. Bence hissetti. O yüzden mutlaka test etmelerini isteyin. Çıkınca biraz ağladı tepinerek önce memeyi almadı hatta 5dk sonra biraz rahatladı emip uyudu. İşlemden sonra 15dk bekletip kanama aşırı şişlik varmı diye kontrol etti tekrardan. 4kişiden sonra gelen bir kişi vardı onlar iğneden sonra çok beklemediler o çocuk ağlamadı mesela ama diğerleri hep ağladı

Her bebek farklıdır canım hiç takılma vakti geldiğinde hepsini yapacaklar, sanırım en büyük bebeklerden biriyiz biz ama mesela dönmedi hala yukarıda arkadaşın dediği gibi yana hareketleniyordu son bir haftadır onu da yapmıyor. Yüz üstü yatırınca yorulunca kafasını yan çevirip yatmayı bilmiyor, yorulunca kafayı yatağa gömüyor. 10 gündür falanda oyuncaklarını tutuyor, tadına bakıyor 😅😅
Ya evet boğulacak sipa 😅 tutmaya başladı çok uzun süreli değil ama kavramaya hevesli 🤭
Benimki de sadece duruyor
Top yuvarlıyorum önünde onu takip ediyor hoşuna gidiyor ama hiç bi uzanayım bana da ver demek yok
Bizimde kol üzerinde duruyor hala oyuncağa uzanmıuor daha bence 5. Ay gibi başlarlar dye tahmin edyrum şuan eline oyuncak verince alıyor evirip çeviriyor sonra atıyor🙂ama hiç belli olmuyor bebişlere bi anda sürpriz yapabiliyorlar
5 çok geç ya 🤭 hemen büyüsün istiyoruz gerçekten 😍

Lütfen yardım edin. Oğlum beslenme sorunu yaşıyor emmek istemiyor sütüm olmasına rağmen. Mama icmiyo istemiyor sutumu biberonda içiyor ama artık o kadar azalttı ki 4 gündür 2 olcuyu geçmiyor bezleri dolmuyor. Bu süreci yaşayan var mı ? Salya akıyor diş eti kabarmış çok kötü. Uykuya dalmiyor huzursuz geceleri özellikle

Lütfen yardım edin. Oğlum beslenme sorunu yaşıyor emmek istemiyor sütüm olmasına rağmen. Mama icmiyo istemiyor sutumu biberonda içiyor ama artık o kadar azalttı ki 4 gündür 2 olcuyu geçmiyor bezleri dolmuyor. Bu süreci yaşayan var mı ? Salya akıyor diş eti kabarmış çok kötü. Uykuya dalmiyor huzursuz geceleri özellikle
Canım hrpımız çoğumuz bu dönemdeyız çaresizlik ıcınde geçmesini beklıyorum

Evet 350 lira hastanenin yakınında eren medikal var oradan aldık başka yerlerde 500 civarı
İlk iğne için girdiğimizde ağlamıştı iç çeke çeke 2.kez girdik yatırdım sedyeye anladı ve ağlamaya başladı korkulu gözlerle. Sonra işlem yapılırken şiddeti arttı ağlamanın. Bence hissetti. O yüzden mutlaka test etmelerini isteyin. Çıkınca biraz ağladı tepinerek önce memeyi almadı hatta 5dk sonra biraz rahatladı emip uyudu. İşlemden sonra 15dk bekletip kanama aşırı şişlik varmı diye kontrol etti tekrardan. 4kişiden sonra gelen bir kişi vardı onlar iğneden sonra çok beklemediler o çocuk ağlamadı mesela ama diğerleri hep ağladı
Oyyyy kıyamam işte offf benımkı öyle ağlasa benımkı yle bırbırımıze gırerız sen yaptın sen ıstedın beklemedın yszıl degılmı dıye soylenır durur

Canım selam, bizimkide öyle tutmuyor yaa.
Yeni yeni oyun halısını üzerindeki şeyleri tutmaya başladı hatta halıyı ters çevirecek nerdeyse 😂
Ama tummy time yaparken tutmuyor bakiyo sadece
Onları da çekmiyor ama piyanosunu kıracak halının öyle bi tepinmek🤣

