Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Kizlarcim anlayan varsa bakabilir mi bu sonuca göre enfeksiyon var diyebilir miyiz ? (kan görüldüğünü biliyorum gebelikten öncede vardı)
zN03Or.jpg
Sonuçların iyi çıkmış canım ayrıca kanda daha net belli olur enfeksiyon kan verdin mi?

Benim ilk oldugundan hep mi boyle oluyor diye dusundum. Ya cok yorgunum bugun esime cok kötü görünmüşüm. Endişelendi. Yerimden kalkamiyorum ama tuhaf olan şu ki yerimde yatarken de agrım var. Heryerim ağrıyor. Bebek tekmeleyip duruyor çok da siddetli. Sanki kemiklerim agriyor ya genisliyor gibiyim
Bence ikinci gebelik daha ağır. En azından benim için öyle oldu. Deforme olmuş karın kasları incelen rahim ister istemez sarkan rahim derken ağrılarımın şiddeti çok daha başka boyutta. Son ay Allah’a yalvartacak belli oldu 🫠

Benim ikili taramada çıkmamıştı detaylı ultrasonda görüldü. Preeaklampsiye yol açabildiği için ve kuzenimi doğumda preeaklampsi sonucu beyin kanamasından kaybettiğim için biraz tedirginim açıkçası. Çok teşekkür ederim inşallah benim için de öyle olur :KK200:
Çok üzüldüm başınız sağolsun 😞 Rabbim hayırlısıyla hiçbir sıkıntı olmadan bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻 , inşallah en kısa sürede kolayca geçer gider direnciniz 🌸💖💖

Benim gece gündüz kasılmam var ve kesilmedi 2 haftaya yakın olacak sanırım emin değilim bu hafta kontrolüm var doktora söylicem bakalım ne diyecek karnım toplanıp açılıyor devamlı aşırı da hareketli magnezyum içmek istiyorum hep erteliyorum kendime eziyet başka birşey yaptığım yok
Ayy bize de haber ver lütfen ben sordum gerçi yine de rahatlayamadim çünkü anlayamadığım bir şey.

Kızlar bu arada Hamur markasının ürünlerinden böyle bir set yaptim. Anne bebek çantasında kullanmak için kaliteleri çok guzel. Düşünenler varsa bence tereddüt etmesin. Alt acma organizer çok hoşuma gitti.
alt açma organizerından ben de almak istedim ama yorumlarda boyutu çok küçük, içine bez sığmıyor diye bir şey okumuştum, siparişi iptal etmiştim o sebeple, içini doldurup bi fotoğraf atsan ne güzel olur :)

günaydın kızlar. dün çok kötü bir gün geçirdim. tüm gün mide yanmasından perişan oldum. servisten inip eve girer girmez 10 dkya yakın tuvalette kustum. sonra gidip yattım. gece 12 gibi uyandım ama ayaklarım yanıyordu. ayaklarımın yanmasından geri uyuyamadım. kalktım duş aldım. sonra üstüme hiçbir şey giymeden çırılçıplak yattım, eşim üstüme battaniye örtüyor buz gibi olmuşsun diye, ben battaniyeyi üstümden atıyorum. yine geçmedi ayak yanmalarım buz aldım dolaptan, ayağımın altına koydum, yine işe yaramadı. en son yorgunluktan uyumuş kalmışım. bu yanmalar normal mi ya?

alt açma organizerından ben de almak istedim ama yorumlarda boyutu çok küçük, içine bez sığmıyor diye bir şey okumuştum, siparişi iptal etmiştim o sebeple, içini doldurup bi fotoğraf atsan ne güzel olur :)
Bence küçük değil bezin sigmamasi mümkün de değil ama hastane çantasını hazırlarken bezleri açtığımda içine koyup atarım 😊

3. Trimester ile herkeste farklı sorunlar çıkmış. Ben de bel ağrısından muzdaribim. 10 dk ayakta duramıyorum belim kırılacak gibi oluyor. Oturduğum her yerde arkama yastık alıyorum ya da uzanıyorum. Son zamanlar epey zorlayacak anlaşılan.

