Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Onların yeni nesilleri var ama eskilerin yerini asla tutmuyor. Asıl döküm olanlar( benimkinden) çok ağır ve çok farklı gercekten. Kaynanam da annesinden aşırmış zamanında😅
Aynen bizim ki de çok eski ve döküm ama hayla taş gibi.Bende korkmazın en üst modelini aldım elline su bile dökemez Ocak ta yapılanın 😀

Zaten kramp anında bana masaj yapıyordu
Kıyamadım çok acıyordu
O da kramp giren eti çektikçe çekti daha da acıttı 😂
İstemem masaj 😂
Temastan hoşlanmam ama masaj diyince bende akan sular duruyor kafama boynuma ayaklarıma yapıyo valla birazda gebeliğin sefasını sürelim 😁😁😁

Kızlar merhaba Eylül annelerinden geliyorum.20.haftamdayım şimdiye kadar hep kız dendi bugün pipi gördü ama tam olarak erkek de diyemiyorum dedi bizde Çıktık perinatologa göründük o da aynı şeyi dedi.Ya halk arasında peygamber sünneti denen şey var,ya da Cinsel organı düşük ipnelerinden dolayı şiş dedi.tıpta bu duruma ambigus genitalya deniyormuş yani cinsiyet belirsiz.Bu durumu yaşayan oldu mu acaba fetal dna yapıcaz şimdi
Konuyla ilgili bilgim yoktu ama öncelikle şunu yazmak istedim daha kontroller de tamamlanmamış sanıyorum. Fetal dna da cinsiyet kromozomu inceleniyor bende yaş riskimden dolayi yaptırmıştım. Fetal dna çıktıktan sonra doktorlarin değerlendirmesi daha doğru olacaktır, umarım sıkıntılı bir durumu yoktur 🙏🙏

Hergün olmuyorum canım 3-4 gecede bir yaşıyorum çünkü geriniyorum bacaklarımı kasınca kramp kaçılmaz oluyor. Magnezyumdan nefret ediyorum maden suyu içiyorum düzenli
Geçen gün uykumdan çığlık atarak uyandım. Bacağıma kramp girmiş, eşim baya korktu bende ilk kez yaşadığım için bacağım koptu sandim. 😁 Biraz masaj yaptık filan sonra hafifledi ama ertesi gün ustune basarken bile ağrıdı. Hemen magnezyum içmeye başladım 😁

Geçen gün uykumdan çığlık atarak uyandım. Bacağıma kramp girmiş, eşim baya korktu bende ilk kez yaşadığım için bacağım koptu sandim. 😁 Biraz masaj yaptık filan sonra hafifledi ama ertesi gün ustune basarken bile ağrıdı. Hemen magnezyum içmeye başladım 😁
Eskiden bana da girerdi. Hemen yataktan fırlayıp, ayak topuğumu yere sertçe birkaç defa vurunca geçiyordu. Ama tabi ertesi gün ağrıyor o ayrı.

Evet bana da baski yapiyor
Kafada buyuk ondan agri yapar dedi
Dönmus
Asagi dogru zorluyi sagolsun
29+4 uz biz kuzu
Seninki tombolak olcak baya 🧿
Benim bebelerin kucuk dogduguda gorulmemis ama
Bilemedim
Bana da kucuk geldi
Ultrasona gore 3-4 gunde onde dedi
Normal buldu
Bende 29+ 6 yim kilosu 1480 gr cikti Bugun normal ilerliyo canim ☺️

Kızlar yaa konudan bağımsız bir şey soracağım, yeni çamaşır ve kurutma makinası alacağız ama hangini alacağımıza karar veremedik. Kime sorsak kendi makinasından memnun ama ben memnun değilim makinamdan. Özellikle yeni alanlar varsa ya da çevresinde yeni alanlar onlardan cevap bekliyorum. Anket gibi bir sey tutacağım, hangi marka baskın gelirse ondan alıcam sanırım😅
Bende bu yil degistirdim Camasir makinemi. Bosh Aldim memnunum. Kurutma makinesi olarak Electrolux aldim ondan da cok memnunum. Kurutma makinesi olmadan gecen yillarima uzuluyorum.😂😂

Muhtemelen ayağı yada totosu canım 🫠
Şöyle düşün kafa aşağıda toto sağda solda ters U durabiliyorlar suyun içinde oldukları için kıvrıklar dümdüz çubuk gibi durmuyorlar baş aşağı da ayaklar yukarda değil yani. Sağı ittirir solu ittirir midene baskı yapar göbek deliğinde çıkıntı olur bunlar hep ittirme kasılma yığılması öyle olmuyor. Sen yinede yarın detaylı anlat. Göbek deliğimin yanında yumruk gibi oluşuyor ayağı biliyorum 🫠
Tamam canim çok teşekkür ederim yarın soracağım umarım dediğimiz gibidir 🙏🏻

Benimde gözlerim yeşil baba kahve kızım surat olarak ben gözleri babaya benzedi bende çok merak ediyorum da hiç umudum yok 😁😁😁
Su mesaji Ben yazdim sandim bian 😂😂😂 Benimde gozlerim yesil baba kahve kizim surat Ben ama gozler kahve oldu 😅 bakalim 2 no kime benzeyecek ☺️ plesenta da ondeymis pek net bi fotomuz Yok cok utangac bir bey hep saklaniyor plesentanin arkasina 😁

Kizlar bu neee🥰 bugunde buna eridik
IMG_6432.png

Bende hemen uyanıp ayağımın üstüne basıyorum geçiyo kramp illet bişey ya kasta ağrı bırakıyor 🥹

Su mesaji Ben yazdim sandim bian 😂😂😂 Benimde gozlerim yesil baba kahve kizim surat Ben ama gozler kahve oldu 😅 bakalim 2 no kime benzeyecek ☺️ plesenta da ondeymis pek net bi fotomuz Yok cok utangac bir bey hep saklaniyor plesentanin arkasina 😁
Biz kimseye benzetemiyoruz ya kızıma benzemiyor ultrason fotosunda biraz erkek kardeşimi andırıyor oğlan dayıya derler inşallah diyorum yeşil gözlü kumral kıvırcık yakışıklı biri 😬

Sağlıkla gelsinlerde insan renkli gözlü olsun istiyor sonra diyorum ki kız olmadı oğlanda aynı olsun kıskanır 😂

Kızlar böyle birşey yapacak olan var mı bilmiyom karşıma çıktı Türkiye’de eskiden yaparlarmış ama bizlerin bebeğine gerek var mı sağlık açısından
IMG_2909.png

X