2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Benimde kaynanam kayınbabam görümcem geldi kalmaya. Özellikle söyledim çocuğa düzen oluşturdum en geç 8 8.30 da yatırıyor dedim dediler işten geliyoruz biz yatırma sevecez bilmem ne çocuğu aldılar sevdiler uykusunu kaçırdılar çocuğumun uyku düzeni bozuldu 10 10.30 da uyuyor. Günlerdir böyle bozuldu düzeni nasıl geri düzelteceğim bilmiyorum

Kızlar oğlum 4 aylık oldu. 17 gün önce tartmıştım dün yine baktım aynı kilo :KK43: nasıl böyle olur ya çok kafama taktım ara ara hala meme reddi yaşıyoruz aç mı kalıyor acaba anlamıyorum. Memeyi bazen tutmuyor ne yaparsam yapayım almıyor. Mama da istemiyor biberonda istemiyor. Hiç kilo almaması beni çok üzdü.

Kızlar 2 sorum olacak birincisi geceleri bebeğiniz uyuduğunda altını değişiyor musunuz değişiyorsanız ne sıklıkla ?
İkinci sorum da bebeğinizin kafasının şekli güzel olması için yaptığınız bişeu var mı? Bebeğimin kafasında bişry yok ama sürekli takıntı oldu öyle mi yatırsam şöyle mi yatırsam geceleri bir sağ bir sol yapıyorum zaten sırt üstü uyuyamıyor devamlı sıçrıyor uyanıyor hep yan yatırmak zorunda kalıyorum.
Bezini beslenmek için uyandığında alıyorum. Islak mendil kullanmıyorum. Sadece çiş oluyo. Sabahları 6 dan sonra güzelce temizleyip kremliyorum. Gece uykusuna yatirirkende krem suruyorum. Onun dışında kremlemiyorum.
Kafa şekline gelince ben doğduğundan beri bi sağ bi sol yatirdim. Uykuda iken bedeniyle birlikte yan yatiriyorum daha rahat nefes aliyo tıkanma yapmıyor. Ama uykuda sırt üstü dönerse de dokunmuyorum kafasını sağ sol kendi çeviriyi artık. Uyanıkken de asla tek bırakmamak kaydıyla düz yatiriyorum. Sağ sol yaparsa düze çeviriyorum başını. Düz yatmasına teşvik için hareket ediyorum oyuncaklar oynamıyorum tepesinde.

Yatıya gelecek annemle ortak bi misafirimizi annem alacak bana gelmediniz bana gelin diye o davet etti bana gelmesinler diye sırf.Günlük misafir bile koca bir gün istiyor uğraşmak bebeğin vaktinden çalmak gibi geliyor bana benim için üzülüyorum ilgilenemeyince artık.oysa ki ben kimseye yatıya gitmiyorum bebeği doğan arkadaşıma lohusa rahatsız olmasın diye sadece iki saat gittik hemen kalktık onlar bize yatıya geldi yemekli kahvaltılı ay ne bileyim çok yorucu hayat ya da ben zorlanıyorum
ne mısafır agırlafım şükür bıttı artık gelen hıden yok yatılısı bılmem Ne-Yo zor inan

Benimde kaynanam kayınbabam görümcem geldi kalmaya. Özellikle söyledim çocuğa düzen oluşturdum en geç 8 8.30 da yatırıyor dedim dediler işten geliyoruz biz yatırma sevecez bilmem ne çocuğu aldılar sevdiler uykusunu kaçırdılar çocuğumun uyku düzeni bozuldu 10 10.30 da uyuyor. Günlerdir böyle bozuldu düzeni nasıl geri düzelteceğim bilmiyorum
İstemedi insan var insancık var ne yapacan dusuncesızlık

Ben degistirmeyi biraktim. Sizinti olursa degistiriyorum sadece pek olmuyor zaten. Kafasini bir sag bir sol yapiyordum ama artik kendi istedigi yöne cevirebiliyor uykuda ;(
Kafa şekli nasıl peki ben aşırı takıntı yaptım ya herkes iyi diyor ama sanki ilk doğduğunda çok güzel yuvarlak kafası vardı sanki arkası biraz düzleşmeye başladı

Bezini beslenmek için uyandığında alıyorum. Islak mendil kullanmıyorum. Sadece çiş oluyo. Sabahları 6 dan sonra güzelce temizleyip kremliyorum. Gece uykusuna yatirirkende krem suruyorum. Onun dışında kremlemiyorum.
Kafa şekline gelince ben doğduğundan beri bi sağ bi sol yatirdim. Uykuda iken bedeniyle birlikte yan yatiriyorum daha rahat nefes aliyo tıkanma yapmıyor. Ama uykuda sırt üstü dönerse de dokunmuyorum kafasını sağ sol kendi çeviriyi artık. Uyanıkken de asla tek bırakmamak kaydıyla düz yatiriyorum. Sağ sol yaparsa düze çeviriyorum başını. Düz yatmasına teşvik için hareket ediyorum oyuncaklar oynamıyorum tepesinde.
Bende bir süredir geceleri altını az değiştirmeye başladım da acaba doğru mu diye merak ettim çiş olduğu için bende ıslak mendil kullanmıyorum heralde artıl gece pek kaka yapmıyorlar. Bedeniyle beraber yan yatırıyorum bende alıştığı için mi bilmiyprum tek öyle rahat uyuyor sırt üzere yatırınxa hep sıçrıyor 10 15 dk sonra uyanıyor. Gündüzleri de pusette yatırıyorum sırt üzeri yattığı için kafa şekli sanki bozuluyor givi gelmeye başladı takıntı haline gelince her şey insanın gözüne batıyor

Kafa şekli nasıl peki ben aşırı takıntı yaptım ya herkes iyi diyor ama sanki ilk doğduğunda çok güzel yuvarlak kafası vardı sanki arkası biraz düzleşmeye başladı
O ilk yuvarlakligi yok ama doktora sordum en son kafa sekli nasil diye. Gayet guzel sıkıntı yok dedi. Zaten kucak bebesi benim sirt üstü yattigi nadir 🤔

O ilk yuvarlakligi yok ama doktora sordum en son kafa sekli nasil diye. Gayet guzel sıkıntı yok dedi. Zaten kucak bebesi benim sirt üstü yattigi nadir 🤔
Bende gün içinse kucakta taşımak istiyorum ama kollarım ağrıyor artık 4 aylık olacak öyle taşınmıyor da yüz üstü de 5 dk duruyor sıkılıyor mecbur uyanıkken pusette tutuyorum

Verseydin kucaklarina kendileri uyutsun madem 🙄 ben bu konuda kendi aileme de eşimin ailesine de cok net oldum. Kayimvalidem basta bozulmustu ama anlayis gösterdi. Saati gelince bebegi uyutacagim diye yatakodasina gectim eşim de hep destekledi sagolsun.

Nasılsın canım nasıl gidiyor.. senin durum bizden beter Allah yardımcın olsun :KK43:
Ben ıyım kaynanan yok epeydır görümce de kalıyor sesız sakın ken cekırdek aılem ıcındeyım esımle de pek kavgamız kalmadı herkes kendı alemındr bayram gelıyor mıllet geldımk ugrasırız bız şükür sıkur sen nasılsın

X