Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    149
Herkese merhabalar, sayfayı uzun zamandır takip ediyorum fakat son zamanlarda giremedim. Malum temmuz yaklaştı sizlerden kapı süsü ve isimli yastık, hediye vs yaptıranlardan fikir almak istiyorum.

Bu haftalarda daha çok enfeksiyona dikkat ediyorlar ilaçtan çok enfeksiyonun tehlikeli olduğunu söylemişti doktor. 2 hafta üst üstte bende idrar verdim ilkinde çok hafif çıktı ilaç vermedi haftaya bakıcam dedi bi sonrakinde enfeksiyon çıkmamıştı.Geçmiş olsun kuzum inşallah geçmiştir 🙏🏼
İnşallah canimcim. Benim ilk zamanlar çıkmıştı enfeksiyon, sağlık ocağındaki doktor baya korkutmuştu beni çok tehlikeli vs. o yüzden farkındayım ne kadar önemli olduğunun sağolsun 🤭

Kızlar ev işleri beni acayip strese sokuyor bu aralar. Ev biraz dağıldı ve enerji bulamiyorum toplamakta ve bunu aşırı takıntı haline getirdim. Bu arada da bulaşık makinesinin tuş takımı bozuldu baslatamiyoruz. Bu kadar şey üstüne bu da benim sinirlerimi bozdu garantiden yapacaklar ama 2 3 hafta sonra 😑 Her seyi elde yikamk gerekiyor 🥲Neyse eşim haftasonlari ağır şeyleri yapıyor ev süpürme silme eğilmek gerektiren şeyleri o yapıyor. Hatta dert etme hallederiz diyor ben sürekli kafamda evin dağınıklığını düşünüyorum. Neyse eşim dedi sen bu kadar takmazdin böyle ne oldu sana anlamadim diyor sonra bu yazıya denk geldim her şeyi açıklamış oldu 😁😁Bilimsel nedeni var! DoÄumun yaklaÅtıÄını evi temizleme isteÄi belli ediyor

Herkese merhabalar, sayfayı uzun zamandır takip ediyorum fakat son zamanlarda giremedim. Malum temmuz yaklaştı sizlerden kapı süsü ve isimli yastık, hediye vs yaptıranlardan fikir almak istiyorum.
Öff valla o hazırlıklardan bile bunaldım çok şükür bitti. Ayaklı pano yaptırdım geldi Hastane çıkışı geldi hediyelikler bugün kargolanacak kapı süsü ay sonu gelicek bir tek çikolatasını alıp kapısını süslicem. Enerjim olmadığından mıdır nedir yarı hevesli yarı hevessiz bitirdim diyebilirim 😂

Kızlar ev işleri beni acayip strese sokuyor bu aralar. Ev biraz dağıldı ve enerji bulamiyorum toplamakta ve bunu aşırı takıntı haline getirdim. Bu arada da bulaşık makinesinin tuş takımı bozuldu baslatamiyoruz. Bu kadar şey üstüne bu da benim sinirlerimi bozdu garantiden yapacaklar ama 2 3 hafta sonra 😑 Her seyi elde yikamk gerekiyor 🥲Neyse eşim haftasonlari ağır şeyleri yapıyor ev süpürme silme eğilmek gerektiren şeyleri o yapıyor. Hatta dert etme hallederiz diyor ben sürekli kafamda evin dağınıklığını düşünüyorum. Neyse eşim dedi sen bu kadar takmazdin böyle ne oldu sana anlamadim diyor sonra bu yazıya denk geldim her şeyi açıklamış oldu 😁😁Bilimsel nedeni var! DoÄumun yaklaÅtıÄını evi temizleme isteÄi belli ediyor
Bu istek değil gerçekten doğuma yakın insan korkunç bir enerji patlaması yaşıyor, evin dağınık olmasının gözüne batması gibi değil de bardak kaldıracak halin yokken bi anda evi dip köşe temizleyebilirsin bu gerçekten oluyor 🤓 Yoksa evin dağınıklığından 10 haftadır şikayetçiyiz bence bi çoğumuz 😅
Doğumda kullanmamız gereken enerjiyi saçma sapan şeylere harcıyoruz gibi de düşünebilirsin

Bence ikinci gebelik daha ağır. En azından benim için öyle oldu. Deforme olmuş karın kasları incelen rahim ister istemez sarkan rahim derken ağrılarımın şiddeti çok daha başka boyutta. Son ay Allah’a yalvartacak belli oldu 🫠
Bnde buna katılıyorum 🥺en çokta evde bir çocuk varsa daha zor oğlum aylardır bir gösteriye hazirlaniyo git gl mahvoldum ve gösteri bugün dün gece aniden ateslendi tüm gece hastanede geçirdm o taş gibi sandalyede 4 te eve geldik uyuyamddm agrdan sabah daldm oglm ağladı Bn provaya gidicem akşam gösteri var diye ikna edemedim kiramadimdmda kardeşi için aylardir hazırlandı gösteri iptal olmasın dedim yedirdim icirdirm ilaçlarını verdim 35 dk yolu yürüyerek gidip okula braktom iki saat sonra gidip tekrar alcm gidiş geliş 1 saat sonra 6 da gösteri alanına iki dolmuş değiştirip goturcem işin kısası ilk gebelik büyük nimet ilkinde 6 ay kusmus biri olarak söylüyorum çok doldum bugün sizle paylaşmak istedim 🥺🥺baba uzakta calisyo Herşey bnde analık zor bee kadın olmak zaten zor birde anne olunca daha bir zor aman onların canı sagolun gülünce Herşey geçiyor 🤣🤣🤣

