Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    127
Biz 21 aylıkken bıraktık bütün halıları kaldırdım Nisan ayıydı zaten işerse işesin dedim gece yatarken asla bezlemedim. Büyük hasta bezleri yada köpekler için olan pedler var ya onlardan yatağa serip boşvermek lazım. 1 hafta sonra max alışıyolar. Ama arkadaşımın çocuğunda şunu gözlemledim erken yaşlarda bıraktırmaya çalıştıkları için çocuk tuvaleti reddetti Mayısta 4 yaşına girecek ve anca düzene girmeye başladı. Tek çözümü de oyun terapisti oldu terapist çözdü ikna etti bence bir düşün kuzucum psikolog tarafını. Sanada günah onada günah.
Eşimde geçen gün psikoloğa gitmeyi düşünelim dedi hem dil kursuna göndermek için konuşma olarakta ifade tam edemiyor kendini hem tuvalet eğitimi içinde neden olmasın ya o iyi olsun her şeyi yaparım yeter ki her şeyi güzel yaşasın sıkılmadan güzel bir gelecek bırakayım tramva olarak hiç bir şey kalmasın hayatında 😔😔 o yüzden sabrediyorum şuan ama eminiz şu 1 ay içinde hiç birşey değişmezse psikoloğa gidicez

Valla dizilerde filmlerde bebeği içine koyup fiti fiti taşıdıklarına bakma hiçte uzaktan göründüğü gibi değil. Erkolar taşır da bizim için pusetle taşımak zor ben hastaneden arabaya götürken bu ne Allah aşkına 4 kiloluk çocuk yolda 20 kilo oldu demiştim 😬
Valla git bir mağazaya dene kuzum hangisi içine sinecekse onu al 🥰
😂😂😂 Tamam ćanm Çarşya bir çıkayım hafta sonu 😂😂

Eşimde geçen gün psikoloğa gitmeyi düşünelim dedi hem dil kursuna göndermek için konuşma olarakta ifade tam edemiyor kendini hem tuvalet eğitimi içinde neden olmasın ya o iyi olsun her şeyi yaparım yeter ki her şeyi güzel yaşasın sıkılmadan güzel bir gelecek bırakayım tramva olarak hiç bir şey kalmasın hayatında 😔😔 o yüzden sabrediyorum şuan ama eminiz şu 1 ay içinde hiç birşey değişmezse psikoloğa gidicez
Yeni bebekte gelecek çocuğun düzeni hepten değişecek o da çok etkiliyor. Bakma gerçekten onada büyük bir sorumluluk. Kesinlikle oyun terapisti halleder kuzucum zaten çaktırmadan testlere de tabii tutuyorlar yeme bozukluğu konuşma bozukluğu tuvalet eğitimi hepsine iyi geliyor 🙏🏼

Onada baym ćanm bir inşallah güzel bir şey bulurm çünkü çok kullanıyorum bebek Arabası her yerde bnle 😂
İnşaallah gönlüne göre bulursun. Biz civile gittik bir iki araba baktık bu hoşumuza gitti aldık. Çok kolay oldu 😅😅 bir de park beşik aldık en büyük eksiklerim tamamlandı. Geriye ufak tefek şeyler kaldı

Oğlum kafasını çarptı kaşı çatladı resmen acile götürdüm hemen
Doktor bir şey yok dedi ama yine de mr çektirdim
Kafa travması olabilir demiş müşahade altına alalım dediler
Birkaç saat bekledik eve geldik
Kusma, unutkanlık , bilinç bozukluğu vs yok gibi 9da oldu 5 saat geçti bir şey yok şükür. Ama korkuyorum. Hep düşer bu sefer kanayınca çok korktum. Dua edin 🙏🏻
Çok çok geçmiş olsun canım🙏🏻

Kız 3 yaşında benim oğlan şu 1 aya kadar anne yaptım altıma derdi ne zaman oğlum hadi tuvalete yapalım artık dedim şimdi pijamasına geçene kadar söylemiyor geldiğini gel değiştirelim diyorum kaçıyor veya ağlayarak geliyor ne yapacağımı şaşırdım az kaldı en sonunda bir psikoloğa götürücem onun iyiliği için neden böyle anlamıyorum 2. Çocuk geliyor bezden çıkar diyor herkes hazır değil diyorum çocuk kaçıyor ama laf anlayan kim etrafımdaki herkes aynı ya illa bir laf söyleyecekler artık beni geçtim çocuğa dönüp dönüp çıkar bezini oğlum büyüdün diyorlar sanane diyesim geliyor çoğu zaman insanlara ki Allahtan oğlum takmıyor veya kızarsa bağırıyor karşısındakine konu öyle kapanıyor ama birde onun iyice tükenen psikolojisi var tabi
Çocuğun hazır olması önemli. Şu an tam inat ve kendi bağımsızlığını ilan etme döneminde. Yaptığın her şey ters tepebilir, sen ne dersen tam tersini yapabilir. Bence bir uzmandan destek al ve duyu bütünleme yapan yerleri de araştır. Eglenceli tuvaletler var belki biliyorsundur. Onlardan almadıysan tavsiyei ederim. Fisher price tuvaletin çok faydasını gördüm. Hatta şimdiden yine aldım.

