Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    128
Biz de ondan aldık. Katlandığında pek büyük gelmedi bana. Litetrax 4 değil mi aldığınız? Eskiden chico travel kullanmıştım, kıyasladığımda bu yağ gibi kayıyor resmen ve katlaması çok kolay.
Aynen Litetrax 4, sürüşü çok rahat cidden. Benim kollarım pek güçlü değildir o yüzden kolay sürülebilir bir şey aramıştık o zaamanlar. Hatta konu mankenimizle denemiştik kendisi 5 kilo :KK70:

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-02-29 at 23.26.26.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-29 at 23.26.26.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 41
Aynen Litetrax 4, sürüşü çok rahat cidden. Benim kollarım pek güçlü değildir o yüzden kolay sürülebilir bir şey aramıştık o zaamanlar. Hatta konu mankenimizle denemiştik kendisi 5 kilo :KK70:
Ayy ben o konu mankenini yerim, ahahah ayy çok tatlı. Bende 3 tane köpüş var, bir tanesi malaklı kangal kırması. Acaba ben de onunla sağlamlığını mı denesem. Kendisi 30 kilo civarinda, satan adam dedi ki 50 kilo taşır bu 🤣

Herhalde o yastığa bir tane de küçük altın takıyorlar gönderirken. Yani tek başına bu parayı alıyor olamazlar. Evlatlarımızı okutmayalım bari yaa, yenidoğan seti hazırlama kurslarına gönderelim. Ciddi para var bu işte 🤣
Yazacaktım çüüüüüüüş diyede kibarlığımdan teşekkür ettim sadece 😬
Geleceğin Kıvanç Tatlıtuğunu doğuramazsam bu fikir aklımda olsun🤡

Ayy ben o konu mankenini yerim, ahahah ayy çok tatlı. Bende 3 tane köpüş var, bir tanesi malaklı kangal kırması. Acaba ben de onunla sağlamlığını mı denesem. Kendisi 30 kilo civarinda, satan adam dedi ki 50 kilo taşır bu 🤣
Teşekkür ederiz :KK70: Maşallah 30 kilo :KK70:

Yeni bebekte gelecek çocuğun düzeni hepten değişecek o da çok etkiliyor. Bakma gerçekten onada büyük bir sorumluluk. Kesinlikle oyun terapisti halleder kuzucum zaten çaktırmadan testlere de tabii tutuyorlar yeme bozukluğu konuşma bozukluğu tuvalet eğitimi hepsine iyi geliyor 🙏🏼
Teşekkür ederim tavsiyen için zaten düşünüyorduk başkasından da bu tür tavsiyeler duyunca insan daha çok etkileniyor destek görüyormuş gibi hissettiriyor 🤗🤗

Çocuğun hazır olması önemli. Şu an tam inat ve kendi bağımsızlığını ilan etme döneminde. Yaptığın her şey ters tepebilir, sen ne dersen tam tersini yapabilir. Bence bir uzmandan destek al ve duyu bütünleme yapan yerleri de araştır. Eglenceli tuvaletler var belki biliyorsundur. Onlardan almadıysan tavsiyei ederim. Fisher price tuvaletin çok faydasını gördüm. Hatta şimdiden yine aldım.
Tuvalet olarak normal lazımlık olanlardan almıştık ama dediğin markayı araştırıcam duyu bütünleme olayını ilk defa duydum bu konuyuda araştırıcam teşekkür ederim canım 🤗 🤗

Ah canım benim alışırsın merak etme. İnsan kendi evladından hiç tiksinmiyor. Şu an mesela amniyotik sıvı dedikleri şey çişin ta kendisi. İçimize işeyip işeyip o çişi tekrar yutuyorlar 🤣 Daha ötesi var mı.🤣
Kaşla göz arasında 2 tane mıknatıs yuttu, şu buzdolabı magnetlerinden. Kakasından çıktı mı diye karıştırıyorsun bile🤣🤣 Neyse çok b.ktan muhabbetlere daldık burada keseyim🤣
hahaha hakkaten ne b.ktan muhabbetler bunlar :p