Çok çok geçmiş olsun bu durumda ne yapılmalı bilmiyorum sadece bir süreç olduğunu tahmin ediyorum 😓
Eds sistemi kullanılabilir mi acaba? Kaşık biberon ya da

Çok çok geçmiş olsun bu durumda ne yapılmalı bilmiyorum sadece bir süreç olduğunu tahmin ediyorum 😓
Eds sistemi kullanılabilir mi acaba? Kaşık biberon ya da
Kaşık biberon olabilir sanki seviyor kaşık o şekilde deneyecegim çok teşekkür ederim. Eli ağzında duraklı boberon başını isiriyor resmen. Elimle dişini karşıyinca çok seviyor.

Kaşık biberon olabilir sanki seviyor kaşık o şekilde deneyecegim çok teşekkür ederim. Eli ağzında duraklı boberon başını isiriyor resmen. Elimle dişini karşıyinca çok seviyor.
IMG_1642.png

Bende böyle bir sey var diş zamanı geldiğinde kullanırım diye almıştım. Sizin kaşımanizdan hoşlanıyorsa deneyebilirsiniz alternatif 😊 kaşık biberonla insallah içer sütünü kuzucuk 🧿🙏

Evet benimki yine 2 gündür emmiyor süt var ama almıyor uykulu alıyor sadece o kadar üzülüyorum ki bide 17 gün önce tartığım kiloyla aynı geldi hiç kilo almamış çok üzüldüm

Kızlar ya size de çok misafir geliyor mu? Ya misafir öncesi temizlik yemek yicek misafir sonrası temizlik bebeğim yavrum yerlerde yanımda yatıyor ilgilenemiyorum koşturmaktan yatıya misafirim geliyor yemek yicek temizlik Allahım bitmiyor sadece çocuğumla vakit geçirmek istiyorum ama valla çok yoruldum artık 😫 sizlerde durumlar nasıl

Kızlar ya size de çok misafir geliyor mu? Ya misafir öncesi temizlik yemek yicek misafir sonrası temizlik bebeğim yavrum yerlerde yanımda yatıyor ilgilenemiyorum koşturmaktan yatıya misafirim geliyor yemek yicek temizlik Allahım bitmiyor sadece çocuğumla vakit geçirmek istiyorum ama valla çok yoruldum artık 😫 sizlerde durumlar nasıl
Ben misafir kabul etmiyorum size gelmek istiyoruz diyenler oluyor devamlı kusura bakmayın ben lohusa sendromundayım psikolojim bozuk diyorum açıkça 😀

Benimki piyanolu halısını çok severdi 15 dk da olsa kurtarıcım oluyordu ama artık istemiyor sıkıldı galiba
Bilemiyorum ki, ben sıkılmasına müsade etmiyorum pek basindayim sürekli her bastığında cingiraklari sallıyorum, dans ediyorum ben daha çok oynuyormuşum halıyla 🤣
günde 1 kere koyuyorum halıya belki de o yüzden henüz sıkılmadı

Bebekli eve de yatıya misafir gitmek çok ayıp gerçekten. Akşam bebek görmesine geliyor arkadaşlar saatlerce oturuyorlar ona bile sinirleniyorum. Bebek ağlıyor uykusuzluktan. Uykusu geldi o yüzden ağlıyor diyorum yine de kıçımızı kaldırıp gidelim diyen yok. Ben de artık bebenin saati yanaşınca kusura bakmayın uyku saati geliyo biz odaya geçiyoruz uyursa gelirim yanınıza diyorum. Anlayıp kalkıyorlar yoksa resmen rakı sofrası kuracaklar bıraksam saatlerce. Çok ayıp yaa.

Ben misafir kabul etmiyorum size gelmek istiyoruz diyenler oluyor devamlı kusura bakmayın ben lohusa sendromundayım psikolojim bozuk diyorum açıkça 😀
Valla en iyisi küvezden çıktı diye doğurduğum gibi gelmeyen herkes geliyor tek tek valla gına geldi artık bitmiyor çocuğumla ilgilenemiyorum ben bu kadar iyi bir ev hanımı değilim yani kendime zaten zor yetişiyorum

X