Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    18
Değerin gayet güzel artmış canım. Doktor değerlerine göre gerekli zamanda düzenleme yapar endişelenme hiç doktor dışında da bir takviye alma. Şimdilik beslenmene dikkat et. Demir için yaban mersini çok iyi geliyor en çok demir onda var aklında olsun 🥰
Ya gerçekten mi çok teşekkür ederim hemen alıcam

kızlar merhaba 17 mayısta hcg 97, 23 mayıs 567 çıktı nasıl sizce akşam randevum var demir ferritin d vit yerlerde düşük çıkmış takviye kullanmama rağmen bebeğime zarar verir mi düşüklük çok gerildim
Canım artışın biraz azmı tarihleri doğru yazdığına emin misin

Kızlar merhaba , canım çok sıkkın insülinim çok yüksek çıktı glukoz normal ama insülin çok yüksek doktor glifor diye bir ilaç verdi bazı doktorlar hamileler kullanmamalı diyor doktorum ama öneriyoruz dedi kullanan oldu mu hiç
Canım selam benim de insülin direncim var ama dr ilaç vermiyor senin kaç çıktı

Canım kaçıncı haftada insülin direncin çıktı , değerim 53 geldi ref aralığında max 23 olması lazımdı
Canım benim hamilelik öncesi vardı. 14.5 ama glukozla hesaplayınca sınırın biraz üstü cıkıyor o yüzden insülin direncim olduğunu söylediler ilaç konusunu bilmiyorum ama ben diyetle epey düşürdüm karbonhidrat ve şekeri kesince otomatik düşüyor

Canım benim hamilelik öncesi vardı. 14.5 ama glukozla hesaplayınca sınırın biraz üstü cıkıyor o yüzden insülin direncim olduğunu söylediler ilaç konusunu bilmiyorum ama ben diyetle epey düşürdüm karbonhidrat ve şekeri kesince otomatik düşüyor
Ah ne güzel maşallah düşmüş benim düşmedi işte birde tüp bebek olunca baya tedirgin oldum ilacıda her doktor önermiyor benim doktorum kullan dedi

Canım artışın biraz azmı tarihleri doğru yazdığına emin misin
Evet tarihler doğru kese görünmedi yine alttan da karından da 😭 Pazartesi tekrar kan vericem hcg 1000 üstüne çıkınca görünür anca dedi doktor moralim çok bozuldu inşallah gelişir bebeğim

kızlar merhaba 17 mayısta hcg 97, 23 mayıs 567 çıktı nasıl sizce akşam randevum var demir ferritin d vit yerlerde düşük çıkmış takviye kullanmama rağmen bebeğime zarar verir mi düşüklük çok gerildim
Benim de tüm değerlerim düşük çıktı. Demir, d vitamini düşük. İdrar yolu enfeksiyonu ve kanama alanı da cabası. İlk önce demir ilacı, B12, C vitamini kullanıyordum aile hekimi kan sonuçlarina bakip vermisti. 4+5'te başlamıştım. Sonra 5+1'de kanama alanı görünce hepsini bıraktırdılar. Yani 3 gün ancak kullanabildim. Bu hafta doktora gittim 7+3 iken. Doktor demir için yeniden test aldı, idrar yolları enfeksiyonu için tek kullanımlık toz antibiyotik verdi. Benim demirim önceden sınırda idi şimdi bildiğiniz düşük. Salı günü gidip doktora soracağım. Yeniden idrar testi vereceğim. Bazı doktorlar ilk 3 ay takviye önermiyormuş. Sizin doktorunuz bununla alakalı bir şey söyledi mi? Doktor tavsiyesi ile mi kullanıyorsunuz?

Bugünki görüşmede folbiol yerine folactive başlamamı söyledi diğer ilaçların takviyelerin hepsine ara veriyorum 12.haftadan sonra başlatıcaz dedi beslenmene çok dikkat et dedi

Merhaba kızlar günaydın nasılsınız nasıl gidiyor ?
Yapılan testlerim için yorum yapabilecek olan var mıdır?
Cmv ıgg pozitif çıkmış ıgm olanı negatif. Igm negatif olunca bir sorun olmuyormuş sanırım öyle okudum ama doktora haftaya gideceğim. Bu şekilde sonucu çıkan doktora gidip bilgi alan var mıdır?