Kızlar merhabalar. Bebeğimin göbek cevresi biraz geri kalmis kilo acisindan. Bebeğe en iyi kilo aldıran seyler nelerdi. Muz hatırlıyorum. Protein ye dedi. Baska ne iyi gelir

Kızlar merhabalar. Bebeğimin göbek cevresi biraz geri kalmis kilo acisindan. Bebeğe en iyi kilo aldıran seyler nelerdi. Muz hatırlıyorum. Protein ye dedi. Baska ne iyi gelir
Ben her sabah 2 haşlama yumurta yiyorum o da kilo aldırıyo yoğurt ye ceviz kabak çekirdeği ıspanak mercimek bulgur tüket pekmez de tüket meyve protein ağırlıklı beslen alır inşallah kilo canım🙏🏻

Muz ceviz kaşar peyniri avokado. Yumurta olmazsa olmaz zaten. Ben bunları okumuştum.

Ben her sabah 2 haşlama yumurta yiyorum o da kilo aldırıyo yoğurt ye ceviz kabak çekirdeği ıspanak mercimek bulgur tüket pekmez de tüket meyve protein ağırlıklı beslen alır inşallah kilo canım🙏🏻
Yumurta yiyordum zaten ama ikiye cikarayim. Muz, ceviz beslenmeme ekleyeceğim insallah. Kabak cekirdegi hic duymamıştım. Severim alayim. Peynirle pek aram yok ama ugrasicam inşaallah yemeye. Teşekkür ederim 🤗

Sonuçlarm çıkmış dün sağlk ocağnda verdim randevum da pazartesi dayanamadım bir sürü refans dışı çıkmis korktum sadece tokluk almadılar onun
barkodunu veren doktor yokmuş o gün kızlar aranızda anlayan varsa bana yardımcı olabilirmi yarna randevumu bulsam pazar tesi geçmi sizce ama bebeğim hareket ediyor 😏

Eklentiler

• Screenshot_2024-04-18-11-11-47-396_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-04-18-11-11-47-396_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2024-04-18-11-10-40-783_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-04-18-11-10-40-783_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2024-04-18-11-10-48-664_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-04-18-11-10-48-664_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 44
Ben pekmez hariç burdaki herşey den alyorm ćanm dikkat edersen fırsat mutlaka alır inşallah bu aylarda hızlıca alıyorlar 🤲🤗

Çocuğun hazır olması önemli. Şu an tam inat ve kendi bağımsızlığını ilan etme döneminde. Yaptığın her şey ters tepebilir, sen ne dersen tam tersini yapabilir. Bence bir uzmandan destek al ve duyu bütünleme yapan yerleri de araştır. Eglenceli tuvaletler var belki biliyorsundur. Onlardan almadıysan tavsiyei ederim. Fisher price tuvaletin çok faydasını gördüm. Hatta şimdiden yine aldım.
Ay linç yemeyeceksem lazımlıktan çok iğreniyorum ya valla size helal olsun 😁
Direkt adaptör alıp klozete alıştırdım şimdi eğlenceli panolar var çişini yapınca bi adım gidiyorsun kakanı yapınca bi adım gidiyorsun gibi çözemeseydim ondan alacaktım. Ama lazımlık asla benlik değil 🥲

Arkadaşların saydıklarına ek olarak olarak Havuç diyebilirim duyduğumda şaşırmıştım . Günde 1-2 tane yiyebilirsin,birde kafana takma son 8 haftada öyle güzel kilo alacak ki şaşırıp kalacaksın ☺️

Arkadaşların saydıklarına ek olarak olarak Havuç diyebilirim duyduğumda şaşırmıştım . Günde 1-2 tane yiyebilirsin,birde kafana takma son 8 haftada öyle güzel kilo alacak ki şaşırıp kalacaksın ☺️
Kesinlikle katılıyorum öle güzel alyolar bnim oğlumda 7 aylığa kadar hiç almadı son üç ayda çok güzel aldı

X