günaydın kızlar. dün çok kötü bir gün geçirdim. tüm gün mide yanmasından perişan oldum. servisten inip eve girer girmez 10 dkya yakın tuvalette kustum. sonra gidip yattım. gece 12 gibi uyandım ama ayaklarım yanıyordu. ayaklarımın yanmasından geri uyuyamadım. kalktım duş aldım. sonra üstüme hiçbir şey giymeden çırılçıplak yattım, eşim üstüme battaniye örtüyor buz gibi olmuşsun diye, ben battaniyeyi üstümden atıyorum. yine geçmedi ayak yanmalarım buz aldım dolaptan, ayağımın altına koydum, yine işe yaramadı. en son yorgunluktan uyumuş kalmışım. bu yanmalar normal mi ya?
Günaydın maalesef o mide yanmaları bendede kusmayla sonuçlanıyor, Kızlar süt iyi geliyo diyince evde işte 200 ml’lik sütler bulundurmaya başladım gerçekten o an yatıştırıp beni rahatlatıyor dene istersen. Ayak yanması kısmına gelince mümkün hele bide akşama kadar ayakların aşağıda oturarak çalıştığını ve ayakkabının içinde olduğunu düşünürsek çok daha mümkün. Bende kızımda buzlu kova yapıp balkonda oturuyordum şuan o kafa gelmedi henüz 😬

Kızlar dün akşam en zor geceyi gecirdim resmen
Hafif bogaz agrisi burun tıkanıklığı sag tarafa yatamama ( mide asidim agzima geldi gece birden) sola yatinca surekli uyuşukluk ve saat başı uyanma
off son ay napcaz bilmiyorm valla
COk rahat uyuyorm diye diye kendime nazar degdirdim

Günaydın maalesef o mide yanmaları bendede kusmayla sonuçlanıyor, Kızlar süt iyi geliyo diyince evde işte 200 ml’lik sütler bulundurmaya başladım gerçekten o an yatıştırıp beni rahatlatıyor dene istersen. Ayak yanması kısmına gelince mümkün hele bide akşama kadar ayakların aşağıda oturarak çalıştığını ve ayakkabının içinde olduğunu düşünürsek çok daha mümkün. Bende kızımda buzlu kova yapıp balkonda oturuyordum şuan o kafa gelmedi henüz 😬
ya çıplak bir şekilde terasa çıkıp o karoların üstüne yatmak istedim resmen :) aman gelmesin o kafa, çok zor.

Kanda idrar enfeksiyonu çıkmaz. Ayrıca eritrosit lökosit enfeksiyon olduğunu gösterir ilaç gerekebilir sonuçları iyi diyemeyiz doktor görmesi lazım
Evet benim de o şekilde çıktı 3 gün önce test verdim pozitifti o ikisi. Doktor ilaç verdi kullandım bakalım bugün tekrar test vericem umarım geçmiştir

Kızlar dün akşam en zor geceyi gecirdim resmen
Hafif bogaz agrisi burun tıkanıklığı sag tarafa yatamama ( mide asidim agzima geldi gece birden) sola yatinca surekli uyuşukluk ve saat başı uyanma
off son ay napcaz bilmiyorm valla
COk rahat uyuyorm diye diye kendime nazar degdirdim
Hayır nazar değdirmedin son 1,5 aya merhaba partisi bunlar 😂😂😂😂
Geçmiş olsun kuzucum 🙏🏼

Evet benim de o şekilde çıktı 3 gün önce test verdim pozitifti o ikisi. Doktor ilaç verdi kullandım bakalım bugün tekrar test vericem umarım geçmiştir
Bu haftalarda daha çok enfeksiyona dikkat ediyorlar ilaçtan çok enfeksiyonun tehlikeli olduğunu söylemişti doktor. 2 hafta üst üstte bende idrar verdim ilkinde çok hafif çıktı ilaç vermedi haftaya bakıcam dedi bi sonrakinde enfeksiyon çıkmamıştı.Geçmiş olsun kuzum inşallah geçmiştir 🙏🏼

Kızlar merhaba . Bende 30.haftama gittim. Temmuzun ilk haftası dogum olucak . Aranızda izmirde ozel hastanede gebelik takibi yaptıran varmi ?
Doğum fiyatları aşırı derecede uçmuş durumda. Başka hastane arayisindayim
Ben Medicana'ya gidiyorum canım aralıkta sorduğumda 35 binlerdeydi, güncel fiyatını sormadım henüz

X