Eki Görüntüle 3431724 Eki Görüntüle 3431725 Eki Görüntüle 3431726 Eki Görüntüle 3431727 Eki Görüntüle 3431728
Merhaba, TSH değerin benim dikkatimi çekti. Doktorlar ilk dönemlerde 2.5 altında olmasını istiyorlar, 2. Trimesterdan sonra 3.5'un altında tutmaya çalışılıyor. İstersen bu konuyu doktoruna bir danış, belki Levotiron veya benzeri bir ilaç takviyesi almanı istiyebilir. Endişelenecek bir durum değil, fakat görünce bilgilendirmek istedim.

Evet tarihler doğru kese görünmedi yine alttan da karından da 😭 Pazartesi tekrar kan vericem hcg 1000 üstüne çıkınca görünür anca dedi doktor moralim çok bozuldu inşallah gelişir bebeğim
Kuzum moralin bozulmasın benim 2000 lerde karından görünmedi doktorun dediği çok düşük değer biraz daha yüksek olması gerekiyor. Artışlarına doktor ne dedi

Yarın da verebilirsin kan acile git dedi ben alerji ilacı kullanıyorum günüm geçti ilaça devam edemiyorum emin olmam gerek ben öyle baktırmıştım 🤣

Bugünki görüşmede folbiol yerine folactive başlamamı söyledi diğer ilaçların takviyelerin hepsine ara veriyorum 12.haftadan sonra başlatıcaz dedi beslenmene çok dikkat et dedi
Galiba hamile olunca kanımız artiyormus ama aynı oranda demiri artiramadigimiz için demir eksikliği kansızlık vs oluyormuş

Kuzum moralin bozulmasın benim 2000 lerde karından görünmedi doktorun dediği çok düşük değer biraz daha yüksek olması gerekiyor. Artışlarına doktor ne dedi
Hcg biraz daha fazla olmalıydı dedi bi haftaya göre biraz az artmış
Yarın da verebilirsin kan acile git dedi ben alerji ilacı kullanıyorum günüm geçti ilaça devam edemiyorum emin olmam gerek ben öyle baktırmıştım 🤣
Çok mantıklı aslında 😅

Lütfen üzülme bugün benim 2320 betayla üstten belli belirsiz zorla gördü doktor. Senin daha 1000 bile olmamış canım biraz sabır üzülmene gerek yok çok erken daha.

Grubumuzun güzel hamişleri , aşağıda etiketlediğim arkadaşlar muhtemelen keseleri görüp kalp atışlarını da duymuşlardır diye düşünüyorum 🌸 belki siz söylediniz ben kaçırdım ama tabloda eksik olan bilgilerinizi , kalp atışı haftası ve kese haftasını bildirirseniz tabloyu güncelleyeyim ❤️☺️
@Kaya burcu
@Denizzz000
@kainat11
@GAden
@ulughanim
@Ayyayya
@takintiliyim
@merve190622
@adaa00
@Nur61_
@fatmakhan
@Tugcelif4264
@Hayatbuldum
@Minnos28
@dnz34
@Melekcanann
@emelaynur
34brc34 34brc34
@Nefesimmmsin
B bbb0912
@laviniaa111
@gizemlibankaci
Selamlar galiba benim bebişimmm biraz geç döllenmiş, sat’a göre 6+1 de gittik sadece keseyi görebildik. Doktorumuz son adet tarihini yeniden belirleyeceğini söyledi 😌

Merhaba arkadaşim,insallah kiz olur nasip bakalım.benim de olursa ilk çocuk olacak sizin diğer çocuk kaç yaşinda hemen hemen aynı günlerde doğum olacak bende biraz duygular karişik
Merhaba, ay insallah :)
Öncelikle saglikli olsun tabii, cinsiyet ikinci planda ama bir oglum var 2.5 yasinda. Bir de kiz olsa tadindan yenmez 🙃
Ilk çocugum kiz olsaydi simdikini erkek isterdim. Insan olmayani istiyor :)
Ilk hamilelikte duygular karisik oluyor ben de senin gibiydim. Ikinci de daha farkli oluyormus onu fark ettim. Insallah saglikla kucagimiza aliriz bebişlerimizi 💕

X