Öff valla o hazırlıklardan bile bunaldım çok şükür bitti. Ayaklı pano yaptırdım geldi Hastane çıkışı geldi hediyelikler bugün kargolanacak kapı süsü ay sonu gelicek bir tek çikolatasını alıp kapısını süslicem. Enerjim olmadığından mıdır nedir yarı hevesli yarı hevessiz bitirdim diyebilirim 😂
Sağlıkla kullanmak nasip olsun.. Ne güzel bitirmişsiniz ben daha başlamadım bile. 2 ayağım bir pabuca girdi resmen ☹️

Hayır nazar değdirmedin son 1,5 aya merhaba partisi bunlar 😂😂😂😂
Geçmiş olsun kuzucum 🙏🏼
Ay valla 30. Haftadan sonra işin rengi acayip değişti. Benim dana durduğu pozisyon nedeniyle suyunun cogunu mideme dogru toplamış. Koltuktan kalkarken canim yaniyor resmen. Doktor diyorki sana eziyet etmek için elinden geleni yapmış😂😂😂

Ay ben onlara hiç bakmadım hala oğlanın odası da ardiyeden hallice. Bende bir saldım bir saldım anlatamam 😅

Bnde buna katılıyorum 🥺en çokta evde bir çocuk varsa daha zor oğlum aylardır bir gösteriye hazirlaniyo git gl mahvoldum ve gösteri bugün dün gece aniden ateslendi tüm gece hastanede geçirdm o taş gibi sandalyede 4 te eve geldik uyuyamddm agrdan sabah daldm oglm ağladı Bn provaya gidicem akşam gösteri var diye ikna edemedim kiramadimdmda kardeşi için aylardir hazırlandı gösteri iptal olmasın dedim yedirdim icirdirm ilaçlarını verdim 35 dk yolu yürüyerek gidip okula braktom iki saat sonra gidip tekrar alcm gidiş geliş 1 saat sonra 6 da gösteri alanına iki dolmuş değiştirip goturcem işin kısası ilk gebelik büyük nimet ilkinde 6 ay kusmus biri olarak söylüyorum çok doldum bugün sizle paylaşmak istedim 🥺🥺baba uzakta calisyo Herşey bnde analık zor bee kadın olmak zaten zor birde anne olunca daha bir zor aman onların canı sagolun gülünce Herşey geçiyor 🤣🤣🤣
Kadın olmak zor anne olmak daha zor iyi babalara baba olmakta zor. Tek çocuk hiç çocuk derlerdi haklılar galiba 😂
Neyse bitecek kuzucum Allah herkesin yardımcısı olsun 🌸

Ay valla 30. Haftadan sonra işin rengi acayip değişti. Benim dana durduğu pozisyon nedeniyle suyunun cogunu mideme dogru toplamış. Koltuktan kalkarken canim yaniyor resmen. Doktor diyorki sana eziyet etmek için elinden geleni yapmış😂😂😂
Tam dönünce de başka sıkıntılar başlıyor rahat yok artık idare etcez buna şükür dicez bitecek böyle böyle 😂

Kızlar 29 haftamda bebek tersti başı yukarıda ayağı aşağıdaydı en geç ne zamana kadar döner bilginiz var mı normal doğum istiyom

Çocukların odası çamaşırhane yatak odası Ardiye salonla mutfak halay çekiyor haftaya başlicam inşallah 😁
Sende bak yavaştan kuzum anca gelir kargolar 🫠
Ben daha gecelik bile almadım hastane için 😅 haftasonu yine çıkacağım. Araba kullanırken bebiş çok hareketli oluyor dikkatimi dağıtıyor yakın yerlere gidiyorum da çok uzak yerleri tercih etmiyorum eşimle çıksam daha sağlıklı gibi olacak. Kalan eksikleri halledeyim bu hafta sonu. Makinemi de iyice temizledim bebişin kiyafetlerine başlarım temizlik için. Bebişin bir halısı kaldı aslında eksikp odası için ama kendi hazirligim yok gibi bişi. Bir de süsleme vs kaldı. 😅 Bu kadar üşengeç olacağım aklıma gelmezdi valla normalde çok tezcanliyimdir. Düğünümde de böyleydim,üşengeç 🤦🏻‍♀️😅

Kızlar 29 haftamda bebek tersti başı yukarıda ayağı aşağıdaydı en geç ne zamana kadar döner bilginiz var mı normal doğum istiyom
Daha var bence 28. Haftada benimki de aynı dediğin gibiydi. Bazen belimde hissediyorum bugün 32 haftalık olduk hatta hala dönmemiş bence. 37 ye kadar vakti var dediler bana dönmesi için bakalım inşallah döner bebislerimiz

Benim mesane baskıları idrarı zor tutma başladığına göre dönmüştür diye düşünüyorum bakalım ayın 20 sinde gidince öğrencem😀

X