Tuvalet olarak normal lazımlık olanlardan almıştık ama dediğin markayı araştırıcam duyu bütünleme olayını ilk defa duydum bu konuyuda araştırıcam teşekkür ederim canım 🤗 🤗
Duyu bütünleme sadece tuvalet değil, konuşmasını da düzeltebilir. Ergoterapi okarak da araştırabilirsin.O çok fonksiyonlu bir program 😉 Yani dil kursuna filan gerek kalmayabilir. Kesinlikle araştır.

Son düzenleme:
Tek değilsin Kuzucum en yakınım dediğim kişinin oğlu böyle diyorum ya 2020 Mayıs doğumlu o bile bi kaç aydır aşmaya başladı her çocuk farklı tepkiler gösteriyor destek şart ama kesinlikle sana da günah zaten çocuk büyütmek zor birde böyle durumlar daha da zorlaştırıyor kendini yıpratma lütfen 🙏🏼

Kızlar bu arada dün ilk kez NST'ye bağlandım doktor sancım var mı diye baktı. NST ücretine 2 bin TL ödedik. Sizin oralarda da bu şekilde mi ? Son haftalarda sürekli bağlanacak diye biliyorum. Eşim yapmıştı ödemeyi acaba bir yanlışlık mı var diye merak ettim açıkcası. Tourch testi + NST 2600 TL ödemiş eşim.

Kızlar bu arada dün ilk kez NST'ye bağlandım doktor sancım var mı diye baktı. NST ücretine 2 bin TL ödedik. Sizin oralarda da bu şekilde mi ? Son haftalarda sürekli bağlanacak diye biliyorum. Eşim yapmıştı ödemeyi acaba bir yanlışlık mı var diye merak ettim açıkcası. Tourch testi + NST 2600 TL ödemiş eşim.
Doktorumun bana verdiği gebelik programı kağıdında sadece 37. hafta nst görünüyor. Daha öncekinde 2 kez girmiştim. Birinde sistiti adet sancısı sanmıştım o da ondan yani.

Doktorumun bana verdiği gebelik programı kağıdında sadece 37. hafta nst görünüyor. Daha öncekinde 2 kez girmiştim. Birinde sistiti adet sancısı sanmıştım o da ondan yani.
Sadece 37. haftadaysa güzel ama internette 2 haftada bir sonra da haftada bir gösteriyor

Sadece 37. haftadaysa güzel ama internette 2 haftada bir sonra da haftada bir gösteriyor
Bazı doktorlar, hastaneler o sekilde istiyor olabilir. Benimki istemiyor, her yiğidin yoğurt yiyişi misali. Dev. ve üni hastanelerinde de var nst, bence eğer isterse doktorun o kadar para harcamayın. Diğer hastanelerde baktırın.

Yok artık. Kesinlikle bir yanlışlık vardır diye düşünüyorum kızımda muayene +50 tl miydi neydi ücreti hadi olsun olsun 400-500 olsun. Tourch testine para vermedim sigorta karşıladı o ne kadar tutuyor bilmiyorum pahalı olan o olabilir mi ?

Yok artık. Kesinlikle bir yanlışlık vardır diye düşünüyorum kızımda muayene +50 tl miydi neydi ücreti hadi olsun olsun 400-500 olsun. Tourch testine para vermedim sigorta karşıladı o ne kadar tutuyor bilmiyorum pahalı olan o olabilir mi ?
tourch testini daha öncede yaptırdık 400 civarı ödemiştik ona. Zam gelmş desem 600 olsa 2 bin lira NST için bana da fazla geldi bir sorun var heralde.

Beni 32-34te 2 kere girmiştim 37den sonra her hafta nstye girdim bakalım bu ne dicek.

X